Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

El nu a precizat care moldova . In a noastra e altceva , in aialalta e complet altceva .

Discutia a fost inceputa pe forum dupa intalnirea din aceasta vara.Era vorba de a noastra

» Post actualizat in 30 Nov 2016 08:29

Cealalta e Basarabia :)

sau Republica Moldova

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e careva interesat de perechea asta de Michelin Anakee, vad ca si-au facut paianjanii casa in ele :) ; cu astea a venit incaltata motocicleta dar le-am schimbat cu ceva mai cramponat.

 

post-77713-0-15227700-1480497231_thumb.jpgpost-77713-0-20959900-1480497238_thumb.jpgpost-77713-0-94207900-1480497246_thumb.jpgpost-77713-0-85061600-1480497254_thumb.jpgpost-77713-0-26734600-1480497267_thumb.jpgpost-77713-0-26479400-1480497276_thumb.jpg

 

Ambele sunt din 2011 dupa cum se poate vedea si din poze, cauciucul de pe spate e facut in Spania iar fata in Tailanda. Dimensiunile de la Trail sunt aceleasi cu Aprilia cu motor Rotax. Daca e cineva interesat, da-ti un semn.

 

PS: Nu stiu cat sa cer pe ele, astept propunerile voastre :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e careva interesat de perechea asta de Michelin Anakee, vad ca si-au facut paianjanii casa in ele :) ; cu astea a venit incaltata motocicleta dar le-am schimbat cu ceva mai cramponat.

 

attachicon.gifP_20161130_103840.jpgattachicon.gifP_20161130_103924.jpgattachicon.gifP_20161130_104031.jpgattachicon.gifP_20161130_104228.jpgattachicon.gifP_20161130_104300.jpgattachicon.gifP_20161130_104353.jpg

 

Ambele sunt din 2011 dupa cum se poate vedea si din poze, cauciucul de pe spate e facut in Spania iar fata in Tailanda. Dimensiunile de la Trail sunt aceleasi cu Aprilia cu motor Rotax. Daca e cineva interesat, da-ti un semn.

 

PS: Nu stiu cat sa cer pe ele, astept propunerile voastre :)

Cat sa ceri pe ele? Doneaza-le!

Cu DOT 2011, adica de sase ani, doar un inconstient ar merge cu ele pe strada. Sau unul foarte sarac. Si atunci, merita ajutat.

 

In ceea ce priveste intalnirea Aprilistico-Suzukistico-BMWistico-Hondistico etc, imi venise in minte zona Lepsa. E cam la jumatatea Moldovei, de la Focsani spre vest, trecerea spre Transilvania, Covasna.

Sunt foarte multe drumuri soft-enduro, muntele nefiind asa agresiv ca in alte parti, Bucegi, de exemplu.

De la Bucuresti sunt in jur de 300 km, din partea ailalta, Cluj, tot cam asa.

Eu propun sa ne lamurim cu localitatea si apoi sa cautam pensiuni.

Asa ca, sariti cu idei, mai ales moldovenii nostri barvi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lepsa e la aproximativ 250 km de Iasi. Daca avem unde sa facem si un soft enduro, cu atat mai bine. Deci, eu sunt pentru.

 

In privinta cauciucurilor, nu si-a manifestat nimeni interesul. Dupa cum am spus, decat sa imbatrineasca la mine, mai bine sa le foloseasca cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 200 km de Bucuresti e Focsaniul, si pana la Lepsa mai sunt vreo 85, dar cum in majoritate sunt curbe si peisaje frumoase, vor fi un deliciu, nu un supliciu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Daca va prind ca veniti la soft enduro pe aici si eu pana atunci nu am o mobra adecvata, va rup picioarele! :D

Daca o sa am, poate ne vedem.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat un aspect si anume perioada. Eu zic sa fie tot august, ca atunci e perioada concediilor, pentru unii. Asa ca avem de ales intre week-end-urile 11-13, 18-20, 25-27.

Ma uitam peste niste pensiuni in zona Lepsa si camerele duble sunt 50-70 de lei pe noapte. Adica bine. Zona muntoasa, pastravarie, foisoare, rau, iarba verde, e ok.

 

@Remu1: am inteles propunerile, dar n-am inteles ce-i cu Alba Iulia. Ziceam sa ne vedem in Moldova, nu in Transilvania. Pe de alta parte, mai zi ceva de comuna Suraia, ca eu m-am uitat pe harta si e in mijlocul campiei.

