Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Misoginism de la inceputul lumii :D

 

Dumnezeu, dupa ce a facut barbatul si femeia, isi admira opera. Intai ii cade privirea asupra lui, barbatului:

- Ce minunatie, ce opera reusita, cata frumusete!

Apoi se uita si la femeie:

- Eh...Tu va trebui sa te machiezi putin...

 

 

 

Statea Ion pe deal cu un bumerang in mana si cu fatza plina de sange. Se apropie Vasile:

- Ce faci Ioane?

- Stau...

- Da' ce tii in mana?

- Nu stiu...

- Pai si de ce il tii? Arunca-l!

- Arunca-l tu, ca eu m-am saturat...

:peace: :moto:

 

 

Emanciparea barbatului :bounce:

 

Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia. Vine direct la nevasta-sa si proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles??? Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, dupa care vreau ceva la desert. Dupa ce mananc, te duci sa-mi pregatesti baia, ca sa ma relaxez. Si dupa baie, ghici cine ma imbraca si imi face freza!!?? Nevasta zice:

- Cei de la pompe funebre?

 

:D :( :cheers:

 

Prietenie

 

Gheorghe si Vasile se cunosteau din copilarie. Inca din tinerete au inceput sa joace la loto, ajungand sa adune 50 de ani de jucat in fiecare saptamana, sansa nesurazandu-i niciunuia. La batranete, da norocul peste Gheorghe si castiga mare premiu de 100 milioane euro. Nevasta, de teama ca acesta va avea un soc, il cheama pe Vasile si il roaga sa ii dea vestea, dar in asa fel incat sa nu il socheze prea tare. Acesta accepta si se duce la Gheorghe:

-Mai Gheorghe, ce ai face tu daca ai castiga la loto 1000 euro?

-Pai ce sa fac, as repara si eu gardul asta din fata casei.

-Dar daca ai castiga 10.000 euro?

-Pai as repara si eu casa, as mai lua una alta pe langa casa....

-Dar cu un milion, ce ai face?

-O, pai as lua alta casa,si as pleca in jurul lumii sa calatoresc.

-Mai Gheorghe, dar zi tu, daca ai castiga 100 milioane, ce ai face tu cu atatia bani?

-Pai... mereu mi-ai fost prieten, intai si intai ti-as da tie jumatate.

 

Si cade Vasile mort la pamant.

 

:( :lol: :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2117

  • Penetru

    1901

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1589

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un tip agata in discoteca o gagica cu ochelari, o invita putin afara sa priveasca clarul de luna, iar daca tot sunt afara, ii propune sa se plimbe putin prin padure, sa mai ia niste aer curat. Pe drum, tipa se loveste de o creanga si isi pierde ochelarii, se intoarce sa ii caute si se pierde de partenerul de ocazie. Acesta o gaseste dupa o jumatate de ora, sugand tatele unei vaci si uimit o intreaba: - Ce faci, nu vii? La care ea: - Mergi singur, eu ramin cu baietii!

 

Baietelul unui inginer ridica nasul din cartea pe care o citea si il intreaba:

- Tata, ce-i aia "pompa"?

La care inginerul ia imediat o foaie de hartie si incepe sa-i explice:

- Uite aici: e un cilindru, cu un piston inauntru, care are o valva prin care fluidul trece intr-un singur sens etc. Si-i spune principiile presiunii, notiunea de vacuum si toate celelalte, pentru ca intr-un final sa-l intrebe:

- Dar de unde ai aflat tu de pompa?

- Pai uite aici, in cartea de istorie scrie ca Cezar a intrat cu mare pompa in Roma

 

Fragment dintr-un ravas: "Draga mea, intr-o mana tin poza ta, iar cu cealalta ma gandesc la tine...!"

Editat de brocko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tip agata in discoteca o gagica cu ochelari, o invita putin afara sa priveasca clarul de luna, iar daca tot sunt afara, ii propune sa se plimbe putin prin padure, sa mai ia niste aer curat. Pe drum, tipa se loveste de o creanga si isi pierde ochelarii, se intoarce sa ii caute si se pierde de partenerul de ocazie. Acesta o gaseste dupa o jumatate de ora, sugand tatele unei vaci si uimit o intreaba: - Ce faci, nu vii? La care ea: - Mergi singur, eu ramin cu baietii!

