Sari la conținut

Accident bdul unirii 24 dec 2015


turbodiesel
 Share

Postări Recomandate

Denota responsabilitate si respect fata de lege si participantii din trafic.

:10:

 

Ce motocicleta ai tu? Ca n-am inteles exact...

Câtă infatuare ! Asta ce relevanţă are ? Dacă e "cager" nu poate fi un martor relevant ?

Putem comenta aici doar noi, zeii motociclişti ?

Ne pare rău ValiDog, dar ce ai văzut tu e mai puţin credibil decât ceea ce presupunem noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ blue lightning: stai linistit maistre, ca si in padure sunt destui "raceri de dorobanti" a, si apropos, in curand va trebui sa platim un timbru de mediu pentru a intra in padure cu motoreta. daca nu stiai este interzis accesul in padure cu motoreta prin lege! ;)

» Post actualizat in 27 Dec 2015 21:40

jmecher ,nejmecher a lovit din spate... pa, la revedere, esti vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Câtă infatuare ! Asta ce relevanţă are ? Dacă e "cager" nu poate fi un martor relevant ?

Putem comenta aici doar noi, zeii motociclişti ?

Ne pare rău ValiDog, dar ce ai văzut tu e mai puţin credibil decât ceea ce presupunem noi !

Nu stiu de unde ai dedus tu ca asteptam un raspuns de la tine...

Si da, noi, zeii motociclisti nu prea suportam conservari cu radar in benoacle care-si fac cont aici doar ca sa ne explice cum motociclistii sunt niste inconstienti criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tupeu tipic romanesc, da ce-am facut dom-le?!?? ai fost jmecher, in alte state europene sau nu era demult pus pe burta si isi lua si doua in mufa. mi se pare ca agentii de politie au actionat cu prea mult bun simt incercand aplanarea comflictului. daca nu il manca in c0r sa se plimbe el printer resturi nu patea nimic, daca parasea locl la cererea agentilor iara nu patea nimic, daca nu se opunea arestari scapa mai usor, poate doar cu o mustrare dar nu, el e jmecher, e boss... na doasr acuma boss.

 

d-aia nu am vrut sa intru in politie, nu ma pot stapani in astfel de cazuri de sfidare. era demult cu dintii pe jos sau cu o gaura in plus in picior. uff, ce imi place la mascati !!! :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare ciudata interventia civilului...Am un respect deosebit pentru politistii care actioneaza asa...pentru politistii care inainte sa ceara respect il ofera...si asa mai departe, nu cred ca l-a injurat sau bruscat cineva pe fatalaul ala mai mult decat era imperios necesar. Sa nu-si poata face politistii masuratorile necesare de un tembel inseamna sfidare proasta...ala e un dobitoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, cat de penibil. Cum dracu sa ajungi pana acolo incat sa te salte politia, cu catuse cu tot?

"Diana! Uita-te si tu ce mi-au facut, m-au tavalit!" :laugh: *facepalm*

 

Vreo idee cine era? Soferul masinii accidentate? Pasager? Ruda? Gura-casca? Wtf?

 

 

PS:

legat de RCA si lipsa ITP.. motoristul a facut-o pe barba lui, acu plateste. Il ustura, macar si zmeii sa vada ca ei nu sunt ninja si nici nu-i ca in filme. Pe de alta parte are noroc ca nu si-a rupt naibii ceva.

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ blue lightning: stai linistit maistre, ca si in padure sunt destui "raceri de dorobanti" a, si apropos, in curand va trebui sa platim un timbru de mediu pentru a intra in padure cu motoreta. daca nu stiai este interzis accesul in padure cu motoreta prin lege! ;)

 

Puțin off-topic, dar ești serios cu asta? Dacă da, de ce? Și cine te controlează/oprește? Pădurarul? Nu glumesc, chiar sunt curios :)

 

jmecher ,nejmecher a lovit din spate... pa, la revedere, esti vinovat.

 

:goodposting: No comment.

 

Personal, mă tulbură și mă... fascinează puțin faza cu "liniuța cu BMW-ul" (dacă este adevărată). De ce așa ceva?!? Cred că și un Transalp poate să bată 90% din mașinile din trafic la accelerație. Ca "automobilist", cum te face să te simți când faci astfel de întreceri stupide? Ca "motociclist", ce fel de plăcere simți pentru că ai știut să tragi de gaz la maxim?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................."Diana! Uita-te si tu ce mi-au facut, m-au tavalit!" ..............

in Occident sau in State de mult era si inpuscat, sau macar suflat cu spray paralizant!

 

sa zica mersi ca a scapat ''fara violenta'', cadou de Mos!

