Sari la conținut

Ce Era Sa Patesc...


Jane Roe
 Share

Postări Recomandate

pentru cei care se suie pe motociclete, fara permis si pentru cei care au momente in care se cred "regii

 

soselelor"....

~~~~Fratilor, Va rog sa-mi dati numarul de tel si adresa; va omor eu, fara chinuri! ~~~~~( cu toate

 

consecintele de rigoare)

 

 

Azi, din cauza unui "COLEG" de-al vostru, era sa ma fac praf, cu masina cu tot. Cretinul ala s-a mai nascut

 

inca odata astazi... Daca nu "saream" eu de pe drum( cu conserva ), acum bagati RIP-uri, injurand "conserva" si soferul

 

neatent. Daca nu eram pe faza, beleam masina, dar mai rau, omoram cretinul si-l aveam pe constiinta toata

 

viata. Dupa incident, imbecilul a oprit la 150 m si a venit sa-si ceara "scuze ca m-a deranjat"( daca nu oprea

 

el, cred ca il opreau cei 2 motoristi din spatele meu).

 

Multumesc din suflet lui Mircea (drz400 verde) si lui Lucian( Yamaha R1 ceva spre roz sau rosu) ( tizul meu) ca

 

au oprit, ca au fost pe faza sa ma opreasca de la scandal(rupt capul)...

 

 

NU AVEA NUMAR LA MOTO ( cbr 600 cu rezervor rosu, iar carene negre) ,NU AVEA CASCA ( nici gel , dar avea freza

 

in sus ) , NU AVEA PERMIS ( el a zis ca e in teste cu motoreta si urmeaza sa ia carnetul luni)... atat de

 

speriat eram, incat am plecat, multumind Domnului ca m-a avut in paza inca odata; pe mine si pe cretinul care

 

era calare... (sunt conservar de 16 ani, cu 400k facuti, sunt posesor de carnet "A" de mai putin de un an, cu

 

maxim 10k parcursi, dar sperietura mai mare ca asta, nu am avut)...

 

Martori la eveniment sunt 4 soferi si 2 motoristi. Colegul care era cu mine a notat si numere de telefon...

 

MULTUMESC MIRCEA,

MULTUMESC LUCIAN...

 

Mai oameni buni, din inconstienta unor cocalari calare putem sa murim. Nu vorbesc dpdv conservar, motociclist,

 

pieton, ci din punctul de vedere al unui OM care vrea sa mai traiasca. Ce dracu facem cu specia asta?

 

Propunere: denuntat la 112 orice (cuvant urat) PE 2 ROTI care pune in pericol circulatia...

 

Ma rog lui Dumnezeu sa nu ia in seama ce zic eu, dar...

Mai bine sa moara un "vitezist" intr-un sant, decat sa ma loveasca pe mine cand ma "plimb cu familia", decat sa

 

va loveasca pe voi cand ati iesit la plimbare, decat sa loveasca familiile voastre.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am sarit pe acostament cu masina ca sa aiba loc un bou motorizat ce a ratat curba din motiv de prea mult gaz si prea putin creier. Unul din "racerii" care iau curba din ghidon probabil.

Si la o parada moto am intrat intr-un prieten + picat din motiv ca un bou cu un ATV nu stia ca nu se franeaza brusc fara motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am sarit pe acostament cu masina ca sa aiba loc un bou motorizat ce a ratat curba din motiv de prea mult gaz si prea putin creier. Unul din "racerii" care iau curba din ghidon probabil.

Si la o parada moto am intrat intr-un prieten + picat din motiv ca un bou cu un ATV nu stia ca nu se franeaza brusc fara motiv.

 

mai, sa se duca in mortii mamei lor, dar sa nu mai vina in public. eu am de gand sa mor la 120 ani, cu sotia pe langa mine..

VREAU SA TRAIESC asa cum pot !!! cu masina , motoreta si familia mea.... cine moare din vina lui, sa se duca....

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia ne fac de rusine, si pateaza FFFFFFFF RAU imaginea noastra si asa mult sifonata (donatori de organe si sinucigasi) din cauza conservarilor care ne OMOARA cu dreptatea in mana....:D

Cu ocazia asta fac apel la totzi posesorii de motoare sa nu dea NICIODATA nici la cel mai bun prieten motoru pt

"o tura" pana nu-i arata acesta permisul in care sa scrie si "A" mai ales ca, prin asta pe langa ca RISCA PUSCARIA dar mai risca si sa-l aiba pe constiintza pe nesabuit. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia ne fac de rusine, si pateaza FFFFFFFF RAU imaginea noastra si asa mult sifonata (donatori de organe si sinucigasi) din cauza conservarilor care ne OMOARA cu dreptatea in mana....:D

Cu ocazia asta fac apel la totzi posesorii de motoare sa nu dea NICIODATA nici la cel mai bun prieten motoru pt

"o tura" pana nu-i arata acesta permisul in care sa scrie si "A" mai ales ca, prin asta pe langa ca RISCA PUSCARIA dar mai risca si sa-l aiba pe constiintza pe nesabuit. :blink:

 

imaginea motociclistilor este oricum prea rau patata de imbecili pseudomotociclisti ( manele, muzica tare in masina, tricou lipit, sclipitor) , asa ca nu o mai readucem noi la culoare ( nici ARIEL). Eu ma rezum la a ura DRUM BUN motociclistolor, asfalt uscat, MARE GRIJA LA CRETINI.

 

CIORILOR!!! MAMA LUI ANTONESCU ESTE GRAVIDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care se suie pe motociclete, fara permis si pentru cei care au momente in care se cred "regii

 

soselelor"....

