Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

pe selena....

 

Super tare pista din Bacau. Ap,tipul din spate e Alex cu suzi 750 alb din Piatra Neamt?

 

Voi oricum aveti o multime de locuri unde va puteti da in voie spre deosebire de noi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o mica problema, poate ma ajuta unu' din voi..

pierd din presiune la roata spate, cred ca e un por ceva fiindca nu se desumfla brusc ci intr-o saptamana scade la 2,4 la 1,7 cam asa; stiu ca exista un praf/solutie care se baga in pneu si astupa daca e vorba de o chestie mica.

aveti idee despre ce solutie este vorba si eventual de unde pot sa fac rost de ea?

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de un stator de SC28/1994 al meu s-a bulit , dati-mi un p.m. , idyahoo:zenocd sau tel 0766730657.mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul 919 cu pilot automat! :angryfire:

vvaaaaaiii, sa te mananca si pe tine ma gixxxule, sa vezi acum comentarii ca umbli in tricou si in bermude si nu mai zic de cashceta si de numaru' indoit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,am si eu nevoie de parerea voastra.

daca ar fii sa alegeti? placute frana fata:

 

nissin 145 ron setul (motorteam.ro)

goldfren (goldfren.cz) 99 ron setul (motociclete.com.ro)

brembo (de la mac) 70 euro (banuiesc ca 4 placute)

lucas 36 euro (louis.de)

saito 23 euro (louis.de).

 

ferodo ies din discutie,le am acum si nu sunt multumit deloc de ele :angryfire:

sau poate aveti voi alta varianta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de un stator de SC28/1994 al meu s-a bulit , dati-mi un p.m. , idyahoo:zenocd sau tel 0766730657.mersi

 

 

prietene ... eu am comandat unu nou pentru a mea honda :angryfire:

 

www.electrosport.com

 

baietii de acolo spun ca e bine sa iei si releul acu tu decizi... zic ca trimit in 10 zile lucratoare... la mine au trecut abia 5 de la comanda sa vedem cat va dura cu adevarat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,am si eu nevoie de parerea voastra.

daca ar fii sa alegeti? placute frana fata:

 

nissin 145 ron setul (motorteam.ro)

goldfren (goldfren.cz) 99 ron setul (motociclete.com.ro)

brembo (de la mac) 70 euro (banuiesc ca 4 placute)

lucas 36 euro (louis.de)

saito 23 euro (louis.de).

 

ferodo ies din discutie,le am acum si nu sunt multumit deloc de ele :angryfire:

sau poate aveti voi alta varianta?

daca ai bani ia brembo dar eu cred ca e 70 de euro setul de 2 placute,m-ar mira sa fie 4 in banii astia.

urmatoarea alegere ar fi nissin sau mai poti sa incerci sbs street excel care sunt la 31 de euro perechea, eu de astea mi-am luat si sunt f multumit.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu Brembo de la MAC (vin 4) si rullz. Apoi as alege Nissin. :D

in cazu' asta clar alegerea ar fi brembo. eu inainte am avut nissin si acum am sbs , sunt multumit de ele dar banuiesc ca sunt multumit ptr ca nu am incercat brembo pana acum :wave: .

bafta :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brembo de la @mac (70EUR/4buc) sau SBS sinterizate de la @lipton pe la 240lei (tot 4 buc). Ambele FRANEAZA!

Mesaj completat

prietene ... eu am comandat unu nou pentru a mea honda :D

 

www.electrosport.com

cum ai comandat din state si cat ai mai pus peste pretul de pe site?

ma uitam de exemplu la releul regulator, e 109$ la electrosport, iar cel OEM Honda e 115$ la Ronayers.com.. cam mica diferenta, oare nu se merita mai mult unul original? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brembo de la @mac (70EUR/4buc) sau SBS sinterizate de la @lipton pe la 240lei (tot 4 buc). Ambele FRANEAZA!

Mesaj completat

 

cum ai comandat din state si cat ai mai pus peste pretul de pe site?

ma uitam de exemplu la releul regulator, e 109$ la electrosport, iar cel OEM Honda e 115$ la Ronayers.com.. cam mica diferenta, oare nu se merita mai mult unul original? :angryfire:

 

ai vazut cat e ala de 1000 RR? releu? ala OEM? sau statorul? Nimic peste pretul de pe site.Trasportul e 34$ si vine in 10 zile max... asa zic ei... daca esti mai darnic si dai 160$ vine in 3 zile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai vazut cat e ala de 1000 RR? releu? ala OEM? sau statorul?

Releul OEM e 120$ pe Ronayers, iar pe electrosport e 109$. Diferenta mica zic eu, parca as prefera ceva OEM.

La stator vad ca da, e mai scump OEM cu 40$...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releul OEM e 120$ pe Ronayers, iar pe electrosport e 109$. Diferenta mica zic eu, parca as prefera ceva OEM.

La stator vad ca da, e mai scump OEM cu 40$...

asta in state ia ... da un tel la honda in ro sa vezi cat e in jur de 420-470 euro si in germania 320 euro... asa eu am luat si stator si releu cu 240$ cu tot cu transport 280$ deci? :angryfire:

dar acu le astept sa vedem cand vin numar zilele pe degete ca sunt pieton si nu imi place deloc :D(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, ce placute mi-ai dat mie? abia am curajul sa franez, dar sunt super tari franele, n-am mai simtit asa frane cu nici o placuta. 100e dar merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, ce placute mi-ai dat mie? abia am curajul sa franez, dar sunt super tari franele, n-am mai simtit asa frane cu nici o placuta. 100e dar merita

fata-spate la 100E? sau doar fata? ce putea sa'ti dea mac inafara de brembo si braking? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata-spate la 100E? sau doar fata? ce putea sa'ti dea mac inafara de brembo si braking? :lol:

 

 

Ferodo.

Mesaj completat

pe selena....

 

 

Vind carene de 954rr. Ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am vb cu un prieten si mi-a zis ca are ceva cip tuning pt motoare cu injectie...ii o cutiuta pe care scrie power tuning si ies 2 fire din el...acuma tipu zice ca alea se leaga la senzoru de pe airbox...a auzit cineva de asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am vb cu un prieten si mi-a zis ca are ceva cip tuning pt motoare cu injectie...ii o cutiuta pe care scrie power tuning si ies 2 fire din el...acuma tipu zice ca alea se leaga la senzoru de pe airbox...a auzit cineva de asa ceva?

 

Nu-i adevarat, asa ceva nu exista, mai bine monteaza nitro, sau afterburner :angry:

 

Vb despre dynojet power commander, si daca montezi asa ceva, trebuie reglata harta de injectie a motorului !!

 

power commander

 

youtube - asa lucreaza pc-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...