Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

cube 1 si matrix 1 dau cam multe de banuit asta daca nu prea te uiti la stiri si vezi ca unele chesti prea sunt legate cu ata alba; i am legend & i robot...fumos dpdv efecte; seria american pie si next friday; requiem for a dream...foarte tare ca si psihologia unei saptamani de droguri; a beautiful mind...super daca iti plac povestile reale cu si despre genii; dirty dancing-havana nights, take the lead, you`ve got serve, dance with me, save the last dance 1+2 daca-ti plac filmele cu si depre dansuri; the devil avocate si parfum de femeie, iar 2 filme superbe si nu in ultimul rand shindler`s list asta daca-ti place istoria si mai sunt multe altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Boondock Saints a fost super ok. I've seen better, dar nici nu e de lepadat. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Boondock Saints a fost super ok. I've seen better, dar nici nu e de lepadat. :o

 

:laugh: :blink:

 

 

Nu stiu daca au mai fost spuse sau nu, so, here goes:

 

Shutter - best horror/thriller(se vede ca e facut de asiatici)

i robot - ecranizare relativ buna a cartii de asimov, which by the way ruleaza ca si scriitor si vizionar

seria hostel - cele mai scarboase din punctul meu de vedere, si violente excesiv fara nici un rost.

seria jandarmilor de la saint tropez - best comedy ever

lotr 1&2&3 extended version marathon facut deja de vreo 3 ori - buna poveste, catchy soundtrack, personaje cul (puteti da cu piatra, i don't care)

audrey hepburn movies - oldies but goldies.

westernuri clint eastwood - best westerns

singing in the rain, west side story - best musicals

bud spencer & terrence hill - indiscutabil la categoria best comedy ever.

shogun - :(

 

Capitolul seriale:

 

Friends, Familly Guy, Simpsons, Futurama, Scrubs, Grey's Anathomy, Daybreak, Stargate, atat SG1 cat si Atlantis, Battlestar Galactica, Startrek si mai sunt, nu neaparat in ordinea asta, dar super cool toate (mult timp liber in facultate)

 

2 be continued...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://life.hotnews.ro/stiri-showbiz-22300..._york_video.htm

 

Rareori mi se rupe inima cand moare un actor...dar pentru Heath Ledger chiar imi pare rau... :friends:

 

Majoritatea il stiti din "10 things I hate about you", "A knight's tale", "The patriot", "Casanova", "Brothers Grimm" sau mai nou "Brokeback Mountain". Ultimul lui film, "Dark Knight", este inca in post productie, in timp ce despre "The Imaginarium of Doctor Parnassus", promis lansarii in 2009, nu se mai stie nimic.

 

Heath Ledger, australian de origine (din Perth), nascut in 1977, a fost gasit mort in apartamentul din Manhattan. Cauza mortii - supradoza de Diazepam si Alprazolim, la prima vedere. Se pare ca suferea de pneumonie, in timp ce altii spun ca avea crize de anxietate.

 

Pana mea, printre putinii blonzi dupa care salivam... :rock: O speranta tanara a filmului de box office, ce-i drept, insa un actor foarte bun, definit prin naturalete si expresia de copilandru care ascunde prea multa maturitate pentru buclele lui blonde si ochii lui blajini. La dreacu', mor de ciuda... :friends:

 

RIP ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valea lupilor - super beton

redacted - adevarata fata a soldatilor americani in irak

mongolul - film istoric foarte bun

der untergang - probabil multi dintre voi ati vazut filmul dar pe mine m-a impresionat teribil

afghan knights - mega film

 

vizionare placuta. :friends:

 

apropo , la filmul asta m-am cracanat de ras : HOT ROD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Imi permit sa readuc acest topic la viata cu un scurt-metraj absolut delicios...si sadic, but in a good way.

 

Pe premiza "It's all fun and games until someone loses an eye", va prezint "Spider" : http://www.broadcastyoutube.com/watch?v=Zdj9vMH4BfQ

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ati vazut Sweeney Todd? Interesant, dar parca sub nivelul celorlate filme ale lui Burton...bine nici nu poti scoate prea mult dintr-o astfel de poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva filme cu motociclete ce stiti ? inafara de Torque

Hot Rod - funny; Wild Hogs - comedie,actiune; Ghost Rider - S.F. si inca mai sunt dar nu-mi aduc aminte! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am avut timp sa vad destul de multe filme la viata mea, as recomanda:

The Red Violin(1998) un film de Francois Girard

The Last Samurai cu Tom Cruise

Avenging Angelo cu Silvester Stalone

Biker Boys(2003)

Constantine

Frida

Original Sin cu Angelina Jolie si Antonio Banderas

Memories of a Gheisa

What Women Want cu Mel Gibson

 

desigur Lost In Translation

 

cam astea sunt filme care merita vazute, desi nu mi le aduc aminte pe toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hot Fuzz... este absolut demential, comedie cu niste add-on-uri brutale. O comedie spumoasa, tre' sa mentionez. A must-see, eu il mai vad o data diseara, nu m-am saturat... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...