~~~~Fratilor, Va rog sa-mi dati numarul de tel si adresa; va omor eu, fara chinuri! ~~~~~( cu toate

 

consecintele de rigoare)

 

 

Azi, din cauza unui "COLEG" de-al vostru, era sa ma fac praf, cu masina cu tot. Cretinul ala s-a mai nascut

 

inca odata astazi... Daca nu "saream" eu de pe drum( cu conserva ), acum bagati RIP-uri, injurand "conserva" si soferul

 

neatent. Daca nu eram pe faza, beleam masina, dar mai rau, omoram cretinul si-l aveam pe constiinta toata

 

viata. Dupa incident, imbecilul a oprit la 150 m si a venit sa-si ceara "scuze ca m-a deranjat"( daca nu oprea

 

el, cred ca il opreau cei 2 motoristi din spatele meu).

 

Multumesc din suflet lui Mircea (drz400 verde) si lui Lucian( Yamaha R1 ceva spre roz sau rosu) ( tizul meu) ca

 

au oprit, ca au fost pe faza sa ma opreasca de la scandal(rupt capul)...

 

 

NU AVEA NUMAR LA MOTO ( cbr 600 cu rezervor rosu, iar carene negre) ,NU AVEA CASCA ( nici gel , dar avea freza

 

in sus ) , NU AVEA PERMIS ( el a zis ca e in teste cu motoreta si urmeaza sa ia carnetul luni)... atat de

 

speriat eram, incat am plecat, multumind Domnului ca m-a avut in paza inca odata; pe mine si pe cretinul care

 

era calare... (sunt conservar de 16 ani, cu 400k facuti, sunt posesor de carnet "A" de mai putin de un an, cu

 

maxim 10k parcursi, dar sperietura mai mare ca asta, nu am avut)...

 

Martori la eveniment sunt 4 soferi si 2 motoristi. Colegul care era cu mine a notat si numere de telefon...

 

MULTUMESC MIRCEA,

MULTUMESC LUCIAN...

 

Mai oameni buni, din inconstienta unor cocalari calare putem sa murim. Nu vorbesc dpdv conservar, motociclist,

 

pieton, ci din punctul de vedere al unui OM care vrea sa mai traiasca. Ce dracu facem cu specia asta?

