Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salutare!...sunt Robert (mai putin cand dorm :P ) din Bucuresti am 8770 de zile, posed A-ul din 2010 si motoru (Honda Nighthawk 650) tot de atunci :banana: ...n-am apucat sa ma dau cine stie ce dar in schimb tot mesteresc la el si parca nu-l mai termin :banana: Lucrez in telecomunicatii si in curand sper la Metrorex...maine ma duc la munca si nu am nici un chef ;)..n vedem la bere :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va salut si eu pe aceasta cale,ma numesc Costin si am 29 de ani locuiesc in Bucuresti posesor recent al unui GSXR 600 posed categoria A din octombrie 2010. In rest ce sa mai zic....toate bune si frumoase si nu uitati 200 km/h este o viteza mult prea mare pt RO.Asfalt uscat si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara . Ma numesc Rusu Arthur , sunt din Timisoara si am permis din 95 ( B,C,E ) si 08 ( A ) . Conduc din principiu doar ce-mi apartine si nimic altceva ( piesele prietenilor sunt mai scumpe decat ale mele ) . Posed un Africa Twin si un F4i . O seara faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut! ma numesc sarbu mihai-lucian sunt din radauti(suceava),student in Iasi la Mecanica(autovehicule rutiere),permis din 2007,tocmai am vandut o yamaha xt 600 si mi-am achizitionat o xtz 660 tenere,21 ani. Asfalt curat!

post-54162-1300653312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Al doilea rădăuțean la rând care scrie aici. Pomohaci Ciprian, din Rădăuți. Dețin o Honda Silverwing GL 500, an de fabricație 1982, carnet moto din 2008. Student la Universitatea de Arte ,,George Enescu", secția Pedagogie Muzicală.

post-48060-1300743236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permis din `86.

dupa 3 ani de mers zilnic calare cu ea...mi-au furat-o.

de....aproape 19 ani nu m-am mai urcat pe un motor pana in octombrie trecut cand mi-am luat un hornet.

m-am dat cu el zilnic cate o ora ( in pauza de masa; pana a dat frigul ) ca sa ma obisnuiesc cu el si e ok.

acuma alerg sa-mi iau echipament ieftin si bun - evident, n-o sa gasesc si probabil o sa iau ieftin si prost ptr. ca dupa prima tranta sa-mi iau scump si ...mai putin prost ( same old story...).

am 48 ani; arhitect, lucrez in domeniul jocurilor 3d.

motoru l-am luat ca sa merg cu el la servici - dupa ce intra fii-mea la facultate ii dau masina cu care fac zilnic aprox. 3 ore in trafic pe drumul casa / servici.....si scap si de nevasta-mea cu competenta ei legendara - in special la trafic.....duamne , duamne cum le stie ea pe toate....a venit vremea sa-si ia permis; io m-am saturat.

 

mic detaliu: duamna inca n-a aflat ca am motor....sa te tii circ; in cel mai rau caz divorteaza....de 10 ani astept !! :laugh:

 

 

criminal, pur si simplu criminal, mai ales ca a mea e cu bagajele la usa de vro 2 zile sa nu vin cu motoru acasa :())))))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ma numesc marian, 29 de ani, permis din oct 2010 si tot de atunci o honda cbr 600 f3 din 97, baba dar tocmai buna pentru mine. deja mi-am luat si botezu, prima tranta, pe stanga cu ghips la drreapta. ce sa fac un fraier a trecut pe rosu si ca sa nu intru in el...am ales sa o culc.

he he la mine cu sotia a fost altfel. nu i-am spus ca ma duc la scoala sau ca am de gand sa imi iau mobra si am aparut cu ea acasa...reactia..."asta e a mea, tu iti iei alta, abia astept sa fac scoala sa ma dau" :)

si cnd am cazut si am venit ac, a vazut ca sunt k si a intrebat cat de tare este EA avariata? Dumnezeu sa mai inteleaga femeile astea.

hai aveti grija, asfalt uscat si aderenta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Servus!!Ma numesc Robert(prietenii imi zic RobyK),am 17 anisori,sunt din Bacau(Comanesti) si sunt mandru ca sunt moldovean(in ciuda tuturor glumelor de prost gust).

 

Permisul il am din septembrie anul trecut,iar motorul din aprilie anul trecut.

