Sari la conținut

Nu faceti scoala cu Cristian Bratovici


Tudor Grigoriu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu il cunosc dar [...] mie imi miroase a tzeapa romaneasca.

Ai facut scoala moto? Unde? Cand? Cu cine?

Dupa ce raspunzi la astea iti explic de ce s-ar putea sa ai probleme cu simtul olfactiv.

 

Le-am fi recunoscatori colegilor care nu dadeau de Bratovici daca ne anunta si pe nopi in caz ca se rezolva cumva situatia sau, daca nu, cum evolueaza ea. Ca e usor sa tipam cand ne simtim inselati si sa tacem cand lucrurile se repara.

Asta doar asa, de dragul de a avea o imagine completa asupra scolii lui Bratovici.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit din nou ieri cu el (dupa cum spuneam mai sus am vorbit si alaltaieri) si am programat sedinta pentru azi, urmand ca azi sa le programam si pe restul cate or mai fi.

 

Dupa ce ma intorc de la poligon va tin la curent cu ce am discutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut scoala moto? Unde? Cand? Cu cine?

Dupa ce raspunzi la astea iti explic de ce s-ar putea sa ai probleme cu simtul olfactiv.

 

Le-am fi recunoscatori colegilor care nu dadeau de Bratovici daca ne anunta si pe nopi in caz ca se rezolva cumva situatia sau, daca nu, cum evolueaza ea. Ca e usor sa tipam cand ne simtim inselati si sa tacem cand lucrurile se repara.

Asta doar asa, de dragul de a avea o imagine completa asupra scolii lui Bratovici.

Am facut scoala in uk, in orice caz nu vad ce relevanta are asta cu faptul ca omu ia bani fara chitanta sau factura si dupaia nu mai raspunde la telefon

Ps: am facut scoala si in tara rm. valcea la cama dar nu am mai dat de a dupa ce am luat b-ul si nu am avut asemenea probleme asta acum 9 ani

Editat de Saprodvl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kolare, eu tim minte acu vreo 7 ani cand am dat prima data cu nasu de domnu B. Mie mi-a cerut parca vreo 12 milioane pe scoala. Pe vremea aia ala era un salariu pe o luna. M-am uitat in jur: 2 mobre, un baiat facea ture prin "poligon" doar cu o casca obosita si fara vreun alt fel de echipament. O rulota si-n rest nimic. M-am uitat pe net la oferta de la Louis si Adi Moto si m-am crucit. Am zis ca nu-i prost ala care cere si am plecat razand.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi pe la poligon si am facut sedinta. Ieri a fost amanata pe motiv de ploaie.

 

Nu am apucat prea mult sa vorbesc cu el pentru ca mai era si altcineva acolo. Sedintele viitoare nu le-am programat ca nu avea curent in rulota si nu se vedea nimic. A ramas sa mai vorbesc cu el luni sa programam ce-a mai ramas si sa-mi dea si dosarul sa dau sala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Kolare, eu tim minte acu vreo 7 ani cand am dat prima data cu nasu de domnu B. Mie mi-a cerut parca vreo 12 milioane pe scoala. Pe vremea aia ala era un salariu pe o luna. M-am uitat in jur: 2 mobre, un baiat facea ture prin "poligon" doar cu o casca obosita si fara vreun alt fel de echipament. O rulota si-n rest nimic. M-am uitat pe net la oferta de la Louis si Adi Moto si m-am crucit. Am zis ca nu-i prost ala care cere si am plecat razand.

La vremea aia era singurul care facea scoala cu un singur elev/ora si cu comunicatie in casca. A facut un prieten la el, am fost si am vazut.

Cand nu bagi 5 oameni pe cinci mobre in aceeasi ora nu poti sa taxezi la fel ca ceilalti.

In aceeasi perioada a facut o prietena la Louis. Nea Vasile iti dadea mobra (vreo 3-4-5 in acelasi timp in poligon) dupa care se culca in rulota si mai iesea la o data pana la finalul sedintei. Ca urmare o tuta a reusit chiar sa intre-n prietena asta a mea in timp ce se invarteau amandoua prin poligon nesupravegheate. Am fost si am vazut.

Deci diferenta de pret era justificata.

Ca intre timp s-au schimbat lucrurile e alta discutie.

» Post actualizat in 07 Jun 2016 16:43

Salut,

 

Aveti vreun update privind scoala / Dl Bratovici?. Ati reusit sa va luati dosarele?