 

 

:cheers: :D :bounce: Penal rau de tot

 

 

Un urs la farmacie:

- 50 de prezervative va rog. Doi iepuri in spatele lui radeau de se prapadeau. Ursul ii vede, se intoarce suparat la farmacist:

- 52!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine o doamna la ginecolog, se aseaza pe scaunul acela, si desface picioarele si le pune pe stativul ala.

Doctorul se uita la ea si-i spune:

- Mai sus...

Doamna ridica picioarele mai sus

Doctorul iarasi:

- Mai sus...

D-na ridica inca mai sus picioarele.

Doctorul:

- Mai sus e ginecologia, aici e stomotologia!

 

 

Doi prieteni discuta pe strada:

- Tu ai facut vreodata sex in trei?

- Nu!

- Atunci, du-te repede acasa, poate mai apuci!

 

 

- Visez sa fiu miliardar ca tatal meu, zice Bulisor.

- Tatal tau este miliardar?

- Nu! Si el viseaza.

 

 

Basescu catre multimea adunata in Piata Victoriei:

- Am hotarat ca de acum vom munci numai Miercurea!

Toata suflarea impresionata, aplauda in delir.

- Intrebari?

Se ridica unu, se scarpina, tuseste:

- In FIECARE Miercuri?

 

 

 

 

O soparla si o koala stateau intr-un copac... si fumau marijuana... La un moment dat soparlei i se face sete si se duce la rau sa bea apa.

In rau era un crocodil. Crocodilul o intraba pe soparla:

- Ce-i cu tine ma, ca esti asa de ametzita?

- Io si cu koala stam si fumam marijuana.

Se supara crocodilul si se duce la copac, sa o certe pe koala.

Se duce crocodilul, ajunge intr-ul final, se uita sus la koala. Koala se uita la el uimita si zice

- CATA APA AI BAUT, FA???

 

:cheers:

 

:D

 

- Imi imprumuti si mie 500 de lei?

- 512 daca vrei...

 

 

Doi programatori nu se mai vazusera de mult timp:

- Ce mai zici? Care mai e viata ta?

- Default...

 

 

 

 

De ce Mos Craciun nu poate avea copii?

Pentru ca el isi da drumul pe cos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Basescu catre multimea adunata in Piata Victoriei:

- Am hotarat ca de acum vom munci numai Miercurea!

Toata suflarea impresionata, aplauda in delir.

- Intrebari?

Se ridica unu, se scarpina, tuseste:

- In FIECARE Miercuri?

 

traim in romania nuh!? :cheers:

 

Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Si asa a luat trei palme din senin.

 

 

 

Ce-i verde si fuge prin padure?

O haita de castraveti!

 

 

 

Care dintre tarile lumii seamana cu sexul femeii?De ce?

-Anglia- deoarece este tot timpul umeda!

-Koreea- deoarece este impartita in doua!

-Romania (in vremurile actuale) -deoarece iti vine sa-ti bagi p..a in ea!

 

 

I:De ce pedepseste statul roman furtul din buzunare?

R:Deoarece nu suporta concurentza

 

 

-Ce trebuie sa-i faci unui hipopotam cu diaree?

-Loc!

 

 

Erau doi homosexuali la strand.Intra primul in apa, iar al doilea il intreaba:

-Cum ii apa?

-Ca p**a!....La care al doilea

-Atuncea sar cu curu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BERBEC: 21 martie - 20 aprilie; Ziua norocoasa: Pastele cailor.

 

Locul prielnic pentru implinirea profesionala este spatios, de cele mai multe ori constituit într-un Megaloboschet ornamental. Verbul care caracterizeaza acest semn este "a fi", urmat de oricare din adjectivele pe care acestia ar prefera sa nu le fie atribuite. Bolile cele mai frecvente sunt afectiuni cerebrale provocate exclusiv de bacilul fânului.

 

Zona afectata intens a capului o constituie urechile, care sunt adesea brutalizate de informatii.

 

Acestea circula liber de la dreapta la stânga, în cutia craniana, plictisindu-se din lipsa de companie.

 

Este universal stiut ca atunci când un neuron a patruns în capul lor a rostit: "Space, the final frontiere..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patru prietene tinere si frumoase si-au petrecut concediul impreuna la mare, fara barbatii lor. La intoarcere, pe una din ele au apucat-o remuscarile:

- Fetelor, am sa-i povestesc lu' barbatu meu de cate ori l-am inselat in concediu.

