Sari la conținut

Accident aproape de Ramnicu Valcea


dantimofte
 Share

Postări Recomandate

Sambata 21.07.2018 , ora 11:00

 

Trei motociclete au inceput sa depaseasca coloana pe linie continua, in acelasi timp un autoturism a fost lasat de cineva din coloana sa iasa de pe o strada din dreapta si sa faca stanga peste aceeasi linie continua.


» Post actualizat in 26 Jul 2018 09:51
https://youtu.be/ZVlFh0PDfbw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa e cand esti in haita si linia continua e pentru prosti: da-i goarna baaa, ce-i aia condus preventiv, da-i goarnaaa!!

 

Nu inteleg cum nu a vazut ca iese unul, avand in vedere ca aveau totusi viteza mica. Apoi, al doilea motociclist dadea cu pumnul in masina, dar de frane nu a putut tine, a tavalit-o de frica.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte conservarilor, nu?

 

Mai bine isi dadea ala singur cu pumnii in cap si inca cateva suturi in coor colegilor.

 

Motivul pentru care cred eu ca nu a vazut masina este datorat faptului ca el era cu atentia orientata exclusiv spre curba de unde putea sa apara vreo masina/TIR.

A intrat in masina fara sa schiteze nici un gest.

Ca putea trece un caine, un copil sau un bastinas in fuga printre masini a contat prea putin.

 

Fiti convinsi ca cel putin in mintea motociclistului nr.2 vinovat exclusiv pentru accident este conservarul nenorocit care a intors ca booul peste linia continua.

 

Sa mearga tot in grup la biserica sa aprinda fiecare cate o lumanare si sa multumeasca divinitatii ca au ramas intregi.

 

Am o intrebare catre motociclistul boxeur care sunt convins ca se uita pe aici : coane, daca trecea un batran strada, asa aiurea fara sa se asigure, si ajungeati pe jos, il luai la pumni si la suturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca filmarea este cu circuit inchis (ca altfel nu stiu de ce nu o pot vedea) puneti tot topicul cu circuit inchis.

 

P.S. Eu vad doar 3 pixeli ce isi schimba culoarea la locul accidentului, pfff..

Editat de keenon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca filmarea este cu circuit inchis (ca altfel nu stiu de ce nu o pot vedea) puneti tot topicul cu circuit inchis.

 

P.S. Eu vad doar 3 pixeli ce isi schimba culoarea la locul accidentului, pfff..

 

 

 

Better? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 21.07.2018 , ora 11:00

 

Trei motociclete au inceput sa depaseasca coloana pe linie continua, in acelasi timp un autoturism a fost lasat de cineva din coloana sa iasa de pe o strada din dreapta si sa faca stanga peste aceeasi linie continua.

Coloana nu se oprise, inca curgea.

 

Idiot si vinovat moral e ala cu masina ca a oprit sa lase pe unul care iesea de pe drum secundar.

Niste idioti, regulile sunt reguli. Constati ca prioritatea iti e potrivnica? Stai cuminte si astepti...

 

Tare imi place cand unii inteleg prioritatea ca pe ceva care ii e dat lui si el o imparte generos doar cui crede el ca merita, ca doar poate dom'le, e proprietatea lui personala.

Inteleg ca poti sa ii faci un bine unuia cand iese de pe drum lateral dar aici nu vad binele castigat.

 

Motoristii au si ei vina lor, in primul rand nu au cascat ochii cand mergeau pe unde nu trebuia, se vedea bine spatiul liber lasat intre masini.

Si pana la urma vedeau peste toate masinile.

Bine ca s-au ridicat amandoi! E tot ce vad bun de aici... si vremea, perfecta!

:)

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii aia nu cred sa fie din userii de pe acest forum.

Nu se poate!
Aici toti userii sunt fara de greseala, toti sunt instructori moto cu tone de experienta de mers in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii aia nu cred sa fie din userii de pe acest forum.

Nu se poate!

Aici toti userii sunt fara de greseala, toti sunt instructori moto cu tone de experienta de mers in trafic.

Și nici unul nu a depășit coloana peste linia continua ... niciodată...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coloana nu se oprise, inca curgea.

 

Idiot si vinovat moral e ala cu masina ca a oprit sa lase pe unul care iesea de pe drum secundar.

Niste idioti, regulile sunt reguli. Constati ca prioritatea iti e potrivnica? Stai cuminte si astepti...

 

Tare imi place cand unii inteleg prioritatea ca pe ceva care ii e dat lui si el o imparte generos doar cui crede el ca merita, ca doar poate dom'le, e proprietatea lui personala.

Inteleg ca poti sa ii faci un bine unuia cand iese de pe drum lateral dar aici nu vad binele castigat.

 

Motoristii au si ei vina lor, in primul rand nu au cascat ochii cand mergeau pe unde nu trebuia, se vedea bine spatiul liber lasat intre masini.

Si pana la urma vedeau peste toate masinile.

Bine ca s-au ridicat amandoi! E tot ce vad bun de aici... si vremea, perfecta!

:)

Cauza incidentului este ca baietii erau in depasire coloane, pe contrasens, peste linie continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauza incidentului este ca baietii erau in depasire coloane, pe contrasens, peste linie continua.

Corect este ca sunt 4 vinovati: asa cum ai spus cei 3 motociclisti depasind o coloana, pe contrasens peste linia continua si un sofer care a facut stanga peste linia continua.

