Sari la conținut

o7-08. Gran Premio Lenovo di San Marino e della Riviera di Rimini & Gran Premio TISSOT dell'Emilia Romagna e della Riviera di Rimini


xt600
 Share

Postări Recomandate

Ceva comentator englez spunea ca anvelopele hard au același grip ca și cele soft. Diferența majora ziceau ca ar fi timpul în care întra în temperatura optima și nu durata de viata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, john17 a spus:

Oare rigiditatea carcasei e identică la cele 3 compoziții? 🤔


Eu nu cred, dar na, nu am mers cu el sa ma dau cu parerea.

la Pirelli difera rigiditatea. 

Acum 32 minute, george05 a spus:

Ceva comentator englez spunea ca anvelopele hard au același grip ca și cele soft. Diferența majora ziceau ca ar fi timpul în care întra în temperatura optima și nu durata de viata. 


Cine stie, clar diferenta de grip nu este f mare, dar eu cred ca exista. Altfel toti ar merge cu hard.

eu pariez pe Qua:)

Cine pariaza pe Bagnaia?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ilarionciobanu a spus:

Cateva persoane, nu mai tin minte cine, cautau ingrijorate duminica trecuta motocicletele KTM. Am aflat eu unde sunt: pe 3 si pe 5. Inca doua s-au dus in balarii cand erau in top 7. 
Am rugamintea sa-i anuntati, sa le treaca ingrijorarea 😁

 :))$$$.... frate cum iese ktm-ul din viraj fata de yamaha... ma uitam la imagini de la Qua si nu avea nici o sansa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Oare rigiditatea carcasei e identică la cele 3 compoziții? 🤔

Pilotii au spus ca da in mai multe situatii,dar am auzit faza cu carcasa diferita in mai multe interviuri.

Nu imi mai aduc aminte cine,cred ca MM,dar si altii.

 

Bai nene au dat long lap penalty in ultimul tur?penibil,cum sa faci asa ceva?cand i l.au anuntat?odata cu steagul?wtf

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, damager a spus:

 :))$$$.... frate cum iese ktm-ul din viraj fata de yamaha... ma uitam la imagini de la Qua si nu avea nici o sansa. 

Mai ales pe accel il nenorocea.

Deh,teste private la Missano in iunie grip superior.

 

Pacat de saracul Peco

Am urmarit cursa de pe tel,ce.a patit Rossi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, damager a spus:

Vinales victorie de conjuctura, nu cred ca reusea sa-l depaseasca pe Bagnaia. 
si se adevereste ce a declarat Qua, cu yamaha poti sa castigi doar daca pleci primul☺️

True true.

Ca sa.si foloseasca viteza pe viraj ii trebuie spatiu in fata.ktm frana in fata lui il bloca si dupa aia pleca de nu se poate.

Da s.a vazut putin si diferenta de agresivitate intre depasirea lui Quarta si a lui Mir

Chiar acum, danypop a spus:

Da bo$$, se știe. Yamaka e cea mai slabă/proastă de pe grilă, are doar 4 victorii în 7 curse. S'praf și pulbere dom'le🙈🤣🤣

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, danypop a spus:

Da bo$$, se știe. Yamaka e cea mai slabă/proastă de pe grilă, are doar 4 victorii în 7 curse. S'praf și pulbere dom'le🙈🤣🤣

Nu are nici o relevanta...motivele sunt vu totul altele...daca Pecco nu cadea ...Vinales nu l ajungea niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Buggy a spus:

Nu are nici o relevanta...motivele sunt vu totul altele...daca Pecco nu cadea ...Vinales nu l ajungea niciodata


si daca-l ajungea, si  cred ca il prindea, ca deja scazuse la 1 s, moment in cate Peco a inceput sa forteze si cazut.

dar, nu il depasea niciodata... lui Vinales i-a trebuit 6 tururi in austria sa-l depaseaca pe Rosssi, pe o greselaa de-a lui Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Method a spus:

Bai nene au dat long lap penalty in ultimul tur?penibil,cum sa faci asa ceva?cand i l.au anuntat?odata cu steagul?wtf

 

Pe grafica tv penalizarea a aparut fix in momentul in care Vin intra in ultimul tur. Qua era inca in penultimul. Preuspun ca el nu a fost anuntat mai tarziu decat noi.
A avut cand sa faca long lap, a ales sa nu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, john17 a spus:

Dacă dacă nu era... 

corect... supozitii peste supozitii... 

realitatea este ca primii 4 sunt in 4 puncte diferenta si nu sti poti sa anticipezi ce o sa se intample la urmatoare etapa...

