Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

din cate stiu eu, BMW nu fabrica dube, doar autoturisme si motociclete. Si pe alea le fac destul de bine.

 

Tot la fel, nu fabrica nici camioane:

post-6030-1273664429_thumb.jpg

In engleza: A Mercedes can also bring driving pleasure

 

 

Da ce-a vazut romanu...ha ha ha, ete o duba sitroien pe care scrie bemve...hai sa-i fac poza sa pun pa net sa rada lumea ;)

 

 

846853977_ESwQt-M.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.psikopat.com/html/spirale.htm

Alege sensul de rotatie,

Alege viteza (parca pe rapide e mai interesant),

Da click pe GO...

Priveste fara intrerupere si fara sa te misti punctul rosu din centru timp de cel putin 30 secunde

Apoi priveste-ti mana de pe maus (sau un alt obiect apropiat)

HALUCINANT !

Aveti grija ca site ul are Trojan!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija ca site ul are Trojan!!!

imposibil,mie nu mi-a detectat nimic antivirusul... l-am mai trimis si catorva prieteni si nici eu nu s au plans.. daca chiar e tojan scuze pt. ca n-a fost cu intentie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un italian angajeaza sa-i vopseasca gardul cere imprejmuia casa 3 romani. Dis-de-dimineata, inainte de a pleca la serviciu, italianul le da celor 3 instructiunile:

-Aveti aici 3 galeti de vopsea care va vor ajunde sa vopsiti tot gardul. In bucatarie e mancare, cand o sa va vina foame, va puteti servi. Aaa, era sa uit. Ati vazut calul pe care il tin inchis in spatele curtii? Sa nu cumva sa lasati poarta dechisa sa scape de acolo ca nu stiu ce fac cu voi. S-a inteles?

-Am inteles sefu,raspund romanii intr-un glas.

Pleaca italianul, iar romanii se apuca de treaba. Nu dupa mult timp, unul din ei zice:

-Ma, mie mi-a venit foame, hai sa vedem ce are asta de mancare!

Bucataria italianului, plina de bunatati. Dupa un ospat pe cinste, romanii cauta si ceva de baut, dar nu gasesc decat apa si suc. Atunci, unul dintre ei zice:

-Ma, stiu eu cum sa facem rost de bautura. Mergem si vindem o galeata de vopsea, cumparam bautura, iar vopseaua de ramane o mai diluam, o mai “lungim” si terminam noi gardul. Dupa ce au baut s-au apucat de vopsit, dar cand mai aveau vreo 3 m din gard se termina vopseaua.

-Acum ce dracu facem? De unde luam vopsea? Italianul o sa-si dea seama ca noi am luat-o…

-Ma fratilor, las’ pe mine,zice unul mai istet, ca stiu eu cum facem. Mai strangem putina vopsea pe pensula si dam pe botul la cal, iar cand va veni italianul ii vom spune ca acesta a scapat si a mancat-o.

Zis si facut. Pe seara, ajunge si italianul acasa.

-Ma, ce-ati facut cu vopseaua? Eu am calculat la fix si trebuia sa va ajunga.

-Sefu’, ne pare tare rau, dar a scapat calul si a mancat-o.

La auzul acestor vorbe, italianul intra in casa, ia pusca si nici una nici doua, impsca calul.

-Ce naiba dom’le, pt o galeata de vopsea ai omorat saracul animal? Iti cumparam noi alta…

-Ba fratilor, vedeti voi casa asta? Tot cu romani am facut-o. Da-l in mortii mamii lui de cal ca mi-a m-ai mancat 30 de saci de ciment, 800 de caramizi, 4 grinzi…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.psikopat.com/html/spirale.htm

Alege sensul de rotatie,

Alege viteza (parca pe rapide e mai interesant),

Da click pe GO...

Priveste fara intrerupere si fara sa te misti punctul rosu din centru timp de cel putin 30 secunde

Apoi priveste-ti mana de pe maus (sau un alt obiect apropiat)

HALUCINANT !

Chiar ca e Haluncinant! Nu mi-a comentat antivisrul ca ar fii virus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este deosebirea dintre Dumnezeu si Traian Basescu?

-Dumnezeu nu se crede Traian Basescu.

 

Basescu la psihiatru:

-Nu stiu ce se-ntampla ca in ultimul timp sunt tot mai atacat de opozitie si de moguli, au inceput sa ma paraseasca pana si sustinatorii fideli si scad vertiginos in sondaje.

Mi se reproseaza ca prea ma bag in toate, ca sunt autoritar si chiar ca ma dau drept Dumnezeu...