 

Propunere: denuntat la 112 orice (cuvant urat) PE 2 ROTI care pune in pericol circulatia...

 

Ma rog lui Dumnezeu sa nu ia in seama ce zic eu, dar...

Mai bine sa moara un "vitezist" intr-un sant, decat sa ma loveasca pe mine cand ma "plimb cu familia", decat sa

 

va loveasca pe voi cand ati iesit la plimbare, decat sa loveasca familiile voastre.

Mai frate,si eu sant si conservar si motociclist!Dar sa-ti prezint si reversul medaliei!Azi,intr-un sens giratoriu intre Mamaia si Constanta,un jeep (nu am mai vazut nici numar,nici cine dracu" il conducea),a fost la un pas sa ma turteasca!Noroc ca am vazut cumva ca nu opreste,am accelerat de era sa ies in decor,si el a franat cu roti blocate si ...am scapat!Cascati sant si intr-o tabara,si in cealalta!Daca toti am da dovada de mai multa responsabilitate si bun-simt in trafic,ar fi mult mai putine R.I.P.-uri!("P" vine cumva de la "pieces"?)Asfalt uscat pe 2 sau 4 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tampiti si intr-o tabara si in alta dar macar pe forumul asta incercam sa mai educam tabara nostra.

 

Bine ca ca ai scapat si nu il ai pe constinta acum.

Eu as zice ca daca esti tampit cu masina ai sanse mai mari sa traiesti...

Cat despre educatie... da-mi voie sa ma'ndoi...prea putini sunt cei care invata ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi mult mai putine R.I.P.-uri!("P" vine cumva de la "pieces"?)Asfalt uscat pe 2 sau 4 roti!

nop .. de la REST IN PEACE .. dar cred ca stiai asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte adevarat...pana n-am patit-o citeam forumul si eram convins ca n-o sa patesc niciodata nimic din ce citesc...dupa accident bag la cap absolut tot ce scrieti ( lucruri care chiar merita retinute ) si am grija sa aplic in practica

 

cum zice o binecunoscut spot publicitar: ROMANIA VA CRESTE PRIN BUN SIMT SI RESPONSABILITATE

- e valabil pentru orice tip de conducator: de tir, de conserva, de moto, de scuter, etc.

 

p.s.exista multe exemple din care se poate invata prin acest forum, important e sa trecem prin filtrul gandirii nu doar sa ne miram de greselile altora

Eu as zice ca daca esti tampit cu masina ai sanse mai mari sa traiesti...

Cat despre educatie... da-mi voie sa ma'ndoi...prea putini sunt cei care invata ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s.exista multe exemple din care se poate invata prin acest forum, important e sa trecem prin filtrul gandirii nu doar sa ne miram de greselile altora

 

 

nene trebuie sa intelegem ca unii nu au decat filtru cate despre gandire multi se intreaba (si pe buna dreptate :D ) la ce mi-o folosi frate si ce o fi aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles ce a facut ala cu motorul. A dat un rateu din tobe si te-a speriat? S-a bagat in fata ta? In stanga ta? Te-a claxonat din spate? Te-a gadilat in timp ce te depasea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Mi-a placut de om, si-a varsat naduful insa nu a spus ce a patit propriu-zis, ca i-a iesit ala in cale, ca l-a depasit, ca i-a venit din fatza, inca nu am inteles ce s-a intamplat de l-a speriat asa rau. Evident din cauza emotiei a uitat sa specifice. E bine sa spuna ce a patit, sa invatam si noi din intamplarea asta ceva.

 

Oricum in tabara conservarilor procentual vorbind, selectia naturala nu isi spune cuvantul ca in randul mobristilor. Ieri cand veneam la serviciu un Jeep cu geamuri fumurii condus de un porc cu ochelari de soare care vorbea la telefon era sa prcheze peste mine, el fiind pe banda 2 eu pe 1. Am evitat, am oprit in fatza lui, si omul imi batea obrazul, CA EL A SEMNALIZAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Norocul tau ca ai actionat si nu a avut ala 200 sa intre in tine. Pe langa chin, ancheta, sechele etc, iti dai seama cat sex oral luai de la prietenii lui ca l-ai omorat cu sange rece?

