Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

le trece lor....la unii fortzat la altii...le trece si gata :lol:

Bine ar fi .........dar sa nu le treaca cand.....................ajung pe partea cealalta RIP :D :blink: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.youtube.com/watch?v=3xJW2eqTz-E asta e filmueletu... iar faza cu burnoutu presupun ca e MAF ... si are permis ..

 

Condoleante pentru toti :lol: :hug:

 

I- am vazut azi pe baieti, cand au venit la mine la Student's pt masa de dupa inmormantare....Hoarda... turau motoarele aiurea ba chiar unul s apucat sa faca bournout in fata terasei in parcare :blink: cu un GSX (dp fata inca era minor da ..de avea 600)ce sa zici teribilism specific sa zicem ......varstei , si dupa cum au trecut si cu o seara inainte pe acolo la fel ca o gloata haotica mergand cu viteza(si pe contrasens :kiss: ) tind sa cred ca din moartea lui Razvan nu au invatat mare lucru :lol: .......pacat.

Bineinteles exista si exceptii intre ei dar impresia generala lasata cam asta a fost. L-am vazut si pe BH69MAF azi la masa si a fost printre putinii care au ,,parcat'' :D civilizat.

 

 

nu stiu ce e in capul unora...de au pasageri fara casca... e culmea prostiei.. ca si cum ai merge drogat la inmormantarea unui drogat :D

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta sunt tinerii de astzi( mai sunt si exceptii). Saracii nu au fost invatati ca de aia merge omul la o inmormantare sa arate respect fata de decedat si famila lui si nu ca sa se rupe in figuri ca sunt multi in zona si sa vada toate lumea ce cool e el.

 

Ar trebui aratat niste filmulete la ei( ca de ex cum sa facut marsul la inmormantarea lui Fazek si Timi) din care sa invata cum trebuie procedat in astfel de situatii. Si in primul rand ar trebuii educati ca tinerii de astazi is numai cu figuri pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca e MAF ... si are permis ..

 

 

Nu MAF a venit in regula, altu un pusti cu un GSX alb-albastru, mi se pare s si fara casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca e MAF ... si are permis ..

 

 

Nu MAF a venit in regula, altu un pusti cu un GSX alb-albastru, mi se pare s si fara casca

 

CRed ca stiu cine este a fost si la marul care la-m organizat la motociclistii exista i trafic un gsx r alb-albastru si are 17 ani nu are carnet si unbla din pacate pe strazi cu motorul

 

 

poate era fraieru ala de 16ani din sanmartin

 

avea o geaca PROBIKER?

 

 

Ala este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai barfiti ... lasati`l in pace....daca el nu ii constient ca se plimba cu sicriul .... treaba lui...oricum noi oricat am spune...tot asa face cum vrea el...(si din pacate multi altii ca el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine, bine dar nu te doare inima cand ii vezi asa de tineri ca mor pe capete?!

noi cand mai circulam prin oras si vedem cate unul fara casca le facem semn ,dar cam degeaba!

 

ar trebui sa facem ceva, pe cand incepe scoala sa ne gandim la un plan , cum sa ii abordam, sa incercam sa-i scoatem la o plimbare mai lunga sa vorbim cu ei , sa ii facem sa inteleaga ca nu suntem mai buni ca ei, ce doar noi am constientizat majoritatea pe pielea noastra riscurile la care suntem expusi pe motor!

 

veniti cu idei!

vara e lunga si din pacate vesti rele vor mai fi, dar eu cred personal ca daca ne implicam si noi un pic poate mai schimbam cateva pareri si poate reusim sa salvam vieti. si daca ar fi vorba doar de u singur biker, merita!

 

ce ziceti?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine, bine dar nu te doare inima cand ii vezi asa de tineri ca mor pe capete?!

noi cand mai circulam prin oras si vedem cate unul fara casca le facem semn ,dar cam degeaba!

 

ar trebui sa facem ceva, pe cand incepe scoala sa ne gandim la un plan , cum sa ii abordam, sa incercam sa-i scoatem la o plimbare mai lunga sa vorbim cu ei , sa ii facem sa inteleaga ca nu suntem mai buni ca ei, ce doar noi am constientizat majoritatea pe pielea noastra riscurile la care suntem expusi pe motor!

