Sari la conținut

Donatii - dar nu in bani


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CERERE

 

Are cineva o prelata moto de dat de pomana?

Nu fac nazuri la stare, numai nici sa nu fie luata din cotetu la caine :D

Tre sa acopar o mobra de sta in garaj, mai mult de praf si sa nu se urce pisicile nu pentru apa/zapada...

Merci

 

(Bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, am una care zace, d-aia ca de Louis, daca te intereseaza da un semn.



Btw, se doneaza casca din imagine, Nitro N1600 NV. Marime S

post-72311-0-16848500-1386368431_thumb.jpg

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, am una care zace, d-aia ca de Louis, daca te intereseaza da un semn.

 

Btw, se doneaza casca din imagine, Nitro N1600 NV. Marime S

Daca o poti rezerva pt mine as fi recunoscator. O sa trimit pe cineva sa o ridice de la tine. Nevoie de casca pt pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, am una care zace, d-aia ca de Louis, daca te intereseaza da un semn.

 

Btw, se doneaza casca din imagine, Nitro N1600 NV. Marime S

Ma intereseaza casca pentru mine , am un Takachi dar e M si mi-e mare , daca poti si vrei , platesc eu curieru si dau si niste bere :D sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan casca este rezervata.



L.E.: Casca a plecat spre o domnisoara incepatoare, s-o foloseasca cu placere.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kollar a fost deunăzi o tombola la AFI Cotroceni si am câștigat un voucher la Vodafone. Eu am abomament la ei si ar trebui sa al reanoiesc in vara așa ca dacă are cineva nevoie din partea mea este Donație. Atenție: Este valabil pana la 31/12/2013. Tel: 0726237920

 

Kollar a fost deunăzi o tombola la AFI Cotroceni si am câștigat un voucher la Vodafone. Eu am abomament la ei si ar trebui sa al reanoiesc in vara așa ca dacă are cineva nevoie din partea mea este Donație. Atenție: Este valabil pana la 31/12/2013. Tel: 0726237920

 

Kollar a fost deunăzi o tombola la AFI Cotroceni si am câștigat un voucher la Vodafone. Eu am abomament la ei si ar trebui sa al reanoiesc in vara așa ca dacă are cineva nevoie din partea mea este Donație. Atenție: Este valabil pana la 31/12/2013. Tel: 0726237920

 

Ce naiba!

 

Kali eu am o duba de 14 metri cubi si daca ati pot fi de folos pentru transportul donatiilor nu ezita sa ma contactezi! PS.Te pot ajuta numai sambata si duminica. Tel.0726237920 Marian. Sarbatori fericite!

 

Sunt lucruri care se stiu si lucruri despre care nu se aude nimic. Sunt oameni care sufera in tacere si oameni care-si striga amarul. Sunt tristeti si bucurii care se croseteaza absurd intr-o existenta zbuciumata...

 

Mi s-a intamplat adesea sa mi se spuna: "Kali, mai strangi lucruri pentru saraci? Am niste hainutze si niste jucarii".

 

Niciodata nu refuz o astfel de gest, chiar daca, pentru moment, nu stiu exact unde voi duce lucrurile donate. Din acest motiv, pentru mai bine de jumatate de an, una dintre camerele mele nu a fost deloc locuita, pentru ca a functionat ca depozit permanent de haine, jucarii, materiale de constructii (ramase dupa renovari). In acest interval, am primit, desigur, si informatii despre familii nevoiase, despre batrani singuri si cu o stare materiala precara sau despre copii care nu aveau ghiozdane sa mearga la scoala. Cel mai repede am rezolvat problema ghiozdanelor, intrucat elevii mei, acum clasa a IV-a, in fiecare an ma intreaba: "Domnisoara, mai strangem jucarii?". Asa ca micutii aduna jucarii, caiete, creioane colorate si ghiozdane in scopul de a le dona (in clasa mea exista o cutie mare de carton pentru donatii din partea elevilor).

 

In urma cu o saptamana, am primit de la userul Purghy o masina de hainutze si jucarii, pe care le-am alaturat gestului frumos facut de Dac Motors si Chopper Academy, carora li s-au alaturat Urban Riders si toti aceia care au gasit o clipa libera pentru a trece pe la Apasu si a lasa acolo daruri pentru cei mici. Nu au trecut nici doua zile si userul Daseth a adus toate cele trebuincioase unui om in varsta, incepand cu cearshafuri de pat si terminand cu incaltari. Userul hebe5p1n a contribuit la "baza materiala", asta in conditiile in care si ea derula o actiune pe cont propriu. Imediat dupa ce voi fi terminat de scris acest post, voi fi pe drum pentru a duce darurile lui Daseth catre un batran.

 

Acest topic este menit sa realizeze o conexiune intre aceia care doresc sa doneze si aceia care stiu unde ar fi mare nevoie de aceste lucruri. Rugamintea mea imensa catre cei care doriti sa donati este sa postati obiectele, un numar de telefon si cand ati putea sa o faceti. Cei care aveti informatii despre persoane care ar avea nevoie de anumite obiecte, procedati la fel. Retineti ca niciun obiect nu este inutil. Nici macar o lingura pe care nu o mai folositi...

