Sari la conținut

Am Lovit O Masina Stationata Ilegal


-DINU
 Share

Postări Recomandate

Totusi din ce ai scris tu aici nu inteleg ce vina are soferul autoturismului?

1) In cel mai rau caz se poate alege cu amenda pentru parcarea in locuri nepermise

2) Tu te poti alege cu alte lucruri mai nasoale daca faci contestatie

3) Daca totusi cu mici mari interventii reusesti sa scoti culpa comuna cred ca societatile de asigurari va dau in judecata pe amindoi.

 

P.S. multa bafta

Perfect de acord si adevarat ce ai spus! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

masina era stationata (fara sofer in cabina) la 20-30 de merti dupa trecerea de pietoni, in raza de actiune a indinatorului oprirea interzisa, in dreptul liniei continue. eu am venit din spate ,initial am crezut ca masina e in mers si mam uitat sa nu sara cineva de pe trotuar pe trecere. dupa ce am trecut de trecere am realizat ca masina era oprita. am franat usor si un capac de canalizare a facut sa-mi alunece roata si sa ma proiecteze direct in masina asta.

 

omu are foarte multe pile la politie, cumostea aproape pe toata lumea de acolo. in prima instanta au dat toata vina pe mine si cu suspendare ce carnet, puncte si altele. le-am spus ca o sa fac contestatie daca nu dau macar culpa comuna. au cautat in regulement 3 ore unde sa ma incadreze dar nu au gasit. nu puteau da culpa comuna pt ca nu TREBUIA sa-i ia carnetul conservarului.

 

pana la urma dupa lungi negocieri omul sa ales cu avertisment pt oprire in locuri nepermise si eu cu avertisment petntru conducere imprudenta, articol la care iar nu ma incadram pt ca " nu am facut actiuni care sa-mi sustraga in mod periculos atentia" sau cam asa ceva, urmand sa atac in instanta procesul verbal pt obtinerea culpei comune.

 

acum ma uit la proces si vad ca am fost sanctionat cu art 143 car zice ceva de stationare :bigstar:) a gresit prostul...

ce sa fac? voi avea castig in instanta sau sa nu mai bat drumurile de pomana? daca isi dau seama de gresala din procesul verbal si ma vor chema sa ma duc sa il modifice din nou?

 

DE PARTICIPANTI LA TRAFIC PRECUM TU, MI SE RIDICA PARA PE SPATE SI MA GANDESC LA KOSOBO SI BEIRUT! DA TI FOC LA PERMIS SI DA L IN JUDECATA PE CINE O CONTRIBUIT LA OBTINEREA LUI! ESTI BLONDA!!!! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene, cum pana mea sa nu iti dai seama ca masina statea pe loc?

 

Oricum, din pacate pentru tine, pentru accident esti 100% vinovat si nu ai cum sa te scoti altfel.

Soferul masinii e vinovat numai pentru parcare neregulamentara.

 

E similar cu un alt caz discutat pe forum: intri din lateral pe un drum cu sens unic, ai cedeaza trecerea si esti obligat sa faci dreapta. Te asiguri din stanga, dar nu te asiguri din dreapta, de unde nu ar trebui sa circule nimic. Daca totusi vine vreun blambec pe contrasens si tu il lovesti, esti vinovat 100% de producerea accidentului. Ala plateste doar amenda fiindca circula pe sens interzis.

 

Get it?

TU ai spus-o cel mai bine....sunt unii oameni care stau la panda cu jafurile lor pe contrasens si intra in tine cind pleci de la stop.El isi ia amenda si tu ramai fara carnet....."Legea in Romania". :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE PARTICIPANTI LA TRAFIC PRECUM TU, MI SE RIDICA PARA PE SPATE SI MA GANDESC LA KOSOBO SI BEIRUT! DA TI FOC LA PERMIS SI DA L IN JUDECATA PE CINE O CONTRIBUIT LA OBTINEREA LUI! ESTI BLONDA!!!!

 

Da-ti mai bine tu foc la ganduri si priveste-le fumul; dup-aia da o raita prin "Kosobo" (?!) si lasa-ne; n-ai idee nici despre imprejurari, nici despre locul intamplarii si personajele implicate asa ca las-o mai moale cu parerile astea asa de categorice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O masina oprita/parcata neregulamentare nu poate fi vinovata de provocarea unui accident. Mai ramane ca un bou sa se dea cu capul de ea si apoi sa-i ceara daune. Ca daca nu era masina nu-si spargea capul ci nasul de asfalt.

