Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

nu stiu cum s-a ajuns la concluzia ca as fi udemerist. incurcate mai sint meandrele cognitive ale patrupedelor! insa tre sa marturisesc sincer ca nu m-ar deranja sa fiu. asta penca mi o jena perpetua ca apartin natiei mioritice care n-a produs mai nimic in existenta ei afara doar de prea multe exemplare patrupede precum majoritatea celor de pe aici...

 

caricatura cu ghiseul denota o crunta lipsa de imaginatie si o induiosatoare precaritate a "echipamentului" intelectual al autorului precum si al consumatorilor acestei productii neurale atat de suculente.

eu sincer sa fiu nu am gasit nici o microfibra de umor in chestia aia desi mi-as fi dorit.

mno hai nu va mai incruntati asa urit caci va asigur ca io va ador asa simple minded cum sinteti.

no hardfeelings.

Daca esti intr-atat de inteligent precum te crezi, fa-ne un bine si nu mai cobora la nivelul nostru de protozoare, amfibii si euglene! Si-asa te-ai facut de rahat destul...cred ca ar tine de bunul simt sa incetezi.....

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lasati ma omul sa se manifeste, ii place sa fie bagat in seama si sa i se atraga atentia, ca sa poata raspunda mai departe. aveti butoanele de ignore, folositi-le :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de ganu am patit si eu azi, numai ca accidentul nu s-a mai intamplat, din fericire. Intr-o curba era o caruta si un conservar prost a depasit-o, intrand pe sensul meu. Nu am experienta decat o luna da am reusit sa deviez putin si sa trec printre el si marginea drumului care era acoperita cu zgura. Nu aveam mai mult de 60, da de scapam pe zgura de pe margine, intram in parapeti si ala eram.

Daca pana acuma nu eram convins cine e de vina in accidentul lui Soso, acuma sunt: conservarul prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nebunie de topic. unii parca sunt nebuni, cum sa fie mobristul vinovat??!!

dubistul e vinovat. nu avea ce cauta in calea mobrei. nu ai nici o obligatie sa incetinesti cand te apropii de dube care semnalizeaza sa intre in parcare. merg preventiv numai daca vreau. ala merita sa vina un tir, ca merge si ala cu 110, nepreventiv si nu incetineste la orice duba care semnalizeaza, sa-l ia in plin si sa vedem daca mai aveam de discutat atat cine e de vina. din pacate pe doua roti suntem vulnerabili, si in cel mai fericit caz sarim in santuri si ne rupem oasele, dar scapam cu viata. apoi se trezesc unii sa strige ca dubistul e nevinovat.

 

 

din perspectiva motociclistului, un caz asemanator:

http://www.youtube.com/watch?v=-s13EHdxIuc&eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de plictiseală, am frunzărit azi dosarul de cercetare de la accidentul meu de circulație ...

spre posibila surpriză a unor stimați useri, există acolo un capitol intitulat (din care am să spicuiesc):

 

2. Momentul apariției stării de pericol

2.1 cine a creat-o Âşi în ce a constat aceasta

2.2 distanța parcursă de auto Âşi moto, din acest moment Âşi pînă la impact

 

încălcarea unei reguli de circulație (cauza) are ca rezultat (efect) un pericol potențial cînd împrejurările concrete nu au evidențiat premisele producerii unui accident, rezultatul încălcării fiind un pericol actual atunci cînd au existat premise de producere a accidentului, dar acesta a fost evitat într-un mod oarecare. În fine, rezultatul încălcării este un pericol real, efectiv Âşi iminent, atunci cînd s-au produs consecințele ce caracterizează accidentul analizat.

 

în cazul de față avem o încălcare flagrantă (pătrunderea dubei pe sensul de mers al lui soso) care a creat starea de pericol, iar situația se încadrează la categoria doi - există pericol actual iar accidentul a fost evitat într-un mod oarecare. Viteza autovehicolelor este o circumstanță care va fi analizată, cu siguranță. Dar asta nu a creat starea de pericol.