 

Mai mult ca sigur cei cu mintea neteda si odihnita vor trece cu vederea acest thread si vor vedea doar pe cele in care conservari criminali dau intentionat peste bietii rideri care nu au nici o legatura cu mersul preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se zice ca totul e bine cand se termina cu bine, dar din acest incident se pot trage foarte multe invataturi(cu conditia sa stim si noi ce s-a intamplat defapt...)...pentru cine are cap, sa le bage la cap, cine nu...dar mai bine nu mai zic nika, o sa intram in polemici aiurea degeaba, ca vad ca e la moda.

Si totusi, mai e de obseravt un lucru: acest sofer( nu pot sa-i zic "conservar", ca se pare ca nu e) e si motociclist pe deasupra, lucru care trebuie remarcat.

Din cat am observat din toate accidentele postate pe aici, toate cele care nu au mai devenit accidente ci au ramas la stadiul de incident, sau cele cu urmari usoare, intre "conserve" si "rideri", au avut la volan soferi care sunt si motociclisti...concluzia ar fi ca cei care umbla si pe 2 roti si cu conserva, sunt mult mai atenti la trafic atunci cand sunt la volan. Asta probabil din cauza ca in momentul cand vad un motociclist, se pun in pielea lui si automat vad altfel lucrurile. ce sa zic...hai sa obligam toti conservarii sa se faca si motociclisti, poate asa o sa se mai civilizeze traficul si pe la noi. :D:D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-ne ce s-a intamplat, altfel ...s-a vorbit degeaba pe aici. Nu te putem crede decat pe cuvant, dar baga naratiune. Stim cu totii ca sunt o groaza de tampiti si in randul nostru si mai stim... ca pe multi i-ati ucis nevinovati. Vezi ca totusi baietii sunt fair-play si au cuvinte nasoale la adresa confratelui nostru, dar demonstreaza-le ca a gresit intradevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa obligam toti conservarii sa se faca si motociclisti, poate asa o sa se mai civilizeze traficul si pe la noi.

sunt multi conservari care, pot sa bag ambele maini in foc, nu ar avea co@ie sa se urce pe o motocicleta si sa iasa cu ea pe strazi. de aia suntem priviti asa ciudat de unii, pentru ca nu pot intelege ca si noi avem tot permis de-ala ca si al lor si noi aceeasi legislatie am invatat si tot soferi ne numim si noi. cati frustrati ati intalnit care sa se staerga de voi cu masina trecand pe langa voi cu diferenta de 40-50 de km/h in timp ce voi va deplasati pe banda 2 pe un bulevard cu 3 benzi pe sens, desi banda 1 si 3 erau libere si in fata si in spate cateva sute de metri? eu ii intalnesc destul de des...

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati frustrati ati intalnit care sa se staerga de voi cu masina trecand pe langa voi cu diferenta de 40-50 de km/h in timp ce voi va deplasati pe banda 2 pe un bulevard cu 3 benzi pe sens, desi banda 1 si 3 erau libere si in fata si in spate cateva sute de metri? eu ii intalnesc destul de des...

Si eu, aproape zilnic, mai ales in zona Ambasadei Chinei. E ceva de speriat zona aia. Oricum, in ultima vreme conservarii nu prea mai pun semnal si nu prea mai respecta benzile... Dar ii amendeaza cineva? Nuuu... Eu si cu motorul semnalizez oricand daramite cu masina!... Si cati trec pe rosu? Ohoo... Daca s-ar pune un echipaj in intersectie la liceul Sincai ar prinde zilnic 20-30, pe putin. Dar sa revin la topic... man, povesteste-ne exact ce s-a intamplat! De pilda, eu una am inteles ca ala venea pe contrasens. Asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Mi-a placut de om, si-a varsat naduful insa nu a spus ce a patit propriu-zis, ca i-a iesit ala in cale, ca l-a depasit, ca i-a venit din fatza, inca nu am inteles ce s-a intamplat de l-a speriat asa rau. Evident din cauza emotiei a uitat sa specifice. E bine sa spuna ce a patit, sa invatam si noi din intamplarea asta ceva.