 

Pasiunea am capatat`o de la tatal meu,fost,actual si viitor veteran motociclist.Mi-a indus placerea motociclismului pe care el o considera o arta.

 

Motocicleta mea este o Honda Nsr 125 cmc din 1993..Batrana dar foarte fasneata!!

 

Alte hobby`uri : cant la chitara pe la diverse festivitati,inotul si sa beau sucuri naturale:))..

 

Urasc agramatii,"jmekerii" si fetele care umbla sa faca freza la c.u.c:)

 

Iubesc motociclistii care stiu face din motociclism ceva frumos si nu un mod de a agata fete pe bulevard!!Si imi place salutul Asfalt Uscat:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, numele meu este Radu, am 22 de ani, si stau in Bucuresti in zona Piata Unirii. Am permis din 2009, si tot de atunci un hornet de 600 din 2002. Am trantit-o de 2 ori, m-am invatat minte si am invatat din greseli. De cand am trantit-o prima oara in 2009 tot mesteresc la ea sa incerc sa o fac la fel cum era :unsure:. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...sunt Razvan...am permisul din noiembrie 2009 (25 mai exact)...m-am chinuit din greu sa exersez toamna tarzie (multe ploi...frig) si am dat examenul pe zapada insa s-a meritat din plin...de mic mi-am dorit o motocicleta insa parintii nu au fost pe acelasi gand cu miune..am facut karting vreo 5 ani (la varsta de 9-14 ani) si am un atv de la 16 ani (cutie manuala..experienta asemanatoare cu o moto exceptand partea de echilibru si desigur contextul...foarte rar a vazut asfaltul)...de cand am luat permisul m-am mai suit doar de cateva ori pe ceva motociclete...si toate de 50...examenul moto l-am dat pe una de 125...deci am cam mers in jos....in rest doar masini..am facut aproximativ 40.000 km in 2 ani jumate...am batut tara in lung si-n lat si am trait intr-un oras destul de aglomerat si plin de bizoni (cluj), capatand astfel ceva experienta...acum la minunata varsta de 20 de ani parintii au inteles ca nu mai au ce sa-mi faca si ca am virusul...si si-au dat si ei acordul..desi as fi avut resursele materiale sa-mi cumpar una dinainte nu am vrut sa o fac si sa-si faca mereu griji pentru mine cand plec de acasa (nu-s baiat de bani gata sau cine stie ce copil rasfatat insa am lucrat pe fiecare vara si am mai facut una alta si in timpul anului si am strans destui bani sa-mi cumpar o masina...masina pe care as fi putut oricand sa o vand si sa-mi cumpar o motocicileta)...asadar...avand acordul lor am decis sa vand atv-ul si sa-mi cumpar o motocicleta...vorbisem pentru un xt125 insa proprietarul mi-a tras clapa cu 3 zile inainte sa ma duc sa o vad...am vrut o moto mica in speranta ca-mi voi crea mai bine reflexele si etc (dupa ce citesem o gramada de sfaturi pe forum)...insa nu am mai gasit apoi alta care sa merite...asa ca mi-am luat inima in dinti si am inceput sa caut modelul la care "aspiram" inca de mic si la care speram sa ajung dupa 1-2 ani pe xt...suzuki gs500...gasisem si o scoala moto care o detinea...chiar in cluj..si am vorbit cu instructorul (cel mai bun din cluj...domnul Lecuta..cine stie cunoaste) sa iau niste ore in plus de conducere...

 

am cautat cateva gs-uri...am fost sa le vad...gasisem una ce arata de vis...insa s-a vandut cu 4 ore inainte sa merg sa o vad!...ghinion maxim..dar poate asa a fost mai bine...am vazut altele...si ultima de pe lista....culmea...a fost cea ce mi-a placut cel mai mult...trebuie sa recunosc ca cel mai mult mi-a placut de proprietari...si am luat-o (vineri)...sambata a sosit acasa...a venit cu o dubita tocmai din prahova...iar ieri am inceput pregatirea la scoala....iau ore suplimentare pentru a-mi forma mai bine deprinderile inainte sa ma sui pe pisicuta de 180 kg...am un instructor f bun...ieri m-am dat o ora pe o motocicleta de 125cmc si 120 kg...si inca o jumatate de ora pe una de 250cmc si ~150 kg...deci progresez bine...abia astept prima plimbare cu fetitza mea :D...sper ca obisnuinta cu atv-ul (schimbat viteze..ambreiaj...frana etc) si cea cu masina (felul in care vad traficul..anticipez...distante..timpi etc) sa ma ajute in procesul de invatare si adaptare....scuze ca am scris asa mult :P ...va las...ma duc la poligon sa mai exersez :moto:

