Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Zair, eu daca ma gandesc bine, singurul care ar putea sparge gheata de pe locul 1 pe podium pentru Ducati este Marcel. :D

Daca a reusit sa castige cu janghina aia de Honda 2016 doua curse pana acum, care in presezon era la nivel de CRT.. (si inca este la Pedrosa si Crushlow :D ) io zic ca ia un titlu cu Ducati pocnind din degete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciunul dintre cei care au căzut nu au înțeles prea clar de ce. :)

 

Dom'le, eram cu degetul pe frână am inițiat virajul și mi-a plecat fața...

O să mai auzim multe dintr-astea.

 

Vii pe frână de la 280-320km/h si frânezi pentru un viraj normal la 160.

Diferența de apăsare aerodinamică, pe față este de aproximativ 4 la 1.

De la 320 la 80 (ac de par) este de 16-1.

Daca rămâi cu degetul pe frână ca la viteza mare, spre sfârșit pierzi fața.

 

Piloții nu sunt obișnuiți cu genul ăsta de comportament.

Cel mai vulnerabili sunt cei de la Ducati.

Cu "lopețile" lor, puse la un unghi de atac pozitiv, cred ca de pe la 200 ar putea ridica fața...

 

Da, evident ai avantaje, dar nu ai și sistemele automate să compenseze comportamentul ăsta.

Pe frânare ai degetul, feed-back-ul mobrei și limita din capul tau.

 

Daca ești prudent nu ești pe podium.

Daca împingi la "limită" unde o fi aia, o tăvălești.

Grea viată, anul ăsta.

D-zeii lu' Gigi cu sistemele lui! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp Vignales a semnat cu Yamaha. Eu zic ca a facut cea mai buna treaba posibila pentru el. Daca va castiga cu cea mai buna motocicleta va demonstra ca e bun ca pilot si va afea oferte si in viitor.

Daca ramanea la Suzuki poate ca n-am fi stiut niciodata daca e destul de talentat sa castige.


» Post actualizat in 16 May 2016 14:13

Pedrosa ramane la Honda, eu l-as fi debarcat.

 

Lorenzo ne povesteste cum Ducati nu prea conteaza si avem un campionat cu 3 piloti, de parca noi nu stiam...

 

http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2016/may/lorenzo-ducatis-dont-count-for-the-championship/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrea Dovizioso will be Jorge Lorenzo's teammate next year after Ducati chose to renew the contract of the 30-year-old Italian.

 

Dovizioso's current teammate Andrea Iannone has already learned that he will not continue with the Borgo Panigale manufacturer, and has been in talks with Suzuki for a few days.

 

The Japanese manufacturer is looking for a replacement for Maverick Vinales, who will ride for Yamaha next year.

 

It remains to be seen how long Ducati will take before making the news official. Initially, the team had insisted that it did not plan to make any announcements until after this weekend's Italian Grand Prix at Mugello.

 

The announcement, however, could come early after the news about Dovizioso's renewal emerged shortly after Honda confirmed Dani Pedrosa for two more years.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Momente dificile pentru echipele de client: https://motomatters.com/analysis/2016/06/13/fast_factories_vs_suffering_satellites.html?fb_ref=Default

Din pacate, nu se prea intrevad solutii....


» Post actualizat in 14 Jun 2016 17:31

Daca chestia asta se adevereste, Ducati si Lorenzo vor avea un viitor sumbru: https://motorlands.eu/2016/06/14/volkswagen-would-sell-ducati/

Parca il vad pe JL la o echipa de client.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Exact, uite acolo unghi de inclinare :)

 

Pt fanii Ducati si nu numai, o poza tare:

 

CmdDLyzWcAAHOXL.jpg

Buna asocierea. Cu mentiunea ca alea de pe cer sunt supersonice, cu aripa delta, iar celelalte sunt... biplane..;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pot cumpăra și de la fața locului, deși s-ar putea să mai găsești doar la General Admission (stat pe iarbă). Pe net văd că se mai găsesc și-n anumite tribune.

 

In other news, Bradl out of MotoGP la anul. Încă un campion de Moto2 iese pe ușa din dos - mai mult sau mai puțin meritat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, deci si prin urmare, Lorenzo a fost doar a doua optiune pentru Ducati. Prima ar fi fost MM, dar nu s-a putut... " Paolo Ciabatti also explains that before concluding the agreement with Lorenzo for the coming seasons, there was also the hypothesis Marc Marquez.Both had an expiring contract. So, we had to move fast. We contacted both, but with Lorenzo seemed to be able to close the deal. For Marc we should have started a fight for the engagement with Honda.” added the Ducati DS. The choice of Lorenzo came as well, considering both drivers at the same level, but also looking for the chances of success of the deal.At one point we focused our efforts on him. The fact that Casey Stoner knows Jorge and has a good relationship with him was an added bonus to everything, but it didn’t affect.” https://motorlands.eu/2016/08/07/paolo-ciabatti-wanted-marquez/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...