 

PS charly_root ... nu te mai obosi să-mi răspunzi fiindcă la mine eÂşti pe mute :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

post-4023-1210423504_thumb.png

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, lasati-o dreq de treaba, accidentul asta si discutia de aici a ajuns subiect pe bloguri. Na, luati de aici http://fulgerica.com/2008/05/07/the-roads-are-hard/

 

Si mai vad ca e discutat si pe forumul DaciaClub :lol:

 

Poate ne injuram intre noi aici, da' sunt unii care ne injura si mai tare. Ca asa-i in fotbal :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva sa va mai inveseliti.........

pt cei care vand motociclete.....parca vanzatoru seamana cu domnii de la ghiseu....

eu am ras de ma doare coloana.......da merita

 

http://www.youtube.com/watch?v=-lPBgtRLmIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau totzi cretinii pe care ii intalnesc zilnic pe drum se manifesta shi pe net??? citesc shi nu pot sa cred!!! comentarii la film, comentarii pe alte siteuri.....ash vrea sa am rachete montate pe motor....

frate daca merg cu 500 la ora merg pe riscu meu! imi asum riscurile "pe care le ajung din urma". cel ce vine din contrasens, schimba directzia de mers intersectandu-se cu alta fara a se asigura ca o poate face in sigurantza e un (cuvant urat) ordinar shi l-ash da cu capu de asfalt pana leshina. daca noi suntem nebuni shi mergem cu viteza ilegala, lasatzi-ne sa ni se ia carnetu, sa luam amenzi, sa ne alerge politzia DA NU VA ARUNCATZI IN FATZA NOASTRA BOILOR!!! lastzi-ne sa traim!!!!! cand zice unu ca nu l-a vazut cand s-a uitat in retrovizor mai intzeleg, DA CAND VINE DIN FATZA...???!!! (cuvant jignitor) care ej bou........!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau totzi cretinii pe care ii intalnesc zilnic pe drum se manifesta shi pe net??? citesc shi nu pot sa cred!!! comentarii la film, comentarii pe alte siteuri.....ash vrea sa am rachete montate pe motor....

frate daca merg cu 500 la ora merg pe riscu meu! imi asum riscurile "pe care le ajung din urma". cel ce vine din contrasens, schimba directzia de mers intersectandu-se cu alta fara a se asigura ca o poate face in sigurantza e un (cuvant urat) ordinar shi l-ash da cu capu de asfalt pana leshina. daca noi suntem nebuni shi mergem cu viteza ilegala, lasatzi-ne sa ni se ia carnetu, sa luam amenzi, sa ne alerge politzia DA NU VA ARUNCATZI IN FATZA NOASTRA BOILOR!!! lastzi-ne sa traim!!!!! cand zice unu ca nu l-a vazut cand s-a uitat in retrovizor mai intzeleg, DA CAND VINE DIN FATZA...???!!! (cuvant jignitor) care ej bou........!!!

 

eu iti dau dreptate...

copilu' asta e plin de bulan, f serios....

insanatosire grabica !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca asta nu o stiam. Deci daca merg cu 500 (ipotetic vorbind), merg numai pe riscul meu. Bai frate dute si da de permis din nou, asta in cazul in care il ai. Eu nu stiu, pe forumul asta nu exista si oameni cu capul pe umeri care sa ia initiativa la astfel de aberatii. Daca scapi tu motorul fratioare la 500 si se duce pe trotuar, loveste un copil si moare. Atunci ai mers numai pe barba ta nu ? Sau daca in afara localitati scapi iar motorul de sub control, intri pe contrasens si o masina care vine din fata in incercarea de a te evita intra in copac ? Iar mergi pe barba ta ? Degeaba incearca oamenii aia sa faca tot felul de campanii de genul " exista motociclisti in trafic ", daca in randul motociclistilor exista oameni ca tine. Si inca ceva, cand o sa mai cresti si poate o sa ai si tu un copil o sa te rogi sa nu fie copilul tau lovit de un motociclist care a mers pe riscul lui.

