Sari la conținut

Triumph lovit de un BMW


Dan Olaru
 Share

Postări Recomandate

O motocicleta Triumph care se deplasa regulamentar pe str Grigore Moisil a fost lovita din lateral prin neacordare de prioritate de un autoturism BMW ce a iesit de pe o straduta cu nr B 80 W- - ce a fugit de la locul accidentului .Soferul poarta ochelari de vedere. Ce i de facut cu astia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica??? Ai fost martor, ai fost implicat, care e faza? La fata locului se suna la 112, iar daca ai fost de fata, ar ajuta sa spui politiei ce ai vazut....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fost martor, suna la politie ca sa il ajuti pe colegul motociclist si politia sa identifice cocalarul cu BMW. Dupa marca \ modelul \ culoarea masinii si o parte de numar pe care o ai - nu e foarte greu pt politie

Editat de Bobossus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punct de vedere legal scrie mai sus.

 

dar ar trebui ca "smecherilor" astora sa le fie un pic frica de motociclisti.

ca sa nu mai existe situatii dinastea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ii sperii mai tare, de ce or sa fuga mai multi si mai des...

nu.

el nu a fugit de motociclisti...

el a fugit de lege.

 

ideea este sa ne impunem ca si comunitate, sa nu te desconsidere pe ideea de gabarit... asa cum e cutuma acum.

ce, ala e mic o sa se fereasca de mine ca-s mare...

 

nu stiu ce sa zic, este complicat.

stilul meu de mers este mai bagacios, le fortez mana, nu ii las sa-si faca numarul.

si majortatea cedeaza. rar de tot se mai gaseste unu sa-si masoare ego-ul.

a iesit unu ca vita de era sa blochez fata... din benzinarie. clacson pana la semafor, bagat si scos, amenintat ca pun filmarea la stiri...

facut sa inteleaga ca nu are nici o sansa, sper sa se uite data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la asemenea specimene nu obtii rezultate decat cu "parul", nu ca as fi de acord dar, din pacate s-a ajuns la un asemenea grad de "nerespectare a legii" ca nu vad alta alternativa. Si totul pleaca de la faptul ca nu se aplica legea de catre cine trebuie ... este mult de spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frica de motociclisti? eu as prefera respect, cred ca e si mai usor de obtinut.

vezi accidentul de pe dn1.

 

respect?

de la unu' care e jmecher si il doare-cot de toti din jur, lipsit de empatie?

 

ieri am mers petrosani - sibiu.

nici un ghiolban. frumos.

asa ar trebui sa fie.

dar cat de rar faci un drum si poti zice ca totu a fost ok?

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi accidentul de pe dn1.

 

respect?

de la unu' care e jmecher si il doare-cot de toti din jur, lipsit de empatie?

 

 

jmecherul iti va rupe oasele si in trafic cat si la coada la paine, lipsa educatiei este problema care conduce inevitabil la respect general daca ea exista.

 

hai sa facem o potera atunci si de doua ori pe luna bantuim prin tara si unde gasim un jmecher il educam, cu paru'. si oricum nu ai garantia ca nu mai face, as zice chiar contrariul.

asta zici? daca da, ce te opreste? sa fie oare educatia? :)

si chiar daca esti dispus ce rezulta de aici? rezulta ca si tu esti un jmecher la fel ca el si n-ai reolvat nimic, ba dimpotriva, acum avem doi jmecheri din care unul cu ochii negri.

 

daca nu esti dispus sa pui mana pe par iti ramane sa fii tu cat mai educat si respectuos astfel incat sa tragi media in sus in speranta ca vor observa si needucatii si se vor schimba, altceva nu poti sa faci.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia este prezenta in trafic si te "rade" la cea mai mica abatere fara mila dar la situatia de fata a ridicat din umeri declinandu si abilitatile spunand ca fara numarul complet nu pot face mare lucru si nici daca cel accidentat nu are zile de ingrijiri medicale. Concluzie :Deci ; dai peste unu, ii faci motorul varza, il tavalesti, fugi dela locul accidentului si daca ai norocul sa nu iti retina cineva tot numarul dormi linistit. Sunt curios cum o sa evolueze cazul, desi am o presimtire. Domnul in cauza are vanatai, dureri, firesti de altfel in urma izbiturii violente,.la momentul impactului adrenalina facandu si treaba.iar moto cu paguba peste 2000 euro la prima privire. (Triumph Rocket III )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Moto Triumph avarii in jur de 4000 eur numai piesele (United Motors) Auto BMW nr B 80 WDG( Singurul bmw de altfel cu B 80 W - - la politie112 raspuns ca nu sta nimeni sa caute in lista de numere fara nr complet) posesor cetatean turc, tare in gura ,a venit la politie chemat dupa o saptamana ,am spus a parasit locul accidentului , declaratii, medico legal tot tacamul politist (Motociclist si el) ";conciliant" cu turcu, avocat care sustine ca procesul poate dura ani si ca mai mult de 2000 eur nu ii acorda nici o instanta. Omul nostru ramanand cu paguba, vanataile iar eu un gust amar fata de legislatia si politia romana si oamenii din Tara Romaneasca Concluzia desprindeti o si voi. P.S. am luat 3 pct avertisment pt ca am oprit pe banda de urgenta, masina fiind cu 3 roti pe pamant iar a 4a jumatate din banda de rulare pe asfaltul benzii de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Astea sunt vorbe, ce spune un avocat sau altul. Sa-l dea in judecata pe cel care l-a accidentat! Chiar daca dureaza ani si pierde timp, de castigat sigur castiga despagubiri, inclusiv cheltuieli de judecata. Daca toti ne resemnam nu mai facem nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

procesul poate dura ani si ca mai mult de 2000 eur nu ii acorda nici o instanta.

Instanta nu e societate de asigurari, sa aiba misiunea sa iti dea cat mai putin. Instanta iti da cat ceri daca ai facturi pentru piese. Sau cel putin asa ar trebui...

In plus, eu l-as duce prin instante cat mai mult posibil doar pentru cum a procedat in accident. posibil totusi sa vorbesc eu fara sa stiu cum merge un proces

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...