 

Fiecare actiune caritabila a avut sprijinul vostru si asta a insemnat mult! Va doresc un an nou fericit si plin de bucurii, pe masura sufletelor voastre generoase :hug:

 

Cu respect,

Kali daca ai nevoie de transportul donatiilor in Bucuresti ati stau la dispozitie sambata si duminica. Am o duba de 14metri cubi. Tel.0726237920 Marian . Sarbatori fericite

 

Kali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Donez multifunctional (imprimanta, copiator, scaner) Lexmark X1270.

 

Functioneaza daca i se schimba cartusele, nu o utilizez, acesta fiind si motivul pt care o cedez.

 

Pe cel care o vrea il costa doar un drum pana in Mogosoaia, Ilfov ca sa o ridice.



Donez multifunctional (imprimanta, copiator, scaner) Lexmark X1270.

 

Functioneaza daca i se schimba cartusele, nu o utilizez, acesta fiind si motivul pt care o cedez.

 

Pe cel care o vrea il costa doar un drum pana in Mogosoaia, Ilfov ca sa o ridice.

S-a dat.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutari, are cineva un jeg de telefon de dat ?

 

Pt ca nimic nu este gratis in lumea asta, ofer 50 ron .... singura rugaminte este sa il pot folosi in cosmote :)

 

multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez .... cred ca e ceva hands free mai demodat,,,, nou nefolosit....poate mai intereseaza pe cineva......pun si la posta ... normal ,daca se suporta costul transportului

doritorul sa dea PM

Seara buna

 

post-60107-0-66804300-1389291008_thumb.jpg

post-60107-0-18570100-1389291021_thumb.jpg

post-60107-0-52808200-1389291045_thumb.jpg

post-60107-0-76101800-1389291054_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:haha: ce "old school" este, din prima poza pare ca se lipeste un fel de ventuza pe difuzor :)) - tehnologie awsome.

 

 

Anyway , foarte frumos gestul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete

am si eu o rugaminte,daca aveti cumva vre-o casca pentru pasagera si va incurca,puteti scapa de ea donando mie. )))

trebuie sa cumpar casca pt prietena mea, si cum banii nu ne ajung niciodata (( ,rog dc are cineva vre-o una de dat,ar fi perfect,m-ar scapa de o cheltuiela in plus!

ms anticipat si va urez sarbatori fericite.



salutare baieti si fete

am si eu o rugaminte,daca aveti cumva vre-o casca pentru pasagera si va incurca,puteti scapa de ea donando mie. )))

trebuie sa cumpar casca pt prietena mea, si cum banii nu ne ajung niciodata (( ,rog dc are cineva vre-o una de dat,ar fi perfect,m-ar scapa de o cheltuiela in plus!

ms anticipat si va urez sarbatori fericite.

 

nimeni nimic???? (((

poate aveti alceva,geaca,manusi, etc

orice e bine venit

Editat de Bazarel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete

 

am si eu o rugaminte,daca aveti cumva vre-o casca pentru pasagera si va incurca,puteti scapa de ea donando mie. )))

trebuie sa cumpar casca pt prietena mea, si cum banii nu ne ajung niciodata (( ,rog dc are cineva vre-o una de dat,ar fi perfect,m-ar scapa de o cheltuiela in plus!
sau dc aveti orice altceva, adica :geaca,manusi, etc, nu ezitati sa-mi scrieti!!!

ms anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea macar are casca… :)))

echipament nu am nici eu momentan dar pana incepe sezonul o sa fie si ala. Bafta sa ai si scuze de OFF dar mi-ai amintit ca si eu trebuie sa ma ocupa de asta, dupa ce ma ocup de mine, evident (stiu, sunt un egoist)…

 

Weekend fain!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))

 

a mea are doar genunchere si protectie coloana.

sezonul trecut am avut si restul imprumutate, de la o colega ce isi vanduse motorul si nu avea nevoie de ele.

acuma incerc si eu,poate e cineva cu inima mare :hug:

 

ms, sa ai si tu un weekend frumos ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete

 

am si eu o rugaminte,daca aveti cumva vre-o casca pentru pasagera si va incurca,puteti scapa de ea donando mie. )))

 

trebuie sa cumpar casca pt prietena mea, si cum banii nu ne ajung niciodata (( ,rog dc are cineva vre-o una de dat,ar fi perfect,m-ar scapa de o cheltuiela in plus!

sau dc aveti orice altceva, adica :geaca,manusi, etc, nu ezitati sa-mi scrieti!!!

 

ms anticipat .

 

 

Am eu o casca uvex a sotiei , iei i-am luat alta, ti-o dau

0729076344

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Donatii - dar nu in bani
  • l.u.v locked this topic
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...