Editat de claudiu nx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

re

iti doresc multa sanatate si sper sa te faci bine..

Multa sanatate..

din punctul meu de vedere meatentia soferului le duba.. ar trebui aspru pedepsita dar..e clar ca nu prea aveai ce sa faci...

fu**-i in gura de bosorogi ca si mie mi-au rupt oasele de cateva ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca asta nu o stiam. Deci daca merg cu 500 (ipotetic vorbind), merg numai pe riscul meu. Bai frate dute si da de permis din nou, asta in cazul in care il ai. Eu nu stiu, pe forumul asta nu exista si oameni cu capul pe umeri care sa ia initiativa la astfel de aberatii. Daca scapi tu motorul fratioare la 500 si se duce pe trotuar, loveste un copil si moare. Atunci ai mers numai pe barba ta nu ? Sau daca in afara localitati scapi iar motorul de sub control, intri pe contrasens si o masina care vine din fata in incercarea de a te evita intra in copac ? Iar mergi pe barba ta ? Degeaba incearca oamenii aia sa faca tot felul de campanii de genul " exista motociclisti in trafic ", daca in randul motociclistilor exista oameni ca tine. Si inca ceva, cand o sa mai cresti si poate o sa ai si tu un copil o sa te rogi sa nu fie copilul tau lovit de un motociclist care a mers pe riscul lui.

uite cum te bagi shi tu in seama,fara sa ai capacitatea de a intzelege o hiperbola sau de a citi printre randuri.

1. 500km/h = peste viteza maxima legala (110 drumuri europene).

2. permis daca am.....inaite sa emitzi pareri despre cineva uita-te la profil, saritorule...

3. tradu te rog ce inseamna fraza asta :"pe forumul asta nu exista si oameni cu capul pe umeri care sa ia initiativa la astfel de aberatii" .

4. nu era vb de mersul tare in orash...asta nu apreciez.

5. pt cunoshtintza ta, inca nu am depashit pragul de 180 km/h in linie dreapta pt ca timpul de cand sunt motociclist la propriu nu imi perite asta, shi incerc sa merg cat mai preventiv cu putintza (vai de mine, oare am o minte sanatoasa totush, nu cum zice copiluil asta..)

6. cand o sa mai cresc....tu tot copil o sa ramai...asta ca sa te mai uitzi shi tu la profile inainte sa aberezi.

cred ca remarci de genu " frate nu eshti la curse, n-aveai viteza legala..." shi alte observatzii politzieneshti sa le faca cei care n-au depashit 110 pe drumurile europene, shi circula perfect legal! mai e vre-unu'?!

de obicei sar in sus oameni care trag de mashina lor shi abia depashesc 140 km/h. daca tu ai cu ce....eshti dement.

ia nu mai tot trimitetzi voi pe toata lumea la circuite ca nu sunt (asta daca ai o minima cultura de curse). daca ar fi credca totzi am fi calare pe ele.

scuze de offtopic.

de cand am vazut poza cu motorul in shantz mi se pare cunoscuta.....uite ce am pe calc.. asta sa fie oare?

post-24881-1210508307_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AB-33-MAD eu nu cataloghez un om dupa ce scrie la profil, stai linistit. Nu trebuie sa imi dai mie definitii cu ce inseamna 500 de km\h in opinia ta. In postul anterior ziceai ca atunci cand mergi tare, mergi pe barba ta. Daca tu gandesti asa la anii pe care zici ca ii ai in profilul ala e grav. Oricum iti dau dreptul sa ma faci pe mine copil, numai dupa ce incetezi tu sa scrii cu "sh", "tz". In alta ordine de idei, degeaba ne mai agitam noi pe forum, soso stie daca a gresit si el pe undeva sau nu in toata chestia asta. Si chiar daca pe forum nu vrea sa zica, durerea pe care o trage de la fractura aia il face sa se gandeasca mai mult la cum era daca facea lucrurile in alt fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AB-33-MAD construieste-ti sosea in spatele casei si mergi pe barba ta cat vrei cu ce viteza vrei pe sosele mergi responsabil ferindu-te pe tine si ferindu-i pe altii se cheama conduita preventiva ca si ala cu tirul te fereste daca faci o greseala bine si mai are timp sa o si observe.