@Zappy: daca alegem soft-off-road, poti sa mergi si cu vitezana pe acolo. Iti dai seama ca facem traseele cu gandul la Cristi si la Aprilia lui cea Shiver, care numai de off-road nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madaline,e intalnirea Aprilistilor&invitatii(Suzi,bembeu,Yama,etc),adica Apriliana. :)

 

Cat timp e zona muntoasa si cu "anexele" aferente,e ok!

Legat de perioada,ar fi bine daca si-ar lua lumea si ziua de vineri libera,astfel ca,putem sa ne vedem de joi seara.Asa avem 2 zile pline,respectiv vineri si sambata.

Ma rog,cine vrea,isi poate prelungi si luni,marti,etc sau inainte de miercuri,joi.

Trebuie stabilita exact weekendul in care va fi.

Deci,votam pentru care weekend de august.

Hai,bagati. :)

 

PS:Madaline,daca-i vorba si de off-road,venim cu DR-urile.

 

PPS:Zappy,poate te traji pe caku si nu vii,ca venim noi dupa tine!:)

Mno,am zas!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Madalin Pribu: Merci, dar nu merge. Poate o sa am alternative pana atunci, momentan o problema familiala nu-mi permite.

Oricum urmaresc topicul de aprilieni, nu-mi scapati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madaline,e intalnirea Aprilistilor&invitatii(Suzi,bembeu,Yama,etc),adica Apriliana. :)

 

Cat timp e zona muntoasa si cu "anexele" aferente,e ok!

Legat de perioada,ar fi bine daca si-ar lua lumea si ziua de vineri libera,astfel ca,putem sa ne vedem de joi seara.Asa avem 2 zile pline,respectiv vineri si sambata.

Ma rog,cine vrea,isi poate prelungi si luni,marti,etc sau inainte de miercuri,joi.

Trebuie stabilita exact weekendul in care va fi.

Deci,votam pentru care weekend de august.

Hai,bagati. :)

 

PS:Madaline,daca-i vorba si de off-road,venim cu DR-urile.

 

PPS:Zappy,poate te traji pe caku si nu vii,ca venim noi dupa tine! :)

Mno,am zas!

E clar ca noi de joi, iar partea cu alesul week-end-urilor era pentru ceilalti, care muncesc la patron si care sunt nevoiti sa-si ceara voie. Pentru noi, e indiferent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca noi de joi, iar partea cu alesul week-end-urilor era pentru ceilalti, care muncesc la patron si care sunt nevoiti sa-si ceara voie. Pentru noi, e indiferent.

Si pentru noi e cam tot aia.

 

D-aia,bajetii bagati aci care-i weekendu' ce-l puteti lua in calcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca noi de joi, iar partea cu alesul week-end-urilor era pentru ceilalti, care muncesc la patron si care sunt nevoiti sa-si ceara voie. Pentru noi, e indiferent.

Eu muncesc la patron dar , cum a fost anul trecut , mi-am legat concediul de intalnire , si a fost perfect , nu-i bai la mine.Eu vreau apoi sa evadez in Bucovina si Maramu' , asa ca imi conectez concediul de aceasta locatie .In principiu la mine nu conteaza week-end-ul daca stiu din timp.Augustt e bine

» Post actualizat in 30 Nov 2016 16:35

Va recomand pentru [perioada de iarna vizionarea miniseriei "band of brothers"-camarazi de razboi.Regia Steven Spilberg

Acum o revad a 3_a oara.Numai daca va plac filmele cu tematiaca WWII.Miniseria o gasiti pe aproape orice sit de filme on line

» Post actualizat in 30 Nov 2016 16:36

aici subtitrarea va deranjeaza

http://www.filmeserialeonline.org/seriale/band-of-brothers/

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti, rumanule!

Neam prost! :)

 

Oare sa-i primim pe Zappy si pe Banzay la Apriliana a 3 a?Sa nu-i primim?

Hmmm...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la alt neam..."LA MULTI ANI!" compatrioti! :peace:

Tataie,deja am discutat de tine,ca esti asteptat la Apriliana de anul viitor.

Daca nu-ti convine ceva,sa ne spui,fa.

 

Ivane, sa traiesti, nepoate! :)

@Cristi: Cum sa nu-i primim? Daca sunt cuminti si papa tot din farfurie...

Sa mai vedem,sa ne mai gandim,sa mai analizam... :)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...