Sari la conținut

Nu faceti scoala cu Cristian Bratovici


Tudor Grigoriu
 Share

Postări Recomandate

Mai ca mi se scurge o lacrima, cum isi dedica toata viata pregatirii proaspetilor mobristi... iar declaratia ta, prima de pe acest forum, o va crede toata lumea fara cel mai mic dubiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 9 minute, Speedy.K a spus:

Anuntati si voi INAINTE de examen, poate reusesc sa dea de el cu ocazia asta si aia care l-au platit degeaba!

 

Acum 9 minute, Speedy.K a spus:

 

Zic ca poate n a fost dijaba, o fi mâncat și beut omu de ei:)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Am inceput scoala moto la inceputul lui Octombrie 2020 "prea tarziu la o varsta la care altii probabil se lasa de moto"  cu Dl. Bratovici  si Dl. Mihai.

Am facut vreo 6 ore de poligon cu un 125 si un 250 cc "erau praf".

A venit frigul si am hotarat sa revin in martie aprilie 2021 pentru restul orelor.

Dupa inceputul pandemiei am revenit, prin aprilie, dupa care, la un moment dat ma simteam total ignorat mai aveam 4 ore si eu nu facusem poligonul, doar ma plimbam in poligon exersand opturi, frana, ambreiaj etc.

M-am plans la domnii intructori dupa care au inceput sa imi schimbe motoarele ... cred ca am mers pe 6-7 diferite, dupa care mi-au spus ca or sa ma mai cheme suplimentar pentru poligon.

M-au chemat intr-un weekend sambata si intradevar am facut poligonul prima data de vreo 3 ori ca atat am avut timp :) si mi-au spus ca o sa ma descurc. Am aavut si singura iesire in trafic'' care de fapt numai trafic nu e in zona respectiva "10 minute" dupa care mia spus ca o sa iau permisul.

In ziua examenului am folosit 3 moto si am facut cate 3 elevi in acelasi timp poligonul de vreo' 7 ori. Poligonul 2 minute 27 , traseul 5 minute. Acceptat.

In concluzie schimbarea mobrelor care au ciclistica cu totul diferita , ambreiaj diferit , frana diferita este un real avantaj... ma invatat sa controlez mobra atat cat sa iau examenul fara probleme desi credeam ca nu o sa reusesc.

PS: Dupa un test drive cu un Maxi scuter nou diferenta sa simtit ca de la Dacia 1100 la Mercedes automatic in usurinta de utilizare :)  fata de motoarele hartanite din scoala.

Intradevar ar trebui ca domnii sa se implice mai mult si sa scoata elevii in trafic muuult mai mult.

 

 

Editat de Adriand76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Vezi de ce e bine sa va faceti cont si sa intrati sa cititi diverse pe forum INAINTE de a a avea probleme?! 

De 8 ani se tot scrie pe aici ca sunt diverse in neregula cu omul ala. Daca inainte sa te visezi motociclista intrai pe aici sa vezi c zic bosorogii aia expirati in loc sa intri print tot felu de grupuri de mari piloti de Victoriei de pe feisbuc nu ti-ai mai fi luat teapa.

 

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, LobsterR a spus:

Instructorul Bratovici mi-a fost recomandat de cineva care a facut scoala cu el si a fost multumit.

 

In cazul meu, acest instructor a luat initial 1200 apoi inca 600, mi-a dat un contract de scolarizare neinregistrat.. adica fals..Mi-am dat seama prea tarziu cand am inceput sa fiu nemultumita si am vrut sa fac reclamatie la scoala...de unde? nu era nimic clar scris in contract, dar eu nu m-am uitat initial

 

este tepar, evitati acest instructor

Invatati sa cititi hartiile pe care le semnati, mai ales cand dati si bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...