Sari la conținut

Donatii - dar nu in bani


Postări Recomandate

Primesc prin donatie cadru de motocicleta de strada cu furci si roti, pt un proiect personal de motor, implicit motocicleta, ofer la schimb o tura cu motocicleta pe care vreau sa o construiesc si berea, tzuica sau vinul aferent la achizitionare :blink:

.....eventual daca mai are si telescoape si ghidon si frane si aripi ofer pana in 100E :wink:

Prefer cadru de motocicleta veche, chiar daca nu delta-box, si din fier, si pe care a fost montat motor mare si puternic, in principiu sa reziste la motor de peste 100Cai, pt ca motorul pe care vreau sa i-l pun va avea puterea peste aceasta valoare :)

Mesaj completat

Completare: ofer la schimb eventual si un reductor cu raport de 1:21, pe rulmenti, robust, bun pt deschis porti indrustriale(de 10-20m) sau pt smuls radacini de copac, sau chiar pt un camion sau masina serioasa de offroad pt ca e cam greu avand peste 60kg.

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Primesc prin donatie cadru de motocicleta de strada cu furci si roti, pt un proiect personal de motor, implicit motocicleta, ofer la schimb o tura cu motocicleta pe care vreau sa o construiesc si berea, tzuica sau vinul aferent la achizitionare :D

.....eventual daca mai are si telescoape si ghidon si frane si aripi ofer pana in 100E :P

Prefer cadru de motocicleta veche, chiar daca nu delta-box, si din fier, si pe care a fost montat motor mare si puternic, in principiu sa reziste la motor de peste 100Cai, pt ca motorul pe care vreau sa i-l pun va avea puterea peste aceasta valoare :laugh:

Mesaj completat

Completare: ofer la schimb eventual si un reductor cu raport de 1:21, pe rulmenti, robust, bun pt deschis porti indrustriale(de 10-20m) sau pt smuls radacini de copac, sau chiar pt un camion sau masina serioasa de offroad pt ca e cam greu avand peste 60kg.

ce zici de un fj 1100?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Salut.E cineva interesat de un router wireless? Am inteles ca a fost de la Romtelecom -Huawei(nu stiu daca ajuta asta).Daca sunteti interesati dati un semn si intrati in posesia lui.O zi buna.

 

pe mine ma intereseaza routerul wireless, ca de o groaza de timp tot zic sa strang sa iau unul :alcy:

donez filtru aer gsr stock folosit 8-9000 km stare f buna

Mesaj completat

Salutare. Citesc cu interes ceea ce se posteaza pe acest forum. Dupa multa zbatere am ajuns posesor al unui Ij Planeta 5 :laugh: . Sunt student in Bucuresti. Am vazut ca cineva doneaza o haina de piele si m-ar ajuta foarte mult in perioada asta. Nu stiu inca cum se trimit PM-uri(am incercat eu ceva dar nu stiu daca a mers). Id meu:numa_pt_prieteni@yahoo.com Asfalt uscat si multi km cu bucurie!

heh ce faci mai flacau ai rezolvat cu geaca de piele ? de ce nu vorbesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez cauciuc Metzeler 120/70 ZR 17. Inscriptiile de pe el spun:

 

ME1FRONT MBS-RADIAL DOT EBOV BSL 460<

 

Mai multe detalii (poze, in principiu) puteti gasi aici, unde-l vindeam:

 

/index.php?...t&p=2629792

 

Cine-l doreste, sa-mi dea PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Primesc prin donatie cadru de motocicleta de strada cu furci si roti, pt un proiect personal de motor, implicit motocicleta, ofer la schimb o tura cu motocicleta pe care vreau sa o construiesc si berea, tzuica sau vinul aferent la achizitionare :cheers:

.....eventual daca mai are si telescoape si ghidon si frane si aripi ofer pana in 100E :lol:

Prefer cadru de motocicleta veche, chiar daca nu delta-box, si din fier, si pe care a fost montat motor mare si puternic, in principiu sa reziste la motor de peste 100Cai, pt ca motorul pe care vreau sa i-l pun va avea puterea peste aceasta valoare :D

Mesaj completat

Completare: ofer la schimb eventual si un reductor cu raport de 1:21, pe rulmenti, robust, bun pt deschis porti indrustriale(de 10-20m) sau pt smuls radacini de copac, sau chiar pt un camion sau masina serioasa de offroad pt ca e cam greu avand peste 60kg.

