Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 ore, Pop Mihai Lucian a spus:

Pentru Timisoara si imprejurimi, pun aici postarea de pe retele, copy paste, pentru cine este interesat:

 

 

,,Update 1 si update 2:

I-am gasit o noua casa si dupa 2 zile aflu ca o sa mi-o dea inapoi pt ca nu se poate imprieteni cu ea, cu pisica care practic mi s-a urcat in brate dupa ce am hranit-o de 2-3 ori. Singura varianta pe care o am este sa o repun in libertate in parcarea de unde am luat-o (unde a stat 3 zile fara sa se miste sub o masina dupa ce am eliberat-o din subsol). Daca o vrea cineva definitiv sau in foster...

Recunoasteti oare pisica din filmare/poze? A aparut recent in zona Dacia, Intrarea Zanelor.

Azi dimineata am reusit sa o scoatem din beci dupa 2 zile in care o auzeam mieunand...e foarte blanda, am luat-o in brate de pe tevile din beci si am reusit sa o eliberam.

Pare ca a avut casa pentru ca e prea blanda si lipicioasa.

Daca o recunoasteti sau o doriti, e usor de prins.

Multumesc anticipat de distribuiri, chiar sper sa isi regaseasca casuta."

 

 

PS: m-am saturat sa dau pisici oamenilor care cred ca astfel isi iau ceva electrocasnice de la Altex, cu buton on-off, apoi sa le primesc inapoi pe diverse motive: ca nu prinde soareci, ca miauna, ca sta speriata intr-un colt  etc

PS2: cand o sa primesc pisica inapoi, daca gasesc unde sa o tin, o si sterilizez. Momentan este doar deparazitata.

WhatsApp Image 2024-01-02 at 15.40.40.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-02 at 19.17.34.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-02 at 19.17.35.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-02 at 19.17.36.jpeg

Te rog posteaza pe topicul de mai jos,topic pe care l-am deschis doar pentru donatii si adoptii animale.

 

Toti ceilalti cand aveti o astfel de situatie,va rog sa postati acolo.

Multamn fain. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 05.03.2024 la 11:54, FanePuiu a spus:

Cleopatra și Dănilă

😍

Care-i Cleopatra și care Dănilă? O fi 🐱 Dănilă, din filmul Veronica? 🤔

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, ENEOS a spus:

😍

Care-i Cleopatra și care Dănilă? O fi 🐱 Dănilă, din filmul Veronica? 🤔

Cleopatra e Yorkshire iar Dănilă...da motanul!! Exact după acel Dănilă din Veronica a fost botezat ☺️ ( cel mai aprig motan;) )

Acum 18 ore, ENEOS a spus:

😍

Care-i Cleopatra și care Dănilă? O fi 🐱 Dănilă, din filmul Veronica? 🤔

Daa...ENEOS ☺️..exact!! Dănilă cel din Veronica (cel mai aprig motan). După acel Dănilă a fost,,botezat". Yorkshire este o Ea (Cleopatra)

Acum 18 ore, ENEOS a spus:

😍

Care-i Cleopatra și care Dănilă? O fi 🐱 Dănilă, din filmul Veronica? 🤔

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 9 ore, cobi a spus:

Galusca dupa o zi prin paduri :

Galusca.jpg

O bomboana de catel! 😍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

De unde stie catelu,că mă apropii de casă? Nefiind niciodată aceeași oră la care vin.E bișonel,are 7 ani.Se agită cu 5 min inainte sa ajung,nu are cum sa auda masina,sau sa simta miros,sau sa ma vada,eu fiind in acel moment la aprox 1km distantă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, pinnochio a spus:

De unde stie catelu,că mă apropii de casă? Nefiind niciodată aceeași oră la care vin.E bișonel,are 7 ani.Se agită cu 5 min inainte sa ajung,nu are cum sa auda masina,sau sa simta miros,sau sa ma vada,eu fiind in acel moment la aprox 1km distantă.

Asta m-am intrebat si eu acum ceva ani,cand Lucky a mea se proptea la usa cand eu ma apropiam de Bucuresti,venind din cursa,niciodata la aceeasi ora deci vb de ceva km distanta.

Ma suna nevasta..."pe unde esti ??,ca sa pus Lake la usa..."

Mama ei de tradatoare ....

Acu e batranica,baga somn..

O fi vreo telepatie,ceva ....cine stie

0F31AED3-6E99-4E29-835C-45F50B8B4C5B_1_201_a.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 07.05.2024 la 6:43, pinnochio a spus:

Să-ți trăiască băbuța! Porumbelu-l mai ai? 

Acu am vazut mesajul.

Daaa,este prezenta porumbita .

Sta pe umar sau in cap cand ii dau drumul prin casa.

 

a6330c3e-afa9-493d-a610-12dbaa65ab1b.jpeg
In vizita pe litoral,cam rece apa pt.labele de baba

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat

De unde stie catelu,că mă apropii de casă? Nefiind niciodată aceeași oră la care vin.E bișonel,are 7 ani.Se agită cu 5 min inainte sa ajung,nu are cum sa auda masina,sau sa simta miros,sau sa ma vada,eu fiind in acel moment la aprox 1km distantă.

Am vazut mai demult un documentar in care unii au verificat chestia asta eliminand din ecuatie factorii cunoscuti (ora de intoarcere,  zgomotul  masinii) Cainii din experiment incepeau sa se agite la scurt timp dupa ce proprietara afla ca se va indrepta spre casa desi era la o distanta considerabila.

Si eu imi gasesc des cateaua asteptandu-ma la poarta dar nu mereu, cateodata o surprind.

In copilarie am avut o catelusa care invatase cand e weekend. Daca o lasam singura acasa in timpul saptamanii nu era nici o problema, in schimb daca o lasam in weekend facea mare scandal. Probabil se orienta dupa taica-meu care pleca regulat la munca in fiecare zi dimineata, exceptand weekendul.

Intr-un weekend cand plecam undeva eu am vrut sa o luam cu noi iar maica-mea s-a opus. Desi pe ea o iubea cel mai mult cand ne-am intors acasa mama a gasit o "bucurie" fix pe perna ei, dovada clara de razbunare 😄

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...