Sau ai putea sa io spui baiatului din cluj de la tine care s-a infipt in masina si banuiesc ca tot pe barba lui mergea ca asa merg uni pardon mor unii ca merg pe barba lor .

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost spre Odorhei si am oprit un pic la locul cu pricina.

Thomas avea dreptate, este linie discontinua acolo. NU e linie continua si stearsa, sau alte bazaconii care circulau pe topicul asta.

Normal ca asta nu scuza cu absolut nimic faptul ca ala cu duba a intrat pe contrasens. Vizibilitate in jos avea cam 100 m, dupa care urma o curba la stanga unde nu putea vedea nimic. Sincer, cred ca daca nu venea motoretistul din spatele dubei, soferul avea sanse sa l vada pe soso. Oricum a avut un bulan maxim ca mai e printre noi, pe marginea santului ala betonat e o stanca de toata frumusetea.

Cateva poze cu linia intrerupta....

post-5192-1210525337_thumb.jpg

post-5192-1210525387_thumb.jpg

post-5192-1210525429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost spre Odorhei si am oprit un pic la locul cu pricina.

Thomas avea dreptate, este linie discontinua acolo. NU e linie continua si stearsa, sau alte bazaconii care circulau pe topicul asta.

Normal ca asta nu scuza cu absolut nimic faptul ca ala cu duba a intrat pe contrasens. Vizibilitate in jos avea cam 100 m, dupa care urma o curba la stanga unde nu putea vedea nimic. Sincer, cred ca daca nu venea motoretistul din spatele dubei, soferul avea sanse sa l vada pe soso. Oricum a avut un bulan maxim ca mai e printre noi, pe marginea santului ala betonat e o stanca de toata frumusetea.

Cateva poze cu linia intrerupta....

manevra a inceput si s-a efectuat PE MARCAJ CONTINUU

ORICUM TOT NEACORDARE DE PRIORITATE E

post-16973-1210528047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, clar. Vorbeam strict de linie. Faptul ca trebuia sa dea prioritate si sa nu treaca axul drumului pana nu se asigura 100% este de necontestat.

Inca o data, ai avut ceva bafta cu tine. Poti sa aprinzi linistit lumanari la biserici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si ai grija cu coloana !

 

Motociclismul e un lucru minunat . Insa se transforma intr-un monstru atunci cand gresim si realizam cata suferinta putem lasa in urma noastra sau cat de mult avem de suferit daca am scapat.

 

Daca ai un caracter puternic , iti vei reveni rapid. Asfalt uscat ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost spre Odorhei si am oprit un pic la locul cu pricina.

Thomas avea dreptate, este linie discontinua acolo. NU e linie continua si stearsa, sau alte bazaconii care circulau pe topicul asta.

Normal ca asta nu scuza cu absolut nimic faptul ca ala cu duba a intrat pe contrasens. Vizibilitate in jos avea cam 100 m, dupa care urma o curba la stanga unde nu putea vedea nimic. Sincer, cred ca daca nu venea motoretistul din spatele dubei, soferul avea sanse sa l vada pe soso. Oricum a avut un bulan maxim ca mai e printre noi, pe marginea santului ala betonat e o stanca de toata frumusetea.

Cateva poze cu linia intrerupta....

 

Ai facut pozele cu cativa metri mai in spate decat locul de unde s-a filmat.

Soferul s-a apucat sa faca manevra pe linia continua. Faptul ca a facut manevra APROAPE de linia discontinua, nu-l face decat sa beneficieze de "circumstante atenuante". Oricum e "ars". Neacordare de prioritate.

