Sari la conținut

Camera Actiune


Postări Recomandate

Aștept recomandări pt achiziționare cameră de filmat, de montat in zona aripei față moto, rezistentă la intemperii. 

FĂRĂ Pretenții Softuri, si nu neapărat 70mii K, mă mulțumesc si cu 25fps. 

Cât posibil sa fie în buget acceptabil. 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta niste GoPro-uri mai vechi pe olx. Ar trebui sa gasesti ceva la preturi rezonabile, plus ca la capitolul accesorii poti gasi aproape orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, chiar am gresit ca nu am menționat 

"in afară de GoPro", desigur este un brand bun, dar chiar nu vreau să las bani pt renume, 

In afară de asta, trebuie sa existe si altele mai accesibile. 

Acumulatorii, fiind dedicati ci nu universali, cred ca si ăia sunt cu preț pe măsura renumelui.

Ori bine stiut este faptul, ca bateriile astea sunt primele consumabile, si cu durata medie de viață de 2 ani. 

Așadar mulțumesc, dar totusi.. 

Sa nu mai fie si alte mărci bune? 

 

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, TeDy 'M a spus:

Mulțumesc, chiar am gresit ca nu am menționat 

"in afară de GoPro", desigur este un brand bun, dar chiar nu vreau să las bani pt renume, 

In afară de asta, trebuie sa existe si altele mai accesibile. 

Acumulatorii, fiind dedicati ci nu universali, cred ca si ăia sunt cu preț pe măsura renumelui.

Ori bine stiut este faptul, ca bateriile astea sunt primele consumabile, si cu durata medie de viață de 2 ani. 

Așadar mulțumesc, dar totusi.. 

Sa nu mai fie si alte mărci bune? 

 

Nu merge și ieftin, și bun, și mai nouă de doi ani, și premium.

Care e bugetul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta ceva waterproof, în carcasa sau nu, și neapărat cu stabilizare

De la sjcam 5000 wifi în sus. știu e vechi modelul... dar filma chiar bine și avea o grămadă de prinderi. 

Nu neapărat sjcam. Asta depinde de ce îți dorești 

Cunoscătorii nu dați cu pietre. Am dat o idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, theogs said:

Cauta ceva waterproof, în carcasa sau nu, și neapărat cu stabilizare

De la sjcam 5000 wifi în sus. știu e vechi modelul... dar filma chiar bine și avea o grămadă de prinderi. 

Nu neapărat sjcam. Asta depinde de ce îți dorești 

Cunoscătorii nu dați cu pietre. Am dat o idee

Nu dau cu pietre... Parerea mea, strict a mea, ia ce camera doresti, si alimenteaz-o permanent cu cablu de la priza de accesorii, sau de unde ai posibilitatea sa iti legi, fara batai de cap, o priza dedicata. Cu stabilizare, fara stabilizare, asta depinde doar de modul in care doresti sa arate filmarile versus cat de zdravan va fi suportul de prindere...cardul de memorie sa fie cat mai mare posibil si cu scriere rapida, apoi poti sa editezi filmuletele sa le faci cat vrei tu de scurte sau lungi, doar sa ai destul material filmat. SPOR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, TeDy 'M a spus:

Mulțumesc, chiar am gresit ca nu am menționat 

"in afară de GoPro", desigur este un brand bun, dar chiar nu vreau să las bani pt renume, 

In afară de asta, trebuie sa existe si altele mai accesibile. 

Acumulatorii, fiind dedicati ci nu universali, cred ca si ăia sunt cu preț pe măsura renumelui.

Ori bine stiut este faptul, ca bateriile astea sunt primele consumabile, si cu durata medie de viață de 2 ani. 

Așadar mulțumesc, dar totusi.. 

Sa nu mai fie si alte mărci bune? 

 

 

Baterii exista si after market pentru GoPro si sunt mult mai ieftine decat alea originale. 

 

La fel si pentru accesorii -> pentru orice accesoriu original exista si unele aftermarket mai ieftine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Escanor a spus:

 

Baterii exista si after market pentru GoPro si sunt mult mai ieftine decat alea originale. 

 

Daca poti face o recomandare mi-ar fi de ajutor. Eu folosesc un GoPro Hero 9. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.06.2023 la 20:55, therocketscientist1 a spus:

Daca poti face o recomandare mi-ar fi de ajutor. Eu folosesc un GoPro Hero 9. Multumesc.

Telesin și baterii și accesorii diverse.

 

Telecomanda GoPro Telesin - 200 lei vs telecomanda originala care este 500. 