Fiecare dintre celelalte isi spune in gand...

Bruneta: "Ce idioata!"

Roscata: "Ce curajoasa!"

Blonda: "Baaaai, dar ce memorieeee!..."

 

 

Un politist s-a dus intr-o zi la sectie cu un pinguin. Aici seful sau l-a intrebat:

- Ce faci cu pinguinul aici? Du-l imediat la Gradina Zoologica!!!

Dupa un timp, seful politistului a plecat de la sectie, iar pe drum s-a intalnit cu politistul care era cu pinguinul de mana.

- Ti-am spus sa-l duci la Gradina Zoologica!

- L-am dus, iar acum mergem la teatru..

 

 

 

Tiganul, tiganca si puradelul la Gradina Zoologica:

Puradelu: Tata da' asta ce e?

Tiganu: Nu stiu ba.

Il tot intreaba puradelu, tiganu nu stie.

La care tiganca: Da lasa-l ba pa tactu-n pace.

Da' tiganu: Lasa-l fa ca asa invata.

:peace: :moto:

 

 

Un proces de viol al unei batrane. Acuzatul:

-Va jur, nu m-am atins nici macar de un fir de par de al doamnei!!

La care babele din sala, admirativ:

-Wow, cata precizie!

 

 

 

- Cum arata un barbat care se gandeste la viitor?

- Cumpara doua lazi de bere in loc de una. :cheers: :D :D

 

 

Injuraturi delicate

 

- O zi fara dvs. e ca o luna de concediu.

- Daca v-am jignit, am savurat-o.

- Dvs. reusiti sa faceti pe cineva sa aprecieze linistea.

- Fiecare trebuie sa existe, dar de ce tocmai dvs.?

- De ce nu mergem noi doi undeva unde poate fiecare sa fie de unul singur?

- Am avut o seara foarte placuta. N-a fost seara asta, dar nu ma vait.

- S-a sinucis candva cineva din familia dvs.? Nu? Cum ar fi?

- Bancul pe care vi-l voi povesti acuma e asa de bun ca va pica tatele... oh, da' vad ca il cunoasteti deja...

- Nu v-au rugat niciodata parintii sa fugiti de-acasa?

- Eu nu uit niciodata un chip, dar in cazul dvs. o sa fac o exceptie...

- Oare este astazi o zi deosebita sau sunteti de obicei asa de tampit?

- Data viitoare cand ai de gand sa-ti arunci toalele, nu te dezbraca.

- Nu, eu nu aud rau... va ignor numai.

- Va rog sa nu va miscati! As vrea sa va uit asa cum sunteti...

- Sunteti intr-adevar un argument convingator pentru paturi separate.

- Tu ai arata foarte bine in ceva lung, curgator... Amazon, Nil, Dunare...

- Sunteti la fel de binevenit ca si telefonul care suna in timpul sexului.

:( :(

 

 

Un tip, satul sa-si vada masina sparta de cateva ori pe saptamana, se hotareste sa faca un afis, pe care scrie: "Nu va mai chinuiti sa-mi spargeti masina ca nu are casetofon" si il lipeste pe geamul de la masina.

A doua zi coboara din scara si constata cu stupoare ca masina disparuse din parcare. In locul ei gaseste un bilet pe care scria: "Nu-i nimic, ii punem noi unul".

 

 

 

Serioja apare cu un ochi vanat la lucru. Colegii il intreaba ce a patit.

- Ieri am fost la sedinta de sindicat. Natasa, care a stat in fata mea s-a ridicat la cuvant. Am observat ca i s-a prins fusta intre b*cile cu*rului, iar eu i-am scos-o. S-a intors si mi-a trantit o laba peste ochi, de am crezut ca s-a prabusit cladirea pe mine. Peste doua saptamani Serioja apare iar vanat la ochi.

- Dar acum ce ai patit? il intreaba colegii.

- Iar am fost la sedinta de sindicat si Natasa a stat iar in fata mea si iarasi a luat cuvintul. Fusta iar i s-a prins intre b*ci. Nicolai a observat si i-a scos-o. Eu am stiut ca nu-i place, si i-am bagat-o inapoi.

 

 

Ursul se plimba prin padure cu o foaie in mana. Se intalneste cu lupul.

- Ce ai acolo ursule?

- Lista cu animalele pe care trebuie sa le ucid azi.

