Sari la conținut

Accident Dupa Accident In Ploiest...... Nu E De Gluma


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

PLM , nu am nimic cu "miticii" dar tu, tinere, intreci orice limita !

No, da' tu esti din Timisoara ? :)

 

Bucurestiul SUCKS. Jeg, nervi si injuraturi ca in Bucuresti, mai rar vezi...

Bunul simt si respectul, sunt notiuni lipsa aici, de fapt antonime la "jmekerie".

 

Stii care sunt cei mai "oraseni" dintre bucuresteni ? Cei care buletinul initial l-au avut prin alte parti...

 

Dar, sa revenim ontopic : cine era vinovat la accident ? masina sau pietoana ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Insanatosire grabnica motociclistului si atentie la neatentie ca e de rau chiar si in oraselul nostru mic si amarat de provincie :)

Cat despre ....."Cum naiba se intampla accidente in provincie mai mult prin fatza la Hotel Central, Primarie, Prefectura? E drept, si in Bucuresti sunt "eroi" pe doua roti care rup gazul in fatza la Everest, dar macar conservarii acolo sunt mai atenti, din cauza raheatului de trafic de pe banda unu-doi cu RAtb-ul lor cu tot. O fi oare mancarimea mainii drepte care se agraveaza cand ajunge mobristul in dreptul zonei centrale? O fi dorintza de afirmare in orasele astea fara prea multe atractii turistice, fara o piatza prea mare de fete care isi cauta alesul inimii si portofelului ? Chiar ma gandesc cum ar fi sa traiesc intr-un oras de provincie, sa am motor, si sa vreau, instinctiv, sa ma simt bine atragand privirile concetatenilor. .Unde as putea sa ma simt bine? Pai, in fatza la Primarie, la Hotel Central, la Prefectura, the golden landmarks of the motherfucking urbe din provincie. Cum sa nu ma simt de un milion de ori mai bine ca un anonim de bucurestean? Pai aici sa ai motor e ca si cum ai avea in Bucuresti, MacLaren SLR nu? Nu conteaza din ce an e motorul, are doua roti, sunt unul din putinii "the chosen ones".

 

 

 

Daca te refereai cumva la baiatul cu zzr-ul, te-ai cam grabit sa tragi concluzii, iar daca ma insel imi cer mii de scuze. Avand in vedere k era ora 23 si afara ploua cu galeata, sunt sigur ca motociclistul nu isi dorea sa impresioneze pe cineva, poate decat picaturile de ploaie. Cu toate k sunt multi care intradevar incearca din rasputeri sa arate cat de tari sunt, si ce pot face cu o motocicleta prin centru pentru a impresiona, nu este si cazul acesta.

Cateva poze de la locul accidentului

post-9846-1189602585_thumb.jpg

post-9846-1189602659_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi bai Mircea ca iti racesti gura de pomana, baietii abea asteapta sa sara la gatul tau virtual. Lasa-i dreaq in pace sa ramana in lumea lor de pseudo motoristi. Pe forumul asta cand spui ceva sar repede toti vai mama lor sa te contreze, sa te discute, in general vorbind. Lasa-i ma frate cu ideile lor, oricum nu vei reusi sa le explici ceva, nu penetreaza "inteligenta" lor sau capacitatea de intelegere.

 

Pace. (poate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi bai Mircea ca iti racesti gura de pomana, baietii abea asteapta sa sara la gatul tau virtual. Lasa-i dreaq in pace sa ramana in lumea lor de pseudo motoristi. Pe forumul asta cand spui ceva sar repede toti vai mama lor sa te contreze, sa te discute, in general vorbind. Lasa-i ma frate cu ideile lor, oricum nu vei reusi sa le explici ceva, nu penetreaza "inteligenta" lor sau capacitatea de intelegere.