 

Nu stiu cum ai scapat atat de usor, ori te-au luat drept nebun ori esti pilos dar nu recunosti.

 

Eu eram parcat "ilegal" in fata unui supermarket (oprire interzisa, fix pe coltul intersectiei, nici macar intre alte masini parcate legal ci in paralel cu ele), un bou a intrat cu bicicleta in mine (ciclist de cariera, costum, participant la concursuri, etc) pentru ca se uita in spate dorind sa vireze la stanga, s-a dat cu bicicleta peste cap si si-a indoit ambele roti, genunchii si coatele zdrente, scalpul plin de sange, etc. Sangerand cum era a incercat sa plece, nu m-a vazut in masina (geamuri fumurii). L-am luat de mana si l-am tinut pe loc, am sunat la 112, a venit Politia & Salvarea, declaratii, etc. A ramas sa depun plangere daca vroiam sa-mi plateasca reparatia masinii (portbagajul zgariat). Nu am mai facut nici o plangere, oricum era masina era un harb al unei rude programat la vopsire totala.

 

Cu o luna inainte: la semafor pe banda III, fix langa cea continua, am deschis usa s-o inchid mai bine (tot cu harbul). Nu m-am asigurat din spate, doar eram pe banda de langa dubla continua. In momentul ala un berbec care depasea peste dunga continua, la semafor, mi-a facut usa armonica si aripa vraiste. Nu am miscat masina, am facut poze (intamplator aveam aparatul foto, altfel foloseam telefonul). Mers la politie, descris exact situatia cu scheme, berbecul a descris si el identic. Vinovati? Doar eu, ca am deschis usa fara sa ma asigur. El nici macar avertisment, desi a recunoscut ca depasise peste dunga continua la semafor. Principiul "pentru asa ceva isi pierdea permisul doar daca un agent era acolo si ar fi constatat", indiferent de declaratiile si pozele mele, sustinute chiar si de berbec. Mi-am pus pilele in actiune, vorbit cu oameni importanti din Rutiera, si toti au sustinut varianta initiala desi admiteau ca e ilogica si imorala. Am vrut doar sa ma asigur ca organul nu a incadrat-o cum vroia el si mi s-a confirmat ca organul a aplicat legea.

 

Cu cativa ani inainte: in primii ani de soferie, intru de pe o straduta laterala in una principala. Masini parcate neregulamentar de fiecare parte a intersectiei, ale dracului mai erau si papuci carosate prin care nu vezi. Bag incet, incet de tot botul masinii sa vad totusi ceva in intersectie, ma ocoleste unul, ma ocoleste al doilea, a treia, o cucoana de Giurgiu imi face praf botul masinii. Eram cu piciorul pe frana in momentul ala si imi era imposibil sa evit accidentul pentru ca datorita masinilor parcate neregulamentar nu vedeam nimic. Bulanul meu imens a fost ca in acea intersectie ori nu au fost montate ori s-au furat semnele de dirijare si s-a stabilit ca (biata) cucoana nu mi-a dat de dreapta. A ramas fara permis pe 3 luni pentru ca desi oraganul i-a sugerat ca sunt disponibil sa inchid ochii fiindu-i mila de ea (masina fisii, familie saraca) sa-i lase permisul, totusi cucoana era de necontrolat, nici macar nu a vrut sa-mi dea copie dupa asigurare. Eu am purtat-o prin procese cateva luni, ea a purtat Politia si Primaria prin procese cativa ani. Imediat dupa accident au aparut semnele de cedeaza pe stradute. Papucii aia nenorociti sunt in continuare parcati neregulamentar si saptamanal au loc 2-3 accidente din acelasi motiv. Acum doi ani, dupa ce un pustan a patit-o si el exact la fel, dupa ce a ramas fara permis pe 3 luni, a adus de la taicasu de la servici un camion si a facut zdrente toti papucii parcati. A declarat ca a incercat sa evite o pisica si a tras dreapta de volan spre papucii aia (ai unei firme de panificatie). Si-a luat o amenda cat 5 beri bune. Papucii, in continuare acolo...

 

Deci, ai scapat al dracu de usor, ma indoiesc enorm ca era un pilos ca altfel acum intrebai unde poti inchiria o bicicleta pentru trei luni. Iar daca era masina unuia dintre cunoscuti mei, te si auto-vatamai "involuntar".