- Vai, si nu cumva sunt si eu pe lista?

- Pai, esti la numarul 45.

- Vai, nu ma omori, lasa-ma sa ma duc la copiii mei sa-i mai vad odata si dupa aia poti sa ma omori!

- Bine, hai.

Se duc, vede lupu ce are de vazut, apoi il omoara ursul.

Dupa un timp, se intalneste cu vulpea.

- Ursule ce ai acolo?

- Lista cu...

- Vai, si sunt si eu acolo?

- Da, la nr. 15.

- Ursule, nu ma ucide! Lasa-ma sa imi vad copiii, etc.

- Bine. Merge, se uita, moare si vulpea.

Mai tirziu, cu iepurele:

- Ursule, ursule, ce ai acolo?

- Lista cu animalele...

- Si sunt si eu pe acolo?

- Pai, esti la nr. 3.

- Aoleu! Si nu poti sa ma stergi de pe lista?...

- Ba da.

 

 

Care este deosebirea intre porumbel si cocosel?

PORUMBELUL este pasarica pacii.

COCOSELUL este pacea pasaricii.

 

CULMI

 

Culmea ceasului desteptator: sa sune ocupat...

 

Culmea perspicacitatii barbatului: Sa-ti recunosti copilul de la o posta...

 

Culmea frustrarii sexuale: sa te masturbezi si sa-ti dai seama ca nu esti genul tau.

 

Culmea avocaturii: Sa aperi un c*cat de muste.

 

Culmea uraciunii unui copil: sa i se leage un os la gat, macar cainele sa se joace cu el.

 

Culmea lenei: sa te scoli la 6 dimineata ca sa ai mai mult timp de stat degeaba.

 

Culmea cutremurelor: sa urci cu liftul si sa cobori cu apartamentul.

 

Culmea marketingului:sa vinzi frigidere la eschimosi si sa-ti faci vila din afacerea asta

 

Culmea inotului: cu o mana inoti si cu cealalta sa dai din picioare.

 

Culmea birocratiei: sa faci copie dupa actul sexual

 

Culmea casniciei: sa stai la rand sa-ti f**i nevasta.

Culmea culmii casniciei: sa-ti sara randul.

 

Culmea economiei: Sa pui pe usa un bilet: "Nu sunati! Ies eu din cand in cand!"

 

Culmea dezamagirii: Pe usa sa scrie "FEMEI" si inauntru sa gasesti doar wc-uri...

 

Culmea geloziei: Sa fi gelos pe soare ca iti arde nevasta!

 

Culmea auzului: sa auzi cum se crapa de ziua.

 

Culmea neatentiei: Sa iti bata inima si sa raspunzi "Intra!"

 

Culmea optimismului: sa crezi ca musca vrea sa iasa din camera!

 

Culmea zgarceniei: sa faci parastas cu dar.

 

 

:lol: :-L :P

 

 

PERLE

 

"Am revenit in direct cu telespectatorii nostri. Intre timp, ne-am inmultit aici in studio." (Mihaela Radulescu)

 

"Nu ma deranjeaza faptul ca s-a blocat circulatia in piata Rasdaq, fiindca nu locuiesc in zona." (Fizz)

 

"Fereste-te de barbatul care are amanta mai urata decat nevasta!" (Dumitru Dragomir)

 

"Nevasta-mea este o femeie care, oricate greseli as face, tot o iubesc." (Vali Vijelie) :bounce: :P

 

 

CE VA ENERVEAZA LA FEMEI !

 

1. Biletele lasate pe frigider in care-ti spun ca trebuie sa iei oua si sa platesti telefonul, care se termina cu "te iubesc".

2. Ziua de curatenie de sambata, care te face sa regreti ca nu mergi la serviciu si in week-end.

3. Colacul de la WC, pe care-l lasa coborat.

4. Colacul de la WC, pe care-l gasesti ridicat cand vii din delegatie.

5. Comediile romantice cu Ben Stiller si Adam Sandler, care ruleaza in oras exact cand joaca Real cu Barca.

6. "Ma mai iubesti?".

7. Vecinele singure, care cand au nevoie de sex isi cheama amantii, iar cand au nevoie sa-si repare ceva prin casa te cheama pe tine.

