Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

mda, abea astept sa vina edi asta ca-mi plange si mie furca dupa el, e drept parca nu chiar asa dar la amandoua. A pus cineva ceva poze de ieri?

 

p.s

Nu va duceti in bikers otopeni fara sa fiti echipati full! Nu se stie niciodata unde ajungeti :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai ma duc sa vad prezentarea bmw de la bikers otopeni, si pe fuga iau doar geaca si casca. Acolo zeroo si robbie voiau sa se duca pana-n ploiesti la paula's, si imi zic ca o plimbare e buna, dar am ajuns pe la lacu paltinu (parca asa se cheama), dupa un drum superb si o dardaiala de cred ca ies miscat in toate pozele. responsabili sunt Lucian, Stefan aici de fata si Robbie, parca zicea ceva mai devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm si eu... ieri mi-am scos si eu motorul de la iernat si in lipsa de pantaloni adecvati ma declar foarte inspirat ca mi-am luat indispensabilii aka izmenele in momentul in care am iesit sa dau tura... sa vad poate saptamana asta rezolv si imi iau si ceva pantaloni.... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbul de ulei si filtrul de ulei le-am pus la Motomania (trebuie sa mentionez ca sunt extrem de amabili si rapizi ) cu urmatoarele costuri: 138 RON (deci, ulei Yacco 15-50 si filtru ulei)

 

Manopera la Motomania este gratis pana pe 27 martie (asta daca iei consumabilele de la ei).

 

138 RON cu uleiul si filtrul lor?

pare too good to be true...din cate stiu eu doar filtrul e 40 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa se stie ca nu neglijam pe nimeni, va amintesc ca se pregateste prima intrunire a posesorilor de BMW la Voineasa. La sfirsitul lunii ar trebui sa dam raspunsul definitiv la locatia de cazare, deci cei care se gindesc sa vina, trebuie sa achite avansul si, daca nu au facut-o deja, sa se adauge in coada listei facute pe topic.

 

/index.php?...6655&st=180

 

Aici aveti datele pentru avans, iar pina acolo aveti restul amanuntelor, in cazul in care ati venit mai tirziu si ati pierdut explicatiile.

 

O sa fie chef de chef plus coclaureala pentru cei care vor vrea sa se ia in piept cu vremea de mai, asa ca, indiferent de experienta sau tip de BMW, oricine este binevenit, indiferent daca este forumist activ sau doar cititor. Nu ezitati, nu se stie niciodata cit de mindri veti fi mai incolo, cind veti putea povesti nepotilor ca ati participat la prima intrunire BMW din istoria tarii asteia! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

burdufele de cauciuc pt furca au costat 175 RON ,,, uitasem sa scriu si asta

 

numai bine

colegu,

 

ce dimensiuni de burdufe ai luat că sunt Âşi eu în căutări...adica lungimea lor Âşi grosimea de braț de furcă

 

mulțumesc, poate pui Âşi o poză cu ele montate :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am eu.

Daca esti din buc sa-mi dai un cd sa-ti copies. Este in engleza dar din pacate doar pt CS. Partea cu motorul este la fel. difera rezervorul de ulei si pozitia baterie +esapamentul. Am si in germana pt GS.

Si eu am unul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata uite pun si pozele cu burdufele ,...

 

Este si o poza cu pedala de frana care am strambato azi de dimineata la o cazatura prin noroi pe campul de pe Vacaresti (din Bucuresti) in drum spre serviciu ,,, am indreptato cred ca e bine...

 

Deci astea sunt burdufele de la Moto Adventure Cotroceni ... pret 175 RON.

 

Va salut, succes numai bine !

 

Salut man,am si eu asa ceva si tre sa le pun.Dar alea imi par cam mari sau sta asa din cauza aripioarei?

Le-ai pus si coliere? Si daca da sint obisnuite de pe piata?

Am un model identic cu al tau.

 

 

Asfalt uscat man!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata uite pun si pozele cu burdufele ,...

 

Este si o poza cu pedala de frana care am strambato azi de dimineata la o cazatura prin noroi pe campul de pe Vacaresti (din Bucuresti) in drum spre serviciu ,,, am indreptato cred ca e bine...