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patit situatie cu masina oprita in curba noaptea fara lumini pe mijlocul soselei in afara localitatii.Unul a franat de urgenta si a oprit.Jos mazga.Eu frana.Stanga tir-dreapta sant.Eu sanie ca masina nu avea Abs.Si i-am dat-o celui din fata original.Cel vinovat fireste eu.Cel oprit neregulamentar s-a urcat in masina si a zis ca nu e treaba lui.A plecat.Pt lovitura din spate se dau puncte.Parca 6 si amenda.Cel oprit neregulamentar ia o amenda cel mult.Din pacate vina este a ta,dar nu iti ia permisul.Si masina si-o face pe asigurarea ta.Si poti sa mai iei inca o amenda daca cel lovit face reclamatie ca i-ai dat-o pe coaja pt ca era neoprit neregulamentar-asta o stiu din experienta proprie(da distractia a meritat scorul amenzii=200ron).

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O masina oprita/parcata neregulamentare nu poate fi vinovata de provocarea unui accident. Mai ramane ca un bou sa se dea cu capul de ea si apoi sa-i ceara daune. Ca daca nu era masina nu-si spargea capul ci nasul de asfalt.

 

Nu stiu cum ai scapat atat de usor, ori te-au luat drept nebun ori esti pilos dar nu recunosti.

 

Eu eram parcat "ilegal" in fata unui supermarket (oprire interzisa, fix pe coltul intersectiei, nici macar intre alte masini parcate legal ci in paralel cu ele), un bou a intrat cu bicicleta in mine (ciclist de cariera, costum, participant la concursuri, etc) pentru ca se uita in spate dorind sa vireze la stanga, s-a dat cu bicicleta peste cap si si-a indoit ambele roti, genunchii si coatele zdrente, scalpul plin de sange, etc. Sangerand cum era a incercat sa plece, nu m-a vazut in masina (geamuri fumurii). L-am luat de mana si l-am tinut pe loc, am sunat la 112, a venit Politia & Salvarea, declaratii, etc. A ramas sa depun plangere daca vroiam sa-mi plateasca reparatia masinii (portbagajul zgariat). Nu am mai facut nici o plangere, oricum era masina era un harb al unei rude programat la vopsire totala.

 

Cu o luna inainte: la semafor pe banda III, fix langa cea continua, am deschis usa s-o inchid mai bine (tot cu harbul). Nu m-am asigurat din spate, doar eram pe banda de langa dubla continua. In momentul ala un berbec care depasea peste dunga continua, la semafor, mi-a facut usa armonica si aripa vraiste. Nu am miscat masina, am facut poze (intamplator aveam aparatul foto, altfel foloseam telefonul). Mers la politie, descris exact situatia cu scheme, berbecul a descris si el identic. Vinovati? Doar eu, ca am deschis usa fara sa ma asigur. El nici macar avertisment, desi a recunoscut ca depasise peste dunga continua la semafor. Principiul "pentru asa ceva isi pierdea permisul doar daca un agent era acolo si ar fi constatat", indiferent de declaratiile si pozele mele, sustinute chiar si de berbec. Mi-am pus pilele in actiune, vorbit cu oameni importanti din Rutiera, si toti au sustinut varianta initiala desi admiteau ca e ilogica si imorala. Am vrut doar sa ma asigur ca organul nu a incadrat-o cum vroia el si mi s-a confirmat ca organul a aplicat legea.

 

