Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Gata, acum am ajuns de la spital. Accidentul destul de usurel, dar cu urmari foarte grave. Cristi are o fractura deschisa de tibie si peroneu, la piciorul stang, undeva deasupra gleznei. Este internat la spitalul Sf Pantelimon, salonul 11, etajul 7 la ortopedie. Are un scripet cu greutate agatate cu surub bagate prin calcai sa-ti tina oasele ok si urmeaza ca maine sau poimaine sa-l opereze sa-i puna tija. Puteti sa-l sunati, sa-i mai ridicati moralul, ca era destul de ravasit.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in urma cu 5 minute m-a sunat un amic ....Cavaleru a avut un accident in dreptul policlinicii titan . daca pote cineva sa dea o mana de ajutor cu luatul motorului de acolo va rog sa apelati 0734 107 290 diana sau 0727 577 261 claudiu. cavaleru este la spital la pantelimon ..nu stiu in ce stare ..acum plec si eu la locul accidentului!!

S-a rezolvat, motorul cu avarii minore a ajuns cu bine la locul lui.

 

Sanatate maxima Cavalerului. Voi trece zilele astea sa vad cum se simte. Ceasu rau, pisica dungata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, acum am ajuns de la spital. Accidentul destul de usurel, dar cu urmari foarte grave. Cristi are o fractura deschisa de tibie si peroneu, la piciorul stang, undeva deasupra gleznei. Este internat la spitalul Sf Pantelimon, salonul 11, etajul 5 la ortopedie. Are un scripet cu greutate agatate cu surub bagate prin calcai sa-ti tina oasele ok si urmeaza ca maine sau poimaine sa-l opereze sa-i puna tija. Puteti sa-l sunati, sa-i mai ridicati moralul, ca era destul de ravasit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Cavalere,sa revii cat mai repede !!!!!!!!

Si arata cine a fost cu masina ca rupem si lui un picor si daca ie amandoi !!! dracu sa ia prost ce ie !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI CAVALERE !!! INSANATOSHIRE GRABNICA !!! dar e cam nashpa din ce aud, totushi bine ca nu a fost mai rau, doamne fereshte , am patit o si eu cam la fel acu vreo 3 ani si am tras o 3 luni rau de tot, dar aveam ceva sa va spun, am de vanzare un suport Givi de prindere placa pt top case, placa de top case si top casele tot Givi Maxia cel de 52 L, toate la 150 euro, daca e cineva interesat ma gaseshte pe mess la chitac2005 sau la tel. 0724715074.

BAFTA CAVALERE !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, l-au operat ieri. Aseara am vorbit cu el, se trezise, era ok. Au spus ca o sa-l tina cam o saptamana internat sub supraveghere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Sa inteleg ca oferta de TDM-uri este asa de slaba in tarisoara noastra?

Tot Italia ramane optiunea de baza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Model 3VD, probabil prin 93-94, cazut pe dreapta, reparat/reconditionat destul de frumos.

 

 

De curiozitate de unde ti-ai dat seama?????oricum la mine nu a fost cazut.....interesant totusi k pe tobe nu se vede nimik si cred ca au serile originale ale motocicletei pe ele...stiam ca o fost scapat pe jos si sa crapat carena pe dreapta de pe stander sau ceva de genu si azi am pus un filtru sport am desfacut tot si nu se vad urme de trinteala....si imi cer scuze daca nu vb despre motocicleta mea...respect.

Mesaj completat

De curiozitate de unde ti-ai dat seama?????oricum la mine nu a fost cazut.....interesant totusi k pe tobe nu se vede nimik si cred ca au serile originale ale motocicletei pe ele...stiam ca o fost scapat pe jos si sa crapat carena pe dreapta de pe stander sau ceva de genu si azi am pus un filtru sport am desfacut tot si nu se vad urme de trinteala....si imi cer scuze daca nu vb despre motocicleta mea...respect.

- P.S: aaaa scuze am vrut sa zic carena de STAINGA se vede ca a fost crapata pe dreata nimik....

Mesaj completat

azi am avut de lucru am desfacut sa vad in ce stare e filtru de aer ... si am zis sa il inlocuiesc cu altul sport nou ...o fi o combinatie reusita???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Nu e nimeni din Bucuresti sa ma lase sa-i ascult si eu motorul?

 

Ce uameni...

Editat de CristiBoroi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau! A mea e inca la cumnatul meu la Brasov pentru ca are FZR-ul stricat si eu inca mai sunt in convalescenta dupa accident. Altfel, te serveam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut tarziu, da' daca n-ai rezolvat vino la mine, in Tineretului.

A rezolvat

Sa-i uram bun venit proaspat convertitului de la Transalp la TDM

Deja se creaza un tipar, si eu am avut aceeasi evolutie

Daca mai conving un transalpist, putem sa facem un nou standard la IEEE, RFC, ASSD, IEFC sau alte foruri posibile sau imposibile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea spune ca in sfarsit reusesc sa postez si eu SALUTAND COLEGII TDM isti ! :D

Mesaj completat

Mai greu de urnit in ale net-ului, din nou sintagma " IN SFARSIT AM REUSIT " cu care incepe manualul de 504 pagini ale TDM-istilor. Felicitari ptr cei care au postat aici (felicitari ptr pagina500, la un moment dat am pierdut sirul "foiletonuluiTDM") si care mi-au fost de un real folos ptr a-mi cunoaste mai bine "partenera" de drum lung... Inca o stradanie in ale postarii ca cea din ultimii 2 ani, si intreceMMM paginile Comunitatii Motociclistilor din Romania :wave: ! Si felicitari Tehnicilor pe care inca nu ii cunosc: Ishmael, Fuchsia, Korben Dallas, Cavaleru( MULTA Sanatate si putere Barbate!), Linx, 1Bandit, Rocker(70km de la Vatra Dornei pana la mine-drum f ok), Fotok(coleg de suferinta cu mine in ocuparea timpului la editare foto-video) si tuturor celor cu intentii benefice comunitatii NoastrE! Scuze chiar acum cenusiul de sub teasta a cuplat: Switch ca si el e printre (v) noi!

Baieti, ma vreti nu ma vreti, Eu va vreau !; chiar daca am dat buzna si eu intre voi! Ehe ca va citesc de cand era inca cerneala neuscata pe la pagina 250 cred... Cam de atunci detin motorul ;)

Cu pozele inca nu ma descurc, cam se chinuie cu 775kb asa merge de greu in mod normal? (sau mai invat)

Pana una alta sper sa ne vedem cu bine in iulie...

Trebuie vreo rezervare facuta pentru cazare? la pensiunile din zona bineinteles...

 

Mesaj completat

da, deci a intrat si poza facuta prin octombrie 2008.

Si acum una mai din toamna 2009:

ca doar asa se fac prezentarile :lol:

Mesaj completat

si totusi prin toamna 98 erau abia 50pagini... Rezulta cumva ca diferenta le-am citit pe "nerasuflate' in loc de 250 ele fiind 450. Relativitatea asta :kiss:

post-57095-1275052681_thumb.jpg

post-57095-1275053985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...