Sari la conținut

13+14. Gran Premio Red Bull di San Marino e della Riviera di Rimini + Emilia-Romagna Grand Prix


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 346
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 3 minute, Lup69 a spus:

Bestia s-a dus "glont" fix spre punctul spre care Martin dansa...Martin era deja cumva instabil...

Bestia a dat-o a la Marquez in glory days cu Dovi

Doar ca Dovi îl cunoștea bine și îl presimtea și frana devreme lăsând talanul sa iasă larg.

Dacă Martin ar fi frânat devreme,Bastianini se ducea în castraveți oricum s-a văzut clar ca nici o șansă să se mai încadreze in curbă.

Nu e ok sa o arzi asa.

La F1 ar fi luat penalizare e clar "forcing another rider off the track"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

Bestia a dat-o a la Marquez in glory days cu Dovi

Doar ca Dovi îl cunoștea bine și îl presimtea și frana devreme lăsând talanul sa iasă larg.

Dacă Martin ar fi frânat devreme,Bastianini se ducea în castraveți oricum s-a văzut clar ca nici o șansă să se mai încadreze in curbă.

Nu e ok sa o arzi asa.

La F1 ar fi luat penalizare e clar "forcing another rider off the track"

😀😀😀😀😀 hai ca o dati in aberatii grave domnilor. In viziunea voastra asta trebuie exclus din motoGp, am senzatia ca voi cam arbitrati prin liga 1 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, xt600 a spus:

Ce final! Cam la limita depasirea Bestiei, dar regulamentara. Trebuia sa incerce. 

Bine Bagnaia!!! 

Deloc regulamentar.

Martin nu a mai putut sa își facă trasa sub nici o forma.

E textbook forcing another rider off the track.

Ai observat ca Bastianini s-a oprit din frane la 1m de linia circuitului da?ce regulamentar e aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Djenavar a spus:

😀😀😀😀😀 hai ca o dati in aberatii grave domnilor. In viziunea voastra asta trebuie exclus din motoGp, am senzatia ca voi cam arbitrati prin liga 1 

Ma frend,n-ai voie sa îl iei cu tine pe altul pana iese de pe circuit.

Pe sistemul asta absolut toate depășirile lui Marquez sunt perfect ok atunci dacă e cum susții tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Block-pass inseamna ca nu il lasi sa ia apex-ul, dar tu reusesti sa iei virajul.

aici Bes nu a luat virajul. 
ma rog, nu e nici primul, nici ultimul, asa ca asta e.

JM putea sa inchida devreme acolo ca stia ca bes e rapid acolo, sacrifica iesirea ca nu e zona de accelerare, il forta pe Bes sa franeze si mai mult si avea victoria. Cred ca el s-a bazat ca e mai agresit pe frande decat Bes. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una e Block pass când frânezi îl depășești și te pui în fata lui și alta e șmecheria asta cu "Hai sa nu mai frânez și ieșim amândoi de pe circuit"

Not ok.

Acum 1 minut, damager a spus:

Block-pass inseamna ca nu il lasi sa ia apex-ul, dar tu reusesti sa iei virajul.

aici Bes nu a luat virajul. 
ma rog, nu e nici primul, nici ultimul, asa ca asta e.

JM putea sa inchida devreme acolo ca stia ca bes e rapid acolo, sacrifica iesirea ca nu e zona de accelerare, il forta pe Bes sa franeze si mai mult si avea victoria. Cred ca el s-a bazat ca e mai agresit pe frande decat Bes. 

Exaaact.

True true

Block pass e una și ce a făcut Bestia aici e altceva

E meltenism și trebuia penalizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, damager a spus:

aici Bes nu a luat virajul.

:10:

Asta e diferența și de aici problema și fix de aia zic eu ca nu a fost ok și trebuia penalizat.

Dar f bine ca nu a căzut Martin și f bun rezultat pt el în lumina greșelii lui Bagnaia

F bine și MM podium

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Ce final! Cam la limita depasirea Bestiei, dar regulamentara. Trebuia sa incerce. 

Bine Bagnaia!!! 

 

Dintre toti care scriu pe aici tu esti userul care priveste aceste curse cu hate total invatat de la o galerie de fotbal.

