Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

Am stat de la 8.30 pana la 10.00 la ei (am ajuns primul) timp in care am facut testul de frana de 3 ori ca sa iasa ceva ca lumea - din motivele expuse mai sus.

Taxat cu 110RON, salutat lumea (dupa mine au mai ajuns un tip cu un Virago, un mos pe ditamai HD-u si inca un V-Stromist - din ce in ce mai multi astia cu V-Strom :laugh: ) si plecat linistit.

Ai avut ghinion cu defectiunea aia de sistem. Eu eram cu Viroaga si cu seniorul cu Harleyul. La ambele noastre mobra a durat fix alea 20 de minute impuse de RAR. Iar cu doua zile inainte fusesem cu alta mobra, a unei prietene (ce sa-i faci, asta-i dezavantaju de a locui la doua-trei strazi de Ilioara, te pun prietenii la munca...). Tot rapid a mers si atunci.

Sper ca treaba sa ramana asa pana la anu' cand o sa trebuiasca sa-mi rezolv ITP-ul si la mobra personala. Plus ca s-ar putea sa am si la conserva de facut, dar acolo o sa fie mai delicata operatiunea, Liberta mea avand vreo 21 de anisori. Dar vorba unui gabor celebru, "Las' ca ne-ntelegem noi..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Treaba a mers ca unsa la Titu. Care aveti de facut in curand ITP, luati-o cat mai repede in directia aia si n-o sa regretati decat cele cateva injuraturi la adresa drumului. Pentru 30 de lei si 5 litri de benzina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie acum,dar si-a facut cineva ITP-ul la moto cu ABS? Din ce am citit in comunicatul ala de la RAR trebuie sa o testeze in mers,nu pe stand.
la Ilioara se face ITP la moto cu ABS. Standul de masurare a fortei de franare invarte roata la o viteza la care nu intra ABS-ul cand se actioneaza frana. Te asteptam AICI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba a mers ca unsa la Titu. Care aveti de facut in curand ITP, luati-o cat mai repede in directia aia si n-o sa regretati decat cele cateva injuraturi la adresa drumului. Pentru 30 de lei si 5 litri de benzina...

:baldy:

Am fost si eu astazi.Am ajuns la 9:30 si la 11:00 eram cu talonul stampilat. Am avut 3 masini in fata.

Ca recomandare, daca aveti treburi de rezolvat dimineatza le puteti rezolva, pentru ca eu cred ca este mai avantajos sa mergeti in jurul pranzului sau dupa pranz pentru ca este muuult mai liber. Dupa 9:30 cand am ajuns eu acolo nu a mai venit nimeni pana cand am plecat.

Ca a doua recomandare, cei care va expira ITP-ul si vreti sa mergeti la Titu, ar fi bine sa va cam grabiti, pentru ca din cate am inteles nu o sa mai mearga mult cu pretul asta de 30 de lei.Ideea este ca momentan in jud. Dambovita nu exista nici un stand de testat frane la motocicleta, nici macar la RAR-ul de acolo, si de aceea li s-a dat o derogare statiilor ITP sa poata face ITP la moto pe vechea "lege" pana cand macar RAR-ul va avea standul montat.

 

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu pot sa inteleg cum in bucuresti acelasi serviciu costa de 4 ori mai mult :baldy:

In DB se face dupa vechea procedura, adica nu se testeaza franele, nu exista obligativitatea achizitionarii standului de frane...inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In DB se face dupa vechea procedura, adica nu se testeaza franele, nu exista obligativitatea achizitionarii standului de frane...inca.
asta nu e tocmai OK, noi am dat 480 de milioane pe standul de testat forta de franare la moto ca sa respectam regulamentul RAR-ului si cei de la Titu au derogare, probabil, pana vine iarna si nu mai circula nimeni cu motoarele. Poate RAR-ul va schimba situatia asta cat mai curand.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai corect e "in DB exista doua centre care au achizitionat standul, dar care inca nu l-au pus in functionare". De asta exista derogarea. Viata-i dur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu e tocmai OK, noi am dat 480 de milioane pe standul de testat forta de franare la moto ca sa respectam regulamentul RAR-ului si cei de la Titu au derogare, probabil, pana vine iarna si nu mai circula nimeni cu motoarele. Poate RAR-ul va schimba situatia asta cat mai curand.