Psihiatrul:

-S-o luam incet si metodic. Spuneti-mi amanuntit si in ordine cronologica tot ce-ati facut.

Basescu:

-Pai,la inceput am creat Cerul si Pamantul...

 

 

 

Ambitia lui Emil Boc fost:

"Ori premier ori nimic!"

I-au reusit amandoua.....

 

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.

S-a aflat imediat si motivul: l-a batut Basescu cu cureaua de la ceas!

 

Concurs de minciuni:

Americanul -"nevasta-mea a nascut intr-un avion; acesta s-a defectat si pustiul a salvat-o cu parasuta!"

- Mai, mai mai se minuna romanul!

Neamtzul: nevasta-mea a nascut intr-un submarin; acesta s-a defectat si pustiul a salvat-o de la inec!"

-Mai, mai, mai se minuna romanul. A mea e gravida de un an!

Din cand in cand copilul scoate capul si intreaba: mai este

Boc premier, mai este Boc premier?

 

Cum se traduce Johannis Klaus in limba romana? Raspuns corect - Lucian Croitoru!

 

Conferinta tinuta pe internet de presedintele Romaniei, Traian Basescu, care observa:

- In ultimele 5 minute am primit 1 milion de mesaje cu aceeasi intrebare:

"Vor fi candva majorate salariile?"

... Cred ca-i SPAM.

 

Traian Basescu:

-Boc, te rog insistent sa ma mai contrazici si tu din cand in cand, sa creada lumea ca suntem doi!

 

Sloganul electoral al PD-L:

Frati romani!

Iliescu si Constantinescu ne-au adus pe marginea prapastiei. Numai alegandu-l pe Traian Basescu vom face un pas inainte!

 

Presedintele cu sotia se plimba la pas prin Bucuresti. La un moment dat,

Traian Basescu se opreste brusc in fatza unei vitrine

si exclama:

- Ia uite, Marie, ce preturi: sacou-15 Roni, pantaloni-10 Roni, camasa-5

Roni. Si se mai plang toti de criza in loc sa-mi fie

recunoscatori ca traiesc atat de bine !

La care consoarta, intrucatva jenata, ii spune:

-Pai, Traiane, asta-i o spalatorie!

 

Cativa politicieni, cam cu chef, fac un turneu electoral prin sate. Pe un

drum de tara, masina se izbeste de un copac si accidentu-i

gata. Aflat in trecere, un taran cu frica lui Dumnezeu ii aduna, ii ingroapa pe loc si isi vede mai departe de treaba.

Dupa un timp, se observa lipsa politicienilor. Ancheta, reconstituire, interogatorii etc.

Anchetatorul il intreaba pe taran:

- Cand ai sosit la locul accidentului mai era vreunul in viata?

- Unii dintre ei ziceau ca sunt, dar poti sa-i crezi pe astia?!

 

Extenuat de lupta pentru iesirea din criza, premierul face el insusi una si, cum se mai zice, da ortul popii.

Funeralii nationale, popor, sobor, alesi, culesi, regrete eterne etc.

Pe marginea mormantului,Traian Basescu plange in hohote din ambii ochi smulgandu-si ultimele suvite din parul restant iar Elena Udrea, cernita toata, jeleste telegenic si ecumenic.

In trei cuvinte, mare jale mare!

In drum spre iesirea din cimitir, Elena Udrea se apleaca discret la urechea lui Traian Basescu si-i sopteste plina de speranta:

- Traiane, nu-i asa ca as putea acum sa-i iau eu locul?

Iar Traian Basescu o asigura:

- Cum sa nu, Elena, numai ca trebuie sa te grabesti pana nu astupa aia groapa.

 

Domnii Geoana, Antonescu si Boc calatoreau, in concediu, pe aceeasi sosea.

Deodata, ajung la o bifurcatie nesemnalizata, ceea ce il deruta

pe soferul dlui Geoana, aflat in fruntea coloanei:

"Incotro o luam, sefu'".

"Cum incotro, Ghita? Nu stii linia partidului? Semnalizezi stanga."

"Si fac la stanga?"

"Bineinteles"

Dupa cinci minute, ajunge si domnul Antonescu la bifurcatie:

"Incotro o luam, sefu'?".

"Nu stii linia partidului, Mitica? Semnalizezi dreapta."

"Si fac la dreapa?"

"Sigur ca da"

Dupa alte cinci minute, hop si domnul Boc la aceeasi bifurcatie:

"Ce facem, sefu', semnalizez dreapta?".

"Bineinteles ca dreapta, Vasile. Semnalizezi dreapta, dar faci la stanga, ce, nu stii linia partidului?"

