Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

@ thc

 

eu mi-am luat acum 2 saptamani de la Kawa Motors de la razoare, 5.6 milioane, DID. Ei la randul lor au luat de la cotroceni, fostul MotoAdventure cred ca e acolo. Deci, treci mai intai pe acolo, aveau pe stoc. La kawa a ajuns in o ora dupa comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ thc

 

eu mi-am luat acum 2 saptamani de la Kawa Motors de la razoare, 5.6 milioane, DID. Ei la randul lor au luat de la cotroceni, fostul MotoAdventure cred ca e acolo. Deci, treci mai intai pe acolo, aveau pe stoc. La kawa a ajuns in o ora dupa comanda.

la mine e 125 nu 133, transport inclus livrare in cc 10 zile.

 

regina 120 eur din experienta personala e mai bun did .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e 125 nu 133, transport inclus livrare in cc 10 zile.

 

regina 120 eur din experienta personala e mai bun did .

 

merci de info, cand o sa am banii am sa te contactez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

THC, nu stiu sa raaspund la asta ca inca nu l-am instalat

 

Ma tot gandesc unde sa merg sa il montez, si am citit aici ca la kawa ,,,, probabil la ei o sa merg sa il montez.

 

Succes

@Bogdan, @zeroo multumesc de info,

 

ce fel de inchidere au? cu clip, master link cu presa sau endless?

 

Mesaj completat

Baieti,

 

am si eu o intrebare... unde pot schimba un cauciuc ? am fost aseara cu roata spate la o vulcanizare in cartier si mi-au cam facut semne pe janta... adica destul de vizibile .,... si acum il mai am de schimbat pe cel de pe fata ,,, asa ca unde recomandati sa ma duc sa il schimb ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

THC, nu stiu sa raaspund la asta ca inca nu l-am instalat

 

Ma tot gandesc unde sa merg sa il montez, si am citit aici ca la kawa ,,,, probabil la ei o sa merg sa il montez.

 

Succes

 

 

Mesaj completat

Baieti,

 

am si eu o intrebare... unde pot schimba un cauciuc ? am fost aseara cu roata spate la o vulcanizare in cartier si mi-au cam facut semne pe janta... adica destul de vizibile .,... si acum il mai am de schimbat pe cel de pe fata ,,, asa ca unde recomandati sa ma duc sa il schimb ?

B.dul Prof.Dimitrie Pompei.

Pe Barbu Vacarescu catre Baneasa,dupa hotel Caro,dreapta pe Fabrica de Glucoza,imediat stanga pe Gara Herastrau si sus dreapta.Imediat pe dreapta este o vulcanizare.Eu am avut pana si am facut-o la ei.Aproape 100 ron cu plumbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am nevoie urgenta de urmatorul cod: 11512343451, e vorba de kit de reparatie pompa apa pentru Dakar din 2001. Am stat degeaba dupa o firma importatoare neserioasa. Am nevoie de el cat mai urgent. Daca este undeva pe stoc un P.M. va rog. Multumesc

 

 

 

 

salut.

 

Pozitia nr.2 Cod: BM11117672244 Pret :8Ron /Buc (3buc )

 

Pozitia nr.3 Cod: BM11142343240 Pret :5Ron

 

Pozitia nr.5 Cod: BM11517652950 Pret :19Ron

 

Pozitia nr.6 Cod: BM11512343451 Pret :276Ron

 

Pozitia nr.7 Cod: BM11412343107 Pret :5Ron

 

Pozitia nr.8 Cod: BM11512343127 Pret :14Ron

 

Pozitia nr.9 Cod: BM11517652905 Pret :55Ron

 

Termen de livrare 8-9 zile !

