Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, Silver Arrow a spus:

S-o stapanesti sanatos!

 

Oricum esti patriot: poza este cu Sandero pe fundal 🤗

E plin de Dacia :) Neamtul nu stie ca Dacia e cah.

 

Azi am due motorul la diagnoza.

 

Carbunii de la centrala ABS(parca) sunt dusi. Se repara in contul garantiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adavarul este ca parca m-am impiedicat de mai multe Dacii in München decat in Bucuresti 🤣

Nu degeaba  langa Sucursala BMW München de pe Frankfurter Ring se afla Sucursala Dacia -Renault München (scris asa ca oricum e mai mult Dacia decat Reanult).

Iar masina nr.1 folosita la vanatoare in Bavaria este de departe Duster.

 

Din ceea ce spui probabil ca e vorba de carbunii de la motorasul din unitatea ABS.

Bine ca se rezolva moca. 👏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca a crapat fix in prima zi, dupa nici 5 km. 

 

Si mai fun e modul in care se rezolva toata treaba. Eu am dus motorul la BMW  Nürnberg, dupa ce am vb in prealabil cu dealerul de unde am cumparat atelajul. Astia au facut constatarea iar cei de la BMW Neumünster au zis sa demonteze unitatea, sa le-o trimita lor, ei o rezolva/schimba, o trimit apoi retur si cei de la BMW Nürnberg o pun la loc :))

 

Garantia e aceiasi si se rezolva tot atat de usor in Nürnberg. Dar, asta e dovada ca nici ei n-au incredere unii in ceilalti.

 

Apropo de plangerile vis a vis de modelul asta. Ca e tractor, ca BMW are o cutie nasoala...Motorul trage foarte frumos, liniar, cutia schimba precis si fara ezitari. 

 

 

 

 

Cine se plange de cutia BMW n-a mers niciodata pe Harley :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Aveti idee unde gasesc kit de colantat gentile de aluminiu originale bmw, in Romania? Vreau ceva simplu, maxim 2 culori,fara  desene si stelute, pentru a evita reflexia soarelui in anumite momente.  Am vorbit cu cineva din Mures, avea anunt pe olx, dar se pare ca e prea ocupat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, andynuta a spus:

kit de colantat gentile de aluminiu, pentru a evita reflexia soarelui in anumite momente.

🤣 wtf !!!   ...si la ce foloseste ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le poti colanta la o firma care se ocupa de colantari auto. Pentru grafica costurile sunt undeva la 35 euro m. Cu autocolant simplu costurile scad simtitor. Da! initial vei fi refuzat. Cu putina rabdare le poti face singur. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 40 minute, andynuta a spus:

kit de colantat gentile de aluminiu originale bmw,

La care "genți" te referi? 

La coburi? 

Sau la roțile din alu, care de fapt sunt jante? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, andynuta a spus:

Foloseste la "asa vreau eu". Daca ma poti ajuta iti multumesc, daca nu te rog abtine-te!

Ai dreptate... Astora asa intepati nu merita sa le raspunzi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. 

Un prieten este nevoit sa-si vanda gs-ul si are de vanzare si un motor nou, modelul 1200 cu racire pe ulei. Pretul este 1800 euro. Daca cineva este interesat îi dau nr de telefon sa vorbeasca cu el. 

IMG-20210222-WA0030.jpg

IMG-20210222-WA0034.jpg

IMG-20210222-WA0035.jpg

IMG-20210222-WA0033.jpg

IMG-20210222-WA0029.jpg

IMG-20210222-WA0032.jpg

IMG-20210222-WA0024.jpg

Editat de albanezu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, albanezu a spus:

Salutare. 

Un prieten este nevoit sa-si vanda gs-ul si are de vanzare si un motor nou, modelul 1200 cu racire pe ulei. Pretul este 1800 euro. Daca cineva este interesat îi dau nr de telefon sa vorbeasca cu el.

Pare DOHC-ul !  2010-2012

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Asta mica a lu' frate-miu a inceput sa vomite. aveti idee daca e grav si cum se rezolva? A mai patit cineva ?

 

Multumesc anticipat .

Ionut

159163787_430924694678289_3528028690515493483_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Nedelcu. said:

Salutare,

 

Asta mica a lu' frate-miu a inceput sa vomite. aveti idee daca e grav si cum se rezolva? A mai patit cineva ?

 

Multumesc anticipat .

Ionut

159163787_430924694678289_3528028690515493483_n.jpg

Este simeringul de la fulie  sau o-ringul de la un capac mic, patrat. Da jos cover-ul ala de plastic si o sa vezi clar de unde curge.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator john17

Toate boxierele își marchează teritoriul, de la vw kafer la porsche, trecând pe la oltcit și, bineînțeles, nipru & ural. Bembeu' nu face excepție!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...