 

Pace. (poate)

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule cu m uia (precum te autointitulezi) nu tre' sa spui tuturor ce faci referitor la kestii d'alea cu suck si alte balarii, stai in banca ta iar tu stephon esti mult prea prost ca sa vb cu tine, fraiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l bagati in seama pe RAW. :D

 

PS: cati ani ai azi ma, jmekere ? :) -->

esti mult prea prost ca sa vb cu tine, fraiere.
--> expresii de genul "bla bla bla, fraiere!" sunt folosite de copiii de la bloc care vor sa se "afirme" intre pustii proaspat ajunsi la pubertate. Cel putin aici, in provincie .... :)

 

 

PPS : am observat si eu numele clubului. "Knight Riders" era luat ? Iti ziceam acum KIT , nu RAW :rose: :hurt:

Editat de CMYK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

la accidente se cearta lumea? de ce nu se face un topic BUCURESTI VS PROVINCIE . si acolo va faceti fiecare knockout cat vreti.Nu faceti maioneza aici pe forum.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l bagati in seama pe RAW. :hurt:

 

PS: cati ani ai azi ma, jmekere ? :D --> --> expresii de genul "bla bla bla, fraiere!" sunt folosite de copiii de la bloc care vor sa se "afirme" intre pustii proaspat ajunsi la pubertate. Cel putin aici, in provincie .... :)

PPS : am observat si eu numele clubului. "Knight Riders" era luat ? Iti ziceam acum KIT , nu RAW :rose: :rose:

 

 

KIT, hmmm, nu m-am gandit, e un nume frumos :rose:

 

Si fata de tine, crede-ma, chiar sint jmeker mai avocatul babalailor motociclisti :)

 

Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurestiu' su.ge. Ploiestiu' su.ge. Costanta su.ge. Orice oras din Romania su.ge din punctul de vedere al unui motociclist.Pentru ca romanu' s-a nascut proprietar pe soselele patriei. Si pentru ca s-a nascut nesimtit. Si pentru ca il doare in poponeata atata timp cat el scapa cu viata. Motociclistu' poate sa crape. Important e ca el a scapat si ca o sa se scoata cumva la proces. D-aia sunt atatea accidente in orice oras din romania. A, si sa nu uit, se intampla atatea si pentru ca unii dintre noi au primit odata cu categoria A si o perehe suplimentara de testicule. Nu are sens sa dam cu muci in vreun oras. Oriunde am fi suntem in pericol.

 

Ah, apropos de RAW:

 

Motocicleta: Neagra

Nr. moto: N-ARE

Club: MIDNIGHT RACER

 

 

Ori are o Aprilia RS 50 si varsta de 16 ani, or are doar 16 ani si atat.

 

Sanatate maxima mergatorilor pe 2 rotile care s-au busit prin mirificu' Ploiesti in conditiile descrise in topicul asta.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi bai Mircea ca iti racesti gura de pomana, baietii abea asteapta sa sara la gatul tau virtual. Lasa-i dreaq in pace sa ramana in lumea lor de pseudo motoristi. Pe forumul asta cand spui ceva sar repede toti vai mama lor sa te contreze, sa te discute, in general vorbind. Lasa-i ma frate cu ideile lor, oricum nu vei reusi sa le explici ceva, nu penetreaza "inteligenta" lor sau capacitatea de intelegere.

 

Pace. (poate)

ai dreptate si tu mai smekerasule,de fapt,de oriunde ar fi,prostii trebuie ignorati...asa ca o sa va ignor de acum incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii din provincie, marea majoritate, daca ii aduci in capitala isi umplu singuri frigideru cu carne pentru ca nu sunt obisnuiti cu traficul intens, deci nu conduc la fel ca cei de aici. Sunt mult mai relaxati si normal sa se intample atatea accidente.

 

Sincer tin sa te contrazic...si iti si argumentez...

 

Eu sunt ploiestean dar cel putin de 2 ori pe saptamana ajung in capitala din motive de job...in ceea ce priveste sitlu` meu de a sofa...e exact ca al vostru...impulsiv...tupeist...gata oricand de a injura parteneru` de trafic :)

Acum 5 luni mi-au schimbat masina de servici cu una noua...a venit de la un dealer din Slatina cu numere de Olt...n-am schimbat decat masina...in rest eram la fel...da`...nu vreau sa`ti spun cate claxoane mi`am luat la semafoare...cand schimbam banda de mers...etc...

Dupa o luna masina a fost inmatriculata cu numere de Bucuresti...claxoanele si injuraturile au ajuns sa se situeze undeva in vecinatatea lui 0.

 

Concluzia...nu cred ca e vorba neaparat de "calitatile" unui sofer de provincie...in 90% din cazuri e vorba de o "catalogare" care se face in functie de placuta de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule cu m uia (precum te autointitulezi) nu tre' sa spui tuturor ce faci referitor la kestii d'alea cu suck si alte balarii, stai in banca ta iar tu stephon esti mult prea prost ca sa vb cu tine, fraiere.