 

De actualitate, dau si inca pana la 500Ron si as prefera cat mai completa motocicleta inafara de eventualele carene, rezervor, motor si transmisie, care nu ma intereseaza absolut deloc numai sa fie pe lantz, deci roata spate sa aiba pinion!

Mai pot sa ofer si vo 10-15 tevi pt gard lungi de peste 2m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de motoreta intreb si eu daca are cineva o casca sau o protectie uitata prin dulap, scorojita, orice de aruncat sau de dat, o iau bucuros si fac si o cinste cu o bere doua...trei :cheers:. Scuze daca am deranjat prin intrebare. Salutari.

 

pune mana si ia'ti una mai de doamne ajuta,ca treaba'i serioasa cu castile.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De actualitate, dau si inca pana la 500Ron si as prefera cat mai completa motocicleta inafara de eventualele carene, rezervor, motor si transmisie, care nu ma intereseaza absolut deloc numai sa fie pe lantz, deci roata spate sa aiba pinion!

Mai pot sa ofer si vo 10-15 tevi pt gard lungi de peste 2m.

un cadru gol de kawasaki zephyr de 550 cu tot cu acte de germania as avea eu pe acasa ... si niste roti de kawasaki gpz 550 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez un set de gume d208 fata/spate 120/70/17 190/50/17 uzate si inca un cauciuc fata cu o mica ciupitura uzat si el. da-ti pm pt cine e interesat si daca e din buc mai bine ca sa nu ma apuc sa le impachetez sa le car la posta. uitati si poza ;)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se poarta cererile ... am si eu una ...

Am gasit un cadru de dirt bike moca ... In cercul nostru de prieteni sunt 3 copii 4-5 anisori.

Pana in primavara as vrea sa termin dirt-bikeul, ca sa invatam copiii, pasionati de motociclism ... asa ca mi-ar trebui un motor 2 sau 4 timpi, de 50 pana la 125 cmc.

Daca aveti asa ceva prin casa, sau daca cunoasteti pe cineva care are ... chiar daca necesita segmentare.

Mai trebuie si roata spate ... 12-14 inch

cateva poze cu stadiul lucrarilor ...

169041_1526034836183_1394016508_31174245_3410219_n.jpg

163431_1526035436198_1394016508_31174246_138914_n.jpg

34812_1526036956236_1394016508_31174248_1800114_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mai strange si tu bani pana la primavara.

momentan nu excelez din punct de vedere financiar de-aia am apelat la topicul asta, am uitat ca toti de aici isi schimba cauciucurile de 3 ori pe sezon si motocicleta in fiecare an...

 

my bad

Mesaj completat

si unu de 120/80 ar fi bun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez un set de gume d208 fata/spate 120/70/17 190/50/17 uzate si inca un cauciuc fata cu o mica ciupitura uzat si el. da-ti pm pt cine e interesat si daca e din buc mai bine ca sa nu ma apuc sa le impachetez sa le car la posta. uitati si poza :D

Daca am fi mai aproape ti-as face o cinste pt d208 ala fata!

Ata e'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez urmatoarele:

 

1) Supramanusi de ploaie, Held, marimea L:

post-10329-1297603818_thumb.jpg

 

2) Pantaloni de ploaie, Proof, Marimea XL:

post-10329-1297603855_thumb.jpg

 

3) Instructiuni de asamblare si piese, printate pe hartie cartonata pentru Yamaha R1 papercraft:

http://www.yamaha-motor.co.jp/global/enter...2007/index.html

post-10329-1297603915_thumb.jpg

 

Oferta este valabila pentru cei din Bucuresti, nu trimit prin curier .. :)

Ma puteti contacta prin PM.

Mesaj completat

Supramanusile "s-au dat" :D

Mesaj completat

Si pantalonii de ploaie ..

Au mai ramas foile de papercraft .. daca are cineva rabdare sa asambleze tot..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

oglinzi careva? :blink: Suzuki gsr 600, an 2009... a ramas saraca fara oglinda stanga si o bucata (!!!!) noua e 370lei. Nu neaparat donatie si contra cost, macar daca ar avea careva o pereche de oglinzi sh care s-ar potrivi pe suzi. Multzam! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Donatii - dar nu in bani
  • l.u.v locked this topic
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...