Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat Radu (Judas) acum cinci min, m-a rugat sa postez aici: Misu aka Amimagz a avut accident fix la Pta. Domenii, din cate am inteles este destul de grav, ideea este: cine il cunoaste sa vina pana la Pta Domenii, urgent (subliniez URGENT), cred ca au nevoie de ajutor :burnout: . Nr lui Judas e 0722947762, se ducea acum acolo. Revin cu mai multe detalii.

 

Misto incheiere de sezon, baga-mi-as...

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

misu a fost luat de salvare moto a ramas in intersectie, dar venisera 2 bikeri un sv650 galben si una aerografiata nu m-am uitat ce era...

 

accidentul a fost din vina unei tipe din cate am inteles eu de la trecatori, cu un bmw x3 "if-09-bmw"

 

am vorbit cu politistul si mi-a zis ca misu are fractura deschisa la picior;

la cap - avea casca destul de shifonata, tumefiat la figura :cheers:

misule, numa' sanatate iti dorim!

si m*u*i*s*t*e*i cu bmw... :burnout:

Editat de uncle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooff...

L-am sunat pe Radu, zicea ca se descurca. Asteapta politia sa faca masuratori... a vb cu cineva sa duca motorul (destul de aproape, la Misu acasa).

Tot pe acolo am patit-o si eu, pe 1 mai la ciuperca.. zona aia e triunghiul bermudelor sau ce??

 

Nu-l sunati pe Misu, ca stiu cum e.. esti la radiografie sau mai stiu eu unde prin spital si-ti suna telefonul non-stop.. lasati-l sa se linisteasca.

 

Sanatate multa Misule :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in trecere cu masina, am oprit sa vad ce s'a intamplat... nu mai repet ce s'a scris mai sus. Daca cumva e nevoie de martori am luat numarul de telefon al unui sofer care a vazut accidentul.

De apreciat ajutorul trecatorilor si a celor din zona (cu exceptia catorva mai in varsta si mai putin educati care vociferau despre cat de repede merg motociclistii). Salutari doamnei care a oprit pentru ca <<si seful meu este motociclist>>. Intradevar, daca ai un motociclist in familie sau printre cunoscuti devii mai atent la doua roti.

Santate maxima motociclistului!

 

Off topic, tocmai ce am plecat de acolo si chiar in fata mea o masina era sa se infiga in usa deschisa brusc de un tigan parcat pe dreapta. Am oprit si am zbierat la tigan ca daca era un motociclist sau biciclist putea sa il omoare dar nu a inteles nimic (nu ca nu a auzit)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM vorbit si eu cu Mielu si cu Dan care incarcau moto intr-o remorca ca sa o ia de acolo. Se descurca, mai nasol e cu Misu care e destul de "avariat". Lasati sa treaca 2-3 ore inainte sa ii inrositi telefonul.

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica Amimagz a intrat in intersectie pe VERDE, mai taricel, e drept (dar nu astronomic) si ca i-a taiat calea un gipan.

 

Insanatosire grabnica, Misu! Bine ca ai avut echipament!

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, dar nu m-as fi asteptat ca taman el sa cada. Fa-te bine, Misule! :burnout:

 

on the record -- Pta. Domenii, sau cel putin intersectia aia, e "accident prone"(accidents waiting to happen, practic). Degeaba sunt semafoare and shit, acolo majoritatea fac cum ii taie capul, este locul manevrelor imbecile, unora le e teama pana sa si traverseze. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-au dus la Elias, dupa cum a zis si uncle fractura deschisa la picior - os iesit pe-afara, si se pare ca si fata si-a cam "busit-o", am inteles ca a dat cu mandibula de ceva ( o parte a masinii care i-a taiat calea, daca nu ma insel). Cel mai probabil acum se opereaza la el.

 

:burnout:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-au mutat de la Elias la Urgenta, pe Floreasca. Eu ma duc acolo imediat ce pot fugi de la munca. Fractura deschisa la picior, se pare ca si la o mana are fractura. De mandubula nu stiu nimic. Am vorbit cu mama lui si am rugat-o sa ma sune imediat ce afla de starea lui.

