Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

sper ca nu Dagip

 

 

nup... este un uneli direct de la fabrica adus la servicul unde mi-am facut motoru. omul da garantie pe ulei. adica nu papa, nu face nimic. e full sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa stii ca abia acum, cand am calarit si bestia asta noua, mi-am dat seama ce inseamna suspensii de calitate... :angryfire: In mijlocul virajului spatele e nesigur, iar la iesire fatza face ca pe nuci :angry: Sigur, in primul rand trebe gume. Dup-aia mai vedem daca mai salvez ceva din setari...

 

 

oleiu si semeringurile la amortizoare-au fost schimbate cu cateva sute de km-nainte sa o trag pe dreapta-n garaj

adica prin oct 2007.

ai rezolvat cu bordu?

a venit cheia, ms mult

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mi am cumparat de curand de pe louis la reducere o casca shark rsi.am zis ca fac mare afacere fiind aproape 50 %reducere.

problema e ca desi aerisirea de la barbie e inchisa aerul tot intra in ea ...si in cantitati destul de mari....

am dus o la magazin in vitat si ei zic ca au verificat o si merge perfect.

asa e construit sistemul oare? nu prea mi vine sa cred.....voi ce parere aveti?

la casca veche, lazer vertigo dragon muult mai ieftina decat 300euro shark ul neredus....cand inchizi aerisirea de la barbie se simte imediat.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mi am cumparat de curand de pe louis la reducere o casca shark rsi.am zis ca fac mare afacere fiind aproape 50 %reducere.

problema e ca desi aerisirea de la barbie e inchisa aerul tot intra in ea ...si in cantitati destul de mari....

am dus o la magazin in vitat si ei zic ca au verificat o si merge perfect.

asa e construit sistemul oare? nu prea mi vine sa cred.....voi ce parere aveti?

la casca veche, lazer vertigo dragon muult mai ieftina decat 300euro shark ul neredus....cand inchizi aerisirea de la barbie se simte imediat.......

shark e un rahat de casca, in austria am intrat in louis si am dat 150e (redusa 50%) pe o casca shark cu care m-am plimbat prin Italia, croatia si inapoi. in fiecare seara aveam ochii rosi si ma durea capul. am jurat ca atunci cand ajung acasa sa-i dau foc, noroc ca un amic mi-a cerut-o si i-am dat-o lui. ca design era superba, ca si functionalitate varza.

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shark e un rahat de casca, in austria am intrat in louis si am dat 150e (redusa 50%) pe o casca shark cu care m-am plimbat prin Italia, croatia si inapoi. in fiecare seara aveam ochii rosi si ma durea capul. am jurat ca atunci cand ajung acasa sa-i dau foc, noroc ca un amic mi-a cerut-o si i-am dat-o lui. ca design era superba, ca si functionalitate varza.

 

 

true true :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mertane Daca Vrei xx iti dau eu ca am vro 4 modele.. :blink: In Miniatura la Colectie ;)

 

 

fain domnu... :) sa le stergi pe toate de praf.

 

 

m-am dat azi cu 929... fain :) numai ca nu e genu meu. 954 e lafel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa!!

ce nu ti-a placut la 929?!

 

e ca 919, cam ca el la pozitie. putin mai cootzata. se simte injectia si cei 150 de cai. numai ca e sped speed. adica hai ca 919 mai are ceva forma, dar 929 e ultimate machine. nu vreau sa ma gandesc la astea ultim model.

 

DECI. eu sunt cu sport-touringurile. ceva mare, masiv, motor puternic. :blink: rachetele nu prea ma mai incanta. 919 e ideal pentru moment. ai tot ce trebuie la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ca 919, cam ca el la pozitie. putin mai cootzata. se simte injectia si cei 150 de cai. numai ca e sped speed. adica hai ca 919 mai are ceva forma, dar 929 e ultimate machine. nu vreau sa ma gandesc la astea ultim model.

 

DECI. eu sunt cu sport-touringurile. ceva mare, masiv, motor puternic. ;) rachetele nu prea ma mai incanta. 919 e ideal pentru moment. ai tot ce trebuie la el.

 

 

 

va zic eu cum a fost...

dupa ce sa dat jos de pe motor (motoru meu) avea un zambet pe fata de parca ii fatase matele...parca era un copil lasat prin cofetaria plina cu dulciuri

iar de mers a mers cu 150 din cate am inteles de la el...mertane dak vine amenda o trimit la tine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai dati banii pe prostii luati ARAI,SOUMY sau SHOEI la copii :blink:

 

soumy ?!?! daca mai ziceai macar nolan intelegeam.......... (nu am nimic cu suomy dar sa nu exageram....)

 

 

fabrica/confectioneaza/vinde cineva protectii de carbon pt capacele de la motorul de 929Y ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soumy ?!?! daca mai ziceai macar nolan intelegeam.......... (nu am nimic cu suomy dar sa nu exageram....)

 

 

fabrica/confectioneaza/vinde cineva protectii de carbon pt capacele de la motorul de 929Y ? :blink:

 

 

nu le vad rostul la capacele alea din carbon

la un impact mai mare tot se sparg

doar sa le cumperi pt aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Se pare ca la dezasamblarea carenelor pentru vopsire, am pierdut protectia (de plastic?) ce vine la pinionul de la motor. ;)

Asadar, raman recunoscator celui care stie de unde pot lua una, pt SC28.

post-28093-1237975488_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Se pare ca la dezasamblarea carenelor pentru vopsire, am pierdut protectia (de plastic?) ce vine la pinionul de la motor. ;)

Asadar, raman recunoscator celui care stie de unde pot lua una, pt SC28.

 

 

nicusor... nu ai pe motorul celalalt? ala de la tzarA?

 

 

acele capace de carbon se prind de motor cu silicon simplu. asa am vzut eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...