Eu sper sa nu. Intre afacerea ta si buzunarul meu , ghici ce aleg ? Plus ca la tine tariful o sa fie cit ? Plus , plus , plus , multe alte plusuri , nu are rost sa le mai insir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu e tocmai OK, noi am dat 480 de milioane pe standul de testat forta de franare la moto ca sa respectam regulamentul RAR-ului si cei de la Titu au derogare, probabil, pana vine iarna si nu mai circula nimeni cu motoarele. Poate RAR-ul va schimba situatia asta cat mai curand.

 

Derogarea e o solutie de moment pana cand cel putin reprezentantele RAR vor avea standul in functiune. prin lege toate SITP vor trebui sa aiba stand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa nu. Intre afacerea ta si buzunarul meu , ghici ce aleg ? Plus ca la tine tariful o sa fie cit ? Plus , plus , plus , multe alte plusuri , nu are rost sa le mai insir.
aici nu e vorba de afacere, eu i-ti ofer, pentru o diferenta mica de bani, posibilitatea de a-ti testa motocicleta din punct de vedere tehnic cu un echipament de ultima generatie. Daca motorul tau se opreste la semafor nu inseamna ca ai frane perfecte. Pe bune inspectia asta periodica ar trebui luata mai in serios, ITP nu inseamna doar folia de pe talon.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. oferta , dar nu-ti face griji , ca stiu eu mai bine ce frine am.

Asta cu frinele la mobre e o aiureala. Nu am auzit sa fie accident , ca nu l-au tinut pe unu' frinele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost si eu la TITU... drumul bunicel, nu a fost nimeni inaintea mea nici in urma mea pana am plecat, bani putini, si nu strica o plimbarica de sfarsit de sezon. Recomand...

 

Care sfarsit de sezon, mai sunt 3 luni pana in Decembrie :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dtkmt

Merg si eu la titu maine sa fac itp dupa ce am fost respins la rar din motive mai mult decat puerile(becuri)si am ramas si cu bani dati degeaba

Si de ce sa nu recunosc,dau 30roni pentru itp,20roni pe gaz+ca ma plimb.Ce fac in city bucale sau mogosoaia? dau peste 100roni ca a dat un nene 480mil pe un stand si vrea sa isi scoata parleala intr-un an facand itp la 320 mobre(de faptul ca face profit in draci dupa aia nu mai spune nimic)

C-am asta e ideea de afacere in romanica,investesti in ceva si bagi adaosuri ca sa iti scoti parleala in 6luni sau max intr-un an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai spus ce becuri nu functioneaza, unele au rol de siguranta circulatiei chiar pe timp de zi (stop pe frana sau semnalizare), nu trebuie sa consideri "puerile" defectiunile la instalatia electrica, chiar si niste becuri de pozitie sunt puse acolo cu un anumit rol. ITP NU INSEAMNA NUMAI FOLIA DE PE TALON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dtkmt

becurile de la far,nu sunt tembel sa merg pe strada cu probleme la instalatia electrica sau la sistemul de franare pentru ca in fond o fac ...pe pielea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dtkmt
daca nu iti merg luminile, or sa te respinga si la titu :laugh:

 

Nenea luminile lumineaza(ca sa ma exprim poetic) doar cu tenta de xenon INTELEGETI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta e ideea de afacere in romanica,investesti in ceva si bagi adaosuri ca sa iti scoti parleala in 6luni sau max intr-un an

 

Trist dar adevarat. Daca nu se scoate o investitie in 1-2 luni nu se mai cheama afacere.

Mi se pare normal sa existe alternative mai ieftine nu dau un ban in plus doar ca sa zic ca am dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...