Sari la conținut

Studiu psihologic al comportamentului în trafic al motocicliștilor din România


iulia2000

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu am completat.

Ce lipseste de acolo e durata estimata a completarii testului. Nici nu imi bat capul sa deschid linkul daca nu imi specifica cam cat timp sa ma astept sa pierd completandu-l.

 

Ce e triada intunecoasa? Are legatura cu Yakuza? Triadele astea nu erau un fel de Yakuza chinezeasca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, smar2 a spus:

Eu nu am completat.

Ce lipseste de acolo e durata estimata a completarii testului. Nici nu imi bat capul sa deschid linkul daca nu imi specifica cam cat timp sa ma astept sa pierd completandu-l.

 

Ce e triada intunecoasa? Are legatura cu Yakuza? Triadele astea nu erau un fel de Yakuza chinezeasca?

Nu lipsește,  scrie 20 min...

 

Ce am înțeles eu din chestionar este ca motocicliștii sunt bănuiți a fi depresivi violenți...cam asa sunt puse întrebările.. iar întrebarea aia cu jocuri de noroc nu are alta varianta ,cum ar fi, nu e aplicabil, nu joc ,like..în orice caz, am completat, eram curioasa ce se urmărește...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, iulia2000 a spus:

Hei prieteni motocicliști 👋
👉Sunt în anul 2 de master, în domeniul psihologiei muncii, organizațională și a transporturilor, la Universitatea de Vest din Timișoara.
👉Desfășor o cercetare legată de comportamentul motocicliștilor în traficul din România.Acest subiect este mai puțin cercetat și din acest motiv fiecare respondent contează.
👉În link-ul de mai jos găsiți un test de personalitate, triada întunecată și un test de evaluare a comportamentului în trafic, al motocicliștilor.
👉Distribuie și tu acest anunț pentru a ajunge la cât mai mulți motocicliști. 
👉Dacă ai întrebări suplimentare, adresează-mi-le pe următoarea adresă de e-mail: luiza.tarlea91@e-uvt.ro
👉Mulțumesc pentru interesul acordat științei și cercetărilor din domeniul psihologiei!
             🍀🍀🍀🍀


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtLbPJATMN6k1TfL1HR94_5Asf229IPHItHH0Ksbv9FoaX6w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

 

@Flower-Power Eu nu vad, zi-mi te rog pe ce rand scrie, poate-s eu mai chior...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, iulia2000 a spus:

Hei prieteni motocicliști 👋
👉Sunt în anul 2 de master, în domeniul psihologiei muncii, organizațională și a transporturilor, la Universitatea de Vest din Timișoara.
👉Desfășor o cercetare legată de comportamentul motocicliștilor în traficul din România.Acest subiect este mai puțin cercetat și din acest motiv fiecare respondent contează.
👉În link-ul de mai jos găsiți un test de personalitate, triada întunecată și un test de evaluare a comportamentului în trafic, al motocicliștilor.
👉Distribuie și tu acest anunț pentru a ajunge la cât mai mulți motocicliști. 
👉Dacă ai întrebări suplimentare, adresează-mi-le pe următoarea adresă de e-mail: luiza.tarlea91@e-uvt.ro
👉Mulțumesc pentru interesul acordat științei și cercetărilor din domeniul psihologiei!
             🍀🍀🍀🍀


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtLbPJATMN6k1TfL1HR94_5Asf229IPHItHH0Ksbv9FoaX6w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Faptul ca cercetează cineva comportamentul motocicliștilor în trafic pe baza declarațiilor proprii și personale fără o studiere prealabila vizuala...poate fi educational dar nu real. My5cents.

Anyway succes cu dizertatia...aia cu triada,m-a bulversat, zău, dacă poți explica ...as fi recunoscătoare.

Acum 1 minut, smar2 a spus:

 

@Flower-Power Eu nu vad, zi-mi te rog pe ce rand scrie, poate-s eu mai chior...

Cum dreaq, 50 euro

Screenshot_20221213_235225_Samsung Internet.jpg

 

Înainte de pasul următor...îți dau contul? Ramai dator? Cum facem? 😅

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A.... scrie dupa ce deschizi chestionarul.... pai eu spuneam ca nici nu il deschid daca nu imi spune cat dureaza... de-asta eu nu am vazut durata.

