Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Va recomand pentru [perioada de iarna vizionarea miniseriei "band of brothers"-camarazi de razboi.Regia Steven Spilberg

Vezi si "The Pacific"

 

Neam prost! :)

 

Oare sa-i primim pe Zappy si pe Banzay la Apriliana a 3 a?Sa nu-i primim?

Hmmm...

Multam, insa m-am tot chinuit de 2-3 ori sa ajung, vad ca nu mi-au iesit planurile, anul trecut am fost cel mai aproape de 'prieteneasca', (parca tin minte de august?), insa in septembrie am plecat si am fost cu alte pregatiri... Iar anul asta, daca ma prinde iarasi vara pe aici, ma arunc de pe un bloc inalt ceva... Sau caut alta solutie de plecat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La multi ani, tuturor !

Oooo,d-nul Mooony!

Ce mai faci,mestere?

Ne onorezi anul viitor cu prezenta la Apriliana no.3?

 

Vezi si "The Pacific"

 

Multam, insa m-am tot chinuit de 2-3 ori sa ajung, vad ca nu mi-au iesit planurile, anul trecut am fost cel mai aproape de 'prieteneasca', (parca tin minte de august?), insa in septembrie am plecat si am fost cu alte pregatiri... Iar anul asta, daca ma prinde iarasi vara pe aici, ma arunc de pe un bloc inalt ceva... Sau caut alta solutie de plecat :)

Tot reusesti tu pana la urma,Andrei.Mah,sa nu te arunci de pe vreun bloc,ca spargi strada din fata... :lol:

 

Ce ma enervati... :D

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot reusesti tu pana la urma,Andrei.Mah,sa nu te arunci de pe vreun bloc,ca spargi strada din fata... :lol:00

Drept e ca ar fi pacat de asfalt...deabia ce ne-au pus si noua asfalt prin cartier si nu stam decat in... centru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, sa traiesti, nepoate!

@Cristi: Cum sa nu-i primim? Daca sunt cuminti si papa tot din farfurie...

Salut nepoate!

 

Tataie,deja am discutat de tine,ca esti asteptat la Apriliana de anul viitor.

Daca nu-ti convine ceva,sa ne spui,fa.

...

In Moldova nu vin! Pas! Am destule experiente neplacute privind regiunea asta si altele, asa ca tot ce va insemna intrunire moto zonele Brasov, Moldova, Bucovina...nu voi participa! Scuze! Si nu vreau sa primesc si sa dau explicatii! :nono:

Daca schimbati regiunea, cu draga inima!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi putem schimba regiunea,daa' daca tot nu vii?Ca nu-sh ce alta treaba apare sau mai stiu io ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca-mi crapa vaca, sau imi fata capra si-mi moare vitelu'...e vina mea?! Tu esti sigur c-o sa vii?!

Oricum, locul este peste 50% din acceptul sau refuzul meu de a mai merge la vreo intrunire...am piticii mei de care de-acum incolo voi tine cont (i-am neglijat in ultimii ani si am avut mereu de pierdut, asa ca n-o sa-mi mai neglijez piticii!). :peace:

Acu' voi nu trebuie sa faceti o dezbatere nationala pe tema asta, cine vrea vine, cine nu...sta acasa! Io voi sta acasa!

Conteaza motivele?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, daca ajungi in Sighet, obligatoriu trebuie sa vizitezi inchisoarea - muzeu din localitate, daca nu ai vazut-o deja.

nu am fost deloc in Maramures.Am sa opresc . Momentan caut obiective de vizitat.

Cheile bicazului , chiar daca le-am vazut , Transraraul , Manastirea Barsana , salina Turda , Transalpina etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca-mi crapa vaca, sau imi fata capra si-mi moare vitelu'...e vina mea?! Tu esti sigur c-o sa vii?!

Oricum, locul este peste 50% din acceptul sau refuzul meu de a mai merge la vreo intrunire...am piticii mei de care de-acum incolo voi tine cont (i-am neglijat in ultimii ani si am avut mereu de pierdut, asa ca n-o sa-mi mai neglijez piticii!). :peace:

Acu' voi nu trebuie sa faceti o dezbatere nationala pe tema asta, cine vrea vine, cine nu...sta acasa! Io voi sta acasa!

Conteaza motivele?!

Nu confunda intrunirile alea de care si eu ma feresc sa particip,cu ceea ce se intampla la Aprilieni.Nicio legatura!La fel am si io pitici ce nu-mi permit sa particip la asa ceva.

Daca pleci din start ca vei sta acasa,apai acolo sa sezi.Nu te obliga nime' la nimic.

