Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@apriliacluj Nu este facut pentru "Drag race" sau sa bata cine stie ce recorduri... bordul arata 160 km/h. Avind in vedere ca a mea este noua nu m-am dat la ea "ca haiducii" mai ales ca am fost si cu sotia am fost happy cu viteze in jurul lui 110 km/h. Am avut "virfuri" de rupere-a vitezei luminii (adica 130 km/h) si probabil mai putea sa prinda 2 sau chiar 3 km mai mult dar sa stii ca daca vroiam sa bat recorduri de viteza imi luam altceva... Referitor la categoria de carnet, aici in Germania dar si in Romania se poate conduce si cu carnet categoria B (vezi ca are G. Buhnici pe blog un review la maxi-scooterul lui, are si el una la fel dar modelul cu caroserie mai scurta Yourban motor identic de 300 ccm. Cauta youtube: Piaggio MP3 300ie Yourban (www.buhnici.ro) Si el confirma ca se poate conduce si cu B. Muuult mai stabil in viraje (ai doua suprafete de contact pe roata din fata asa ca imagineaza-ti diferenta).

cu condiţia ca deţinătorii permiselor să aibă vârsta de 21 de ani împliniţi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Eu ma bucur sa zic ca dupa vreo 10 ani de B si 6 de A, am ramas cam tot pe acolo unde am si votat: 90-110. Rare conditiile cand tin o viteaza de croaziera superioara, si mai rare momentele cand trag matza de coada si bravez inutil... Continuand asa, sper sa am viata lunga si fara bani dati la stat inutil.

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiimea, pe la 7 ani, a reusit, in sub 1 minut, sa-l "restore to factory settings" pe cel dinainte, dupa vreo 50000km, si POI-uri personale prin toata Europa... :)

Banuiesc ca ea a stabilit recordul ala de 956 km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu stiu de ce dar traiam cu impresia ca daca voi spune cuiva vreodata ca viteza mea de deplasare este undeva intre 100-120 o sa rada de mine, viteza maxima cu care am mers pana acum este de 140 km/h pe europeana soseaua libera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

intervin si eu :)

 

in Bucuresti merg cu turma: daca ei merg 40 eu merg 40 daca ei merg 60 merg si eu cu 60, noaptea prin Bucuresti 50 55 pe a 4-a la 3500, daca raman pe treapta 3 am vibratii cu frecventa mare la 4500 si evit plaja

localitati in tranzit 50-60

in exterior 80 ori 110 pe treapta 6 (in functie oboseala de la nivelul gatului). La 100 am cam 5000 de turatii in treapta 6.. parca.. ideea e ca incerc sa evit 4500 rpm :))

 

Hornet 2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pitesti-Sebes - 2 ore, fara oprire. viteza de croaziera, cred ca vreo 110km/h viteza medie :)))

Sebes-Pitesti - 2 ore, cu o oprire de 10 de minute, politia la controlat acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto: GSX1300R

si pe topicul posesorilor de Hayabusa de ce nu dai si tu o croaziera?

 

Sebes-Pitesti - 2 ore, cu o oprire de 10 de minute, politia la controlat acte.

doar controlat actele?

sau si luate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar controlat actele?

sau si luate?

Pai nu prea era rost, aveam doar permisul si buletinul la mine.

Nu merg niciodata cu actele de la moto, am impresia ca le pierd si ca le distrug(daca ma prind ploaia).

Au fost cuminti oamenii, m-au verificat de ITP si asigurare prin statie si m-au lasat sa plec, mi-au zis sa merg incet, dar nu mi-am dat seama decat cand am ajuns in Pitesti, cand era prea tarziu :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...