8. Calculele cu banii pe care-i arunci pe tigari, desi tu nu-ti cumperi farduri, creme de fata, creme de corp, uleiuri aromate, spuma de baie, lotiuni demachiante, rujuri si cinci posete la fel.

9. Saptamana filmului finlandez, care e in aceeasi grupa de calificare cu saptamana filmului romanesc si saptamana filmului olandez.

10. Lumanarile aromate si betisoarele parfumate, care reclama prezervative cu arome.

11. "Ma mut la mama", pentru ca nu se-ntampla niciodata.

12. Cizmele de cinci milioane, pe care si le-ar fi putut cumpara daca nu fumai si nu ieseai la bere cu baietii.

13. Mersul cu regularitate la teatru, dublat de lecturi doar din Unica si Cosmo.

14. Masura propriilor tale camasi, pe care o stie doar nevasta-ta.

15. Hainele pe care ti le cumperi singur, care denota o lipsa de gust strigatoare la cer.

16. Intrebarea "cat e scorul?", la care trebuie raspuns prudent, indicand un scor strans, din care sa reiasa limpede ca meciul nu e jucat si, deci, nu se poate schimba canalul.

17. Sucurile naturale si apa plata, din motive mai mult decat evidente.

18. Cartile lui Coelho.

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om, grav bolnav, se duce la doctor ... dupa un consult amanuntzit, il intreaba pe doctor .... domnule doctor ... ma simt foarte rau, imi puteti spune ... cat mai am? doctorul raspunde ... 10. pacientul: 10 ce? la care doctorul ... 9, 8, 7, ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.artlebedev.com/everything/vilcus/

 

Si mie-mi placea sa bag degetele-n priza cand eram mica. Asa s-or explica multe. Dar asta e prea tare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Engleza pentru incepatori:(English for beginners) Traduceti in engleza: … Trei vrajitoare privesc trei ceasuri Swatch. Care vrajitoare priveste care ceas Swatch?

Si acum, in engleza: … Three witches watch three Swatch watches. Which witch watches which Swatch watch?

 

2. Engleza pentru avansati: (advanced English) Traduceti in engleza: … Trei vrajitoare transsexuale privesc trei butoane pe ceasuri Swatch. Care vrajitoare transsexuala priveste care buton de ceas Swatch?

Si acum in engleza: … Three switched witches watch three Swatch watch switches.Which switched witch watches which Swatch watch switch?

 

.... ENGLEZA PT EXPERTI - nu o postez pt ca limbajul este putin cam prea "colorat"

 

 

Intr-un sat unguresc din Ardeal, vine un fotograf nou, cam fara experienta, care incadra aiurea pozele si de cele mai multe ori, la portrete, oamenilor nici nu li se vedeau ochii... Satul fiind micut, i s-a dus repede vestea...

Intr-o zi, vin la el doua femei, mama si fiica, ce vroiau sa faca niste poze pentru trimis la neamurile din Ungaria... Femeia mai in varsta zice: - Bune ziua, domnu foto! Venit noi la dumnevostre se foteti la noi!... Acuma, pe mine foteti in fund si pe fata in pĂ­ciore!... Da' stiti ce rughem la dumnevostre, domnu foto?!... Foteti la noi ase, de se ne iese ochii, bine?

 

 

Boul: Iti aduci aminte la pascut cand eu am vrut si tu n-ai vrut, am insistat si te-am rugat si mi-ai cedat.Vaco............

Vaca: Iti aduci aminte la pascut cand tu ai vrut si eu n-am vrut si m-ai rugat si-ai insistat si ti-am cedat, si mi-a placut si-as mai fi vrut, da' tu n-ai mai putut .(cuvant jignitor).........

 

O femeie nu voia sa-si marite fata cu Abdul. Incercand sa-l faca sa se razgandeasca, ii spune: - Daca vrei sa te mariti cu fiica mea, adu-i un Mertzan. - Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul aduce Mertzan! Aduce Abdul Mertzanul, mama, disperata, incearca din nou : - Fata mea nu se marita cu tine decat daca o sa aiba vile la munte si la mare. - Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul cumpara vile! Cumpara Abdul vile, mamei ii vine o ultima idee : - Fata mea nu poate sa se marite decat cu cineva care o are de 30 de centimetri! - Abdul iubeste, Abdul doreste, Abdul mai taie!

 

Un preot locuia langa o manastire si avea 10 gaini si un cocos.

