Sari la conținut

10. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumim, diii!

In Spania era sa am dreptate cu Vinales, asa ca mai incerc o data: Dii, Top Gun! Dii, Aprilia!

 

 

P.S. Oare Aleix are un tur penalizare de data trecuta? :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, TETEA. a spus:

Multumim, diii!

In Spania era sa am dreptate cu Vinales, asa ca mai incerc o data: Dii, Top Gun! Dii, Aprilia!

 

 

P.S. Oare Aleix are un tur penalizare de data trecuta? :D

 

Face un tur in plus ca sa fie sigur☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Cavaleru a spus:

Castiga cursa si da cu tifla la toti! go go go Aleix!!!

 

Asta daca-l lasa Q. Eu m-as bucura...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, apriliacluj a spus:

buei, nu uitati de MM!

e una din circuitele lui preferate

 

😂 Nu uitam, nu uitam...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, TETEA. a spus:

In Spania era sa am dreptate cu Vinales, asa ca mai incerc o data: Dii, Top Gun! Dii, Aprilia!

Da,da,a fost foarte aproape :crack:

 

Heh,fara Marquez aici e....imi pare rau sa o spun pt ca nu prea are rost sa haterim performanta,dar chiar va fi refreshing sa vedem cine castiga.

Q?

Aleix a fost puternic tot timpul aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Da,da,a fost foarte aproape :crack:

 

In sensul ca a mai miscat ceva de-a lungul w-endului, n-a fost chiar codas ca de obicei...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Method a spus:

Da,da,a fost foarte aproape :crack:

 

Heh,fara Marquez aici e....imi pare rau sa o spun pt ca nu prea are rost sa haterim performanta,dar chiar va fi refreshing sa vedem cine castiga.

Q?

Aleix a fost puternic tot timpul aici.

 

my bet is on Aleix 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 ducati in primele 6 locuri🤔
o sa gie dificil pt Q, temperstuea mare, daca tb sa aleaga harduri nu cred ca termina mai sus de locul 5.

daca reuseste cu medium e candidat la victorie sau cel putin podium.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, damager a spus:

5 ducati in primele 6 locuri🤔
o sa gie dificil pt Q, temperstuea mare, daca tb sa aleaga harduri nu cred ca termina mai sus de locul 5.

daca reuseste cu medium e candidat la victorie sau cel putin podium.

 

Luca Marini pe 2. OK!  o sa zic interesant ca daca repeta performata de acum 1-2 curse parca

https://www.crash.net/motogp/results/1005588/1/german-motogp-sachsenring-free-practice-2-results

sper sa pot prinde calificarile maine live.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, damager a spus:


o sa gie dificil pt Q, temperstuea mare, daca tb sa aleaga harduri nu cred ca termina mai sus de locul 5.

daca reuseste cu medium e candidat la victorie sau cel putin podium.

Daca va fi cald, nici o sansa cu medii. Mai ales daca nu va avea un start beton si va sta in spatele cuiva. In cel mai bun caz, o combinatie hard-medium, daca temperaturile nu vor fi exagerate. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce s-a intamplat pana acum, in campionat, mi se pare ca Ducati vireaza in functie de preferinta unui pilot, pentru un circuit sau altul. Desigur, au mai remediat la acest capitol, fata de anii trecuti, dar inca nu suporta comparatie cu motocicletele care chiar stiu sa vireze. In acest moment, Ducati imi pare o motocicleta care le face pe toate bine, dar fara sa exceleze la ceva anume.. ca un dual sport.. :D :D Nici macar la top speed nu mai detine suprematia absoluta (aici are un rival serios in Aprilia si chiar in Suzuki , pe unele circuite), insa per total pare o motocicleta mai echilibrata, decat rivalele, ceea ce ii permite sa  faca timpul pe tur in mai multe moduri, in functie de configuratia circuitului si de stilul pilotului. Anul asta este sansa ducatistilor sa ia titlul, altfel, daca Yamaha reuseste sa stoarca cativa cp din motor, pastrandu-si caracteristicile de manevrabilitate, iar Honda isi remediaza problemele, mai viseaza frumos  inca vreo 20 de ani... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, xt600 a spus:

Din ceea ce s-a intamplat pana acum, in campionat, mi se pare ca Ducati vireaza in functie de preferinta unui pilot, pentru un circuit sau altul. Desigur, au mai remediat la acest capitol, fata de anii trecuti, dar inca nu suporta comparatie cu motocicletele care chiar stiu sa vireze. In acest moment, Ducati imi pare o motocicleta care le face pe toate bine, dar fara sa exceleze la ceva anume.. ca un dual sport.. :D :D Nici macar la top speed nu mai detine suprematia absoluta (aici are un rival serios in Aprilia si chiar in Suzuki , pe unele circuite), insa per total pare o motocicleta mai echilibrata, decat rivalele, ceea ce ii permite sa  faca timpul pe tur in mai multe moduri, in functie de configuratia circuitului si de stilul pilotului. Anul asta este sansa ducatistilor sa ia titlul, altfel, daca Yamaha reuseste sa stoarca cativa cp din motor, pastrandu-si caracteristicile de manevrabilitate, iar Honda isi remediaza problemele, mai viseaza frumos  inca vreo 20 de ani... 

daca nici anul asta cu 8 piloti pe grila nu reusesc sa ia titlul, o sa fie cam trist pe ei. Atatia bani investiti fara titlu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

daca nici anul asta cu 8 piloti pe grila nu reusesc sa ia titlul, o sa fie cam trist pe ei. Atatia bani investiti fara titlu....

Da, dar cine are cea mai șmecheră moto de pe grilă? 

Poate și cea mai bună? :grinbandit:

 

 

Degeaba ai 8 pe grilă daca niciunul nu e in stare sa se bată la titlu.

Acum 14 ore, Cavaleru a spus:

sper sa pot prinde calificarile maine live

Ți le dau eu de la bt sport pe seara daca nu le prinzi, dar nici sa nu intri aici sa vezi cum a fost, sa fie surpriză.

La 17.06.2022 la 10:19, apriliacluj a spus:

buei, nu uitati de MM!

e una din circuitele lui preferate

Pai vezi tu, se ia rezultatul final și se dă -1 poziție la toți, in semn de respect. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este sigur ca va merge cu harduri. In FP4 a facut un galop si pe combinatie hard medium si timpii au fost mai buni decat cu hard-hard. In conditii de temperatura mai ridicata decat ieri (49 grade la nivelul asfaltului) si cu un pneu cu 7 tururi la startul alergarilor. 

 

PS. Tocmai a declarat ca inca nu a decis cu ce va merge maine... :) 

 

Iar Peco spune ca maine se anunta temperaturi mai mari ca astazi.. so.. 

 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...