Sanatate!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca shi omu' nostru are partea lui de vina, dar el mergea tare shi gata daca imbecilu ala se uita pe planeta shi il vedea. mi se pare strigator la cer ca intre cele doua partzi implicate in accident sa acuzi motociclistu ca mergea prea tare, ca shi-a cautat-o cu lumanarea.... repet daca gresha numai el nu se intampla nimic. greshala celuilalt a generat un accident grav! voi chiar nu avetzi pic de logica?

@ claudiu nx : itzi dau definitzii ori decate ori imi interpretezi ceea ce am scris, ca-tzi place sau nu atata vreme cat lashi sa se vada ca nu pricepi. scrisul sh, tz e reminishcentza din studentzie de la chatul retzelei nu de la mirc, ajuta mult in citire in lipsa diacriticelor shi nu e vre-o fitza sau altceva.

@brokenwind : da, incerc sa merg preventiv pt ca experientza shi instinctul de conservare nu imi permit sa sar peste limite. dar e asha de greu sa acceptzi ca unii chiar pot? unii chiar shtiu cum se face shi chiar o fac pe barba lor. oare de ce patzesc ceva atunci cand ALTZII greshesc shi le taie calea? prin "barba mea" ma refeream generic la limitele in care fiecare shtie ca poate sa-shi struneasca motorul. asta nu presupune ca daca am 300km/h shi un tir mi se pune de-a curmezishu imi asum asta! asta e un factor extern pe care nimeni nu shi-l poate asuma!

in ultima parte a postului tau ai reushit sa fi badaran shi sa patezi memoria unuia care nu cred ca tzi-a greshit cu ceva. cred ca nu cunoshti detaliile evenimentului, nici dinamica prin care s-a produs. atunci fii rezervat shi macar incearca sa nu jigneshti oameni care din pacate nu au cum sa-tzi mai raspunda.... poate mergea pe barba lui, dar mashina aceea nu a intors pe BARBA LUI cu sigurantza. daca dadea de un parapet era cam cum zici tu dar uite ca nu e.

nu incerc sa tzin parte vitezishtilor shi nesabuitzilor in nici un caz dar mi se face greatza cand aud replici "asha-tzi trebuie, ce mergeai asha tare?" care v-atzi luat motor sa mergetzi NUMAI cu viteza legala? ba mai e cate unu care shi viseaza la un R6 sau R1 shi ii face din deget aluia care merge cu 160. ia-tzi prietene bicicleta shi fii legal for life!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai ofensat vazand caricatura? Te-ai simtit "acuzat" de ea? Am spus-o, orice asemanare este pur intamplatoare. :lol:

Relax, nici nu ma asteptam sa radeti voi. Cine a ras de voi, a ras din cauza posturilor si ideilor pe care le sustineti, nu din cauza unei caricaturi. :lol:

Dar cum a zis cineva mai sus, suntem pe un forum public. Toti avem dreptul la opinii.

 

absolut tinere planton schimbu unu! toti avem dreptul a zice/desena absolut orice atata vreme cat nu ajungem la obscenitati. perfect de acord.

nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca m-ar deranja ca cineva ride de mine.

problema care am sesizat-o eu vizavi de caricatura aia e ca nu contine umor. adica efectiv nu te pricepi la a scoate in relief umorul unei situatii.

asta e tot. eu unul te incurajez sincer sa mai incerci caci eu sint mare fan al umorului de calitate. insa acolo repet nu exista strop de ironie, doar intentia de a ironiza. asadar te rog revino cu versiunea doi si incearca din rasputeri sa ma faci de ris. pe cuvant ca nu ma deranjeaza.

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better." - Samuel Beckett

acuma buninteles ca unii s-au straduit din rasputeri sa para amuzati de chestia aia da crede-ma sint prea abil intr-ale psihologiei ca sa nu-mi dau seama ca ala nu e risul lor si ca e doar o grimasa izvorata din acuta lipsa de imaginatie si argumente.

