Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

mihnea, caută în urmă la pagina 806 sau sună la 0723.622.636 patraschkanu@yahoo.com. costă cu 200 de euro mai mult, dar bag mâna în foc pentru mobra aia, plus că are Âşi ceva accesorii miÂşto pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pasagerul trebuie doar sa fie atent sa isi tina picioarele departe de finale, atat. In rest, tobele alea sunt foarte faine, si ca stil si ca sunet. Mai de furca o sa ai cu saua de pasager, mai ales la drumuri lungi. Monster-ul nu prea e facut pentru pasager, in afara de scurte iesiri prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auleu băh angel, iar vorbeÂşti din puțul gândirii, tocmai tu care nu ai dus în viața ta pe nimeni pasager. să-ți zică fumeia mea câte ture faine am făcut noi cu monsterul, ea din postura de pasager. una mai lungă a fost cu gaÂşca de aici buc-brasov-sighisoara-transfagarasan-sibiu-rm valcea-piteÂşti-bucureÂşti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu vorbesc bre din postura de om care a dus pasager, ci chiar din experienta traita de pasager pe Monster. Dupa 50km nu imi mai simteam curu'. In oras, de mers de colo pana colo e OK, dar daca te aventurezi mai departe, e aia cu "pauzele lungi si dese...". Acum ce sa zic, Mada o fi mai induratoare da' eu n-as mai iesi din oras ca pasager pe Monster in veci.

 

Ah, si à propos, de ce n-ai dat si tu buna-ziua la academie ieri? Unii au venit chiar fara mobra. Tu acum ai, ce scuza mai invoci? Sau acum te-ai boierit si nu te mai vezi cu "plebea ducatista"? Vezi ca poate facem cum zice Coco si schimbam locu' de intalnire la Petromul de la intrarea in Urziceni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am ajuns la academie pe motiv de http://www.imdb.com/video/imdb/vi3934586393/

 

cât despre schimbarea locului, puteți să vă mutați Âşi la mahmudia, că tot vă găsesc. oricum, nu îmi fac griji, la cât de des ieÂşiți voi din oraÂş pe mobră, probabil o să fie pancarte gen: "pe aici a ieÂşit angel din oraÂş în mirobolanta sa călătorie la băneasa shopping city"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Janta este Oz iar siguranta n-a zburat ci s-au forfecat "spitele" ... Butucul a ramas inca pe bascula.

 

Baga un ochi aici : http://i.imgur.com/rVLgS.jpg

 

Urat defect de fabricatie mai ales daca se intampla la un asemenea nivel. Ma intreb ce scandal ar fi fost daca era ultima cursa si de ea ar fi depins titlul pilotului. :|

 

Se baga careva la o tura in week pe acest traseu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pasageri, sau a nu pasageri... simplu, NU! :). Nu e dracu' prin gaura de ozon pasageritul pe Monster, dar nici uÂşurel nu-i. Cât despre tura amintită de monsteristu'... fu horror de cel mai înalt nivel, da' nu pot spune că n-a meritat :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviule iti dau dreptate cu iesirile, cam asa e. E rusinos. Problema mea e ca unde lucrez acum nu am decat foarte rar week-end liber. De obicei am liber in timpul saptamanii. Iar in rarele ocazii cand am, ori e naspa afara, ori nu iesiti voi (pentru ca aveti un film de vazut, de exemplu :) ). Dar lasa, peste 2 saptamani ma fac si eu om si o sa lucrez undeva unde am week-end si sarbatori legale libere. Atunci sa va vad ce scuze mai gasiti, ca n-o sa mai tina "n-am cum sa ies azi ca muncesc"!

 

ZaiR - as veni bre, da' ti-am zis ca nu pot. Sambata lucrez, am doar duminica liber. Si oricum nu cred ca rezolv pana atunci cu inmatricularea. Pe de alta parte, sezonul abia a inceput. Timp e destul. Noi si caprele noastre sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR AJUTATI-MA CA NU MAI POT!!!Am un monster 600 din 2000, am pus pana acum doua relee de incarcare (nu originale) chipurile la service , m au tinut unu 50 unu 200 km...dupa care au cedat , am pus baterie noua exact pt modelul asta ... acum dupa 200km masor bateria , cu consumatori 14.9 v fara consumatori 15.1 v . ce sa fac trebuie original?sau e alta problema? unde gasesc original? ca m am saturat!!!!