 

 

Da mai oameni buni, am uitat sa zic tot filmul incidentului, din cauza dracilor pe care ii aveam... Acasa numai dupa 3 beri mai mi-am revenit. :) :( :cheers:

 

Veneam si eu ca omul, de la munca, pe calea Vacaresti spre p-ta sudului pe banda 1. Surprinzator, cam liber drumul pentru ora aia ( 17:00-17:15). Cam in dreptul primei statii de autobuz, aveam max. 35-40km/h. Am vazut moto in oglinda si m-am dat mai in dreapta un pic sa aiba loc sa treaca baiatu' . A trecut de mine, iar la 1 m in fata mea, a bagat brusc dreapta si .... surpriza.... FRANA TARE . De aci stiti ce s-a intamplat; instinctiv m-am suit cu rotile din dreapta pe trotuar ( bordura cam 10-15 cm ) . Nici macar nu am apucat sa pisc frana in secunda aia. Cred ca 5-10 min mi-au tremurat picioarele si mainile. Si acu cand ma gandesc la ce se putea intampla, simt un gol in stomac . :rock:

 

Daca din intamplare, citeste topicul asta si " noul meu prieten ", sa stie ca s-a mai nascut odata.

 

Deci, MARE ATENTIE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza de incepator fara creier... se baga in fata masinii si da in frane... deh... multora li se intampla. Si rusinica mie si eu am intrat acum 2 sapt intr-o depasire si cand tocmai trecusem de camion in afara orasului si ma furase peisajul(ffff periculos!!!!!) am intrat intr-o curba periculoasa stanga... rezultat - frana si privit cu coada ochiului unde e camionul inainte de a intra in curba. Simteam ape reci pe spate...

Daca ti-a facut-o pe o portiune de sosea dreapta merita un sut in fund. Daca si-a cerut scuze si nu ai patit nimic grav eu zic sa il ierti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-ne ce s-a intamplat, altfel ...s-a vorbit degeaba pe aici. Nu te putem crede decat pe cuvant, dar baga naratiune. Stim cu totii ca sunt o groaza de tampiti si in randul nostru si mai stim... ca pe multi i-ati ucis nevinovati. Vezi ca totusi baietii sunt fair-play si au cuvinte nasoale la adresa confratelui nostru, dar demonstreaza-le ca a gresit intradevar.

 

 

Fast_arrow,

 

1 ) cred ca acest individ nu este " confratele " nimanui de pe acest forum, pentru ca inca NU ARE PERMIS "A" si merge totusi cu o motocicleta pe drum public . ESTE INFRACTOR, pentru ca a comis o infractiune. CLAR!!!

 

2 ) m-a deranjat un pic modul tau de a vedea lucrurile : "ca pe multi i-ati ucis nevinovati " . Daca am si "B-ul", automat sunt catalogat ca si CRIMINAL. Tu ai si permis categoria "B" ? Daca da, inseamna ca esti in aceeasi oala cu mine si cu 90% (poate mai mult) din oamenii de pe acest forum. Eu zic altfel: atunci cand esti la volan si vezi o motoreta, nu mai stii ce sa faci ca respectivul motorist sa nu fie incomodat de tine. Te gandesti la ce NU ai vrea sa patesti cand esti pe 2 roti.

Sincer, de cand am permisul "A" sunt de o mie de ori mai atent la moto.

 

 

Sper sa nu crezi ca am ceva personal cu tine, doar am comentat si eu ( chestia cu dreptul la replica ) Mai pe indelete putem sa ne vedem la o mare BERE. :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...