Sari la conținut

Accident Apaca / Iuliu Maniu


Simpson_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ionut, pentru decizia ta de a te lăsa de moto, eu te apreciez. Fără ironii. A realiza ca ceva nu merita sau nu merge si a te lăsa desi iti place, înseamnă o decizie grea.

 

Dar totusi, daca judeci la rece, poate nu e cazul de o decizie asa radicala, ci doar de a invata din greseli. Oricare ar fi ele, daca exista unele din partea motociclistului.

» Post actualizat in 18 Jul 2017 16:45

@prafrau, daca tot cauti nod in papura, începutul de propozitie e cu litera mare. Asa, tot ca la bac. 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut, pentru decizia ta de a te lăsa de moto, eu te apreciez. Fără ironii. A realiza ca ceva nu merita sau nu merge si a te lăsa desi iti place, înseamnă o decizie grea.

 

Dar totusi, daca judeci la rece, poate nu e cazul de o decizie asa radicala, ci doar de a invata din greseli. Oricare ar fi ele, daca exista unele din partea motociclistului.

» Post actualizat in 18 Jul 2017 16:45

@prafrau, daca tot cauti nod in papura, începutul de propozitie e cu litera mare. Asa, tot ca la bac. 😊

Crede.ma am incercat...am avut altul recent, acum 3 saptamani, si m.am facut praf, si eram cu iubita mea pe mobra. Deci clar nu,incerc sa uit de ea usor, usor, desi o iubesc si m.as urca oricand pe ea. Dar am promis iubitei mele ca nu ma mai urc, am tras amandoi grav, a fost f grav ultimul accident, am ramas fara piele in palme, degete, brate, antebrate, ambele picioare,solduri, operatie la picior stang .... Am plecat fara echipament 3km distanta, la un var, la mine la tara, 40grade afara si s.a intamplat nenorocirea. Aveam 150km/h, am vrut sa schimb a2 si nu am realizat ca mi.a ramas acceleratia blocata, cand am eliberat ambreiajul, am vazut cerul instantaneu si asta a fost, am mers taras pe asfalt 150m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede.ma am incercat...am avut altul recent, acum 3 saptamani, si m.am facut praf, si eram cu iubita mea pe mobra. Deci clar nu,incerc sa uit de ea usor, usor, desi o iubesc si m.as urca oricand pe ea. Dar am promis iubitei mele ca nu ma mai urc, am tras amandoi grav, a fost f grav ultimul accident, am ramas fara piele in palme, degete, brate, antebrate, ambele picioare,solduri, operatie la picior stang .... Am plecat fara echipament 3km distanta, la un var, la mine la tara, 40grade afara si s.a intamplat nenorocirea. Aveam 150km/h, am vrut sa schimb a2 si nu am realizat ca mi.a ramas acceleratia blocata, cand am eliberat ambreiajul, am vazut cerul instantaneu si asta a fost, am mers taras pe asfalt 150m.

 

Ai avut alt accident???? Erai in prima treapta cu 150 si dadeai a doua? Sau erai in a 3-a si coborai in a 2-a?

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut altul, da. Eram pe 1 aproape de limitare si am schimbat 2, imi taia 1 la 160 la gsxr 1000 k1. Eu am eliberat acceleratia cand am schimbat treapta, dar cablu a ramas blocat pe camasa aia, si cand am eliberat ambreiajul, m.a dat pe spate instantaneu, fractiune de secunda... N.am avut timp de reactie, direct pe spate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce zici tu, dar nu sunt genul linistit, ma cunosc, nu exista plimbare fara o roata....decat sa ma omor singur, prefer sa folosesc creierul pe care il am si sa evit asta . Eu stiu ca nu pot sa ma abtin pe moto, stiu sigur asta, este mai bine asa, sa mai treaca ani si poate imi trece "setea" asta de prostii.

Editat de Ionut Nita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut altul, da. Eram pe 1 aproape de limitare si am schimbat 2, imi taia 1 la 160 la gsxr 1000 k1. Eu am eliberat acceleratia cand am schimbat treapta, dar cablu a ramas blocat pe camasa aia, si cand am eliberat ambreiajul, m.a dat pe spate instantaneu, fractiune de secunda... N.am avut timp de reactie, direct pe spate....

 

Suflete, DE CE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce zici tu, dar nu sunt genul linistit, ma cunosc, nu exista plimbare fara o roata....decat sa ma omor singur, prefer sa folosesc creierul pe care il am si sa evit asta . Eu stiu ca nu pot sa ma abtin pe moto, stiu sigur asta, este mai bine asa, sa mai treaca ani si poate imi trece "setea" asta de prostii.

 

tumblr_n0je8pUwaV1s5exrfo1_400.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus, omule, ce varsta ai ? Sincer, la ce am citit mai sus, incep sa fiu de acord cu tine ca e mai bine sa te lasi de motociclit o perioada...

 

Daca ai reusi totusi sa fii cumpatat pe strada, ti-as recomanda sa iesi pe circuit cand te mananca mana, dar pt asta trebuie mobra cu toate puse la punct (inclusiv anvelope), echipament full, benzina pana acolo, intrari, etc....adica multi bani. Nu "e" finante momentan, asta e, cand vei avea un job care sa-ti permita toate astea, o faci atunci. Dar in nici un caz nu mergi asa pe drumuri publice, ca data viitoare s-ar putea sa fie mai grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta.ma pe fb, sa.ti dau poze. Ionut nita, o mobra pe.o roata in poza de profil, da.mi mesaj. Varsta mea 24, pentru cel care a intrebat.

 

Pai daca nu ne trolezi si e real ce spui, trebuie sa o lasi mai moale, ca esti patit. Eu nu zic din rautate si nici nu te blamez, inteleg ce inseamna sa vrei sa mergi tare, dar cand vezi care sunt consecintele, trebuie sa fii mai atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o inteleg p-aia ...cu ma cunosc si stiu ca nu pot sa stau cuminte? Da fuqq...stai sa vezi ce cuminte ai sta acum dupa 2 accidenete...esti cu morcovu de lasa urme pe calea victoriei,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu apreciez foarte mult ca omul, chiar daca tinerel, nu se minte singur cum ar face majoritatea in cazul lui.

 

In ceea ce priveste faza cu lasatul de ghidoneala sau nu eu consider ca face parte din suita alegerilor strict personale, sfaturile nesolicitate sunt absolut de prisos in cazul asta oricum.

 

Iertati-ma colegi, scriu de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...