 

Basescu, in peregrinarile prin tara , vede o batrana mioapa batand matanii si inchinandu-se in fatza unei troitze cu Iisus pe cruce.

Convins de popularitatea sa si de dragostea netzarmurita pe care i-o poarta "boborul" o intreaba:

"De ce nu te inchini mai degraba la iubitul presedinte al Romaniei?!"

"Ei,maica,"-raspunde batrana-"tare as mai face-o daca l-as vedea si pe el rastignit..."

 

Adrian Nastase intreaba Radio Erevan: Un barbat poate sa aiba mai mult de 2 oua?

Raspuns: In mod normal nu, dar daca totusi te apleci in fata si numeri exact 4 atunci sa stii ca Opozitia a venit puternic din urma..

 

Basescu si Nastase se intalnesc la Muzeul Zambaccian. Asistenta e convinsa ca

cei doi s-au ignorat reciproc si un ziarist il intreaba pe

Presedinte cum apreciaza aceasta atitudine:

-Ba dimpotriva! Eu consider ca Adrian m-a salutat foarte discret numai ca era

incomodat pentru faptul ca tinea doua oua in mana, asa

ca am fost la fel de discret si l-am salutat cu un singur deget!

 

Andrei Marga se duce in magazinul Victoria sa isi cumpere cravate si camasi.

Dupa ce isi cumpara cravate, vrea sa ii dea 50.000 spaga

vanzatorului,insa acesta refuza:

- Nu pot sa primesc, d-le ministru, pentru ca am fost si eu profesor universitar si stiu ce salarii mici sunt in invatamant.

Nervos, Marga se duce la raionul de camasi. Isi cumpara cateva camasi si vrea sa ii dea spaga 50.000 vanzatorului, care il refuza:

- Nu pot sa primesc, d-le ministru, ca am fost si eu profesor universitar si stiu ce salarii mici sunt in invatamant, ii spune vanzatorul.

Super-nervos, Marga iese din magazin si vede un cersetor in fata magazinului. Se gandeste putin si vrea sa ii dea 100.000 de lei cersetorului.

La care acesta ii spune:

- Nu pot sa primesc, d-le ministru...

Deja cu nervii la pamant, Marga il intrerupe:

- Sa nu spui ca si tu ai fost profesor universitar.

- Nu, ii raspunde acesta, eu chiar sunt profesor universitar, dar am o fereastra acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

post-7334-1273751179_thumb.jpg

 

 

POVESTE ADEVARATA

 

Cum sa suni la Politie cand esti batran si lipsit de mijloace

 

Georges PHILLIPS, un barbat de o anumita varsta traia in VANCOUVER, cand se pregatea de culcare sotia ii spune ca a lasat lumina aprinsa in curte.

 

Georges cand s-a dus s-o stinsa a vazut ca hotii ii furau din curte si din gradina.

 

Suna repede la Politie si este intrebat daca hotii au intrat in casa si l-au atacat.

''Nu, raspunde el, dar continua sa-mi fure din curte si din gradina. ''

 

Operatorul ii raspunde: '' Ne pare rau dar toate masinile de patrulare sunt pe teren. Incuiati-va in casa si vom trimite pe cineva cand se intoarce la sediu''

 

Georges spune : "O.K " si inchide. A stat el putin vreme de 30 secunde si suna din nou la Politie : Buna seara, tocmai v-am sunat inainte sa va spun de hotii din curte ... Nu va mai faceti griji si nu mai trimieti pe nimeni sa verifice. Tocmai i-am impuscat'' si inchide telefonul.

 

In urmatoarele 5 minute, 6 masini de Politie, o echipa de tragatori de elita, un elicopter, 2 camioane de Pompieri, o Salvare si Seful Politiei locale erau la fata locului, reusind sa prinda hotii in flagrant delict.

 

Un politist ii spune: " Credeam ca i-ati impuscat ..."

 

La care Georges raspunde : " Si eu care credeam ca nu aveti pe nimeni disponibil "...

 

Intamplare adevarata ...

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fapt real!

 

Prelungire ghencea!... Je pe mobra...in fata mea una bucata dacie 1300 fab 19`toamna! Depasiri ...incetinit..frane bruste! ...dubios...nici o luminita nu se aprindea! ...Merg atent in spatele lui ..oprim in intersectie la brasov la semafor! ...Ma duc la sofer ...in dreptu geamului si il intreb! ..."Nu va suparati dar nu va merg luminile?!" ... Raspuns ... " Nu stiu ...cred ca nu merg... mergeti si voi mai atent cand ma vedeti in trafic" ....