 

 

cum mai ziceam, ma incanta/incita simplitatea neurala a multora din vitezanii de pe aici. imediat au aparut adjectivele coltzuroase (idiot etc) specifice activiatii la abataje.

domnilor e o chestiune de stil sa nu va repeziti la bolovan asa in mod direct. un pic de rafinament va rog! daca nu aveti argumente pt a combate idei si e neaparat necesar sa va luati de personaje va rog faceti-o un pic mai subtil, ce dreaku ca nu sintem chiar pe valea jiului. sau sintem?

iar vizavi de asta sa-l lamuresc si pe domnul din gorj care e fan minerit ca eu folosesc aceasta expresie in chip metaforic atasand-o evenimentelor ce au avut loc in piatza universitatii sub dictatura lu toarshu iliescu. nu ma refer efectiv la cei ce lucreaza in meseria aia ci la aura negativa pe care aceasta clasa sociala a capatat-o la noi ca urmare a evenimentelor amintite.

 

trec mai departe, nu ma opresc asupra elucubratiei emise de onorabilul avp conform caruia e mai periculos sa mergi cu 60 la ora pe mobra decat cu 150-200. aici e vorba din nou de fizica pura si nu vreau sa va irit din nou penca am sesizat ca pt cei de aici o ecuatie de gradu 2 deja e prilej de hernie neuronala.

tinere avp de vreme ce ai zis ca din prima iei in calcul sa te infigi pana in clasa 600cmc eu deja simt miros de carne arsa prin aer. bafta multa ca o sa ai nevoie.

 

si acuma sa revin un pic ontopic si sa va descriu putin orizontul meu de asteptari vizavi de atitudinea post accident a unuia din categoria soso care din start se afla dpdv teoretic si practic mult deasupra oligofrenului care a dat coltzu recent in caransebes.

vizavi de culpabilitatea juridica a lui soso si a soferului dubei nu vreau sa discut acum. vreau numai sa punctez doar faptul ca dpdv moral culpa apartine lui soso 1000%. pence ?

penca el se afla acolo pt filmari nu era un simplu vitezan trecator prin curba aia. soferul voia sa intre in parcarea aia probabil sa faca si el un pisu la marginea drumului ca tot mioriticul uber civilizat. soferul nu era acolo sa epateze, in timp ce soso era acolo pt spart in figuri in fatza pretenarilor cu camera. or asa ceva e inadmisibil pt unul ca soso. la asa ceva te astepti de la puberi de 18 ani precum tembelul din caransebes.

bun, acuma s-a intamplat s-a inamplat, omul mai risca in viata ca sa-i simta gustul. perfect de inteles, perfect de acord. acuma in momentu in care risti tre sa te gandesti de pe atunci in primu rand la posibilele consecinte ale acelui risc precum si la ce atitudine vei adopta daca la o adica iese nashpa toata chestia.

eu ma asteptam ca soso sa-si recunoasca aceasta vina morala si sa adopte o atitudine mai verticala. ok te inervezi pe sofer care o avut si el partea lui de vina (evident involuntara, cine crede ca ala cu duba a vrut voluntar sa-l futa pe soso e (cuvant urat) din start) dar totusi sub nici un motiv nu bagi sub pres motivul pt care te aflai in curba aia la viteza aia. cam asta e ce ma asteptam sa aud de la soso.

 

in final, penca vad ca prin topicu asta se circula deja la viteze de 500km/h cer permisiunea sa ma cer afara. asta chiar e o cifra prea mare si se intra pe teritoriul einsteinian al efectelor relativiste. la viteza asta spatiul si timpul deja se curbeaza iar gandurile se distorsioneaza f mult chiar in perimetrul temporal dintre emisia gandului si transpunerea lui pe taste.

va doresc nu asfalt uscat caci prea putin conteaza asta (vezi cazul lui soso si nu numai) ci o relatie cat mai buna cu ingeru pazitor.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]ok te inervezi pe sofer care o avut si el partea lui de vina (evident involuntara, cine crede ca ala cu duba a vrut voluntar sa-l futa pe soso e (cuvant urat) din start) [...]