Cu cativa ani inainte: in primii ani de soferie, intru de pe o straduta laterala in una principala. Masini parcate neregulamentar de fiecare parte a intersectiei, ale dracului mai erau si papuci carosate prin care nu vezi. Bag incet, incet de tot botul masinii sa vad totusi ceva in intersectie, ma ocoleste unul, ma ocoleste al doilea, a treia, o cucoana de Giurgiu imi face praf botul masinii. Eram cu piciorul pe frana in momentul ala si imi era imposibil sa evit accidentul pentru ca datorita masinilor parcate neregulamentar nu vedeam nimic. Bulanul meu imens a fost ca in acea intersectie ori nu au fost montate ori s-au furat semnele de dirijare si s-a stabilit ca (biata) cucoana nu mi-a dat de dreapta. A ramas fara permis pe 3 luni pentru ca desi oraganul i-a sugerat ca sunt disponibil sa inchid ochii fiindu-i mila de ea (masina fisii, familie saraca) sa-i lase permisul, totusi cucoana era de necontrolat, nici macar nu a vrut sa-mi dea copie dupa asigurare. Eu am purtat-o prin procese cateva luni, ea a purtat Politia si Primaria prin procese cativa ani. Imediat dupa accident au aparut semnele de cedeaza pe stradute. Papucii aia nenorociti sunt in continuare parcati neregulamentar si saptamanal au loc 2-3 accidente din acelasi motiv. Acum doi ani, dupa ce un pustan a patit-o si el exact la fel, dupa ce a ramas fara permis pe 3 luni, a adus de la taicasu de la servici un camion si a facut zdrente toti papucii parcati. A declarat ca a incercat sa evite o pisica si a tras dreapta de volan spre papucii aia (ai unei firme de panificatie). Si-a luat o amenda cat 5 beri bune. Papucii, in continuare acolo...

 

Deci, ai scapat al dracu de usor, ma indoiesc enorm ca era un pilos ca altfel acum intrebai unde poti inchiria o bicicleta pentru trei luni. Iar daca era masina unuia dintre cunoscuti mei, te si auto-vatamai "involuntar".

 

poate ca vi sa pus la unii pata pe mine ca v-am facut conservari ....

am cerut niste sfaturi pana la urma... cine mi-a dat mersi de ele.

pe unii vreau sa-i intreb si eu cati km faceti cu motorul pe an? eu anul trecut am facut 40000.

este normal sa se mai intample cate una daca meri intruna.

cat despre aia care merg perfect si legal cu motorul, care vad ca-s o gramada pe aici eu zic sa va mai ganditi un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam e creat de al de sus, nu are mama, asa ca unde sa-l bagi?

Inscrie-te inr-un partid daca ai chef de polemica, daca nu, da un sfat util sau taci.

Ma tot intreb de ce oamenii sunt asa pusi pe hartza pe formurile astea care de fapt ar trebui sa-i apropie pe oameni care au un hobby comun?Anumite frustrari din viata de zi cu zi cred ca se sparg in tastatura.Nu mai faceti anumite afirmatii daca nu aveti cunostinta de cauza.Nu sunt un aplaudac de-al celui ce a deschis acest topic,dar este destul de vechi in aceasta comunitate in timp ce majoritatea de pe aici sunt la primii pasi si aia cam...impleticiti.Dinule lasa-i ma ca e mici si ...se cred destepti din spatele tastaturii.Sa-i vezi ce fetze au!Apropos,cred ca replica asta taioasa cu taci nu mi-ai dat-o mie!In cazul in care ai gresit sper ca iti vei retrage cuvintele ca altfel s-ar putea sa te traga curentul!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot intreb de ce oamenii sunt asa pusi pe hartza pe formurile astea care de fapt ar trebui sa-i apropie pe oameni care au un hobby comun?Anumite frustrari din viata de zi cu zi cred ca se sparg in tastatura.Nu mai faceti anumite afirmatii daca nu aveti cunostinta de cauza.Nu sunt un aplaudac de-al celui ce a deschis acest topic,dar este destul de vechi in aceasta comunitate in timp ce majoritatea de pe aici sunt la primii pasi si aia cam...impleticiti.Dinule lasa-i ma ca e mici si ...se cred destepti din spatele tastaturii.Sa-i vezi ce fetze au!Apropos,cred ca replica asta taioasa cu taci nu mi-ai dat-o mie!In cazul in care ai gresit sper ca iti vei retrage cuvintele ca altfel s-ar putea sa te traga curentul!

 

m-am prins de asta

:bigstar: :baldy:

 

ps. nu cred ca are nimeni nimic cu tine

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

.. am deschis usa s-o inchid mai bine (tot cu harbul). Nu m-am asigurat din spate, doar eram pe banda de langa dubla continua.Mi-am pus pilele in actiune, vorbit cu oameni importanti din Rutiera.

 

 

criminal mod de gandire...de fapt de negandire

 

e totusi o "mica" diferenta intre o masina parcata neregulamentar, care e fix acolo de cand apari tu pe strada respectiva pana cand catadicsesti sa te infiintezi in ea din varii motive...si faptul ca un "om constient" care "s'a gandit" ca n'are ce sa vina pe stanga/dreapta ca e el la bordura sau langa linia dubla, iti deschide politicos usa la un metru in fata fara sa mai poti evita in vreun fel "capcana" .

