Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Va aduc la cunostinta ca in cadrul dealer-ului autorizat Mercedes-Benz, Autoklass sucursala SUD, s-a deschis de curand statie ITP autorizata RAR pentru motociclete.

Ve-ti avea parte de seriozitate si profesionalism.

 

 

Tarif: 100 ron

Contact: 0742.142.086

 

Adresa: Splaiul Unirii, Nr. 166A, sector 4, Bucuresti

 

Nu ezitati sa ne contactati pentru detalii sau nelamuriri.

 

nu voi ezita sa va vizitez , insa ai putea sa ma lamuresti cum e treaba cu respingerile din cauza de xenon ? eu anul trecut am facut ITP in Mai la Yamaha , undeva pe sos Pipera dupa United Motors si tipul de acolo nu mi-a zis nimic de lumini , a fost mai mult decat amabil , era suparat ca urma de la 1 Iun 2010 sa fie nevoit sa-si cumpere stand special de verificare frane .

La auto insa am fost ghinionist , un Ford Mondeo 2006 , am terminat anul asta leasing prin Febr si pt a obtine certificatul de autentificare m-am programat la RAR Grivita unde toate bune pana la lumini , co toate ca instalatiile le-am montat intr-un service autorizat , am primit factura pt lucrare , care vasazica statul ii permite sa monteze instalatii xenon dar o alta institutie ti le respinge . care conoasteti cadrul legal lasati ceva lamuriri aici , merci anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu, nu trebuie sa faci itp-ul din nou. in schimb la inmatriculare trebuie sa ii scoti certificat de autenticitate. itp costa in jur de 100 ron.

 

 

 

 

 

nu m-ai inteles,daca ma mut cateva luni in alt judet si imi expira itp ul intre timp,pot sa-l fac acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

intrebarea mea e urmatoarea: motorul are inspectia facuta la RAR, toate actele de inmatriculare gata, mai putin documentul care atesta plata vamii la intrarea in tara, si cum patronul de la Tomina se bucura de soare in Italia si saptamana asta...pana nu vine el, nu am ce face decat sa astept. pot circula cu ea daca am actele cu mine in permanenta?

 

am citit in legislatie doua chestii relativ contradictorii: este interzis sa circuli cu un autovehicul neinmatriculat sau neinregistrat (1-3 ani), DAR, in alt articol scrie ca se poate circula cu un autovehicul pana la inmatricularea sau inregistrarea lui, in baza unei autorizatii provizorii pentru circulatie, eliberata de autoritatea competenta (?????) daca indeplineste normele tehnice privind siguranta circulatiei rutiere.

 

deci...daca am tot dosarul cu toate documentele de la rar, asigurare, carte de identitate, etc...pot circula?

 

 

(motorul a avut deja numere rosii, in cazul in care la asta se refera "autorizarea provizorie pentru circulatie eliberata de autoritatea competenta")

 

mai incerc o data, poate reusesc sa primesc macar o data un raspuns util de pe forumul asta... intrebarea e mai sus, stie cineva daca are rost sa ma risc sau nu!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee daca ma pot duce cu mobra altuia la ITP ? sau trebuie sa mearga si proprietarul?

 

Poti merge linistit.

Trebuie sa ai la tine: CI tau si Talon, RCA, Carte Identitate a vehiculului.

Asta-i tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti merge linistit.

Trebuie sa ai la tine: CI tau si Talon, RCA, Carte Identitate a vehiculului.

Asta-i tot.

aham...ms frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteptam vesti , programarea telefonic cu cartea in fata pt detalii !

[/quote

asta e valabil la R.A.R...parca nu m-as duce pana acolo...incerc undeva mai aproape...desi acolo e super , dar e departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator little wayne

o intrebare scurta : itp se poate face la orice statie itp sau doar la RAR(asa am fost informat)in cazul meu la brasov ca in fagaras nu avem RAR.multam

 

Poti face itp la orice statie autorizata(pentru moto),dotata cu stand pentru verificarea franelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tocmai ce am efectuat ITP la Mogosoaia,la Samtradi,totul a fost super,baietii cu adevarat moto-friendly asa ca va recomand cu incredere.Pret total 100 ron.Numa' bine!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am si eu. Tocmai ce mi-a expirat ITP-ul. Ce insemana asta? Daca sunt oprit de politie sunt taxat pe loc sau am o "perioada de gratie" in care pot sa imi fac ITP-ul?

M-as duce sa il fac maine/poimaine dar am ceva probleme la semnalizari si banuiesc ca nu il "trec". Totodata si franele sunt foarte uzate. Sa le rezolv prima data si apoi sa merg sa-mi fac ITP-ul?

Editat de Shockeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca o luna dupa expirare ai avea timp,dar nu sunt sigur

ce stiu sigur e ca poti merge la statia ITP, discuti cu cei de acolo si la un pret de aprox. 20 ron iti dau o hartie cum ca te au respins pentru un anumit motiv,cu recomandarea sa rezolvi problema. cu asta poti circula 1 luna de zile,e ca un fel de dovada inlocuitoare. banuiesc ca nu se aplica in cazul defectelor majore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare am si eu. Tocmai ce mi-a expirat ITP-ul. Ce insemana asta? Daca sunt oprit de politie sunt taxat pe loc sau am o "perioada de gratie" in care pot sa imi fac ITP-ul?

M-as duce sa il fac maine/poimaine dar am ceva probleme la semnalizari si banuiesc ca nu il "trec". Totodata si franele sunt foarte uzate. Sa le rezolv prima data si apoi sa merg sa-mi fac ITP-ul?

pai... tu ce zici? franele nu pt tine le faci? doar nu le faci pt ITP?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi-Star pe Fundeni azi facut, eram stock insa s-au verificat seriile, franele si facut poze, 80 ron fara programare

 

Confirm, am fost si eu luni cu ZX-ul, rezolvat fara probleme (toba carbon, dar omologata). Practic tot ce trebuie sa faci este sa lasi cheile in contact si sa stai frumos sus la etaj la aer conditionat si astepti sa fie gata verificarile si actele; confortabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am facut-o si pe asta. Am fost la SC WAG SERVICE SRL (BV046), Calea Fagarasului 8, Brasov.

 

Fara emotii, avand in vedere 'tonusul' extrem de bun al pisicii si faptul ca atat evacuarea cat si luminile sunt stock.

 

100 ron a costat distractia: verificat serii, verificat lumini si facut testul de frane.

 

Toate bune si frumoase, nu s-au legat de faptul ca nu am trusa medicala, extinctor si vesta reflectorizanta :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...