 

veniti cu idei!

vara e lunga si din pacate vesti rele vor mai fi, dar eu cred personal ca daca ne implicam si noi un pic poate mai schimbam cateva pareri si poate reusim sa salvam vieti. si daca ar fi vorba doar de u singur biker, merita!

 

ce ziceti?!

 

Nu prea cred ca ai cu cine,chiar in careva zii am vazut un tip pe bike fara casca(era gelat in cap si cu casca na i se lipea parul de cap) fara numar si cu pasagera tot fara casca....... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi cocalari si-au cumparat motoare... se cred in topgun...da bine asa jmeker pe motor... :) sar printesele cu talente nebanuite la ei ... :() urmeaza cocalarul cu lant de aur la gat ochelari negri si jelat pana pe ceafa.

 

si pe un zx14 tuning

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e problema ca tot tzaranu are motor ? sunteti invidiosi ? va roade` ? pritzesle care sar isi merita printzii si viceversa ? nu vad de ce ne-am stresa ? fiecare intzelege in felul lui motociclismul ..unii se dau pe pista si atat...altii ies in orash la terasa si atat ... nu pot eu sa`i impun oricarei persoane sa adopte punctul meu de vedere ..de asta exista grupe si oamenii care se aseamana sa se adune !! restul e can-can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e problema ca tot tzaranu are motor ? sunteti invidiosi ? va roade` ? pritzesle care sar isi merita printzii si viceversa ? nu vad de ce ne-am stresa ? fiecare intzelege in felul lui motociclismul ..unii se dau pe pista si atat...altii ies in orash la terasa si atat ... nu pot eu sa`i impun oricarei persoane sa adopte punctul meu de vedere ..de asta exista grupe si oamenii care se aseamana sa se adune !! restul e can-can

nu e nici o problema doar ca atunci o sa se generalizeze... si o sa fim bagati la galeata cu totii...fiind considerati motociclisti.Doar pt simplu fapt ca detinem o motocicleta nu ne face motociclisti.

invidosi poate unii ... probabil tot cei din acceasi tabara.Uni poate doar asa reusesc sa fie mai atragatori.. etc..Dar masuri de bun simt si de siguranta trebuie impuse.Mai ales respect.. cel de sine insusi. cat si pt cel de langa.Nu toti sunt constienti de ce reprezinta motociclismul... si de accea trebuie adus la cunostinta anumite lucruri.Sunt sigur ca in cazul cocalarilor nu am avea sansa de izbanda... dar in cazul adolescentilor plini de testosteron e nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.nu e nici o problema doar ca atunci o sa se generalizeze... si o sa fim bagati la galeata cu totii...fiind considerati motociclisti

2.Dar masuri de bun simt si de siguranta trebuie impuse

3.Nu toti sunt constienti de ce reprezinta motociclismul... si de accea trebuie adus la cunostinta anumite lucruri.Sunt sigur ca in cazul cocalarilor nu am avea sansa de izbanda... dar in cazul adolescentilor plini de testosteron e nevoie.

1.pai daca nu e nici o problema de ce problem cu generalizatu...pe tine te intereseaza ce zice unu si altu despre tine ? pe mine nu :)

2.Sunt deja impuse de codul rutier care stim ca oricum nu se respecta dar fiecare o face pe pielea lui (exemple sunt destule)

3.dramatizam ... motociclsimul reprezinta pentru fiecare altceva...cocalarii se vor civilzia in timp...la fel ca si motociclistii/scuteristii ...adolescentii in schimb vor ramane plini de testosteron & shit

 

Ideea e ca fiecare se circula cum vrea ..cu/fara echipament de protectie si viata lui e in joc ..asta luando individual fara presupneri ca daca se ridica pe o roata pierde controlu si zboara capu` la vreo tanti de pe trotuar...nu suntem noi aci sa`i judecam si sa le expicam ce inseaman "motociclism"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.pai daca nu e nici o problema de ce problem cu generalizatu...pe tine te intereseaza ce zice unu si altu despre tine ? pe mine nu :)