Cocosul din cand in cand disparea, dar aparea pana seara. Ultima data cand a zburat nu s-a mai intors si preotul, primul lucru duminica in biserica, a intrebat lumea:

- As vrea sa stiu daca cineva are un cocos?... si toti barbatii s-au sculat in picioare...

- Nu, nu, nu, am vrut sa intreb daca cineva a vazut un cocos?...si toate femeile s-au sculat in picioare...

- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva de aici a vazut un cocos care nu-i apartine?... si jumatate din femei s-au sculat in picioare...

- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva a vazut cocosul meu?... si toate maicutele s-au sculat in picioare.

 

Doua gagici au petrecut de 8 Martie . Intorcandu se spre casa bete crita s au oprit in cimitir sa si faca nevoile . Neavand hartie una dintre ele s a sters cu chilotii ,cealalta nu a vrut sa mearga fara chiloti acasa la sotul gelos si s a sters cu o hartie gasita pe jos.A doua zi sotii ; eu nu o mai las pe a mea la anul pt ca a venit beata crita si fara chiloti / CELALALT SOT ; asta nu i nimic a mea a venit cu o hartie lipita de fund pe care scria ; NU TE VOM UITA NICIODATA .FRATII POPESCU

 

 

 

Un tanar isi intreaba bunica : Ai vazut pastilele mele, pe care le-am lasat pe masa ?? Scrie Extasy pe ele .... Bunica: Da-le dreq de pastile... AI vazut dragonu din bucatarie ???

 

 

 

 

*Ce vrea sa spuna un barbat care iti gafaie prin pat, se agita fara sa-si gaseasca locul si mormaie ceva ce poate sa insemene o chemare tandra?

Vrea sa spuna ca n-are destula plapuma.

 

*Cum face un barbat exercitii de gimnastica pe plaja?

Isi suge burta de cate ori vede niste bikini.

 

*De cati barbati ai nevoie ca sa insurubezi un bec?

De unul singur.Pentru ca, imediat ce a ajuns la bec, asteapta ca intreaga lume sa se invarta in jurul sau.

 

Lectie de gramatica la Targu Mures... Profesoara le explica elevilor gradele de comparatie ale adjectivelor. Dupa ce termina, vrea sa

vada ce au inteles copiii si le cere sa dea exemple:

- Ionel, ia da un exemplu de adjectiv, la cele trei grade de comparatie.

Ionel se ridica frumos si spune:

- Frumos; mai frumos; cel mai frumos.

- Bravo, Ionel! Ai inteles perfect. Ai nota 10!

Apoi, profesoara spune:

- Ia sa vedem acum daca tu, Anisoara, ai inteles cum e cu gradele de comparatie.

Anisoara se ridica si spune:

- Inalt; mai inalt; cel mai inalt.

- Bravo Anisoara! Ai si tu un 10!

In sfarsit, profesoara spune:

- Ia s-o vedem acum si pe Ildiko.

Ildiko se ridica alene si incepe:

- Adanc; mai adanc; .. ioi !...

 

 

Intr-o zi, intr-un grup de amici aflati la bere, unul dintre ei se trezeste sa zica:

- Auziti, mai... Am citit undeva ca in bere exista foarte-foarte multi hormoni feminini!...

Cum tuturor celor cinci amici le plac experientele si lucrurile bine fundamentate stiintific, decid sa studieze temeinic problema si sa se revada pentru concuzii intr-o saptamana...

Iata-i -din nou- stransi pe aceeasi terasa, concluzionand ce a insemnat pentru fiecare consumul zilnic a zece beri:

1 - am luat mult in greutate;

2 - vorbim mult, fara a spune nimic;

3 - conducem ingrozitor;

4 - ne este imposibil sa stapanim rationamente simple;

5 - refuzam cu incapatanare sa recunoastem ca n-avem dreptate, chiar si atunci cand acest lucru este absolut evident;

6 - ne 'picuram' la fiecare 5 minute!...

Concluzia primei saptamani de studii: Nu are nici un sens sa se continue notarea observatiilor stiintifice (desi studiul nu va fi intrerupt!...) pentru ca este absolut evident faptul ca 'Exista foarte-foarte multi hormoni feminini in bere'!...