Mesaj completat

FRATILOR AJUTATI-MA CA NU MAI POT!!!Am un monster 600 din 2000, am pus pana acum doua relee de incarcare (nu originale) chipurile la service , m au tinut unu 50 unu 200 km...dupa care au cedat , am pus baterie noua exact pt modelul asta ... acum dupa 200km masor bateria , cu consumatori 14.9 v fara consumatori 15.1 v . ce sa fac trebuie original?sau e alta problema? unde gasesc original? ca m am saturat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calmeaza te pentru inceput :)

Pentru inceput imprumuta 1 zi unul care merge normal ok, verifica l pe mobra de pe care l desfaci si apoi fa' acelasi lucru pe a ta. Pentru achizitia altuia gandeste te la unul SH de la tipul care dezmembreaza Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Liviule pentru reclama :)

Am dat deja motorul de miercuri...din pacate sau din ferificre (ca aveam nevoie de bani)...oricum ne mai vedem pe la academie sau pe la vreo bere pe undeva;

In schimb am de vanzare casca Arai cu Ducati scris pe ea :D ...la vanzare; e ca noua, in husa...1000 roni pt cine e interesat; pretul nu prea e negociabil inca :D

Hai s-auzim numai de bine!

 

Tel 0723.622.636 sau patraschkanu@yahoo.com

post-5095-1301839455_thumb.jpg

post-5095-1301839471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare casca Arai cu Ducati scris pe ea :) ...la vanzare; e ca noua, in husa...1000 roni pt cine e interesat; pretul nu prea e negociabil inca :)

Hai s-auzim numai de bine!

 

Tel 0723.622.636 sau patraschkanu@yahoo.com

 

 

ce masura este casca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare monsteristilor...de curand am si eu un ducati monster 600 din 99`

 

am citit vreo 50 de pagini din topic am sa le citesc pe toate sa adun si eu cateva informatii despre motor...

dar pana una alta are careva o carte tehnica sau o fisa tehnica detaliata despre el? un site...orice...

 

mc anticipat si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Gasesti aici cam tot ce iti trebuie.

 

Sa ai parte de mobra.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

putina lume in seara asta la academie, bun si asa...

in alta ordine de idei, am nevoie cat se poate de urgent de un stander roata spate (model pt monobascula) pt a face o matrita,

pretul este mult sub nivelul pietei,

astept oferte,

multumesc anticipat,

Andrei 0744386482

 

buna ziua dragi monsteristi ducatisti,

in atentia voastra atasez niste poze cu standerul varianta pentru monobascula "home made",

pentru cei dornici de achizitionare, astept oferte (pret de criza),

asfalt uscat tuturor

 

Mesaj completat

Academie cineva deseara?

 

imi pare rau nu ma bag,

sunt rup de oboseala (up from 4 am) :)

seara buna

Editat de Kindaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa vreau un stander, neaparat - se poate pe rosu? :) dar intai sa vina mobra, cica in cam 2 saptamani.

 

stiu ca te interesa o codita scurta, uite ce am gasit aici, cam la 100E, cred ca o sa dau o comanda la inceputul lui mai.

 

http://www.evotech-performance.eu/index.ph...eliminator.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa vreau un stander, neaparat - se poate pe rosu? :) dar intai sa vina mobra, cica in cam 2 saptamani.

 

stiu ca te interesa o codita scurta, uite ce am gasit aici, cam la 100E, cred ca o sa dau o comanda la inceputul lui mai.

 

http://www.evotech-performance.eu/index.ph...eliminator.html

se va rezolva cu standerul, cand doresti,

cat despre codita scurta pt M796 sunt nevoit s-o instalez pe cea de la reprez MTI la cca. 90e/buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...