 

P.S. Era un un pushti cu BMW x5, nu o tipa. Neacordare de prioritate.

P.P.S. Eu eram cel cu motorul aerografiat. Am fost cu Dan Popescu, am luat remorca si am dus motorul la un prieten al lui Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imediat ce ma suna mama lui Mihai, aflu exact unde este si postez aici. Ar fi totusi bine sa nu-l invadam... mai ales ca probabil urmeaza sa intre in operatie. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misu a fost luat de salvare moto a ramas in intersectie, dar venisera 2 bikeri un sv650 galben si una aerografiata nu m-am uitat ce era...

 

accidentul a fost din vina unei tipe din cate am inteles eu de la trecatori, cu un bmw x3 "if-09-bmw"

 

am vorbit cu politistul si mi-a zis ca misu are fractura deschisa la picior;

la cap - avea casca destul de shifonata, tumefiat la figura :cheers:

misule, numa' sanatate iti dorim!

si m*u*i*s*t*e*i cu bmw... :burnout:

 

 

Nu era o femeie, era un manelist de 20-22 de ani cu un x3. Masina are toata partea stanga varza si geamul stanga spate spart, probabil de capul lui amimagz. Nu mai vorbiti tampenii inainte sa va informati. Misu e destul de grav, o sa mergem la el la spital diseara, DACA AVEM VOIE. Nu imi imaginam cand am plecat de acasa ca in drum spre servici o sa imi gasesc alt cunoscut facut praf. Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca nu era Mielu la fata locului cand am ajuns eu si nu ma calma inainte sa dau frau liber urii.

 

 

Sanatate Misu. Daca e nevoie de ajutor, let me know, asa, ca intre vecini de cartier.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-a sunat tatal pushtiului vinovat: Mihai e la Urgenta, in 30 de minute intra la operatie. Femur cu fractura deschisa (asta e cea mai nasoala), fractura la oasele pumnului (lejer). Nu are leziuni interne. E constient si ok in rest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relatare scurta de la fata locului:

 

- neacordare de prioritate, mihai a intrat cu motocicleta sub masina (un x5) si a fost tarat prin intersectie vreo 10 m, impact violent

 

- are o fractura deschise mai mult ca sigur, am gasit bucati de os pe asfalt, si posibil traumatism cerebral ( a dat sanatos cu capul de pragul masinii)

 

- din relatarile martorilor am aflat ca era constient totusi, si a fost dus cu salvarea la elias

 

- multumesc tuturor celor care m-au sunat si au ajutat la fata locului cu transportul si altele, nu mai erste nimic de facut acum decat sa asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu e mai grav de atat! LA CE ORA NE STRANGEM SA MERGEM LA EL LA SPITAL? ORICUM CATEVA ORE DACA NU 1-2 ZILE VA STA LA REANIMARE SI NU CRED CA AVEM ACCES ACOLO, SAU CEL PUTIN NU UN GRUP MARE.

 

 

 

asta doar ca si suport moral pt. mama lui! La el nu o sa fie acces pt. urmatoarele zile!

 

--- Mesaj completat în 09 Nov 2007 10:35 -------------
Mishule...daca nu te faci bine...te sparg! Aseara ne-am promis ca mergem la bere sa ne mucificam! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mea culpa pt informatia incorecta, dar asta aflasem si eu de la cei care vazusera toata tarashenia... am vrut doar sa ajut :burnout:

 

nu am fost martor la accident am ajuns dupa...

Editat de uncle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, daca ai gasit bucati de os pe jos, chiar daca nu stiu cate sanse mai sunt sa fie neinfectat, l-ai luat si tu intr-o punga sa-l duci la spital? Nu ma pricep, dar...

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era Radu care a postat in contul lui Reverse. Nu cred ca mai aveau ce face cu bucatile de os. Daca Doamne Fereste era vorba de un deget sau ceva, sa zicem, dar in cazul unor fragmente de os nu cred ca se putea face ceva. E nitel mai complicata treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...