 

Amince, cere-te afara! Lasa-ne pe noi, astia care nu stim foarte multe, in pace. Pana atunci, nu mai folosi cuvinte carora nu le stii intelesul. Cel putin pana nu reusesti sa-ti dai seama ca te ENERVEZI, nu INERVEZI. Dar se poate sa se traga de la atata matematica, fizica si psihologie.

Ti-am mai spus-o, dar pentru tine o mai spun o data: cine s-a amuzat teribil de tine, n-a facut-o din cauza unei caricaturi, ci din cauza acelor idei si posturilor idioate pe care le-ai expus. Dar e un forum public, nu?

Hai, prietene, pentru tine nici nu mai fac efortul de a-ti raspunde. E frectie la un picior de lemn. Si deja deviem de la thread-ul asta mult prea mult. O sa te pun pe lista pe care te-a pus si bibi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acuma sa revin un pic ontopic si sa va descriu putin orizontul meu de asteptari vizavi de atitudinea post accident a unuia din categoria soso care din start se afla dpdv teoretic si practic mult deasupra oligofrenului care a dat coltzu recent in caransebes.

vizavi de culpabilitatea juridica a lui soso si a soferului dubei nu vreau sa discut acum. vreau numai sa punctez doar faptul ca dpdv moral culpa apartine lui soso 1000%. pence ?

penca el se afla acolo pt filmari nu era un simplu vitezan trecator prin curba aia. soferul voia sa intre in parcarea aia probabil sa faca si el un pisu la marginea drumului ca tot mioriticul uber civilizat. soferul nu era acolo sa epateze, in timp ce soso era acolo pt spart in figuri in fatza pretenarilor cu camera. or asa ceva e inadmisibil pt unul ca soso. la asa ceva te astepti de la puberi de 18 ani precum tembelul din caransebes.

bun, acuma s-a intamplat s-a inamplat, omul mai risca in viata ca sa-i simta gustul. perfect de inteles, perfect de acord. acuma in momentu in care risti tre sa te gandesti de pe atunci in primu rand la posibilele consecinte ale acelui risc precum si la ce atitudine vei adopta daca la o adica iese nashpa toata chestia.

eu ma asteptam ca soso sa-si recunoasca aceasta vina morala si sa adopte o atitudine mai verticala. ok te inervezi pe sofer care o avut si el partea lui de vina (evident involuntara, cine crede ca ala cu duba a vrut voluntar sa-l futa pe soso e (cuvant urat) din start) dar totusi sub nici un motiv nu bagi sub pres motivul pt care te aflai in curba aia la viteza aia. cam asta e ce ma asteptam sa aud de la soso.

ai fost off pt multi.........nu e frumos sa vb asa de cei morti....park esti reprezentantul lu ala cu kornite...la fiecare accident

1000%......ai cam gresit....nu te cred asa darnik

la ce speach ai teas promova purtator de cuvant...k la ghiseu nu te aude nimeni...numai carne de tun vine la ghiseu.......aurolak drak

verticala?....nu domnu ...stau la orizontala de 3 sapt si mai am vreo 5.....dar ti-as dao sub nas si din pozitia asta...zdreanta drak

esti off si pt mine........................

Editat de soso-bum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

absolut tinere planton schimbu unu! toti avem dreptul a zice/desena absolut orice atata vreme cat nu ajungem la obscenitati. perfect de acord.

 

 

stiu ca vroiai sa pari spiritual, dar e "plancton", nu planton. Fii mai atent la orele de biologie. Sugerez sa te sui pe motor si sa mergi prin trafic, sa vezi cum ti se schimba brusc coordonatele in judecata. Pana atunci toata vorbaraia ta e fix jibberish.

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...