2.Sunt deja impuse de codul rutier care stim ca oricum nu se respecta dar fiecare o face pe pielea lui (exemple sunt destule)

3.dramatizam ... motociclsimul reprezinta pentru fiecare altceva...cocalarii se vor civilzia in timp...la fel ca si motociclistii/scuteristii ...adolescentii in schimb vor ramane plini de testosteron & shit

 

Ideea e ca fiecare se circula cum vrea ..cu/fara echipament de protectie si viata lui e in joc ..asta luando individual fara presupneri ca daca se ridica pe o roata pierde controlu si zboara capu` la vreo tanti de pe trotuar...nu suntem noi aci sa`i judecam si sa le expicam ce inseaman "motociclism"

 

pe mine ma intereseaza imaginea care o au motociclistii la noi.. pentru ca fac parte dintre ei.

evident ca nu se poate lumea schimba peste noapte... dar putina informatie unora nu le strica.E doar parerea mea ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai circula prin oras genu' de biker in blugi si tricouri fara maneci ,cu brandu' la vedere pe sportive! ce le folosesc drept ventilatoare! am vazut si azi,ce-i drept e cald afara si stilu ast, se raspandeste! :( Motoru pe post de ventilator sau aspirator de mandre cu pletele in vant! E trandy, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai circula prin oras genu' de biker in blugi si tricouri fara maneci ,cu brandu' la vedere pe sportive! ce le folosesc drept ventilatoare! am vazut si azi,ce-i drept e cald afara si stilu ast, se raspandeste! :( Motoru pe post de ventilator sau aspirator de mandre cu pletele in vant! E trandy, nu? :)

Si eu am momente cand imi vine sa ma duc asa... dar imi impun sa ma duc echipat cat de cat...

Asta e stilul la romani.... da bine sa fi cool.

Dar incet incet o sa se scimbe treaba.. doar ca din pacate e nevoie de o "palma" ca sa te trezesti..

toti o sa avem incidente... fiind motociclisti suntem supusi riscului.Sunt sigur ca nu ne alegem noi momentul si de aceea ne echipam preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba despre impunere de parere. Este vorba ca poate ca stau eu cuminte si vine un smecher din asta ma vede si poate vrea sa arata (vazand pe mine mai "fraier" cu casca si echipament la 30 de grade)cat de bun ii el, face o prostie si da in mine si poate eu intamplator nu sunt singur pe motor si ma nenoroceste si pe mine si pe sager.

Na PE MINE ASTA MA DERANJEAZA SI MA VA DERANJA. lIPSA DE RESPECTA FATA DE CELALAT SI DE VIATA SI SANATATEA LUI. mI SE RUPA CA DACA E FRAIERE VA RAMANE IN SCAUN CU ROTILE SAU MOARE SUB UN CAMION SINCER. dAR EU NU VREAU SA AJUNG IN SPITAL SAU SA MA NENOROCESC DIN PROSTIA ALTORA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai circula prin oras genu' de biker in blugi si tricouri fara maneci ,cu brandu' la vedere pe sportive! ce le folosesc drept ventilatoare! am vazut si azi,ce-i drept e cald afara si stilu ast, se raspandeste! :( Motoru pe post de ventilator sau aspirator de mandre cu pletele in vant! E trandy, nu? :)

Jenul de bikeri o sa vezi tot timpul.....si eu merg asa in tricou dar asat nu cred ca itzi da dreptul sa te legi de ie ...sau de mine.Nu itzi da dreptul sa judeci daca are sau nu are echipament sau daca are sau nu casca mai bine lasatzi duma si va urcatzi pe motoare si mergetzi.......lasai in pace pe aia in tricou si in bluji ala poate conduce motocicleta dinainte sa te fi nascut tu....bracio di ferro......prieteni stiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

- despre generalizare, este cel mai rau imaginea motociclistului imbecil, vitezoman si cu atitudine de "unbreakable" si ca nimeni nu te judeca dupa comportamentul tau, ci dupa a majoritatii. alta problema este ca daca trec 10 motoare cuminte pe strada si unu pe o roata si fara casca, lumea va remarca pe ultima, desi reprezinta mai putin de 10% dintre motociclisti. aici schimbare din pacate nu astept, idioti sunt, si va fi pana cand exista omenirea.

cum se zice in banc: care este diferenta printre veverita si sobolan? nimic, numai veverita are un PR si reclama mult mai buna...