 

ar trebui ca la inscrierea la acest forum, sa se ceara pe langa datele personale , si completarea unui test de IQ, ca multi dintre voi sunteti retardati rau de tot.

 

Noi, ploiestenii, abia asteptam sa te "cunoastem", poate anu viitor la Breaza, unde "prostu" ala de Stephon realizeaza singur o intrunire moto, o intrunire moto pe care voi cele 3 catralioane de super smekeri motociclisti din Super Capitala Bucuresti nu mai puteti sa o realizati.

 

Cei cu capu' pe umeri vor realiza ca nu am absolut nimic cu bikerii din Bucuresti , ci numai cu anumite specimene asemantoare cazului de fata, RAW... KK_Raptor.. esti unu dintre ei , cred.

 

...Revenind la topicul si continutul lui initial...

 

Accidentele moto din Ploiesti sunt destul de rare, trebuie sa recunosc. Cand se intampla, fiind un oras mic, de la tara, se da de veste din poarta in poarta, din ulita in ulita.

 

Nana Maria chiar a facut un calcul simplu , alaltaseara pe prispa, Ploiestiul e de 7-8 ori mai mic decat Bucurestiul, insa accidentele moto de 100 de ori mai putine decat la Capitala, ca nu mai zic de accidentele mortale.

Nu avem asa de multi bikeri "fitsosi", fiind un sat de oras... ne stim intre noi, e adevarat , suntem putini, dar buni. Asta e .. asa e de obicei in localitatile astea de munte unde ne bate porumbu'n geam, nu e asa KK_Raptor ? Pune repede mana pe un manual de geografie ,prietene ,cu niste date mai la zii, si du-te la lectia unde te invata numarul locuitorilor din localitatile resedinta de judet , si pe urma sa vii sa ne spui daca sunt asa de mari diferentele dintre numarul de locuitori in Ploiesti, Timisoara , Cluj si Constanta.

 

Acu 2 saptamani am fost in Bucuresti cu motoru cu niste treaba. Era sa dau si io peste o retardata de baba pe la 70 de ani care incerca sa treaca agitata mama focului pe o trecere de pietoni semaforizata.. ea avand rosu, io verde... Avand viteza mica, am oprit langa ea, deja avasase pe banda 1 mai mult de 1 metru.. si o intreb : "Unde te grabesti mamaie ?? te asteapta moartea acasa ?, asteapta sa se faca verde, ca sa-ti mai vezi nepotii si maine !" .. Asa cam sunt toti bucurestenii .. de la pietoni, conservari pana la motociclisti.. va grabiti de parca aveti mancarea pe foc sau pierdeti trenu.. fortati culoarea galbena, treceti pe rosu... dar deh ! .. noi astia de la sat suntem praf...

 

In final, le doresc insanatosire grabnica celor 2 bikeri implicati in cele 2 accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste tot e periculos. ideea este sa mergi in asa fel incat sa eviti obstacolele~ si in Bucuresti se conduce Haotic! zilnik cativa soferi inconstienti incearca sa ma treaca, zilnik multimea traverseaza aiurea!

 

trebuie sa ai grija si sa iesi din orice situatie! nu este usor...altii nu mai ies!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, RAW este tot KK_RAPTOR, nu v-ati prins? Si-a mai facut un ID sa aiba sustinatori!!! :) :)

Nenea Raptor, eu am fost sofer in kkpitala cu un amarat de Tico venit de la Braila (PROVINCIE) si am injurat si am claxonat si am putut sa jur ca atatia soferi retardati nu am vazut in viata mea!

Ai imaginatie bolnava! 44 ani! Ha!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti frustratii din capitala:Cand o sa aveti si voi la locul de joaca asa ceva aveti voie sa deschideti gura despre cei din provincie.

