Sari la conținut

10. Monster Energy British Grand Prix


Postări Recomandate

Postat (editat)
Acum 3 ore, danypop a spus:

Pune te rog articolul (da să-l cauti bine de purici, ăăăă, de virusi) in care Bulega spune ca a fost contact (nu spun ca nu ar exista insa eu nu am gasit) 

 

multumit?

 

https://www.crash.net/wsbk/news/1053175/1/nicolo-bulega-delivers-judgement-marc-marquez-incident-misano

 

“I don’t want to feed further controversy, since in my opinion there has been too much of it,” Bulega told GPOne.

“On Saturday night after the race, Marc came looking for me in the box, but I had already gone home after being in the medical centre.

“Afterwards he wrote me a message apologising and saying that unfortunately he screwed up.

“For me the matter was already closed and over there.

“In fact, now I’ll be the journalist and ask you; do you think if an eight-time world champion thinks he didn’t make any mistake, he would have given me his helmet?

“I think that the helmet is the answer.”

Marquez admitted: “I tried something there that I'm used to doing with the MotoGP bike but in the moment I didn't understand that I was riding a street bike.

"Even if it's a really good bike, the reaction of the bike I didn't expect and couldn't stop well. It was a mistake.”

Editat de ioio_viola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e ma, e facatura, Bulega nici nu era pe pista 

 

@B.B. ce vorbe la adresa lu Rossi.. Rossi cand a schimbat producatorul trecand de la Honda la Yamaha a luat titlu in primul sezon. MM ce a facut? nici o victorie inca in juma de sezon. Asta e, daca ramanea la honda ce facea, unde era in clasament.

 

Cursa pe care o mentionezi tu acolo e probabil cursa in care Rossi a luat titlul mondial cu Yamaha dupa ce a plecat de la Honda.

 

Cum la vremea lui Rossi capta atentia tuturor, acum la fel o face si MM, toata lumea sta sa miroasa ce partz mai dau pilotii astia legendari ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ioio_viola a spus:

“I think that the helmet is the answer.”

 

o sa se vanda la pret OK pe olx macar. :grinbandit:

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

Rossi cand a schimbat producatorul trecand de la Honda la Yamaha a luat titlu in primul sezon. MM ce a facut? nici o victorie inca in juma de sezon. Asta e, daca ramanea la honda ce facea, unde era in clasament.

nu compara atunci cu acum.

cum nu se compra nici ce a facut rossi la ducati cu ce au facut altii.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Cavaleru a spus:

nu e ma, e facatura, Bulega nici nu era pe pista 

 

@B.B. ce vorbe la adresa lu Rossi.. Rossi cand a schimbat producatorul trecand de la Honda la Yamaha a luat titlu in primul sezon. MM ce a facut? nici o victorie inca in juma de sezon. Asta e, daca ramanea la honda ce facea, unde era in clasament.

 

Cursa pe care o mentionezi tu acolo e probabil cursa in care Rossi a luat titlul mondial cu Yamaha dupa ce a plecat de la Honda.

 

Cum la vremea lui Rossi capta atentia tuturor, acum la fel o face si MM, toata lumea sta sa miroasa ce partz mai dau pilotii astia legendari ;)

Oo dar ce mare fan Rossi sunt eu, doar nu stii ce am mai scris pe aici?

Pai pe vremea aia putea sa mearga oriunde si castiga.. cum si atunci daca ar fi existat un Marquez probabil ar fi facut la fel.

Erau alte vremuri, nu se compara cu acum. Rossi ce a facut dupa ce a mers la Ducati? Dar dupa ce a revenit la Yamaha? caca.. nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ioio_viola a spus:

I didn't expect

Clasic.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Marc era genial pe Honda, se pare ca Ducati are limitarile ei.

Epic!

 

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Pai pe vreme aia cred ca ii batea pe toti aia si Karel Abraham, si Takaki Nakagami daca ar fi mers in stilul cum se merge in zielel noastre

Nici 1 tur n-ar face fără controlul tracțiunii.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Rossi la clasa 500 cum ii depaseste pe Gibernau si altii in ultimul tur... vai duamne, ce arta acolo.. cand privesti acum zici ca aia se plimba in plm pe circuit, nici macar nu atingeau solul cu genunghiul.. 