Omule sa'ti fie foarte clar ca inainte de orice manevra...si cand arunci scrumiera pe geam...scuze da' pt mine pari genu'...esti obligat macar moral sa te asiguri...putea sa fie un cersetor d'ala de merge in genunchi, ce pretentii sa ai la ala...eu stiu...?... un pusti cu bicicleta care n'are minte sau nu a invatat inca sa citeasca "decretul"...o gazela...Michael Jackson "mergand" cu spatele...orice...cum deschizi usa fara sa te asiguri...? Mi'e groaza cand ma gandesc ca circulam pe aceleasi drumuri. :grinbandit:

 

Acum ar fi interesant...un pool de genu' : "Exista motociclist care sa nu fi mers niciodata printre masini ? "

...sa vezi asa cam cati oameni "te iubesc"

AA...era sa uit, felicitari pentru pile ! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ma injuri cat vrei, habar nu am din ce motive nu l-am vazut. Ori nu m-am asigurat, ori era in unghiul mort. Motivul nu ma intereseaza ca m-a costat cu varf si indesat. Dar faptul ca s-a considerat doar deschiderea usii drept cauza a acidentului iar depasirea peste dunga continua era total nevinovata, m-a pus pe telefoane.

 

La ghidon mi-am luat-o si cu o bicicleta cand am cazut si mi-am julit urat coatele si barba din cauza unei usi deschise de langa bordura, si cu motorul cand dintr-un noroc fantastic l-am vazut si instinctiv am franat abia dupa ce i-am facut usa zdrente, altfel cadeam si eu urat.

 

Cand sunt in ipostaza de conservar oprit pe dreapta nu deschid nici o usa fara asigurare in prealabil, dar de aia care ma depasesc peste dunga continua eu fiind oprit langa ea, m-i s-e r-u-p-e. Daca n-ar fi legea de c@c@t as deschide usa cu fiecare ocazie.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o luna inainte: la semafor pe banda III, fix langa cea continua, am deschis usa s-o inchid mai bine (tot cu harbul). Nu m-am asigurat din spate, doar eram pe banda de langa dubla continua. In momentul ala un berbec care depasea peste dunga continua, la semafor, mi-a facut usa armonica si aripa vraiste. Nu am miscat masina, am facut poze (intamplator aveam aparatul foto, altfel foloseam telefonul). Mers la politie, descris exact situatia cu scheme, berbecul a descris si el identic. Vinovati? Doar eu, ca am deschis usa fara sa ma asigur. El nici macar avertisment, desi a recunoscut ca depasise peste dunga continua la semafor. Principiul "pentru asa ceva isi pierdea permisul doar daca un agent era acolo si ar fi constatat", indiferent de declaratiile si pozele mele, sustinute chiar si de berbec. Mi-am pus pilele in actiune, vorbit cu oameni importanti din Rutiera, si toti au sustinut varianta initiala desi admiteau ca e ilogica si imorala. Am vrut doar sa ma asigur ca organul nu a incadrat-o cum vroia el si mi s-a confirmat ca organul a aplicat legea.

Eu nu mai inteleg nimic din legile astea... Am patit ceva asemanator, depaseam pe dreapta fiind in afara carosabilului in timp ce un pasager dintr-o skoda deschide usa dreapta spate imprastiindu-ma. Dupa ce ca era vina lui tot el era cu gura mare si cu pretentii sa-i platesc usa. Am chemat agentul , a incercat conservarul sa-i explice ca eu sunt de vina, dar ala a zis clar ca e culpa comuna. Ne-a mai zis ca daca face procesul verbal exact cum s-a intamplat eu raman fara carnet , el cu amenda iar pagubele nu ni le vom recupera decat daca ne dam in judecata( eu nu prea aveam pagube decat un semnalizator spart si pantalonii de piele rupti + ceva julituri minore la partile nevopsite ale motorului, usa lui era cam varza). Ca sa nu raman fara carnet am declarat ca am intrat in usa deja deschisa in timp ce ma opream. Acum ma oftic pt ca ceea ce faceam eu nu era depasire, nici macar nu eram pe asfalt, nu avea cum sa-mi ia carnetul dar legea am citit-o cu atentie cand am ajuns acasa dupa cateva zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca organele dau cu zarul. Cum adica o masina oprita pe dreapta, deschide o usa pe dreapta, unul care depaseste pe dreapta in afara carosabilului ii loveste usa si e culpa comuna? :cheers:

 

Pana la urma exista vreun articol de lege legat strict de deschiderea usii? :D

 

Uite aici:

 

Art. 178. - (1) Se interzice conducatorului de autovehicul si pasagerilor ca in timpul opririi sau stationarii sa deschida sau sa lase deschise usile acestuia ori sa coboare fara sa se asigure ca nu creeaza un pericol pentru circulatie.