 

Deci astea sunt burdufele de la Moto Adventure Cotroceni ... pret 175 RON.

 

Va salut, succes numai bine !

Cit de utile sint burdufurile astea? Tie chiar iti plac ? Parca nu sint de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o analogie mai placuta ar fi cu o femeie ,,, e mai sexy cu ceva lenjerie intima pe ea ,,, asa si moto ,,, e mai sexy cu burdufele ...:angryfire:)

 

:angry: Hmmm... cu modelul ala de burduf, mie mi se pare ca e in capot din ala chinezesc, cu bigudiuri in cap si cu masca de castraveti pe fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau o analogie mai placuta ar fi cu o femeie ,,, e mai sexy cu ceva lenjerie intima pe ea ,,, asa si moto ,,, e mai sexy cu burdufele ...:angry:)

Nu stiu de tine, dar eu n-am fetisuri. Prefer nakedurile, nu carenatele :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comis dandana: mi-a zburat capacul din spatele seii si nu l-am mai gasit

 

daca stie cineva de unde pot lua unul mai ieftin decat la bavaria (190 cu cheie la rand, 290 cu cheia originala) sau cu ce il pot inlocui ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa editez, dar la cum merge siteul si netul meu, a expirat timpul:

 

alte preturi de la AB:

 

schimb de ulei/verificare motoreta = 365lei (un fel de revizie)

schimb simeringuri = 400lei

 

ce variante am?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa editez, dar la cum merge siteul si netul meu, a expirat timpul:

 

alte preturi de la AB:

 

schimb de ulei/verificare motoreta = 365lei (un fel de revizie)

schimb simeringuri = 400lei

 

ce variante am?

 

 

Pai ai varianta sa-ti schimbi uleiul singur...fara un fel de revizie :blink:

Cumperi 3L de motul 20W50 ca tot vine caldura (cred ca o sa coste cam 1mil), cumperi filtru de ulei de la AB si apoi schimbi uleiul singurel si o sa te coste cam la jumate.

Eu anul trecut mi-am schimbat simeringurile la Kawa la razoare. 150 ron a fost manopera si vreo 70 ron simeringurile de la Ari parca.Am avut ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Scuze daca par offtopic,

 

 

Pentru cei ce vor sa vina la VOINEASA!!!

Daca vor fi mai mult de 40 de persoane inscrise la TOMBOLA, vom avea o TOMBOLA!!!!!

Nu uitati sa veniti cu bani pentru TOMBOLA!

Pentru cei interesati este vorba de un BMW-DAKAR 2005!

 

 

Va scriu aceste randuri pentru a va informa asupra unui nou mod de a cumpara o motocicleta. Este vorba de un soi de tombola.

 

Ce este tombola de motociclete?

Este un sistem prin care oricine poate participa la tragerea la sorti pentru o motocicleta cu o investitie minima.

Cum functioneaza?

- Fiecare motocicleta este valorificata de propietar la o anumita suma de bani. Valoarea i se imparte la numarul de persoane inscrise. Numarul de tichete rezultate sunt practic sansele fiecarui membru la extragerea de la tombola.

- Sa luam un exemplu concret: o motocicleta in valoare de 4000 de eu.

II impartim valoarea la numarul de persoane inscrise (40), de unde rezulta ca fiecare tichet (de la 1 la 40) valoreaza 100 de eu. Orice membru poate cumpara unul sau mai multe tichete. Sansele lui de castig la tombola cresc pe masura ce tichetele cumparate sunt mai multe.

ATENTIE: numarul tichetelor nu este fix.

 

 

Astept sugestii, reclamatii si o lista cu cei ce doresc sa se inscrie!

 

 

 

 

 

 

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine poate sa-mi spuna unde este releul de semnalizare? (f650GS/2005)

Ca sa nu ma apuc sa fac mobra bucati pana il gasesc... :blink:

Mersi

in fata la baterie...vezi ca gasesti mai ieftin si pe accelas cod dala de vw golf in julul la 35 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...