 

desi as visa sa conduca Rossi detasat, imi place mai mult asa, mult mai palpitant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, danypop a spus:

Da bo$$, se știe. Yamaka e cea mai slabă/proastă de pe grilă, are doar 4 victorii în 7 curse. S'praf și pulbere dom'le🙈🤣🤣


hai sa vedem pe ce circuite...... cum vine un circuit cu stop-and-go sau circuit cu linii drepte lungi, e la gara...

si daca ma uit pe calendar la ce circuite vin, Le Mans mai e potrivit yamaha. In rest...poate suzuki...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce campionat... Dovi termina pe 8 dar inca este pe primul loc in clasament... 

Vinales se bucura pentru victorie, dar uita ca nu el a castigat cursa, ci a pierdut-o Bagnaia. Apropo... cum poate sa mearga baiatul asta cu Ducati... Parca ar merge pe Yamaha sau Suzuki, practic le-a anulat astora toate avantajele pe zonele virajate. Pacat ca a cazut, ar fi avut o victorie splendida. 

Quarta s-a chinuit, in spatele lui Pol, o eternitate, a venit Mir si i-a executat pe amandoi, de parca nici nu ar fi existat pe pista. Quarta, tata, in cursele astea, daca nu risti, nu castigi. Si ca sa fie totul complet, mai pierde un loc pentru ca nu este atent la limitele circuitului. Greseli de noob.. punctele pierdute astazi, s-ar putea sa faca diferenta la sfarsit. 

Suzuki pare a fi cea mai buna, cea mai echilibrata, motocicleta de pe grila, anul asta. Mir splendid. Rins anonim. 

Rossi.. ma doare sufletul cand il vad in situatia asta. Poate va decide sa isi anunte retragerea. 

Pol.. abia astept sa il vad pe Honda. Apropo, Honda mai concureaza?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, damager a spus:


hai sa vedem pe ce circuite...... cum vine un circuit cu stop-and-go sau circuit cu linii drepte lungi, e la gara...

si daca ma uit pe calendar la ce circuite vin, Le Mans mai e potrivit yamaha. In rest...poate suzuki...

Păi vedem, dar până în momentul de față pianul a câștigat cu 3 piloți diferiți deci nu poate fi chiar atât de rea😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Quarta, tata, in cursele astea, daca nu risti, nu castigi.

 

 

A riscat cursa trecuta. Parca-s mai bune punctele de azi, chiar si alea pierdute, decat alea de saptamana trecuta.

 

Acum 9 minute, xt600 a spus: Rins anonim. 

Apropo, Honda mai concureaza?

Stie cineva de ce n-a fost Bradl, e ceva cu el?

 

Acum 11 minute, xt600 a spus:

 Rins anonim. 

Are inca probleme de sanatate, agravate dupa weekendul trecut, sau ceva de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, xt600 a spus:

Ce campionat... Dovi termina pe 8 dar inca este pe primul loc in clasament... 

Vinales se bucura pentru victorie, dar uita ca nu el a castigat cursa, ci a pierdut-o Bagnaia. Apropo... cum poate sa mearga baiatul asta cu Ducati... Parca ar merge pe Yamaha sau Suzuki, practic le-a anulat astora toate avantajele pe zonele virajate. Pacat ca a cazut, ar fi avut o victorie splendida. 

Quarta s-a chinuit, in spatele lui Pol, o eternitate, a venit Mir si i-a executat pe amandoi, de parca nici nu ar fi existat pe pista. Quarta, tata, in cursele astea, daca nu risti, nu castigi. Si ca sa fie totul complet, mai pierde un loc pentru ca nu este atent la limitele circuitului. Greseli de noob.. punctele pierdute astazi, s-ar putea sa faca diferenta la sfarsit. 

Suzuki pare a fi cea mai buna, cea mai echilibrata, motocicleta de pe grila, anul asta. Mir splendid. Rins anonim. 

Rossi.. ma doare sufletul cand il vad in situatia asta. Poate va decide sa isi anunte retragerea. 

Pol.. abia astept sa il vad pe Honda. Apropo, Honda mai concureaza?

 

 


f greu sa depasesti si se vede... sapt trecuta Mor a castigat plecand in fata, azi Vinales la fel(+ crash-ul lui Bag). Nu poti sa depasesti cu yamaha, sau f greu... 

Pe iesirea din viraje ktm-ul se departeaza, pe franare era prea departe sa depaseasca.

cand a depasit Suzuki,  a ramas langa ktm pe iesire din viraj, in urmatorul viraj era sub Pol.


Parerea mea, este ca Suzuki este peste Yamaha ca si motoreta, totusi. Mir si Rins ca si piloti sunt sub Vinales si Qua. 
 

problema lui Mir este calificarea, daca pleca din linia 2, cred ca era la bataie sus.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...