- ce este in codul rutier si in lege e suficient as zice eu. problema este ca putini incearca sa respecte si mult mai putini politisti incearca sa impuna sa respecti. din pacate schimbare nu astept nici aici.

- si da ar trebui sa incercam sa educam pe pusti prin scoli, poate deschizi ochii unora sa ajunga si ei ajung motociclisti batrani nu tineri in anunturi de deces... si atunci deja a meritat efortul. si aici puteti pune toti umarul, sa le aratam atat frumusetea motociclismului cat si partea mai sumbra cu cosasul...

 

uff,

ocs.

Editat de ocs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati exagerat deja f mult, sincer, si ati ajuns sa aberati. Fara suparare. @BMW, de unde scoti tu ca cineva care nu e echipat full atenteaza la viata ta? Fiecare merge pe pielea lui. Legea iti impune casca si atit. Blamati-i pe aia care nu poarta casca si in rest calmati-va. Si eu in oras citeodata merg in bermude, tricou si casca. E strict problema mea. Si dupa cum spunea si Art, si eu personal cunosc motociclisti f f buni din Oradea, care merg pe supersporturi de prin anii 90 si vara ii vad la fel, pantaloni scurti si tricou. Si fiecare dintre ei merge de 50 de ori mai bine decit oricare de pe forumu' asta. Echipamentul e alegerea fiecaruia, punct. E bine sau nu, asta e. Vreti sa fiti respectati, respectati-i si voi pe ceilalti, chiar daca nu sinteti de acord cu optiunile lor.

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul, si daca tu te dai pe motor inca dinainte sa ma fi nascut eu, inseamna ca tu nu poti avea un incident in traficul asta de rahat? Pai daca tu gandesti asa, no coment... Cum spunea cineva aici, nu ne alegem noi momentul accidentului, deci a preveni e mult mai bine. Dar normal, fiecare face ce doreste, atata timp cat e constient de riscuri. Dar eu sincer ma indoiesc ca cei care merg in chiloti pe motoare de 1000 cmc sunt constienti de riscuri, in adevaratul sens al cuvantului.

 

Asfalt uscat si fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Echipamentul e alegerea fiecaruia, punct. E bine sau nu, asta e.

Sunt perfect de acord ca e alegerea fiecaruia.

Eu atata zic ca trebuie sa constientizam, sunt numai doua tipuri de motociclisti: unu a cazut cu motorol, al doilea va cadea cu motorul.

Si momentul contactului cu asfaltul e indicat sa porti echipament. Si din pacate nici asa nu e sigur ca iesi nevatamat.

 

Si... ... .... eu am terminat discutiile. Nu vreau sa schimb lumea. Dar cred in darwinism :)

 

uff,

ocs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cazut cu mobra, fiind semiechipat, deci eu unu' stiu diferenta. Cu toate astea tot umblu cum imi tuna, in general. Ma rog, ca nu se aproba stilul unora e o chestie, de acolo pina la a-i ura sa ajunga in scaun cu rotile sau sub camion e altceva. O afirmatie total aiurea care pe mine personal m-a deranjat f mult. In fine.

 

 

 

Edit(acum am citit :) )

si care e problema ca tot tzaranu are motor ? sunteti invidiosi ? va roade` ? pritzesle care sar isi merita printzii si viceversa ? nu vad de ce ne-am stresa ? fiecare intzelege in felul lui motociclismul ..unii se dau pe pista si atat...altii ies in orash la terasa si atat ... nu pot eu sa`i impun oricarei persoane sa adopte punctul meu de vedere ..de asta exista grupe si oamenii care se aseamana sa se adune !! restul e can-can

 

O postare de foarte mult bun simt!

Respecte!

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...