Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Asa este! Din cate imi dau eu seama, cred ca s-a bulit filetul :(

Ce ochi de soim are pisica!!

 

Asta e din seria... priviti aceasta imagine si dupa 30 de minute veti observa ca flansa de la galerie nu e stransa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi nu am mai facut nimic la ea,ca aseara m-am imbatat ca porcul

daca te imbatai ca porcul nu puteai sa scrii la 01 AM :)

eventual erai o leaca groggy....... :)

 

am apucat doar sa scot husa si sa ma uit lung la ea, dupa care mi-a pierit cheful de tot.

da ce hidosenie ai vazut de ti-a pierit cheful?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mobra fara rezervor :)))

dar nu de asta, tema era sa gasesc un fel de a-mi monta proiectoare, dar nefiind touring, trebuie sa improvizez ceva.....a fost si frig in garaj....pana mea. m-am fleoscait de tot.

stiu nu-s un mobrist adevarat, dar chiar nu ami aveam chef.

a si vreau sa-mi schimb si claxonul ca am o chestie care nu ma mai impresioneaza nici pe mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi nu am mai facut nimic la ea,ca aseara m-am imbatat ca porcul :alcy:

 

same here

doar ca eu m-am imbatat grav vineri seara... mi-e rau si acum

ma gandeam s-o spal , dar la cat de fraier ma simt mai bine astept sa treaca saracia asta de mahmureala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reparat prindere semnalizator pe carena ("sudat" cu bagheta de abs "paharul" in care intra semnalul fata la FZ6), montat la loc toata fata (bord + far + carena + oglinzi + parbriz), stateau insirate de anul trecut. Montat si priza de bricheta pe carena interioara stanga daca tot eram acolo. Montat numar, facut presiune anvelope si dat o tura domoala prin cartier.

Nu stiu ce sa fac, sa pun sau nu xenon... Ma enerveaza faza mica doar pe un far, arata chioara, daca o leg si la celalalt e consumul prea mare si efectul flash-ului se diminueaza. Cu xenon ar merge ambele odata ca trag doar 3.2A fiecare, bixenonul are efect destul de OK la flash, in schimb risc amenda + ridicat talon (bine, oricum am led-uri pe pozitiile fata, deci un risc exista). Grea alegere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am schimbat jettingul in carburatorul meu de pe gasgas ec 300 2009. Făcându-l mai puternic si cu mai mult cuplu. Am avansat aprinderea,curătat filtrul d aer,montat butonul pt harta cei-ului,am măsurat camera de ardere pt un viitor proiect si anume vreau sa o micsorez. Cam atat acuma seara,am ramas fara bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mobra fara rezervor :)))

dar nu de asta, tema era sa gasesc un fel de a-mi monta proiectoare, dar nefiind touring, trebuie sa improvizez ceva.....a fost si frig in garaj....pana mea. m-am fleoscait de tot.

stiu nu-s un mobrist adevarat, dar chiar nu ami aveam chef.

a si vreau sa-mi schimb si claxonul ca am o chestie care nu ma mai impresioneaza nici pe mine :)

 

hehe, eu am cumparat un claxon ... 135 db. Proba si montatul la primavara. Spaima conservarilor ii va fi numele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

John17> unde ai gasit bagheta ABS?

Praktiker Voluntari, 29 lei o punga. Am folosit aproape o bagheta, cu ce a ramas cred ca pot lipi inca vreo 20 de carene. Sper sa n-am nevoie insa!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, eu am cumparat un claxon ... 135 db. Proba si montatul la primavara. Spaima conservarilor ii va fi numele.

Am luat si eu unul cu compresor electric, dar mi-e ca mi se opreste motorul cand claxonez :crack: Urla ca toti dracii...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma framanta de multa vreme sa ma fac mai vizibil, am gasit solutia (parerea mea), acum e si aplicata :bigstar:

Dracovenia are si lumina de pozitie (toate led-urile rosii, cu intensitate mai mica) dar n-am conectat-o pt ca diminueaza efectul luminii stop.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hehe, am si eu ceva de genul, doar ca am renuntat la stopul si semnalele vechi

 

12718164_10206739921310791_6031146383933

12745727_10206739922110811_2514872620822

cu nr asta de inm. dai motive lu' cap de creta sa se ia de tine! ;)

» Post actualizat in 15 Feb 2016 16:42

azi am montat priza 12v+priza usb+voltmetru

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...