 

Mie mi s-a parut funny ..dar altii care il intalnesc ....nu cred ca o sa le para funny! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-a mai tare faza care am primit-o pe mess:

 

"ACDC – ATAC FĂRĂ PRECEDENT AL DIAVOLULUI ASUPRA POPORULUI ROMĂN În ziua de 16 mai 2010 (CHIAR ÎN SFĂNTA ZI DE DUMINICĂ – ZIUA SPECIALĂ DE ÎNCHINARE ÎNAINTEA DOMNULUI) românii se vor confrunta cu UN ATAC DEMONIC fără precedent prin organizarea unui concert rock al trupei ACDC în Piața Constituției din Capitală, UN PERICOL ENORM PENTRU SUFLETELE A ZECI DE MII DE TINERI CARE VOR FI ATRAÂŞI DIN TOATĂ ĂARA !!! Nu uitați că ACDC este O FORMAĂIE ROCK CU ADEVĂRAT SATANICĂ !!!

16:04 5/13 Vă reamintesc că ACDC înseamnă “Anti Christ – Death to Christ” (nu cred că mai este cazul să traduc ce înseamnă acest lucru îngrozitor) !

16:05 5/13 VĂ IMPLOR SĂ ĂINEĂI POST ÂŞI RUGĂCIUNE ÎN ZIUA DE 16 MAI 2010 PENTRU CA ACEST CONCERT SĂ FIE ANULAT ÂŞI CEI 60 DE MII DE EVENTUALI PARTICIPANĂI SĂ RENUNĂE !!! FIE CA BUNUL DUMNEZEU SĂ DEA O PLOAIE TORENĂIALĂ PESTE PIAĂA CONSTITUĂIEI !

16:05 5/13 FIE CA PLOAIA TĂMĂDUITOARE DIN CER SĂ SPELE ATEISMUL ÂŞI SATANISMUL CARE ÎNCEARCĂ SĂ SE ABATĂ CA O URGIE ASUPRA POPORULUI ROMĂN !!! FIE CA DOMNUL SĂ OPREASCĂ ACEASTĂ NENOROCIRE CARE DISTRUGE MINĂILE ÂŞI SUFLETELE TINERILOR ROMĂNI “ORTODOCÂŞI – CREÂŞTINI DE 2000 DE ANI” !!! ""

 

HA HA HA>........HA ha ha!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare funny, mi se pare trist.. daca persoana respectiva vorbeste serios, e cel mai trist caz de brainwashing pe care l-am vazut in ultimii ani.. :P

 

Nu i-ai raspuns "Stii ca te duci in iad, pentru ca si calculatorul este inventie a diavolului?" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident stiti ce-i un SMILEY !

Da, da, semnele alea simpatice, gen

:-) => multumire,

;-) => facut cu ochiul,

>:-( => suparare,

:-( => nemultumire

< :-( => mâhnire.

 

 

Dar stiti ce este un Fundey's ?

Câteva exemple (si nici nu-i nevoie sa-ti strâmbi gâtul !)

 

(_!_) Un fund normal..

 

(__!__) Un fund gras...

 

(!) Un fund slab...

 

(_._) Un fund plat...

 

{_!_} Un fund zbârcit

 

(_o_) Un fund experimentat

 

(_O_) Un fund foarte experimentat

 

(_$_) Un fund prea scump pentru noi

 

(_#_) Un fund care a primit recent suturi

 

(_%_) Hemoroizi !

 

Mai exista si Sâney's !

Câteva exemple :

 

(o)(o) Sâni normali

 

(+)(+) Sâni siliconati

 

(*)(*) Sâni înfrigurati

 

(.)(.) Sâni cu sfârcuri mici

 

(@)(@) Sâni cu sfârcuri mari

 

(^)(^) Sâni cu sfârcurile sus

 

(o)(O) Sâni asimetrici

 

\o/\o/ Sânii bunicii

 

\,/ \,/ Sânii strabunicii

 

( - )( - ) Sâni presati de usa dusului

 

(oYo) Laptarie cu belsug

 

( o Y o ) Sâni de pozat în Playboy

 

oo Sutien 'A'

 

00 Sutien 'B'

 

OO Sutien 'C'

 

{O}{O} Sutien 'D'

 

Barbatii, se folosesc des de aceste semne pentru a ne aprecia între ei, de exemplu : Fata asta este foarte atragatoare (_!_), stie sa se îmbrace elegant OO, are si cultura si ochi frumosi (oYo), dar din pacate gusturile ei nu corespund cu valoarea salariala a competentelor mele (_$_).

 

Doamnelor si domnisoarelor, asteptam sugestiile Dumneavoastra pentru Peny’s !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...