Sari la conținut

Excursia Anului 2007


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Avand in vedere ca sezonul plimbarilor s-a cam terminat, propun sa facem un top virtual, subiectiv si amical al excursiilor pe care le-ati facut anul asta.

 

Nu se castiga nimic material, e doar un titlu onorific :bigstar: In plus cele mai interesante plimbari vor ramane "marturie" si eventual "ghid" pentru anii urmatori.

 

Pana Vineri, 19 Oct va rog faceti propunerile prin postarea aici a link-ului catre topicul in care este descrisa excursia. Dupa care vom deschide poll-ul propriuzis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai cam in ordinea asta:

 

cernobal: /index.php?...c=81603&hl=

 

nu stiu daca se poate inscrie, dar....tura lui Mihai din resita: /index.php?showtopic=112556

 

black sea tour: /index.php?showtopic=99041

 

si...ultima excurise a lui Marcos: /index.php?...=131445&hl=

 

dar si: /index.php?...c=80227&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Top 3 :

 

Locul 1

-Excursie Cernobil : /index.php?showtopic=113403

-Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h : /index.php?showtopic=124131 (nota 10 pentru poze si poveste )

 

Locul 2

Turcia-grecia-albania-kosovo-macedonia : /index.php?showtopic=131445

 

Locul 3

Tura In Tunisia 03-16.02.2007 : /index.php?showtopic=80227

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 Motoare in turism atomic: Cernobal

 

Baiazid + Cristina

Marcos

Pacasac + Pacasaca

Skywalker

SpiritHonda

/index.php?showtopic=113403

filme si poze duminica la ora 12: MOTOMAGIA

 

@baiazid - laudarosule :bigstar:

 

obiectiv - tot cernobal( sau cerno brrrrr !)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smokey..fa-te mai explicit...din tot ceam citit si vazut de prin posturile de mai sus..referitor la "descrierea"excursiilor facute de cei in cauza cu exceptia faptului ca drumurile respective au fost facute in locatii cu denumiri rasunatoare si ca se pot gasi prin ele poze frumoase..nu vad nici o descriere a acestor calatorii care sa imi atraga atentia.Daca se urmareste traseele acestor excursii ca posibile trasee de calatorie ptr altii atunci multe ies din schema..ptr ca au destinatii ce nu pot fi la mina orisicui, destinatii care fac obiectul acestor excursii dar nu si deliciul celor care nu alearga de dragul de a alerga sau de atinge un pol.Daca se urmareste in schimb descrierea locurilor ce se merita vizitate,temele ce trebuiesc atinse intr-o atfel de excursie faptul ca drumul in sine pina la un obiectiv reprezinta o succesiune de evenimente placute spiritual pe care si ceilalti ar dori sa le incerce atunci ar trebuii sa se faca o distinctie clara intre asta.Altfel fiecare isi lauda puiul sau.

Cu respect !

 

Am inteles ce vrei tu dar ca sa propui trebuie mai intii sa stii ce trebuie sa propui.

Editat de aliance-steel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acum se fac doar propuneri, NU clasamente.

 

Apoi veti vota ce considerati (fiecare) mai interesant: fie ca e vorba de un traseu frumos sau o destinatie interesanta.

 

Smokey..fa-te mai explicit...din tot ceam citit si vazut de prin posturile de mai sus..referitor la "descrierea"excursiilor facute de cei in cauza cu exceptia faptului ca drumurile respective au fost facute in locatii cu denumiri rasunatoare si ca se pot gasi prin ele poze frumoase..nu vad nici o descriere a acestor calatorii care sa imi atraga atentia.Daca se urmareste traseele acestor excursii ca posibile trasee de calatorie ptr altii atunci multe ies din schema..ptr ca au destinatii ce nu pot fi la mina orisicui, destinatii care fac obiectul acestor excursii dar nu si deliciul celor care nu alearga de dragul de a alerga sau de atinge un pol.Daca se urmareste in schimb descrierea locurilor ce se merita vizitate,temele ce trebuiesc atinse intr-o atfel de excursie faptul ca drumul in sine pina la un obiectiv reprezinta o succesiune de evenimente placute spiritual pe care si ceilalti ar dori sa le incerce atunci ar trebuii sa se faca o distinctie clara intre asta.Altfel fiecare isi lauda puiul sau.

Cu respect !

 

Am inteles ce vrei tu dar ca sa propui trebuie mai intii sa stii ce trebuie sa propui.

 

Asar propune ceva ce ti-a placut: de la altii, a ta, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul 1 la categoria "Cele mai bune poze si descrieri" :

Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h :D

 

Locul 1la categoria "Cea mai interesanta excursie":

Turismul atomic :(

 

Locul 1 la categoria "Cea mai grea excursie":

Himalaya 2007 sau Romania-Thailanda :P

 

Pt prima categorie.....descrierile de milioane precum si pozele foarte artistice.....jos palaria

Categoria a 2...locul destul de bizar si turismul intr-o zona periculoasa fac o categorie aparte pe langa descrierea foarte buna

La a 3-a categorie.....speachless....calatorii prin Siberia au mai fost facute....dar prin partea sudica si centrala a Asiei ceva mai putine.....oricum locurile la fel de salbatice sau periculoase ca si in cealalta parte a continentului....partea care ma impresioneaza cel mai mult este numarul de kilometri mult facuti doar de 2 oameni pe o singura motocicleta, mai ales prin tari musulmane care nu is foarte primitoare...sa nu mai vorbim de drumuri..... :bigstar:

 

Din primavara am vazut toate excursile moto de pe acest topic al forumului...cea mai buna excursie nu o pot numi pe nici una dintre cele 3 de mai sus pt ca fieacare are ceva ce o face speciala....una poze si descrieri...alta actiunea din timpul ei....alta traseul special.....

Pentru a nu fi huiduit ca toate cele 3 nu sunt din tara....una exacta din tara care sa imi fi placut intrun mod special nu am gasit...dar cele pe Transalpina precum si cele facute de enduristi prin muntii nostri m-au impresionat in mod special :D

 

Oricum pt toate cele 3 calatorii precum si pentru celelalte calatori tot respectul si sper sa fac si eu macar un sfert din toate traseele afisate anul acesta :bigstar:

 

Asfalt uscat si toate cele bune

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 Motoare in turism atomic: Cernobal

 

Baiazid + Cristina

Marcos

Pacasac + Pacasaca

Skywalker

SpiritHonda

/index.php?showtopic=113403

filme si poze duminica la ora 12: MOTOMAGIA

Vom avea doua motive de sarbatoare: incununarea excursiei si achizitionarea primului meu motor! :bigstar:

:bigstar:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.INTERNA:

SUBIECTIVA:a)Transfagarasan2007 pe X9

b)Lepsa 23.09.2007

OBIECTIVA : 1052 de mile sau o saptamana de miere

 

2.EXTERNA: a)hymalaya

b)tunisia

c)Scandinavia

 

..si in boemia mea...pt ca nu reusesc sa fac un clasament...nici nu am reusit sa vad TOATE excursiile...propun ca toati care fac si care mai ales POSTEAZA EXCURSII, sa fie premiati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa stau prea mult pe ganduri... /index.php?showtopic=124131

 

am urmarit povestea la vremea respectiva si mi-a placut f mult.La fel si pozele care se vede ca au fost facute de un profesionist.

 

Pana la urma toate excursiile au cate ceva frumos in ele, deci felicitari celor ce le-au trait.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...