Sari la conținut

MOTUL - training tehnic pentru motociclisti


SCHUMOTO
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Putem pune ulei de masina in motocicleta? Ce vascozitate punem cand este foarte cald? Cand schimbam uleiul si cum trebuie sa arate cand in scoatem din motocicleta?

 

Pentru ca de foarte multi ani discutam despre lubrifianti, despre vascozitati si alte caracteristici tehnice pe care uleiurile pentru motociclete trebuie (sau nu trebuie) sa le aiba, am decis organizarea unui Training Tehnic MOTUL deschis publicului larg... adica motociclistilor dornici de cunoastere.

Cursul este oferit de catre MOTUL Romania impreuna cu SCHUMOTO, in calitate de importator si distribuitor oficial gama moto, si este sustinut de catre Doru Atmacof - Manager Tehnic Motul Romania.

 

Pe durata a aproximativ doua ore, vom trece in revista istoria Motul si realizarile acestul brand de-a lungul timpului, vom intelege care sunt principalele atributii ale unui lubrifiant pentru motociclete, vom discuta si despre certificari, pentru ca in final sa stim cum sa "citim" si sa alegem cea mai buna varianta pentru o anumita motocicleta.

Cursul este deschis, interactiv, astfel ca orice intrebare va primi un raspuns pertinent, argumentat.

 

Cursul va avea loc JOI, de la ora 19, la sediul SCHUMOTO din Bucuresti, ROMEXPO Pavilion F. (accesul la locatie de face incepand cu ora 18:30!).

Intrarea se face prin Bulevardul Expozitiei, poarta C, vis-a-vis de Univ. Romano-Americana.

 

Cei care doresc sa participe sunt rugati sa confirme aici, pentru o mai buna organizare din partea noastra.

 

Cu stima,

Echipa SCHMOTO

www.schumoto.ro

Editat de SCHUMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti PM

Salutare,

 

Putem pune ulei de masina in motocicleta? Ce vascozitate punem cand este foarte cald? Cand schimbam uleiul si cum trebuie sa arate cand in scoatem din motocicleta?

 

Pentru ca de foarte multi ani discutam despre lubrifianti, despre vascozitati si alte caracteristici tehnice pe care uleiurile pentru motociclete trebuie (sau nu trebuie) sa le aiba, am decis organizarea unui Training Tehnic MOTUL deschis publicului larg... adica motociclistilor dornici de cunoastere.

Cursul este oferit de catre MOTUL Romania impreuna cu SCHUMOTO, in calitate de importator si distribuitor oficial gama moto, si este sustinut de catre Doru Atmacof - Manager Tehnic Motul Romania.

 

Pe durata a aproximativ doua ore, vom trece in revista istoria Motul si realizarile acestul brand de-a lungul timpului, vom intelege care sunt principalele atributii ale unui lubrifiant pentru motociclete, vom discuta si despre certificari, pentru ca in final sa stim cum sa "citim" si sa alegem cea mai buna varianta pentru o anumita motocicleta.

Cursul este deschis, interactiv, astfel ca orice intrebare va primi un raspuns pertinent, argumentat.

 

Cursul va avea loc JOI, de la ora 19, la sediul SCHUMOTO din Bucuresti, ROMEXPO Pavilion F. (accesul la locatie de face incepand cu ora 18:30!).

Intrarea se face prin Bulevardul Expozitiei, poarta C, vis-a-vis de Univ. Romano-Americana.

 

Cei care doresc sa participe sunt rugati sa confirme aici, pentru o mai buna organizare din partea noastra.

 

Cu stima,

Echipa SCHMOTO

www.schumoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Suntem interesati de acest curs, as dori sa particip alături de colegii mei de la Zenklawa Garage.

Numarul de persoane o sa.l dau prin PM.

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Suntem interesati de acest curs, as dori sa particip alături de colegii mei de la Zenklawa Garage.

Numarul de persoane o sa.l dau prin PM.

lol. Credeam ca sunteti invitati speciali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Suntem interesati de acest curs, as dori sa particip alături de colegii mei de la Zenklawa Garage.

Numarul de persoane o sa.l dau prin PM.

Salut Alex,

 

Dealerii sunt asteptati vineri, de la ora 14. iti trimitem imediat invitatia prin email.

 

Cu stima,

Echipa SCHUMOTO

» Post actualizat in 01 Jun 2016 12:22

Este si livestream sau o sa fie filmat si dat catre public?

Salut,

 

Incercam si livestreaming! Detalii maine (daca reusim).

 

Cu stima,

Echipa SCHUMOTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Toata lumea dornica de cunoastere este binevenita! Avem 50 de locuri pe scaune iar restul... pe paleti si box-uri de MOTUL! 300V, evident!

 

Cu stima,

Echipa SCHUMOTO

 

PS: daca mai stiti motociclisti interesati, va rugam sa dati share, inclusiv pe FaceBook!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dus.

 

Prezentarea a fost pe intelesul tuturor, mie chiar mi-a fost de folos.

Am inteles si eu clasificarea uleiurilor, cum sunt fabricate, regimul de folosire, povestea aditivilor si ce sunt ei.

 

Pe langa partea tehnica din prezentare, fiind facuta chiar de reprezentantii Motul, e cert ca nu puteau sa lipseasca si partea istorica de brand si un pic de marketing.

Dar consider ca nu a fost exagerata in auto-promovare sau alta nuanta.

 

Oratorul, foarte bun; mi-a placut felul in care isi structura fiecare raspuns la intrebari.

 

O initiativa buna.

 

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...