 

 

Casi Stanca

0723606382

http://www.motostone.ro

 

sunt foarte promti,

post-35657-1248998573_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu ca este relativ ok si fara o spita....doar ca pana la urma tot tre sa o pun, si parca nu-mi vine sa dau iau roata jos, sa dau iar cauciucul jos...etc.

desumflii cauciucul , pastrezi niplul vechi. eu am avut ceva probleme de genul , de la o spita am ajuns la 3 , rupte consecutiv . am schimbat roata pana la urma , nu am gasit pe nimeni sa o centreze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desumflii cauciucul , pastrezi niplul vechi. eu am avut ceva probleme de genul , de la o spita am ajuns la 3 , rupte consecutiv . am schimbat roata pana la urma , nu am gasit pe nimeni sa o centreze.

 

BUNA ZIUA !!! V-AM TOT SCRIS, POATE IMI RASPUNDETI AICI .. PLACUTE DE FRANA BREMBO "COMERCIALIZATI" ? SAU CE ALTE PLACUTE PT UN BMW F650 GS 2001 PUTETI OFERI SI RECOMANDATI ... MULTUMESC !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B.dul Prof.Dimitrie Pompei.

Pe Barbu Vacarescu catre Baneasa,dupa hotel Caro,dreapta pe Fabrica de Glucoza,imediat stanga pe Gara Herastrau si sus dreapta.Imediat pe dreapta este o vulcanizare.Eu am avut pana si am facut-o la ei.Aproape 100 ron cu plumbi.

 

 

Da, se chiama SAMA Service si dupa parerea mea sunt cei mai competenti in cea ce insemna service-ul de orice fel de roti. :unsure:

Mesaj completat

BUNA ZIUA !!! V-AM TOT SCRIS, POATE IMI RASPUNDETI AICI .. PLACUTE DE FRANA BREMBO "COMERCIALIZATI" ? SAU CE ALTE PLACUTE PT UN BMW F650 GS 2001 PUTETI OFERI SI RECOMANDATI ... MULTUMESC !!!!

 

 

Eu recomand SBS sau Lucas, chiar si Goldfren, ca si alternativa la Brembo (care in general se gasesc pe la Bavaria si sunt destul de scumpe). Placutele sunt cam pe la 100 lei setul.

 

Oricum NU Ferodo. Mushca din discuri ca naiba. Iar un disc e pe la 150 - 200 Euro depinde de fabricant, asa ca nu merita sa va incurcatzi cu ele.

 

Hai sa auzim de bine,

Mesaj completat

B.dul Prof.Dimitrie Pompei.

Pe Barbu Vacarescu catre Baneasa,dupa hotel Caro,dreapta pe Fabrica de Glucoza,imediat stanga pe Gara Herastrau si sus dreapta.Imediat pe dreapta este o vulcanizare.Eu am avut pana si am facut-o la ei.Aproape 100 ron cu plumbi.

 

Salut,

 

Pt montaj kit de lant puteti sa trecetzi si pe la mine. Am presa si toate cele necesare operatiei.

 

Asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand SBS sau Lucas, chiar si Goldfren, ca si alternativa la Brembo (care in general se gasesc pe la Bavaria si sunt destul de scumpe). Placutele sunt cam pe la 100 lei setul.

 

Oricum NU Ferodo. Mushca din discuri ca naiba. Iar un disc e pe la 150 - 200 Euro depinde de fabricant, asa ca nu merita sa va incurcatzi cu ele.

 

multumesc ! faci servis la bmw ? da-mi un PM un pret la schimbat placute + aerisit frane ...

 

a pus cineva SBS sau Lucas ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un disc e 80 - 100 E pt GS (10043641 + 10043643;cod pe louis )

eu merg cu lucas luate de la olivers din pipera. sunt ok, periodic e bine sa mai speli discurile cu spray.

brembo sunt 120ron din ce am auzit si vin cu tot cu bolt si arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era pe undeva pe aici un topic despre placute de frana si Lucas nu era chiar laudat.

