Sari la conținut

Care este viteza dvs. de croaziera?


ADMIN
 Share

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1.951 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vizitator ala cu F-ul

Dupa patania cu suspendarea permisului pentru viteza, am sa ma incumintesc. In localitate niciodata mai mult de 80 km/h, iar in afara 100-130 km/h. Fara plecari bruste de pe loc. O plecare de pe loc cu 106 km/h in treapta a-I-a in localitate mi-a adus o suspendare de 90 zile acum o sapt. As fi reusit mai mult, dar in maxim 3-4 sec i-am observat si am franat, prea tarziu. Oricum, il las sa aiba onoarea de ami pastra permisul la iernat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 585
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ala cu F-ul

Esti tu sigur? Eu iti garantez ca trece de 120 km/h. Iar eu nu vorbesc prosti, @TeDy 'M poate confirma ca era in spatele meu. Dar ii mai putin important ce crezi tu, urcate pe un GSX-F de doamne ajuta, nu p-o drujba, si mai vorbim daca trece sau nu de 100 km/h. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

GSXF-ul de 600 nu ia suta intr-a I-a, se duce undeva la maxim 90 real, stiu ce vorbesc, am detinut aproape 2 ani GSXF de 750 si apoi cateva luni unul de 600, cel de 750 ia cam 105 in prima treapta; mentionez ca ambele motociclete erau apte 100% aduse personal "de afara" pt mine si nu pt samsareala, iar ca o remarca cel de 600 este dezamagitor fata de frasu mare .

Editat de Clasic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Am să fac și un filmuleț în primăvară să se vadă că nu vorbesc pliverne. Ne-am oprit să salutăm un prieten care vroia să se întoarcă acasă că nu stătea prea bine cu benzina, dupa care am demarat până în 11 mii rpm fără să schimb, nu am mai apucat că i-am văzut pe polițiști și am frânat. Am fost oprit și am văzut pe radar că aveam 106 km/h înainte de frânare. Povestea o poate confirma și TeDy 'M care era în spatele meu. Mi-a fost suspendat permisu de conducere pe 90 zile și am primit o amenda de 720 ron (360 ron în 48 ore). Ce aș câștiga dacă aș minți??? Motorul este stock fără nici o modificare. După discuția cu @performance soluțion am făcut o încercare cu ochii în bord, dacă trag de ea maxim urcă până în 110 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vizitator suzuki_fan

astazi real 117 kmh pe macadam (ceasul arata 131)

Chestia asta am observat-o și eu. Ceasul îmi arăta 240 km/h și un prieten care era în urmă cu mașina mi-a zis că am mers maxim cu 215 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era CBR-ul 600F4 din 1999 aparut care avea vitezometrul la 300km/h. 99% din privitori nu ma intrebau cit baga, ci doar cit ai reusit sa prinzi cu ea.

 

Stiu ca drumurile prin tara le faceam cu o medie slaba de tot, aveam gonete de 260, dar media era cu mult sub 80km/h. Cu masina scot medii mult mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

90 120 este viteza ideala, daca trec de 120 e la risc, nu prea iti ofera timp de reactie, dar am mers si cu 180, one time only:-)

suzuki bandit 400

Dupa ce votati, va rog specificati strict viteza de croaziera si cu ce tip de motocicleta mergeti (eventual).Atentie: Viteza de croaziera nu este viteza medie de deplasare intre doua puncte, ci viteza la care se parcurge cea mai mare parte din drum.

Editat de mytyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am mai postat pe aici , dar o fi varsta de vina . Vacuta mea ( Africa Twin RD04 ) sare repede de 60 in localitate si ma chinui sa nu o las iar in afara localitatilor merg la 115 km/h . Acolo sta bine si turometrul si consumul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...