Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.953 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 577
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

in general merg relaxat, mai ales la drum lung...nu merita niciun risc, nici sa lasi la vre-un "cap-de-cretă" banii de weekend...ca-i păcat! deci 90.....110 afară si foarte prudent prin localități, mai nou merg legal si când e "liber" in zonele unde stau "gușterii" la pândă...De câteva zile cred ca "aceia" au ceva campanie, n-am fost oprit de ani buni in trafic si am fost oprit acum trei zile consecutiv si am luat si-un radar, desi merg în aceeași maniera mereu...E plin de MCV-uri si am fost oprit chiar si in locuri neasteptate (intersectia a doua drumuri secundare uitate de lume) si m-a luat la puricat acte (noroc ca aveam totul ok). Deci grijă mare! Ma bate gîndul sa folosesc o statie CB...dacă mai sunt amatori...sau care si-au montat deja îi rog sa-mi dea sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

In oras 50-60 si in afara in jur de 100 km/k.

prinde atat dracovenia? :)

hai lamureste-ne, ca au mai fost intrebari pe tema asta, se conduce pana la urma cu B-ul sau nu?

(aici in RO, nu in UE, ca acolo se poate si este si legal....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apriliacluj Nu este facut pentru "Drag race" sau sa bata cine stie ce recorduri... bordul arata 160 km/h. Avind in vedere ca a mea este noua nu m-am dat la ea "ca haiducii" mai ales ca am fost si cu sotia am fost happy cu viteze in jurul lui 110 km/h. Am avut "virfuri" de rupere-a vitezei luminii (adica 130 km/h) si probabil mai putea sa prinda 2 sau chiar 3 km mai mult dar sa stii ca daca vroiam sa bat recorduri de viteza imi luam altceva... Referitor la categoria de carnet, aici in Germania dar si in Romania se poate conduce si cu carnet categoria B (vezi ca are G. Buhnici pe blog un review la maxi-scooterul lui, are si el una la fel dar modelul cu caroserie mai scurta Yourban motor identic de 300 ccm. Cauta youtube: Piaggio MP3 300ie Yourban (www.buhnici.ro) Si el confirma ca se poate conduce si cu B. Muuult mai stabil in viraje (ai doua suprafete de contact pe roata din fata asa ca imagineaza-ti diferenta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@apriliacluj Nu este facut pentru "Drag race" sau sa bata cine stie ce recorduri... bordul arata 160 km/h. Avind in vedere ca a mea este noua nu m-am dat la ea "ca haiducii" mai ales ca am fost si cu sotia am fost happy cu viteze in jurul lui 110 km/h. Am avut "virfuri" de rupere-a vitezei luminii (adica 130 km/h) si probabil mai putea sa prinda 2 sau chiar 3 km mai mult dar sa stii ca daca vroiam sa bat recorduri de viteza imi luam altceva... Referitor la categoria de carnet, aici in Germania dar si in Romania se poate conduce si cu carnet categoria B (vezi ca are G. Buhnici pe blog un review la maxi-scooterul lui, are si el una la fel dar modelul cu caroserie mai scurta Yourban motor identic de 300 ccm. Cauta youtube: Piaggio MP3 300ie Yourban (www.buhnici.ro) Si el confirma ca se poate conduce si cu B. Muuult mai stabil in viraje (ai doua suprafete de contact pe roata din fata asa ca imagineaza-ti diferenta).

mersi de info colegule!

asa stiam si eu ca in UE se conduce cu B-ul, dar aici in RO au mai fost discutii si nu eram foarte in clar....

la varsta pensionarii ma gandesc serios la o astfel de optiune, sau un Can-Am, sunt constient ca nu voi putea sta vesnic pe 2 roti.... si astea cu 2 roti in fata sunt mult mai simpatice pentru mine decat trikeurile clasice :)

vom vedea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata n-am inteles cum poti sa ai viteza de croaziera...in oras... In primul rand ca mergi numai acceleratie-frana-acceleratie si apoi zonele in care apuci sa te uiti la vitezometru sunt de ordinul sutelor de metri. Termenul "croaziera" insusi presupune distanta mare, nu 5 km de la Uniri la saormarie la Dristor...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata n-am inteles cum poti sa ai viteza de croaziera...in oras...

 

in oras nu, in localitate da.

 

de exemplu, pe DN cand treci prin comune... la mine, daca e pustie o tin la 70-90, daca e mai animata o las mai usor, in functie de ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in oras nu, in localitate da.

 

de exemplu, pe DN cand treci prin comune... la mine, daca e pustie o tin la 70-90, daca e mai animata o las mai usor, in functie de ce si cum

Pai vezi ca nu poti sa spui care-i viteza de croaziera in localitati?! Pentru ca ea difera mult in fuctie de multe chestii. De mult mai multe decat in afara localitatilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa rugam un moderator sa modifice titlul topicului in ''care este viteza dvs de deplasare''

oricum majoritatea raspunsurilor cam la aceasta intrebare ipotetica au fost date....

 

....croaziera este cand mergi cu vaporul..... si la cei care merg cu 150+ orice se poate numi numai croaziera nu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@apriliacluj Nu este facut pentru "Drag race" sau sa bata cine stie ce recorduri... bordul arata 160 km/h. Avind in vedere ca a mea este noua nu m-am dat la ea "ca haiducii" mai ales ca am fost si cu sotia am fost happy cu viteze in jurul lui 110 km/h. Am avut "virfuri" de rupere-a vitezei luminii (adica 130 km/h) si probabil mai putea sa prinda 2 sau chiar 3 km mai mult dar sa stii ca daca vroiam sa bat recorduri de viteza imi luam altceva... Referitor la categoria de carnet, aici in Germania dar si in Romania se poate conduce si cu carnet categoria B (vezi ca are G. Buhnici pe blog un review la maxi-scooterul lui, are si el una la fel dar modelul cu caroserie mai scurta Yourban motor identic de 300 ccm. Cauta youtube: Piaggio MP3 300ie Yourban (www.buhnici.ro) Si el confirma ca se poate conduce si cu B. Muuult mai stabil in viraje (ai doua suprafete de contact pe roata din fata asa ca imagineaza-ti diferenta).

cu condiţia ca deţinătorii permiselor să aibă vârsta de 21 de ani împliniţi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Eu ma bucur sa zic ca dupa vreo 10 ani de B si 6 de A, am ramas cam tot pe acolo unde am si votat: 90-110. Rare conditiile cand tin o viteaza de croaziera superioara, si mai rare momentele cand trag matza de coada si bravez inutil... Continuand asa, sper sa am viata lunga si fara bani dati la stat inutil.

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...