EBC, Breaking si Brembo erau cam printre cele mai recomandate acolo parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un disc e 80 - 100 E pt GS (10043641 + 10043643;cod pe louis )

eu merg cu lucas luate de la olivers din pipera. sunt ok, periodic e bine sa mai speli discurile cu spray.

brembo sunt 120ron din ce am auzit si vin cu tot cu bolt si arc

 

120 ron placuta vrei sa spui :rolleyes:

 

Am sunat acum la AB si am urmatoarele preturi pentru placute Brembo:

 

set fatza - 285 ron

 

set spate - 168 ron

 

Eftin neamule ...

 

Citeam ceva despre SBS si am gasit asta:

 

NOTE: NEVER USE SINTERED BRAKE PADS IN BRAKE CALIPERS ORIGINALLY EQUIPPED WITH NON-SINTERED BRAKE PADS. Check your owners manual to see if sintered metal brakes were OEM equipment on your motorcycle.

 

Huh ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

120 ron placuta vrei sa spui :rolleyes:

 

Am sunat acum la AB si am urmatoarele preturi pentru placute Brembo:

 

set fatza - 285 ron

 

set spate - 168 ron

 

Eftin neamule ...

 

Citeam ceva despre SBS si am gasit asta:

 

NOTE: NEVER USE SINTERED BRAKE PADS IN BRAKE CALIPERS ORIGINALLY EQUIPPED WITH NON-SINTERED BRAKE PADS. Check your owners manual to see if sintered metal brakes were OEM equipment on your motorcycle.

 

Huh ?

 

SBS si nu numai, au intre 2 si 4 variante pt fiecare tip de placuta in functie de domeniul de folosire (standard pt uz normal, racing bla bla....).

 

Cele standard nu sunt sinterizate.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Schimbat lantul pana la urma la kawa -- foarte frumos si bine ,,, s-a inchis cu o presa.

 

Schimbat cauciuc fata la Vulcanizare non stop pe bdul energeticienilor nr.... la vreo 100 m de intersectia de dupa Real - Pta Bobocica. A costat 30 ron, baietii sunt f amabili si nici nu mi-au atins janta.

 

Mentionez ca cei 30 ron sunt cu bon,.. am lasat 3 ron si la baiat.

 

A trebuit sa culc mobra pe o parte ca sa dam roata jos,,, asta nu e o problema pt gs-uri.

 

 

Si acum intrebare: sunt prima data pus in fata faptului de a schimba becul (s-a ars faza scurta). De luat l-am luat ( este H4 pt cine mai are nevoie pe viitor - acesta este un Osram cu 15 lei de la benzinaria MOL de la Luica).

 

Deci, cum se schimba becul? Pur si simplu scot busonul acela din spatele farului ?

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat de curand cu becul ACESTA.

 

Diferenta mare fata de un halogen "simplu".

 

M-am invartit vreo 10 minute, nu e complicat de schimbat dar nu am fost atent cand l-am dat jos pe cel vechi. Se scoate chestia aia de cauciuc, apoi se trage de mufa cu 3 pini si se misca de cadranul ala negru inspre stanga parca. Smecheria este ca invers se pune intai becul pe pozitie acolo si apoi peste cadranul ala negru si se strange. Eu tot incercam sa le pun impreuna si nu reuseam deloc. :rolleyes: Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat de curand cu becul ACESTA.

 

Diferenta mare fata de un halogen "simplu".

 

M-am invartit vreo 10 minute, nu e complicat de schimbat dar nu am fost atent cand l-am dat jos pe cel vechi. Se scoate chestia aia de cauciuc, apoi se trage de mufa cu 3 pini si se misca de cadranul ala negru inspre stanga parca. Smecheria este ca invers se pune intai becul pe pozitie acolo si apoi peste cadranul ala negru si se strange. Eu tot incercam sa le pun impreuna si nu reuseam deloc. :rolleyes: Bafta !

 

salut,

 

merci. acum am vazut l-am schimbat si eu aseara... adica am tras mufa neagra, apoi am tras garnitura aceea mare de cauciuc, am rotit piedica si a iesit becul... iar la montaj inapoi exact cum zici si tu intai se fixeaza becul, apoi se pune piedica, apoi garnitura si in cele din urma mufa.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...