Niște papagali. Cred că de aia ajungeau mai rar în pietriș decât idolul tău, mergeau preventiv.

 

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Rossi putea sa mearga la orice echipa pe vremea aia, avea tupeu, se baga si castiga

Înseamnă că e mai slab crashquez, cu Honda nu mai câștiga și momentan nici cu Ducati n-o face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, ENEOS a spus:

Nici 1 tur n-ar face fără controlul tracțiunii.

 

corect, 500-2T era un bucking bull pe langa 1000-4T cu controlul tractiunii :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Cavaleru a spus:

sincer as vrea sa vad chilotii astia consacrati calare pt 500-ele alea, si ma refer la alde Stoner, MM..

Ar fi interesant de vazut Stoner pentru ca el este impotriva electronicii si aerodinamicii. Cred ca si lui i-ar placea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

@frigider ms pt sprint

Gg

Acum 3 ore, tourist1 a spus:

Ar fi interesant de vazut Stoner pentru ca el este impotriva electronicii si aerodinamicii. Cred ca si lui i-ar placea. 

Competiția e de asa natura ca tre sa evolueze constant.
Supersport are electronica?
Parca moto2 nu are? Gen doar traction control?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba doar de lipsa traction control, motoarele 2t au o banda de putere mult mai ingusta si neliniara decat motoarele moderne 4t. Modularea acceleratiei presupunea mult mai multa concentrare si delicatete sa nu te transformi in racheta sol-aer la fiecare iesire din viraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba ca necesita mai mult skill, pe de alta parte si complexitatea actuala a butoanelor, gestionarea cauciucurilor...lowering devices.. etc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

Da Bulică ăsta ruleaza la Motogipi???

 

Marc era genial pe Honda, se pare ca Ducati are limitarile ei.

In fine, la tine hate-ul e asa de mare ca ma intreb cum dracu incapi cu el pe usile pe unde mergi ziua..

Omul la rand baga de pe 13 pe 2  si alte nebunii, podiumuri plm si tu te intrebi daca e genial. Da in plua calului, e genial ce face el, tot internetul si media vuia numai de asta, MM e top de afis in toate ccaturile, cum trage un pîrţ cum jde mii de reporteri si v/blogeri sar pe el.

Dar nu, tu te asteptai sa ia titlul de anul asta.. si daca nu il ia gata..

 

Btw, la inceputul zilei de sambata pe PrimaSport au dat un mic reportaj cu curse castigate fenomenal de diversi.. si a fost si unul cu Rossi la clasa 500 cum ii depaseste pe Gibernau si altii in ultimul tur... vai duamne, ce arta acolo.. cand privesti acum zici ca aia se plimba in plm pe circuit, nici macar nu atingeau solul cu genunghiul.. 

ceva de stan si bran.. :lol:   si Rossi s-a gasit el sa o aplece mai mult.. si gata, campeone invincibile, el mastero del motoGP :DDD

Pai pe vreme aia cred ca ii batea pe toti aia si Karel Abraham, si Takaki Nakagami daca ar fi mers in stilul cum se merge in zielel noastre..

 

Rossi putea sa mearga la orice echipa pe vremea aia, avea tupeu, se baga si castiga, cam ala a fost geniul lui, in afara de cascadoriile de clovn pe care le-a introdus dupa maretele successe pe pista :D 


Amice, io stiam ca esti mai...naiv, asa, cum sa-ti spun, mai paralel cu realitatea din jurul tau. Dar cu postul asta ai dovedit ca esti paralel si echidistant cu ce inseamna cursele de ieri, de azi si de oricand.

Bine, si io-s cam prost ca inca ma pun la mintea ta de ani de zile stiind clar ce hram poti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

37 minutes ago, Speedy.K said:


Amice, io stiam ca esti mai...naiv, asa, cum sa-ti spun, mai paralel cu realitatea din jurul tau. Dar cu postul asta ai dovedit ca esti paralel si echidistant cu ce inseamna cursele de ieri, de azi si de oricand.