 

 

Sunt in aceeasi situatie pe care voi ati descris o.

Colegul alexandru.vasiu are intalnire cu el zilele astea ca sa-si ia dosarul si sa se duca la examen. O sa-l rog sa posteze noutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

N-am mai postat nimic legat de subiect pentru ca anul trecut am mai facut cateva ore si dupa aia pauza, n-am mai reusit sa dau de el.

 

In schimb anul asta, am reusit sa reiau legatura, am fost, am discutat si mi-a promis ca pe la sfarsitul lui Iunie imi da dosarul sa ma duc sa dau examen. Pana atunci a zis ca ar vrea sa facem 2 ore pe saptamana ca sa-mi recapat indemanarea, fara cost suplimentar.

 

Deci cine a fost in aceeasi situatie cu mine, il gasiti la poligon.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut Alexandru,

 

Ai reusit sa-ti iei dosarul?

 

Eu nu am reusit, cu toate cu am fost la el de multe ori, si am vb cu el la telefon (cand a vrut sa raspunda).

M-a dus cu zaharelul, ca in doua saptamani se rezolva, la fiecare doua saptamani.

 

Din cauza lui Bratovici am pierdut doua sezoane, a trecut mai bine de un an si jumatate si eu nu pot da de permis.

 

Nu recomand Bratovici sunt nicio forma, nici macar gratuit (cu toate ca e cea mai scumpa scoala)

 

Am pierdut extraordinar de mult timp cand probabil la alta scoala(si de la coltul blocului) nu pierdeam niciun sezon.

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca toti idiotii planetei, care lucreaza la stat, cer sa le faci dovada cu chitante/facturi/contracte etc.


» Post actualizat in 30 Aug 2016 14:12

Eu nu inteleg de ce nu ii faceti reclamatie... Anpc, rar, politie... Unde se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg...cum sa stai doi ani cu scoala neterminata, banii dati...se cheama ca sunteti naivi. Chitante? Contract? Eu am cerut si primit. Ca doar sunt banii mei... daca nu va paziti..o patiti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut Mihai,

 

Nu am reusit sa fac nimic. Am mai facut cateva ore cu el si cand a fost sa-mi dea dosarul iar a inceput sa amane atat predarea dosarului cat si orele.

 

M-am plictisit sa stau sa ma rog de el asa ca o sa rezolv cand s-o putea (deocamdata am alte chestii mai urgente) la alta scoala si dupa aia vad cum fac sa dau de el sa-mi recuperez banii.

 

O zi buna!

 

Salut Alexandru,

 

Ai reusit sa-ti iei dosarul?

 

Eu nu am reusit, cu toate cu am fost la el de multe ori, si am vb cu el la telefon (cand a vrut sa raspunda).

M-a dus cu zaharelul, ca in doua saptamani se rezolva, la fiecare doua saptamani.

 

Din cauza lui Bratovici am pierdut doua sezoane, a trecut mai bine de un an si jumatate si eu nu pot da de permis.

 

Nu recomand Bratovici sunt nicio forma, nici macar gratuit (cu toate ca e cea mai scumpa scoala)

 

Am pierdut extraordinar de mult timp cand probabil la alta scoala(si de la coltul blocului) nu pierdeam niciun sezon.

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

A dat careva de Bratovici la inceputul asta de sezon?

Eu. M-am nimerit intamplator in tara la inceputul lunii si l-am sunat sa bem un pahar impreuna.

E viu si zicea ca da drumul la strung pe la jumatatea lunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un deja vu cand am citit primele pagini. Acelasi lucru mi s a intamplat la brasov , la autostart cu instructorul marcu (daca esti din bv si vrei sa dai de carnet evita-l pe prost ). Prostul nu numai ca ne lasa liberi prin poligon si nu ne zicea nimic , ci si ma tragea de geaca la examen plus ca a inceput sa ma injure.

Am ieait in trafic doar o singura data cu 2 zile inainte de examen , are niste mobre intr o stare groaznica si e si un nesimtit.

 

Ideea e ca acum dau de A si am hotarat sa fac cu alt instructor care ma ajutase acum 2 ani... asta e. Regret oricum ca m am dus la el pt ca omul ala si rablele lui de motociclete mi-au luat toata pofta si abia dupa un an am inceput eu timid sa ma dau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E viu si zicea ca da drumul la strung pe la jumatatea lunii.