Si da,in cazul meu,e 99,99 % ca mergem,orice se intampla.Poate inafara de faptul c-as putea crapa.

 

Alin, daca ajungi in Sighet, obligatoriu trebuie sa vizitezi inchisoarea - muzeu din localitate, daca nu ai vazut-o deja.

La Inchisoarea de la Sighet io tot ajung de cativa ani...

E departe al dracului de mine... :)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, Cristi !

Voi incerca sa ajung. Totul tine doar de job.

Stii ca anul asta daca puteam veneam cu scuter, cu masina... nu conta cu ce, dar visam sa va bem o bere impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Oricum urmaresc topicul de aprilieni, nu-mi scapati :)

LA MULTI ANI,sagetatorule!!!

:birthday: :birthday:

Maine-i ziua neveste-mii si luni e a mea!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc domnu'! :cheers:

Ce ochi de vultur ai! Multi ani si tie si sotiei, cu sanatate si liniste! Si nevasta-mea tot sagetator, pe 14. Cuplurile de sagetatori nu se plictisesc, asta e clar! :))

 

O iarna scurta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de transrarau...drumu e super tare si au renovat hotelul din varf intr-un mare stil...

Cristi tu cand pleci si revii din rusia? Ca sa participi si tu la aprilisti? :peace: heheheh

Editat de ricomuerte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu confunda intrunirile alea de care si eu ma feresc sa particip,cu ceea ce se intampla la Aprilieni.Nicio legatura!La fel am si io pitici ce nu-mi permit sa particip la asa ceva.

Daca pleci din start ca vei sta acasa,apai acolo sa sezi.Nu te obliga nime' la nimic.

...

Nu confund nimic...dar pana la urma, este tot o intrunire moto, nu?! Si daca ma feresc de anumite zone (fiindca deh, am muscat-o candva, nu demult, si nu vreau sa repet faza!), daca piticii mei trebuiesc alimentati, da...voi sta acasa, sau poate voi merge in alta parte...nu stiu asta de-acum! Cert este ca te rog sa nu mai vii cu paralele si comparatii care nu-si au rostu'! Nu-mi place alegerea, si gata! Oamenii, prietenii...pot sa-i intalnesc si in alte locuri in care si io sa ma simt bine, nu doar ei! Si cu asta am terminat comentariile aici! Distractie maxima sa aveti! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma pun pe ganduri observatiile lui @ivan pedala . E un motociclist cu multa experienta si in care am deplina incredere . Eu zic ca trebuie sa tinem cont si de sfaturile sale . Ce ziceti de Valea Cernei ? Intre Cerna sat si Petrosani e zona de adventure adevarata , putini motociclisti au facut zona . Am beneficia si de suportul logistic al lui nenea @ivan pedala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei am tras azi o fuga pana la Brazesti,pe Valea Ariesului,in locul unde a avut loc Apriliana a 1 a.

Am facut si mancat niste mici si retur.

Iaca cateva poze,inclusiv cu Buc.

Cum reusesti sa gasesti zone asa golase? Ia uite ce-i la mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, la multi ani, sa traiesti Zappy!

@Cristi: sa-ti traiasca nevasta!

 

Drept cadou primeste link-ul cu filmarile din drona de la Capu Cetatii

 

http://fastupload.ro/ad5f801a31dab787ecb43967b7f28ee4.html

Multumim frumos.La fel toata lumea sa traiasca!

 

Multamn' fain,am inceput sa le dau jos.:ok:

» Post actualizat in 02 Dec 2016 11:53

Nu confund nimic...dar pana la urma, este tot o intrunire moto, nu?! Si daca ma feresc de anumite zone (fiindca deh, am muscat-o candva, nu demult, si nu vreau sa repet faza!), daca piticii mei trebuiesc alimentati, da...voi sta acasa, sau poate voi merge in alta parte...nu stiu asta de-acum! Cert este ca te rog sa nu mai vii cu paralele si comparatii care nu-si au rostu'! Nu-mi place alegerea, si gata! Oamenii, prietenii...pot sa-i intalnesc si in alte locuri in care si io sa ma simt bine, nu doar ei! Si cu asta am terminat comentariile aici! Distractie maxima sa aveti! :peace:

Nu mai fi asa categoric,ca ai sa albesti di tat!:)

» Post actualizat in 02 Dec 2016 17:18

Un filmulet de la Apriliana a 2 a:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,nu-i bai,cel ce-a filmat era la prima lui "ora de conducere" cu drona. :)

Oricum ii multumim pe aceasta cale,caci buna/rea filmarea,ea exista. :ok:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...