Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cam care e ora pana la care se sta?

m-ar tenta sa vin dar scap abia in jur de ora 21.30 - acesta fiind si principalul motiv pentru care nu am venit pana acum..

Editat de Thundercojones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor facem si noi ceva weekend-ul asta de o zi asa?

ca tare mi-a dansat sufletul aseara cand am vazut dn 1 plin de bmw-uri:)

propusese ianachim niste treburi la sectiunea "intalniri, excursii, etc..."

pe care v-ar mai interesa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca nu mai plec la iasington, ma bag si eu.

 

 

ceva idei ?

 

ps: teone, parca vad ca mergem iar la pescuit pe malul argesului ! :rusinica:) nu de alta de 300km de asfalt nu ma tenteaza neam..

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as propune urmatoarea treaba:

 

Bucuresti, pitesti , ramnicu-valcea, calimanesti (pana aici numai strada) cabana cozia de pe muntele cu acelasi nume(drum forestier de o frumusete deosebita:) ) si retur pe acelasi traseu (sau pe altul depinde si de alte idei venite pe drum)

 

in felul asta multumim si capra si varza adica si iubitorii de strada si pe cei de praf.

 

:rusinica:

 

si privelistea de sus face toti banii;)

pe cuvant de cercetas:))!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-mi un pm cu numarul tau de telefon si te sun mai pe seara sa stabilim ce si cum, pentru ca traseul s-ar putea sa sufere modificari in fct si de propunerile altora.

 

Din vorba in vorba cu niscai pretini, mie una mi-a intrat in cap ideea de a merge la Babele, Piatra Arsa, Pestera, Padina. Adica platoul Bucegilor. Daca vrem ceva record, mergem la toate in aceeasi zi. Si pentru ca exista unele voci care nici nu vor sa auda de Valea Prahovei (printre care si subsemnata), exista unele trasee alternative, care pot sa fie o mica iesire ele insele.

De exemplu:

-Moreni ( la care ajungem prin Tirgoviste, Ploiesti sau de pe DN1 mai incolo de Ploiesti)

- Pucioasa = la care putem ajunge si din Breaza( am fost, sunt doar max 10 km fara asfalt si traseul e supervirajat si frumos) sau Poiana Cimpina (a fost un prieten, pare sa fie ceva mai forestier)- in functie de cit de hard vrem traseul

- Moroieni

- Padina/ Pestera/ Babele, etc.

Traseu de o zi daca plecam devreme, ca sa fie timp de vizitat cit mai multe pe acolo pe sus. Iar coborirea nu se face neaparat pe acelasi traseu ca si urcarea, ca putem iesi direct in Sinaia.

 

Am sunat la Cabana Babele, cel mai inalt punct unde ajungem si au zis ca acum nu e zapada. Deci se poate ajunge fara probleme, chit ca numai cu haine de iarna, ca frig o sa fie.

 

Eu stiu cel putin doua persoane interesate.

 

Eeeehhhh?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare atractiva destinatia, asadar cade cozia in favoarea babelor cocosatelor:)

count on me!

cand hotarati ora si locul de plecare dati semne sa stim unde ne vedem maine dimineata voiosi si imbracati bine:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: eu vin, nu stiu cum dar ........... vin. ;)

sper sa ne intelegem la traseu, nu cred ca e vreo problema dc se termina drumul si trebuie sa o luam ''inainte'', mi-a zis matusa mea ca pe la Talea e superb si .... pe harta mea drumul se termina aici, dar cu siguranta vor fi ceva paraiase care dau in partea cealalta de deal spre Pietrosita.

o sa mai studiez prin telefon mai pe seara si ne mai auzim. ;)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a zis matusa mea ca pe la Talea e superb si .... pe harta mea drumul se termina aici, dar cu siguranta vor fi ceva paraiase care dau in partea cealalta de deal spre Pietrosita.

 

Or fi ceva, piriiase, nu zic, dar din Breaza mai pleaca si un drum mai "normal", cel la care ma refeream eu, care merge in Bezdead si apoi Pucioasa. Daca vrei musai pe la Talea, e ceva poteca care iese tot in asta de acolo. Dar daca ne bagam pe din astea, mare mirare sa mai ajungem in aceeasi zi la Babele......

 

Oricum, dupa o matura chibzuinta, am intrat eu acu ca sa spun ashe: ca daca ne intilnim sa plecam la 9, s-ar putea sa fie prea frig. Daca e la 10, e prea tirziu. Asa ca ar fi bine sa ne intilnim la 9 la Arc, ca si asa nu plecam la fix si locul il stie toata lumea, chiar si cei care se vor hotari abia mai incolo sa vina cu noi. Cu tot cu Vulturul, pina acum suntem 4, posibil 5 mobre si Mitsu. Plecarea cel tirziu la 9,30.

 

Pe miine! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, ma alatur si eu, doar ca..

eu plec pe la 6 spre moroieni unde am ceva poze de facut si sper ca pana'n 11 sa termin.

am vb cu teone la telefon si a ramas ca ne regrupam la un moment anume.

 

 

 

bafta si asfalt cel putin uscat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.montan.tv/webcam-valea-prahovei...m-busteni-live/ daca vreti sa vedeti cum e vremea la munte

 

Multumim, fantastica ideea cu camerele live. Stiu, si la Bucuresti ploua. sa vedem cum o sa fie vremea dimineata. Dar si pina nu ajung acolo si vad ca bate vintul prea rau sau e prea frig, in Bucuresti tot degeaba ploua..... ;) Si, oricum, daca e prea vint ca sa urcam pe platou, Padina era pe lista oricum..... :blbl:

 

See you tomorrow!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg oricum ar fi. acum nu mai ploua si s-a uscat pe jos dar asta o sa vedeti si voi cand o sa va treziti.

as merge pe oriunde spre oriunde dar nu pe DN1...aseara a fost un accident pe pod la Otopeni si s-a paralizat sensul spre munte 3 ore. Va inchipuiti ce coada era. Asta n-are nicio legatura cu tura de azi dar am alergie rau la DN1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la tura, doar ca nu voi veni la arc. As vrea sa ma intalnesc cu voi in zona Campina. Pe DN, la vreo 5-10 km dupa Campina, pe dreapta, este un Petrom V. A nu se confunda cu Petromul dinainte. Asta de care zic eu e V (adica mai coios ;) ). Zic de asta deoarece acolo sunt si masute unde va pot astepta, la o cafea.

Daca plecati pe la 9.30 sper sa ajungeti acolo pe la un 11.

Cred ca voi mai veni cu un prieten cu GS 650. Omul e curajos dar, totusi, e putin mai incepator, asa ca sper ca veti gasi intelegere pentru el.

Voi stabili exact cu Teone.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) baaaa..... vin si eu dar, e posibil sa intarzii putin.

cine ma cunoaste nu se va supara, acum ma apuc repede de bagaje si ies pe usa. :blbl:

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...