 

 

Recunosc, nu zice nimic de deschisul usilor in timpul mersului :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: mey Dinule, nu credeam ca poate sa ti se intampple tie ceva de genul" accident"..insa, daca ai vreo nelamurire in ceea ce priveste legislatia si tot ce tine de legi, in genere, doar stii ca dispun de cel mai bun avocat , recunoscut oficial.hehehhe. asa ca..daca doresti pot sa pun intrebari , asat in cazul in care nu te-ai lamurit deja si nu ai luat o fdecizie inca.

totusi, multa bafta in continuare si sper sa ne mai vedem, ca tare imi esti simpatic..

p.s. in caz ca te miri de mine,tot Stefania sunt.a lui...stii tu cine.m-ai identificat? hai sa traiesti! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca minti din nou.

 

Cine nu il cunoaste pe DINU sa isi pastreze astfel de pareri pentru el.

 

Dinule, tu vad ca esti ok. motorul cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te dezamagesc, dar lucrurile stau cam asa:

- soferul poate fi amendat DOAR pentru oprire in loc nepermis.ATAT.El alta vina, nu are.

- chestia cu canalul, nu are nci o relevanta.Si iti spun asta din proprie experienta.Eu am patit-o la fel, din cauza unor mari gauri din asfalt.Si am fost amendata pentru neadaptarea vitezei la conditiile de drum.Mentionez ca viteza era de max 40 km/h, deci cat de "mai adaptata sa fi fost".Si am platit amenda si mi-o repar pe CASCO.

Parerea mea este ca nu ai nici o sansa, DIN PACATE.

Multa bafta!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pe netrebnicul de sofer al masinii ca sigur tot el pusese capacul aiurea sa te prinda pe tine la cotitura :moto: ..Sau poate era un intreg scenariu...mafia...mama lor...ai fost sabotaaaaat :angry:

 

Nu se mai poate asa ceva....cum, a indraznit sa si parcheze???Te pomenesti ca parcase si de vreo cateva zile bune asteptandu-te pe tine :kiss: ...si totusi, sa gandim tovarasi :D ...ar trebui culpa comuna...a soferului "imbecil" si a capacului de canal ce parca si el "ostentativ" dupa trecerea fatidica :moto:

 

Ei uite, bine ca te-a luminat cineva...pacat insa ca nu vei baga nimic la cap :cheers:

 

Tot ala saracu' a produs accidentul?? :moto: bah..impuscati-l odata pe specimenul asta...ca o sa ajunga la teleenciclopedie pe post de "subiect" de studiu :eek:

 

esti prima femeia sau fetita pe care o fac: PROASTA. imi pare rau ca ma adresez asa unei fete, dar asta ai dovedit din basinile tale de desteapta.

daca nici DINU nu este om cu experienta, eu imi tai oo-le si i le dau tashulinei, adam, si altii.

la toti cei care tot mancati (cuvant urat) pe forumul asta, va doresc sa va infigeti in masini parcate aiurea, si sa va vad pe la rubrica asta. sincer si din tot sufletul.

DUNULE imi pare sincer rau de cele intamplate, si sper ca si tu si mandra ta sunteti bine. sa ne vedem calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prima femeia sau fetita pe care o fac: PROASTA. imi pare rau ca ma adresez asa unei fete, dar asta ai dovedit din basinile tale de desteapta.

daca nici DINU nu este om cu experienta, eu imi tai oo-le si i le dau tashulinei, adam, si altii.

la toti cei care tot mancati (cuvant urat) pe forumul asta, va doresc sa va infigeti in masini parcate aiurea, si sa va vad pe la rubrica asta. sincer si din tot sufletul.

DUNULE imi pare sincer rau de cele intamplate, si sper ca si tu si mandra ta sunteti bine. sa ne vedem calare.