 

o sa aiba si ei peste vreo 10 ani asa ceva :D dupa ce invata sa parcheze :)

post-17969-1189666835_thumb.jpg

 

poza e putin offtopic ca e cu masina ...dar e tot de :) bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma ce iese aici, razboi bucuresti vs restul tarii? :)

 

pai e simplu, bucurestiul e mai mare, numarul de idioti pe metru patrat e mai mare. si nivelul de stres e maxim - am toata stima pentru clujeni, de exemplu, au o rabdare nemaipomenita in trafic si o tona de bun simt (si au fost cateva situatii in care un baiet de bucuresti ar fi sarit la omor). asta nu inseamna ca e cazul sa va certati si sa aruncati cu noroi unii in altii, e pacat... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Bucuresti dar ii dau dreptate omului duceti-va voi leilor in alte orase mari, cautati o adresa pe care nu o stiti, nu ati fost niciodata in acel oras si o sa vad cum va orientati ,nu va mai caca pe voi. una este cind cunosti orasul bine, cel putin arterele principale si cum sunt aranjate cartierele si alta cind esti prima oara intr-un oras despre care nu stii nimic.Faceti experienta si apoi vorbiti. Cum dracu noi suntem cei mai buni in toate.Poate la nesimtire si tupeu da! Si eu gindeam ca voi dar odata ajuns intr-un oras in care nu am mai fost mi-a fost greu sa ma orientez din cauza ca nu stiam daca sunt pe directia buna.Dar cu opriri si intrebari adresate bastinasilor, te descurci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar e un eveniment! Nedorit dar eveniment, rar doua accidente usoare cu moto in aceeasi zi, in alt oras romanesc decat Bucurestiul. Insanatosire grabnica motociclistilor!

 

Nu stiu cum dracu dar de fiecare data la iesirea din Bucuresti, eu unul simt cum mi se ridica o piatra de pe suflet. (sunt nascut aici si eu si parintii mei, domnul Raptor) Din cauza infernului din traficul Capitalei, nu mai conduc conserva aici, probabil imi pretuiesc prea mult neuronii. Nu stiu cum dracu se face, ca in afara Bucurestiului nu am atatia nervi, nici nu imi pot aduce aminte cand m-am enervat ultima oara la drum in afara orasului (altul decat a2, sensul spre constanta) pentru ca pur si simplu acolo e mai liniste, oamenii sunt mai relaxati, unii in sensul de neatenti, altii in sensul de amabili dar in orice caz, nu te poti supara pentru ca asa ceva ti se intampla in Bucuresti cel putin o data la fiecare km. Cu personaje ca domnul Raptor, incep sa inteleg de ce cei din provincie nu au o parere prea buna despre cei din Capitala. Cate fite, cata elaborare, cat efort depus pentru a fi nesimtit.

 

Stai jos Raptor, ai 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis si eu niste chestii la modul general despre lifestyle in provincie vs. Bucuresti, despre trafic si lipsa de atentie a conservarilor dn provincie, (care nu sunt atat de harsaiti cu stres maxim ca in Buc.), despre a fi anonim intre mii de alti motoristi in Buc.sau o semi-vedeta locala in provincie, despre unii posesori de moto de acolo care sunt mult prea mandri ca au moto comparativ cu nivelul de trai majoritar din zona, plus niste chestii mai haioase cu mediul rural, si hop au sarit cu terebentina la koor cativa patrioti locali, mandri de urbea lor, ca pasoptistii. Foarte bine, fitzi mandri ca stati acolo, eu am mai spus ca m-as plictisi acolo, pentru ca sunt obisnuit sa traiesc in Bucuresti (cu toate problemele lui de trafic). Si mai subtire cu apelative si mistouri personale ca eu nu m-am referit la nimeni in mod special, a fost doar o cronica usor trista/amuzanta. In general cine raspunde prin atac direct la persoana, cu patima si subiectiv (intrucat nu a stat sa inteleaga exact tot ce am zis eu acolo, si modul cum am zis-o) se simte in mod direct si personal vizat, ceea ce este o mare tampenie.

 

Hai sa nu mai ne frustram din orice si sa lasam "complexele" visavis de bucuresteni. Deja e o tema ancestrala si prafuita.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(intrucat nu a stat sa inteleaga exact tot ce am zis eu acolo, si modul cum am zis-o)

 

Stai tu linistit ca am inteles... Si tocmai aici e problema, ceea ce ai spus si felul in care ai spus. (zeu non-provincial ce esti :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu prioritatea se intampla si in Bucuresti si in Cucuietii din deal , ideea e ca probabilitatea sa ti se intample in Cucuietii din deal e mai mica , e adevarat , dar keep in mind PESTE TOT SUNT IDIOTI si nu stii unde poti sa dai de ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...