Editat de Tince1290
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! ma numesc Ionut am 21 de ani , am permis din luana iunie 2011 , si conduc un CBR 600 RR din 2005 :) Motorul l-am cumparat din Bulgaria pe 2800E si sunt foarte multumit de el , nu am dat inca cu ea de pamant dar sper sa nu o fac :D .

Asfalt uscat va doresc si poate ne vedem prin Bucurestiul plin de soferi indisciplinati :)

post-66703-0-58093200-1312177159_thumb.jpg

post-66703-0-59748300-1312177245_thumb.jpg

post-66703-0-10520800-1312177254_thumb.jpg

post-66703-0-85609100-1312177259_thumb.jpg

Editat de ionutmarin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salut, sunt Cristi , 25 ani si ma gandesc ca in primavara sa imi iau si permisul pentru A. Imi pare rau ca nu m-am gandit un pic mai devreme, poate il aveam deja. Deja am citit din scoarta in scoarta forumul si mi s-a parut foarte util pentru cineva care nu a avut treaba cu moto pana acum. Ma puteti recunoaste usor in trafic, fac loc tuturor vehiculelor pe 2 roti :) . Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, numele meu este Bebe, am 26 de ani, din Teleorman dar stau in Bucuresti in zona Piata Domenii. Permis din 2010 dar de condus nu am condus decat acum o luna. Recent am facu si yo 500km fara incidente cu o Honda CBR 600 F4i din 2001 . Asfalt uscat!

post-67411-0-86433200-1318610041_thumb.jpg

post-67411-0-04619300-1318610202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut numele meu este Orlando sunt din Hunedoara , fac fac. in Cluj, am 24 ani, am A-ul de 2 luni jumate , si posed o yamaha r6 din 2002 , momentan am facut aproximatix 3500 km pe dansa fara incidente in trafic. va doresc Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine in trafic.

 

post-66472-0-62976300-1318680770_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut! Sunt Stefan, din Bucuresti, zona Nerva Traian. Sunt economist, lucrez in vanzari, am permis B din '98 si A de anul asta. Am un zx6r pe care merg foarte cuminte. Casatorit, o fetita. Imi place la nebunie pe moto cu tot ce inseamna asta.

post-67087-0-57886100-1319989477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

 

sunt dan, 47 ani, de 28 de ani conservar si de anul acesta motociclist. :07Biker:

 

doresc intelegere intre cele doua categorii: conservari si motociclisti. :cheers:

 

 

 

cand sunt in trafic ma simt precum doctor jekyll and mister hyde si incerc in permanenta sa inteleg ambele categorii.:scratch:

 

 

 

restul este istorie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Va salut,ma numesc Christian,am 31 de ani,sunt din Sibiu,am permis de conducere din 99,conduc un Jeep Wrangler si-o motocicleta Kawasaki ZZR1100 de care sunt nebuneste indragostit :D :transport-040: .

Am un prieten care are ZZR de 1100, ii spun "uzina" pt ca asa si suna :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut

 

Hai sa ma prezint si eu, ca inca nu am facut-o

 

Sunt Radu, 30+ ani, din Bucuresti. Permis B din 99 si A din 2007, dar nu cu multa experienta in ale "moto".

Moto: F800S si un Suzuki GSX600F din '91 (de vanzare - e pus anuntul si aici pe forum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut sunt Vlad din CLuj 32 de ani permis din 2009 si conduc un transalp de 650 din 2004 prrcedat de unul de 600 din 1997

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma numesc Cristian,sunt din Timisoara,am 28 de ani, inginer mecanic,permis moto doar de o saptamana .

Am inceput cu un scuter cumparat de la un vecin cu care m-am dat o vara,dupa am trecut la motocross :oilleak: si doi ani mai tarziu mi-am luat si o mobra de asfalt ^_^ .

 

Imi place viata si orice ma scoate din casa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...