Te asemeni cu acei fani MM93 care urmaresc aceste campionate ca sa vada cum VR si-o ia la numar de campionate si in niciun caz dintr-o pasiune moto.

 

In urma cu 2 ani quacalaro spunea clar ca Bagnaia a fost peste el in capionatul pe care l-a pierdut, tu ai ramas cu gandul ca i-au dat toti campionatul.

Daca nu esti capabil sa intelegi ce-ti spune rasucitul, degeaba te uiti la aceste curse :cheers:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, n-a fost o depasire curata, dar e racing... acum ceva vreme ne plangeam pe aici ca nu vedem curse disputate.

Putea EB23 sa ia virajul ala mai curat? Parerea mea e ca da. Se vede clar ca a incercat sa-l scoata pe JM89 de pe circuit si asta nu e ok, mai ales ca pana azi mi-a parut unul din pilotii curati si e unul din pilotii care-mi plac f mult.

Putea JM89 sa franeze mai devreme si sa-l lase sa se duca in balarii, iar el sa ia interiorul? Cu siguranta, dar probabil a fost convins ca e mai bun pe frane decat EB23. Probabil nu se astepta nici el ca EB23 sa fie atat de agresiv.

 

Bine ca n-a cazut si a terminat cursa pe 2, cand l-am vazut cum gesticuleaza am zis ca a renuntat sa mai termine cursa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Method a spus:

Deloc regulamentar.

Martin nu a mai putut sa își facă trasa sub nici o forma.

E textbook forcing another rider off the track.

Ai observat ca Bastianini s-a oprit din frane la 1m de linia circuitului da?ce regulamentar e aia?

 

Ambii au fortat franarea si niciunul nu a lasat de la el. MMizerie si Dovi ar fi jucat-o altfel

Pana la urma aceste depasiri au devenit corecte datorita MM93🙈

Deci, enjoy!

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, nike a spus:

 

Dintre toti care scriu pe aici tu esti userul care priveste aceste curse cu hate total invatat de la o galerie de fotbal.

 

Daca nu esti capabil sa intelegi ce-ti spune rasucitul, degeaba te uiti la aceste curse :cheers:

 

 

Si ce plm te doare pe tine cum vad eu cursele? Baga-ma la ignore, daca nu iti place ceea ce afirm. Trebuie sa scriu doar ce iti este tie pe plac? 

Acum 12 minute, wolfybv a spus:

Ok, n-a fost o depasire curata, dar e racing... acum ceva vreme ne plangeam pe aici ca nu vedem curse disputate.

Putea EB23 sa ia virajul ala mai curat? Parerea mea e ca da. Se vede clar ca a incercat sa-l scoata pe JM89 de pe circuit si asta nu e ok, mai ales ca pana azi mi-a parut unul din pilotii curati si e unul din pilotii care-mi plac f mult.

Putea JM89 sa franeze mai devreme si sa-l lase sa se duca in balarii, iar el sa ia interiorul? Cu siguranta, dar probabil a fost convins ca e mai bun pe frane decat EB23. Probabil nu se astepta nici el ca EB23 sa fie atat de agresiv.

 

Bine ca n-a cazut si a terminat cursa pe 2, cand l-am vazut cum gesticuleaza am zis ca a renuntat sa mai termine cursa. 

Nu cred ca EB23 poate fi banuit de rea intentie. JM a franat foarte tarziu si a lasat interiorul deschis. Orice pilot in locul lui Bastianini ar fi incercat sa treaca, era probabil ultima sansa sa incerce ceva. Si, nu mi s-a parut ca s-au atins (am sa caut sa revad faza), nu poate fi vorba nici macar de incident de cursa. Insa, a fost cam la limita regulamentului. A celui din MotoGP, nu din F1..  :) Mi-ar fi placut o victorie a lui JM, dar este bine si asa.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, nike a spus:

 

Ambii au fortat franarea si niciunul nu a lasat de la el. MMizerie si Dovi ar fi jucat-o altfel

Pana la urma aceste depasiri au devenit corecte datorita MM93🙈

Deci, enjoy!

Cu diferenta ca JM lua virajul. Dar, this is racing... greseala lui JM ca nu a inchis virajul. Mai avea o sansa in tramonto ca si acolo era mai rapid Bes, dar acolo e si mqi usor de inchis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...