 

Un barbat cu sotia lui, acasa. Barbatul in prima seara : n-ai vrea, nevasta, sa ne jucam de-a big brother ? Sotia :stii, sunt obosita, azi am stat la servici toata ziua...poate maine... Barbatul a doua seara : ce zici, ne jucam de-a big brother ? Sotia :stii, azi am facut mancare, am adus copii de la scoala...sunt obosita...hai s-o lasam pe maine Barbatul a treia seara : ei, ce zici...azi ne jucam de-a big brother?? Femeia : ok...azi ne jucam.. Barbatul : AI 3 MIN SA PARASESTI CASA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intalnesc 2 babe pe ulita:

- Ce faci tzatzo?

- Vin de la posta.

- Ai luat pensia?

- Eee, am luat o p..a.

- Si eu ca proasta am luat pensia

 

Doua babe citeau ziarul :

- Auzi tu, zice una, doua babe violate in Ferentari !

- Si noi stam ca proastele in Titan !

 

Doua babe pe bancuta in cimitir:

- Auzi,tu cati ani ai?

- 97!

- Pai si te mai duci acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi prieteni se sfatuiau in legatura cu moduri de a agata o tipa. Cica te duci intr-un bar, vezi o gagica singura.. te duci la ea si o intrebi: Domnisoara, fumati? Daca zice nu, pleci mai departe, daca zice da o intrebi: acasa sau in deplasare?(acasa-la tine sau la ea, in deplasare-in masina, in boscheti..)Zis si facut.

Intra tipul intr-un bar, vede o gagica..

-Domnisoara,fumati?

-Da, bineinteles.

-Acasa sau in deplasare?

-Acasa.

Se duc la el, ea isi da bluza jos, el camasa, ea sutienul, el cureaua, ea fusta, el pantalonii, ea isi trage chiloteii pana la genunchi, el boxerii... ea isi baga chiloteii, fusta, sutienul camasa..

-Cum, domnisoara, nu mai fumam?

-Eu nu fumez CHISTOACE!!!

 

 

 

Un om de afaceri afla ca va primi in vizita posibili parteneri din strainatate si e nevoit sa lipseasca o saptamana de acasa. Normal, isi anunta sotia.

- Uite care e treaba, vin posibili parteneri de afaceri si trebuie sa ii conduc prin tara. O sa lipsesc o saptamana.

- Aaa, daca tot lipsesti - zice sotia - e o excursie in Grecia, vreau sa merg.

Omul de afaceri, ca orice sot intelegator, aproba excursia. Seara merge sa-si anunte si amanta.

- Vezi ca trebuie sa plec o saptamana din oras, nu te speria, nu s-a intamplat nimic.

- Dragule, am vazut o excursie in Grecia, nu mi-o platesti?

Zis si facut, eh, ca si amanta il ajuta la nevoie...

Dupa o saptamana vine acasa sotul la sotie, aceasta fericita de nu se poate.

- Ei, cum a fost? - intreaba sotul.

- Super, fantastic, am fost in foarte multe locuri dragute, vezi ca am aici ceva poze.

In poze vede afaceristul nostru pe amanta, inghite in sec, sotia, normal, observa.

- Ce, o cunosti?

- Nu... Da` de unde! Doar mi s-a parut cunoscuta... dar nu!

- Ah, sa stii ca femeia asta s-a culcat cu toti barbatii din excursie, si nu au fost putini...

Omul nostru inghite in sec si seara merge la amanta.

- Ei, cum a fost?

- Super, senzational, multumesc, dragut ai fost. Hai sa iti arat ceva poze. In unele poze, binenteles, isi recunoaste afaceristul nostru sotia... aceaasi intrebare de la amanta...

- Ce, o cunosti?

Raspuns negativ, normal.

- Ei, sa stii ca femeia asta a fost cea mai tampita din excursie, inchipuie-ti ca a fost singura femeie care a venit cu sotul.

 

 

 

Un student hippy, cu par mare, îmbracat corespunzator, a mers la munte în excursie. Dupa vreo doua zile ajunge la o stîna de oi, badea-l pofteste înauntru si studentul îl întreaba daca poate sa ramîna peste noapte la stîna, poate sa manînce si niste cas. Badea îi raspunde:

-Da! cum sa nu, dar auzi, matale esti baiat ori fata?

Studentul se gândeste un pic si zice:

-Aha bade, tu vrei sa fu*i ceva!

La care badea:

-Pai o sa f*t oricum, da’ te-am întrebat ca sa stiu cum sa te pun!

