Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

carene pista si scarite valter moto pt 954(carenele merg si pe strada,au lupa in fata si decupatura stop spate)

preturi bune,negociabil

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/85285-vand-carene-pista-954-si-scarite-valter-moto-race-954/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic. :nono:

Sunt multi posesori de Fireblade, doar ca fiind iarna, scriu mai rar. Si e mai bine asa, decat sa vedem aici balacareala de pe alte topicuri.

Mai mult, Honda e Honda! Se strica foarte rar, deci nu e nevoie de sfaturi pt reparatii. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic. :nono:

Sunt multi posesori de Fireblade, doar ca fiind iarna, scriu mai rar. Si e mai bine asa, decat sa vedem aici balacareala de pe alte topicuri.

Mai mult, Honda e Honda! Se strica foarte rar, deci nu e nevoie de sfaturi pt reparatii. :D

 

Honde e Honda la capitolul 1000cc din 2009 incoace. La 2008 papa ulei. Deci daca nu ai bani de un 2009 ( asa vrea sa am una) trebuie sa privesti pe la alti producatori. Yamaha R1 are fly by wire, e cu 10 ani inaintea Hondei, incepind cu 2004 chiar nu are pb de fiabilitate. Sintem in 2012, deja. Vorba cu Honda e Honda avea sens pina in 2003. Sint o gramada de 1000rr 2004 in sus cu pb la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, Ovidake, exact ce ti-am spus. Acum vin posesorii de alte marci sa balacareasca topicul. :D

 

Jagi, relax, ce dracu'. :makeout: Mai radem si noi, sa treaca iarna. As schimba si eu 1000RR-ul... pe un BMW S1000RR. :rolleyes:

 

 

Hai cu primavara, ca parca au trecut 300 de ani de cand nu m-am dat cu motorul! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honde e Honda la capitolul 1000cc din 2009 incoace. La 2008 papa ulei. Deci daca nu ai bani de un 2009 ( asa vrea sa am una) trebuie sa privesti pe la alti producatori. Yamaha R1 are fly by wire, e cu 10 ani inaintea Hondei, incepind cu 2004 chiar nu are pb de fiabilitate. Sintem in 2012, deja. Vorba cu Honda e Honda avea sens pina in 2003. Sint o gramada de 1000rr 2004 in sus cu pb la motor.

Deci honda e honda..954(2003):)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai radem si noi, sa treaca iarna. As schimba si eu 1000RR-ul... pe un BMW S1000RR. :rolleyes:

Sa iti crape si la aia motoru odata pe sezon? :crack: Acum posibil sa fie si asta doar un zvon aiurea dar parca are prea multi cai pentru un motor de 1000 sa fie si fiabila.

 

De fiabilitatea hondei nu prea comentez. Is motoare la fel de fiabile ca restul japonezelor. Mai au cate-o problema specifica marcii dar in principiu, te tine cat ai grija de ea. Iar ingrijitul nu inseamna doar un schimb de ulei pe an...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti crape si la aia motoru odata pe sezon? :crack: Acum posibil sa fie si asta doar un zvon aiurea dar parca are prea multi cai pentru un motor de 1000 sa fie si fiabila.

 

De fiabilitatea hondei nu prea comentez. Is motoare la fel de fiabile ca restul japonezelor. Mai au cate-o problema specifica marcii dar in principiu, te tine cat ai grija de ea. Iar ingrijitul nu inseamna doar un schimb de ulei pe an...

 

Corect. Ingrijirea unei motociclete presupune un pic de dedicare din partea posesorului.

Chiar daca merge si cu ulei de gatit..... asta nu inseamna ca o lasi cu uleiul de acu 100 de ani :)).

Mai sunt de schimbat la ea si altele......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Aveti idee de ce mi se tot topesc contactele respective? Ea e 3-a oara intr-un an cand mi se carbonizeaza fierele la imbinarea contactelor si se intrerupe?

De la cadura......incearca sa le gasesti lata pozitie sau sa le infasori n ceva rezistent la temperatura mare.....in alta ordine de idei...caut plexi pt 954 oem daca este daca nu de care o fi preferabil transparent.....astept oferte aici sau pe pm..multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma alatur si eu voua cu un motor mult dorit , inainte am mai avut ca motoare peste 600 : suzuki gsxr 600 srad , honda cbr 600 rr , yamaha r1 2003 , honda cbr 600 f4i si acum am trecut la HONDA CBR 929

 

 

cateva detalii despre motor :

 

l`am luat din cluj de la un prieten ce e mecanic si aduce motoare la vanzare(am garantie 6 luni) dar asta l`a luat drept diferenta pt alt motor

motorul din 2006 e in tara dar din 2008 pana acum a stat si imi confirma faptu ca itp era expirat din 2008 si nu fusese asigurat de atunci fiind la un patron din cate am inteles il folosea rar si acu si`a luat rr 600 d la el .

 

 

motoru are asa :

 

-yoshimura trs

-telescop voblaj lsl

-indicator treapta

-filtru k&n

-parbriz puig

-crashpad lsl

-consumabile schimbate tot inclusiv lichid de frana si ce mai era ...

 

 

carenele am vazut ca sunt revopsite dar cunoscandul le`am vazut date jos si nu au fost lipite

 

motorul se aude f bine dar ce e ciudat si nu am gasit explicatie e ca am motor de 954 in loc de 929 pe el , dar totu e legal modificat la rar in carte si merge foarte bine ....

 

 

ce parere aveti voi cei ce aveti 929 sau 954 ? si bine v`am gasit !

post-36250-0-86625400-1330441107_thumb.jpg

post-36250-0-98835000-1330441166_thumb.jpg

Editat de a3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa jucarie, a3x! S-o stapanesti sanatos! :cheers:

 

Sunt multe piese care se potrivesc de pe 954 pe 929. Se pare ca una dintre ele e motorul. :D Daca ai rezolvat asta si in acte, n-ar trebui sa fie probleme. Nu m-am dat cu vreun 929, dar cum 954-le e o bijuterie de motor, sunt convins ca si 929-le o sa-ti aduca un zambet larg pe buze. :)

 

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa jucarie, a3x! S-o stapanesti sanatos! :cheers:

 

Sunt multe piese care se potrivesc de pe 954 pe 929. Se pare ca una dintre ele e motorul. :D Daca ai rezolvat asta si in acte, n-ar trebui sa fie probleme. Nu m-am dat cu vreun 929, dar cum 954-le e o bijuterie de motor, sunt convins ca si 929-le o sa-ti aduca un zambet larg pe buze. :)

 

:wavey:

 

mersi fain :D din ce m`am documentat si eu la americani in special se poarta moda cu motor de 954 in 929 , cu actele a rez cel ce mi`a dat`o nu am avut eu batai de cap din fericire

 

am gasit si 954 in banii ce ii aveam dar nu am avut incredere asa ca am ales varianta asta si am aceeasi putere doar designul difera ca furcile is la fel ....si cum ziceai si tu multe potrivesc de pe una pe alta !

 

 

sa ai un sezon linistit si tu si cu asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...