Adica sa mai prosteasca si pe altii?

Evitati excrocii si pe prietenii lor!

Bagabontii gen Bratovici,pe asta se bazeaza!Pe fosti elevi si amici care sa-i recomande!Ca vezi doamne au facut cu el acum nu stiu cati ani!

Sau ca-l stiu ca era baiat bun candva!

A fost ,poate,dar nu mai e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa mai prosteasca si pe altii?

..........

Nu stiu daca prosteste si nici nu ma intereseaza. Relatia mea cu el este de alta natura. Nu am obtinut permisul in tara.

 

Later edit: Cinstit vorbind, imi pare rau de ce citesc aici despre el. Eu il stiam ca pe un instructor serios si dedicat, ca dealtfel si unii care chiar au facut scoala cu el si au facut treaba buna (vezi posturile respective). Dar de, omul se mai schimba, "evolueaza"...

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Ma numesc Calin Octavian si acum in Octombrie 2019 am luat categoria A cu instructorul ponegrit mai sus. Pot sa va spun cu mana pe inima ca daca ar fi sa fac scoala din nou, tot la el as merge. Pe langa faptul ca la o simpla cautare pe Google se poate vedea ca e un om cu palmares: a fost in echipa nationala si antrenor la Yamaha team: https://scoalamotofollowme.wordpress.com/cristian-bratovici/  e angajat impreuna cu alti instructori la o scoala de soferi din Pantelimon care detine 2poligoane in oras, unul din ele in Carrefour Militari in stanga cum faci rontul inainte de a intra in parcarea mare. Eu am mers direct la el printr-o recomandare a unui nume din lumea moto. Asa am ajuns sa fac scoala cu el, iar colegii lui chiar daca nu esti elevul lor, veneau cu placere sa-ti dea sfaturi utile. Ori e prea devotat, ori il exploateaza scoala prea mult, ori e foarte pasionat de ce face, nu stiu dar e aproape permanent in poligon! Rar vezi in Romania oameni care sa lucreze chiar 12 ore cu rabdare pt fiecare cursant si sunt efectiv coada elevii la el! Te pregateste atat pt examen cat mai ales pt strada, cu exercitii pe care nimeni altii nu le au: evitari, franari urgenta, serpentine, viraje stranse si 4moto care fac deodata acelasi poligon. Nu poti sa crezi cate inveti. Eu am avut ceva probleme cu o deprindere gresita de la cursiera (controlam ghidonul cu mana dreapta prea stransa, acolo aveam frana des folosita). La moto avand acum acceleratia, va dati seama cat am muncit sa corectez mai ales cand oboseam putin, ca la viraj stanga sa nu actionez mai mult decat trebuie acceleratia la motor de 90CP de pe Yamaha! Am invatat in ritmul meu pana am reusit sa merg perfect. Examenul a fost la 8 dimineata, el era in poligon de la 6 dimineata ca sa aiba fiecare elev timp sa se acomodeze cu manevrele cand ai mana in frig, si sa faca ultimele poligoane inainte de examen. Am inteles ca pleaca la 5de acasa, sta inafara orasului pe undeva. Cine face asta? Apoi avea ore pana la 7 seara! Il suna telefoanele ca la ambasada si programarile sunt in foile de pe masa dese ca la stomatolog. In ultima luna am discutat cu foarte multi prieteni care au mobre curios sa aflu ce au invatat ei in in scoala. Nimeni nu a facut in scoala ce am facut noi in poligon cu Cristi. 

 Una peste alta au adus acum 2 Kawasaki 2019 pe langa motoarele vechi. I-mi pare rau pt colegul cu postarea initiala, dar asa cum vad eu ca stau lucrurile in 2019, prin prisma experientei personale, recomand cu tarie sa faceti scoala cu Cristi, e un suflet de aur. Intrebati-l orice nelamuriri aveti si va ajuta tot timpul cu tact pedagogic. Am vazut multe fete care au terminat la el, are multa rabdare si stie cum sa le explice. Singurul lui defect major e ca habar n-are sa foloseasca internetul. Asa ca de asta nu se apara omul. Pentru ca se simte curat si nu are timp nici sa manance nici de familie. Daca vreti sa faceti scoala moto, intrati frate la el in poligon si nu o sa mai iesiti decat cu carnet si siguri pe voi.

Sa aveti drum uscat!

Cu prietenie,

Calin

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...