Bine, si io-s cam prost ca inca ma pun la mintea ta de ani de zile stiind clar ce hram poti!

Nu merita....

vezi ca a initiat topicul ptr cursa urmatoare si a postat fix ca nuca o foto cu MM93 de pe vremea Honda... apropo de realitatea din jurul lui, de vuietul mediei si al internetului vis-a-vis de topul de afis din toate ccaturile....:lool:

dar poate o sterge ....nu, n-a sters-o, s-a fixat!!!

dupa cum a "boldat" doar MotoGP-ul, nu are cum sa stie cine e Nicolo Bulega.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Cavaleru a spus:

e vorba ca necesita mai mult skill, pe de alta parte si complexitatea actuala a butoanelor, gestionarea cauciucurilor...lowering devices.. etc

 

Aia aveau nevoie de skill, astia de deprinderi de jucatori pe PS. Fara butoane si device-uri, sunt morti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Aia aveau nevoie de skill, astia de deprinderi de jucatori pe PS. Fara butoane si device-uri, sunt morti. 

 

si asta e adevarat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM iese campion anul asta,se iau în considerare și punctele alea din competiția Ducati 

O să vedeți voi.bb cu scrie degeaba ce scrie,nici Dani sau frigider.stiu ei ce stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, sandu07 a spus:

MM iese campion anul asta,se iau în considerare și punctele alea din competiția Ducati 

O să vedeți voi.bb cu scrie degeaba ce scrie,nici Dani sau frigider.stiu ei ce stiu

Io m am calmat puțin :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.08.2024 la 21:48, Lup69 a spus:

Nu merita....

vezi ca a initiat topicul ptr cursa urmatoare si a postat fix ca nuca o foto cu MM93 de pe vremea Honda... apropo de realitatea din jurul lui, de vuietul mediei si al internetului vis-a-vis de topul de afis din toate ccaturile....:lool:

dar poate o sterge ....nu, n-a sters-o, s-a fixat!!!

dupa cum a "boldat" doar MotoGP-ul, nu are cum sa stie cine e Nicolo Bulega.

Amice, macar cu SpeedyK m-am întâlnit si am discutat personal acum multi ani si nu ne-am păruit sau înjurat.

Nu ma cunoști deci nu iti permit sa ma faci in nici un fel. Vezi-ti de treburile tale.

Toti care ma stiu pe forumul asta din 2005 stiu ca scriu jumătate la caterincă si jumătate fac ceea ce se cheamă "trolling".

Am cunoscut in persoană multi oameni de pe acest forum si toti sunt de nota 10 in persoana, sfatul meu este sa nu judeci un om dupa ce tâmpenii scrie pe net.

Mai usor cu pianul pe scări.

 

Poza cu MM este de pe Red Bull ring, este cat se poate de relevanta pentru cursa de acolo.

 

Am bolduit motoGP acolo pentru a crea un punct de referință vizual, cine vrea moto2 privește un rând mai sus.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, B.B. said:

Nu ma cunoști deci nu iti permit sa ma faci in nici un fel. Vezi-ti de treburile tale.

Toti care ma stiu pe forumul asta din 2005 stiu ca scriu jumătate la caterincă si jumătate fac ceea ce se cheamă "trolling".

Am cunoscut in persoană multi oameni de pe acest forum si toti sunt de nota 10 in persoana, sfatul meu este sa nu judeci un om dupa ce tâmpenii scrie pe net.

Mai usor cu pianul pe scări.

Pai si eu ce am facut, ca nu inteleg, nu te-am injurat, nu?

Deci "caterinca" doar tu ai dreptul, nu?

De sfaturi si multumiri mi-e podul plin...No more comments, imi cer scuze ca te-am bagat in seama, promit ca nu mai fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.08.2024 la 23:38, B.B. a spus:

Amice, macar cu SpeedyK m-am întâlnit si am discutat personal acum multi ani si nu ne-am păruit sau înjurat.

 

Nu-ti permiteai cu pleata sa faci asta :P

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...