 

Nu l-am inteles pe audi_A9 de ce l-a bagat in lucrare ca autor moral pe cel care a permis soferului sa intre in trafic de pe un drum fara prioritate.

 

@bigFatAss : Bravo! Scurt si la obiect. S-a depasit masa critica si atunci evenimentul s-a produs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla foarte des pe Ploiesti-Blejoi-Valenii de Munte, pentru cine pleaca pe Cheia, e o zona unde s-a intamplat acest scenariu de multe ori, 2 prieteni au scapat la mustata pentru ca cel cu masina s-a prins si a franat iar ei au iesit mult in stanga in depasire.

 

In momentul in care masinile in coloana opresc fara un motiv clar si se creeaza o 'gaura' in coloana - aveti grija- se poate intampla asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am inteles pe audi_A9 de ce l-a bagat in lucrare ca autor moral pe cel care a permis soferului sa intre in trafic de pe un drum fara prioritate.

pentru ca a incalcat o regula de circulatie, creand premisele unui accident care, culmea, chiar a avut loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coloana nu se oprise, inca curgea.

 

Idiot si vinovat moral e ala cu masina ca a oprit sa lase pe unul care iesea de pe drum secundar.

Niste idioti, regulile sunt reguli. Constati ca prioritatea iti e potrivnica? Stai cuminte si astepti...

 

Tare imi place cand unii inteleg prioritatea ca pe ceva care ii e dat lui si el o imparte generos doar cui crede el ca merita, ca doar poate dom'le, e proprietatea lui personala.

Inteleg ca poti sa ii faci un bine unuia cand iese de pe drum lateral dar aici nu vad binele castigat.

 

Motoristii au si ei vina lor, in primul rand nu au cascat ochii cand mergeau pe unde nu trebuia, se vedea bine spatiul liber lasat intre masini.

Si pana la urma vedeau peste toate masinile.

Bine ca s-au ridicat amandoi! E tot ce vad bun de aici... si vremea, perfecta!

:)

 

Prietene, esti un (cuvant urat). Ti-o spun si in fata daca preferi, nu am absolut nicio jena. Singurii vinovati in cazul de fata sunt motociclistii, punct!

 

Oho, am facut si eu la manevre din astea de vad in filmuletul asta, dar am mers incet si am scrutat orizontul mai ceva ca un uliu, constientizand ca daca se intampla ceva e strict vina mea, eram pe contrasens in fond si, conform legii, nu aveam un motiv pertinent pentru a fi acolo. Sigur, poate doar lenea de a astepta in rand cu ceilalti.

 

Asta e buna, e vinovat ala care a lasat un alt participant la trafic sa iasa de pe un drum fara prioritate. Tu ai ceva in creierul ala? Daca coloana aia tinea sa spunem, nu stiu, 30 de minute, ala nu trebuia sa mai poata merge la serviciu, la cumparaturi sau la curve, nu, ca nu avea prioritate sa iasa. Daca vrei de despici firul in patru, sigur, cel care i-a permis sa iasa putea sa duca lucrurile pana la capat si sa se asigure in locul lui, pentru ca avea vizibilitate. Dar de aici si pana la a spune ca el e vinovat pentru accident e cale lunga de tot. Poate ai nevoie de o pereche de ochelari, dar e linie continua, prin urmare depasirea este interzisa!

 

Or fi prieteni de ai tai, nu ma doare nici in cot, dar nu incerca sa o scalzi, ca unii dintre noi mai si gandim.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios? Si ala care a facut stanga cum e? Mai ales ca a facut, probabil, peste linia continua.

 

Singurii vinovati in cazul de fata sunt motociclistii, punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc in comuna Morareşti, si este la 30 km de Rm. Valcea si 30 km de Pitesti. Mai exact, la cativa km de micii de la Dedulesti.

Ce faci frate? Bagi motociclisti la apa? :)

 

Soferul a iesit din parcarea acestei carciumi si avea linie intrerupta.

 

Ce facem acuma? Mie imi pare ca singurii prosti (si agresivi) sunt motociclistii.

 

Din pacate soferul este vinovat pentru ca nu s-a asigurat, chiar daca veneau baietii de baieti pe contrasens.

 

https://www.google.ro/maps/@45.0088479,24.5645815,3a,75y,228.81h,95.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1soUh_Gc73lLcLiB-Coy2mJA!2e0!7i13312!8i6656

 

Cam in pozitia asta se afla soferul care a filmat. Se vede turnul de apa precum si casa aflata in constructie pe dreapta.

 

https://www.google.ro/maps/@45.0093716,24.5654542,3a,75y,229.01h,105.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz4g3B8cmXrsaC0WtRBIGsA!2e0!7i13312!8i6656

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce regula a incalcat?

Macar sa stiu si eu ce regula incalc cand las oamenii sa se inscrie in trafic.

Aia care spune ca cel cu prioritate trece, cel fara prioritate asteapta. Desi este pedepsit cf. legii, doar ala care nu avea prioritate.

Daca vrei ceva pedepsit de codul rutier, soferul care a cedat cu marinimie prioritatea a efectuat o oprire voluntara. Stiu, e trasa de par dar altceva mai bun nu gasesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care spune ca cel cu prioritate trece, cel fara prioritate asteapta. Desi este pedepsit cf. legii, doar ala care nu avea prioritate.

Daca vrei ceva pedepsit de codul rutier, soferul care a cedat cu marinimie prioritatea a efectuat o oprire voluntara. Stiu, e trasa de par dar altceva mai bun nu gasesc :)

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...