 

Problema pe care o vad e ca nu are nici un control asupra esantionului din populatia motociclista pe care il sondeaza. Forumistii cred ca nu sunt o mostra echilibrata a populatiei moto. Procentul de cocalari, retardati sau analfabeti functionali de aici e semnificativ mai mic decat in trafic.

 

Am mai completat vreo 2-3 chestionare de-astea in trecut, tot asa pentru diverse studii de-astea studentesti, si tot cu promisiunea ca o sa se publice rezultatele, si apoi liniste.

Cred ca mai simplu (si mai precis) iesea studiul daca ne dadea un test de personalitate MBTI si extrapola de acolo legat de condusul motocicletei. In fine, daca ma plictisesc la noapte, poate imi arunc o privire pe chestionar desi intuitia imi spune ca nu merita efortul. Om vedea... mi-ar placea sa ma insel.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numărul de amenzi primite (conducând motocicleta) în urma unor infracţiuni în trafic 

 

Eu ştiam că la infracţiuni se dă puşcărie, amenda este penală dacă se dă amendă.

Contravenţii sunt alea care se lasă cu amendă, să nu-i facem criminali pe cei ce traversează pe roşu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, vis-a-vis a spus:

Eu sunt curios care a rezistat să nu dea o liniuță la semafor...

Rar rezist. Mă amuză când mă solicită cate un conservar. Eram într-o zi cu un amic (Fz6n), l-am lăsat pe bietul șofer în urmă și ne amuzam la următorul semafor (când a ajuns ăla, noi deja eram trecuți bine). Ce, voi rezistați? 😁

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

Eu știu ce am răspuns la alea cu depășirea vitezei legale în localități : întotdeauna. 😊

 

Și acum aștept radarul de pe Elveția. 🫣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Penetru a spus:

numărul de amenzi primite (conducând motocicleta) în urma unor infracţiuni în trafic 

 

Eu ştiam că la infracţiuni se dă puşcărie, amenda este penală dacă se dă amendă.

Contravenţii sunt alea care se lasă cu amendă, să nu-i facem criminali pe cei ce traversează pe roşu.

 

Infracțiuni, contraventii.... tot aia 🙃

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Speedy.K a spus:

Bai, trai-v-ar, am deschis sa ajut si io studenta. Da' n-am cum, nu 8nteleg despre ce e vorba.

 

Ce-s aia itemi?

Ce-i aia triada intunecata?!

S-a schimbat anatomia mamiferelor?! Exista mai mult de doua genuri?! Care other?!

 

 

Babuin, gazela, balaur, cerb, alien 👽

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Speedy.K a spus:

...

S-a schimbat anatomia mamiferelor?! Exista mai mult de doua genuri?! Care other?!

 

 

Daa' io ce-am intrebat mai sus? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Ce-i aia triada intunecata?!

S-a schimbat anatomia mamiferelor?! Exista mai mult de doua genuri?! Care other?!

 

Sunt chiar 5 genuri:

person, woman, man, camera, tv

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, Kristian K a spus:

Daa' io ce-am intrebat mai sus? :)


Scuze, n-am citit topicul inainte sa ma apuc de chestionar.


Bine, bine, asta cu sexele am inteles-o unii s-au uitat prea mult la anime si viseaza tentacule si alte oratanii, dar ce-i cu triada intunecata?! Si ala e tot un fel de ciudatenie sexuala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.12.2022 la 12:11, nebunuldenegru a spus:

 

 

sau manariile celui de sus, ca el decide tot.

 

https://www.consultant360.com/articles/hermaphrodite-infant


Parerea ta...

La 13.12.2022 la 12:36, nebunuldenegru a spus:

daca nu ai vazut, nu inseamna ca nu a fost. 


Vezi cu nicknameul ala sa nu te bage aldesus la discriminare rasiala. Se zice nebunuldeafroamerican.

Acum 15 minute, Kristian K a spus:

Nu-i bai,ai vazut ce raspuns am primit... :)

 

Da, multi au sarit gardul in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...