 

 

domnu... omul e supus greselii!! de cand dai tu exemple de oameni perfecti? de cand esti matale primul care ridica piatra? io cred ca franarea pe capacul umed/cu nisip a fost momentul cand un veteran motorist s'a... "impiedicat". si nu in ultimul rand... nu mai pune oole la bataie in pariuri.

 

@DINU: pana la urma motivul pt care nu acceptzi ca ai gresit e cel material, nu? pt ca pot sa iti spun ca in bucuresti 9 zecimi din masini nu sunt parcate in parcari amenajate... asta inseamna ca pot sa iau o raba si sa le agatz pe toate noaptea ca stau pe drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prima femeia sau fetita pe care o fac: PROASTA. imi pare rau ca ma adresez asa unei fete, dar asta ai dovedit din basinile tale de desteapta.

daca nici DINU nu este om cu experienta, eu imi tai oo-le si i le dau tashulinei, adam, si altii.

la toti cei care tot mancati (cuvant urat) pe forumul asta, va doresc sa va infigeti in masini parcate aiurea, si sa va vad pe la rubrica asta. sincer si din tot sufletul.

DUNULE imi pare sincer rau de cele intamplate, si sper ca si tu si mandra ta sunteti bine. sa ne vedem calare.

 

 

madcox.... nici acum nu ai inteles?

 

cainii latra... caii trec ma....

 

poi pune motoru la cald si hai!.. ca am niste locuri pe aici de faci poze intruna...

:cheers: :eek: :D

 

 

 

 

@DINU: pana la urma motivul pt care nu acceptzi ca ai gresit e cel material, nu? pt ca pot sa iti spun ca in bucuresti 9 zecimi din masini nu sunt parcate in parcari amenajate... asta inseamna ca pot sa iau o raba si sa le agatz pe toate noaptea ca stau pe drum?

 

sta cam asa treaba: am zis in paginile trecute ca o sa o las asa.

masina aia statea pe drum ingust cu circulatie in ambele sensuri si dupa o curba cu vizibilitate redusa. cand am calcat pe capac eram in curba nu in linie dreapta cum si-au dat unii cu parerea. sa nu crezi ca am m-am atins de o masina care era parcata in fata blocului pt ca acolo sta omul sau in fata la supermarket. am lovit o masina care nu avea ce cauta acolo. pe cel mai circulat drum si in acelasi timp pe cel mai ingust si intr-un loc fara vizibilitate. mie sincer mi s-au dat toate peste cap dupa accident, atunci cand am postat aici. a fost o capcana pe sosea pentru mine.

 

acum am inteles... pot sa ma duc si eu sa dau la o parte capacul ala de canalizare si voi fi sanctionat pentru mutare de capac de canalizare.

 

initial am cerut doar o parere, un sfat. sunt convins ca cei care s-au c-acat aici nu vor face asa la spital cand se vor duce la o ruda care a avut un accident din vina proprie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti prima femeia sau fetita pe care o fac: PROASTA.

 

madcox, esti o jena de om. Nici nu respecti dreptul la opinie al membrului tashulina, jignesti o persoana doar pentru ca nu-ti plac opiniile ei si astfel devii o rusine pentru comunitate.

 

De multe ori motociclistii sunt vazuti ca niste retardati incapabili de a masura riscurile, niste imbecili frustrati care prefera sa-si etaleaze teribilismul prepuber pe doua roti spre deosebire de alti retarzi care prefera 4 roti, niste pericole publice si pentru ei dar si pentru ceilalti participanti la trafic.

 

Pentru anumite specimene descrierea nu e gresita deloc. Trebuie sa aiba si padurea motocilistilor uscaciunile ei, pacat ca sunt atat de toxice intregii comunitati. Pacat ca ideile gen "conservarii sunt de vina pentru orice", "civilii sunt atat de prosti incat nu ne inteleg deloc", "si ce daca a condus fara permis, a facut accident si a fugit de la locul faptei, el sa fie sanatos" sunt mult mai dese si mai galagioase decat opiniile cumpatate si echilibrate ale tashulinei. Daca media de varsta a membrilor era sub doua decenii era scuzabil, dar ma indoiesc de asta.

 

Aveam impresia ca pasiunea pentru doua roti atrage alte specimene fata de cele care le vedem in tribunele de fotbal, se pare ca m-am inselat, putinii copaci verzi sunt inconjurati pana la sufocare de balarii.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...