» Post actualizat in 28 Dec 2015 11:41

....impuscat, ...sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e diferenta intre a merge cu ITP ul si asigurarea expirate, dar cuminte si cu ochii in patru, ca tot te stii cu musca pe caciula sau a merge cu toate actele valabile si incalcand cu nesimtire orice reguli de circulatie si de bun simt, asa cum fac cei care ne pun viata in pericol in fiecare zi? (blonde in Q7, taximetristi retarzi, bosorogi cocliti si semisenili etc. ) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ blue lightning: stai linistit maistre, ca si in padure sunt destui "raceri de dorobanti" a, si apropos, in curand va trebui sa platim un timbru de mediu pentru a intra in padure cu motoreta. daca nu stiai este interzis accesul in padure cu motoreta prin lege! ;)

» Post actualizat in 27 Dec 2015 21:40

jmecher ,nejmecher a lovit din spate... pa, la revedere, esti vinovat.

 

Imi pare rau, dar cred ca m-ai inteles gresit. L-am sfatuit sa plece in padure deoarece el nu este motociclist si acolo nu are parte de teribilisti care "sa-i aduca suferinta", poate doar de vreun urs care vrea s-o arda aiurea cu el. Ca mai sunt si motociclisti care se duc in padure pentru putin off road - cross, e normal, sunt si destule concursuri prin padurile din Romania si din alte tari (deci nu cred ca este un lucru iesit din comun).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se tot discuta aici, asa ca imi dau si eu cu parerea: nu stiu daca informatia referitoare la rca si itp este documentata sau provine doar de pe site-uri publice (pt itp trebuia parca nr civ, deci nu poate verfica oricine). Pt ca nu sunt actualizate in timp real, cel putin rca, adica daca vreau sa ies maine si inchei azi rca voi mai figura neasigurat un timp. Nu stiu cum s-a produs accidentul, dar mi s-a intamplat sa fiu surprins la schimbarea benzii de moto care a facut aceeasi manevra cu 2 masini mai in spate, dar ruland cu vreo 50km/h in plus... Cum eram cu ochii in oglinda laterala am intrerupt manevra ruland drept inainte, cam intre benzi insa, motociclistul fandase lateral destul de mult si m-a "salutat" cu degetul. Deci treaba e delicata, nu tin partea nimanui, dar cand rulezi printre masini cu viteza mult mai mare decat ele riscurile sunt mari. Stiu, e greu sa te abtii, eu mi-am impus dupa o izba sa nu mai depasesc cu mobra 80km/h in oras si am reusit poate 90%... Sa mai zic ca am vazut cu ochii mei raport al unui expert (agreat de politia rutiera din Buc!) la un accident cu auto iesit de pe drum lateral fara prioritate in fara unui motociclist si concluzia fusese ca "motociclistul e vinovat pt ca ar fi putut evita prin franare accidentul"! So...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupusa lipsa a asigurarii si itp-ului nu are treaba cu acidentul in sine si nici cu gradul de vinovatie sau nevinovatie!

Sanctiunile sunt diferite si separate!Restul e cancan si barfa forumistica!

 

Vad ca se face tamtam ca in SUA ,maimutoiul era impuscat,mitraliat!Povesti,nu se scoate arma la orice rahat!Si nici catusele din prima!

Sunt proceduri si acolo si aici!Alea de acolo sunt mai putin permisive atat!Pentru ca si pericolul este mai mare!

In general se lasa spatiu mic de interpretare pentru a se evita abuzurile!Este stiut ca orice individ are tendinta de a abuza de putere,iar

in politia de strada inteligenta nu e un criteriu la angajare(oriunde in lume)!

Sunt doar reguli si proceduri!

Iar politia nu este respectata pentru ca e incompetenta,corupta si condusa de cretini!Respectul ca si in viata se castiga,greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupusa lipsa a asigurarii si itp-ului nu are treaba cu acidentul in sine si nici cu gradul de vinovatie sau nevinovatie!

Sanctiunile sunt diferite si separate!Restul e cancan si barfa forumistica!

pe langa sanctiuni mai arata si calitatea omului. :) (asta intra la categoria barfa forumistica :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă e "cager" nu poate fi un martor relevant ?

hmmm, pai aia e problema, ca de multe ori pentru un sofer motociclistii sunt intruchiparea raului ...

mai tii minte pareri de genul: sa moara toti (exemplu dat la tv de 2 persoane distincte), satanisti, firar ei sa fie de motociclisti, apelative de genul donatori de organe, etc...

sau detinaori de radare la purtator care "vad" 70-ciul ca "avea viteza d-nle, ca am vazut eu, avea suta!" ...

sau cei care sustin in mod evident eronat ca "avea 300 dom-le, am vazut eu!" ... da el nu stie nici macar cum se vede sau ce inseamna 150... da' e expert!

pentru mine un cager este pana la dovada contrarie un "martor ostil".

 

iar genul de batran care se plimba prin magazine ca e mai cald ca acasa, sau pe drum spre sau de la farmacie acasa nici macar nu este martor.

adica ala care sta 40 de minute sa caste gura la un accident sau care apare la stiri spunand invariabil ca motociclistul a avut viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...