Și funcționează perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.06.2023 la 11:07, Cavaleru a spus:

un prieten si-am montat un kit fata spate de camere, filmeaza decent, dar nu mai stiu modelul

 

🙈 stai...cum? kit si fata si spate? fimeaza si decent?...ah, nu stii modelul...dar nici prietenul, dar nici daca filma decent...dar parca era doar lateral.. sau poate nici nu filma, sau poate nici nu avea.

zici ce e un banc d-ala cu radio erevan

 

Si eu caut o camera, nu sunt innebunit sa ma filmez, vrea copilul. 

Imi surade insta360 x2, ca nu e ultimul model, dar tot scump este. 

Stiu ca e deranj cu acest tip de filmare, ca trebuie sa intrii in aplicatii sa vezi/editezi clipul, dar pe de alta parte,  nu te intereseaza ca nu ai incadrat bine, ca nu s-a vazut curba aia sau varful de munte...ca faci reincadrare ulterior. 

Mai rontai ideea.

 

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, warlock a spus:

🙈 stai...cum? kit si fata si spate? fimeaza si decent?...ah, nu stii modelul...dar nici prietenul, dar nici daca filma decent...dar parca era doar lateral.. sau poate nici nu filma, sau poate nici nu avea.

 

 

Si eu caut o camera, nu sunt innebunit sa ma filmez, vrea copilul. 

Imi surade insta360 x2, ca nu e ultimul model, dar tot scump este. 

Stiu ca e deranj cu acest tip de filmare, ca trebuie sa intrii in aplicatii sa vezi/editezi clipul, dar pe de alta parte,  nu te intereseaza ca nu ai incadrat bine, ca nu s-a vazut curba aia sau varful de munte...ca faci reincadrare ulterior. 

Mai rontai ideea.

 

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001786503651.html

 

e multumit de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat ceva similar, ecran pe ghidon (n-am vrut să-i găuresc bordul), camera rotundă in față, una pătrată pe spate, rezoluții slabe, funcționare oarecum ok, dar nu mi-aș pune așa ceva pe moto, are unghiuri înguste și calitate slabă a imaginii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut să plătesc pentru calitate şi, după multe review-uri vizionate pe YouTube, am ales Akaso V50 Elite. 

Nu sunt mulţumit, nu am fost deloc. 

Ori cei ce fac review-uri fac o procesare a imaginii, ori sunt eu greu de mulţumit. Dar calitatea e foarte proastă - culori nerealiste (foarte "arse"), stabilizare zero (în special la foto - timelapse în mişcare), imaginea se mişcă haotic, iar audio este zero odată ce camera e în carcasă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Andry a spus:

N-am vrut să plătesc pentru calitate şi, după multe review-uri vizionate pe YouTube, am ales Akaso V50 Elite. 

Nu sunt mulţumit, nu am fost deloc. 

Ori cei ce fac review-uri fac o procesare a imaginii, ori sunt eu greu de mulţumit. Dar calitatea e foarte proastă - culori nerealiste (foarte "arse"), stabilizare zero (în special la foto - timelapse în mişcare), imaginea se mişcă haotic, iar audio este zero odată ce camera e în carcasă.

toti lauda Akaso naibii pe net.

nu ma asteptam sa fie naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1080p/60fps, chiar si 2,7k/aceleași 60 fps

Acumulatori clasici AA din ce am înțeles in descrierea ei, multipli suporti+telecomanda in dotare,

STABILIZATOR IMG! 👍👍👍

preț 700 RON, pare f ok. 

La 28.06.2023 la 11:33, Patrick_M a spus:

Eu am akaso v50x si mie imi place :))

 

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Eu recomand camera asta:

https://www.amazon.com/AKASO-Plus-Underwater-Batteries-Accessories/dp/B0881KXCP7

 

Filmeaza nativ 4k, are telecomanda, 2 baterii, charger dual si o gramada de prinderi de casca/ghidon/motor in pachet...

 

La 500 lei este best buy:

https://www.olx.ro/d/oferta/camera-actiune-gopro-brave-6-plus-sjcam-4k-moto-noua-10-11-12-IDi0IEd.html

Editat de Motorist@
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 21.03.2024 la 7:27, TeDy 'M a spus:

Mulțumesc de răspuns, iau in calcul

Pai n-ai luat nimic pana acum?  ..... A trecut aproape 1 an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Motorist@ a spus:

Pai n-ai luat nimic pana acum?  ..... A trecut aproape 1 an

Nu. Din diferite împrejurări. 

Chiar dacă m-am plimbat toată vara fără cameră si primavara asta inca nu am ieșit deloc..

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-o cum vrei😅.

Stiam bine chiar la momentul scrierii, ca as fi putut scrie motive.

NU! Si repet Împrejurări,

(Ori PRIN DIFERITE IMPREJURARI NELALOCUL LOR)

dar nu trebuie sa dezvolt, si hai să trecem de tema asta, sa revenim la subiectul postării. 

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...