 

 

Un domn merge la zooplanet sa isi cumpere un papagal....

Barbatul: - Sarumana as vrea si eu un papagal!

Vanzatoarea: - Domne avem unu dar vb urat rau de tot... cand ti-e lumea mai draga injura cum ii vine la gura...

Barbatul: - Nu are doamna nimica, il cumintesc eu!

Toate bune... ia papagalu il duce acasa....dupa 2 sapt barbatul vine la vanzatoare inapoi si ii zice

- Doamna, ce sa ii fac ca nu mai pot am avut niste musafiri si m-a facut de rusine ia facut cum i-a venit la gura!

Vanzatoarea: - Domne, daca e intuneric papagalu e cuminte, sta linistit, nu injura, nu face nimic.....deci pune-i si tu o patura pe cusca si sta cuminte....

Zis si facut... dupa o saptamana barbatul se mira papagalu nu zicea nimic.. mai trece o sapt....ce se gandeste barbatul "mah, hai sa vad daca mai traieste asta''.....ia patura de un colt si o ridica

Papagalu: - Te mananca in c*r aah.....

:ok: :cheers:

 

 

Un barbat isi suna sotia acasa si spune:

- Draga, am fost invitat sa merg la pescuit in Canada cu seful meu si cativa prieteni de-ai lui. Vom fi plecati pentru o saptamana. Este o oportunitate pentru mine sa obtin acea promovare pe care am asteptat-o, asa ca ai putea sa-mi impachetezi suficiente haine pentru o saptamana, undita si trusa mea de pescuit? Vom pleca de la birou si voi trece in fuga pana acasa sa-mi iau lucrurile ... Oh, te rog, pune in bagaj si noua mea pijama de matase albastra.

Sotiei i s-a parut putin dubios ce a auzit, dar, ca o sotie buna ce era, a facut exact ce a rugat-o sotul ei.

Weekendul urmator sotul s-a intors putin obosit dar, de altfel aratand bine. Sotia l-a intampinat acasa si l-a intrebat daca a prins multi pesti. El a spus:

- Da!. O multime de somoni si cativa pesti spada. Dar de ce nu

mi-ai impachetat noua mea pijama de matase bleu, asa cum te-am rugat?

Sotia replica:

- Dar am facut-o. Este in trusa ta de pescuit.

 

 

 

O familie sta la masa de pranz. Fiica cea mica de 10 ani nu mananca stand cu privirea pironita in farfurie .. La un moment dat spune:

- Am ceva sa va anunt.

Se face tacere si toti asculta:

- Nu mai sunt fecioara si incepe sa planga.

Din nou tacere mormantala... si apoi tatal se adreseaza sotiei:

- Sigur, e vina ta, te imbraci si te machiezi ca o ***, crezi ca esti un exemplu pentru fiica-ta? Toata ziua te tolanesti pe canapea cu c*** in aer. E lamentabil, asa apar problemele.

La randul ei femeia se adreseaza sotului:

- Si tu, tu crezi ca esti un exemplu? Iti risipesti banii cu pipite care vin sa te conduca chiar pana in fata casei, tu crezi ca esti un exemplu pentru fiica ta de 10 ani?

Tatal continua:

- Si sora-sa cea mare, nu-i buna de nimic, cu prietenu' ala chel si drogat, totdeauna gata s-o inghesuie prin toate colturile casei, crezi ca e un exemplu?

Si continua in acelasi fel .. Bunica o ia pe fetita pe dupa umeri incercand sa o consoleze si o intreaba :

- Draga mea, cum s-a intamplat asta?

Si micuta raspunde printre hohote de plans:

- Preotul a ales o alta fetita sa o joace pe Fecioara la spectacolul de Paste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

*De cati barbati ai nevoie ca sa insurubezi un bec?

De unul singur.Pentru ca, imediat ce a ajuns la bec, asteapta ca intreaga lume sa se invarta in jurul sau.

 

Misandria se trateaza cu 50 cc de misoginism intravenos:

 

Q:De cati barbati este nevoie sa schimbe un bec in baie????

 

 

 

R:De nici unul, ca spala si pe intunric proasta!

 

 

 

 

Q: Cum faci o vaca sa planga?

 

 

 

 

R:Vii beat la 3 dimineatza fara pantaloni si cu un tatuaj in zona intima, infatisand o sierena pe care scriie Marcela!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...