Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Nu e vorba de nici o cearta :wacko: mai degraba o neintelegere, cred ca amandoi vrem sa spunem acelasi lucru, daca va uitati la pozele mele facute din tura de vara(in semnatura) o sa vedeti ca singura chestie ce am facut e un autocontrast din PS, nimic altceva, la unele poze nu s-a schimbat nimic, in rest poti sa va arat toate pozele in original, daca e diferenta e una foarte mica.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum postez si eu doua poze, nu stiu daca le-am mai postat, se incarca foarte greu paginile pe forum ca sa caut sa vad daca le-am mai pus sau nu, asa ca imi cer scuze daca le-am mai postat :wacko:

 

 

Fusera ambele puse :lol:

 

Kids, chiar si aici tre sa ne certam? Dati sfaturi, puneti tutoriale, dar lasati naibii cearta, ca asta e singurul topic pe care mai intru zilnic, din motive enumerate in nenumarate randuri de nenumarati membrii ai forumului. E singurul loc de "liniste" ptr mine...

 

Veics, ma intereseaza si pe mine tutorialele alea cu picaturile de apa. Pune link-uri aici, ca nu cred ca sunt singurul interesat.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se cearta nimeni, stai linistit! :banana:

 

Evident ca se vede granulatia de la sharpen, ca doar e full res. poza. Fish-eyeul e Nikon, asa ca nu te pot incurca... :cheers:

 

 

Cat despre culoarea naturala a cerului... rade ciob de oala sparta :D)

 

 

Se simte ca esti artist. :lol: Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi sunt mandrul posesor au unui nou second-hand Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED. Mine am de munca cu el, sper sa nu ma lase cu ochii-n soare, ca nu mai am in rucsac decat 50 mm f/1.8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi sunt mandrul posesor au unui nou second-hand Nikkor AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED. Mine am de munca cu el, sper sa nu ma lase cu ochii-n soare, ca nu mai am in rucsac decat 50 mm f/1.8.

 

 

e ala cu care am facut poze aseara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, va mai plictisesc si eu cu cateva poze. Astept pareri. :D

Salve!

 

Prima e facuta cumva pe bvd Expozitiei? Ca pare foarte cunoscuta scena.. :cheers: ..desi, dpdv al compozitiei, e umpiculescu cam prea centrala..

A doua are un bokeh foarte urat (imho), ce obiectiv ai folosit? Compozitia e interesanta, chiar ma intreb ce v-a venit de ati agatat paharul ala de bere acolo? :banana:

A treia imi pare cam aglomerata, nu are noima, ar fi aratat mai interesant daca prindeai mobrele complet in imagine, sau sa faci poza astfel incat sa prinzi toate rotile din spate ale motoarelor aranjate astfel..

 

Parerea mea <hic> !! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Prima e facuta cumva pe bvd Expozitiei? Ca pare foarte cunoscuta scena...

 

Eu as merge pe varianta Paulesti. Intrunirea moto a Heavy Riders-ilor.

 

LE: dap, data pozelor e 29.08.2009, data ce corespunde cu ziua a 2-a intrunirii de la Paulesti.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Multam de observatii. legionaru are dreptate. Pozele sunt facute la Paulesti. :D

 

Salve!

 

Prima e facuta cumva pe bvd Expozitiei? Ca pare foarte cunoscuta scena.. :cheers: ..desi, dpdv al compozitiei, e umpiculescu cam prea centrala..

A doua are un bokeh foarte urat (imho), ce obiectiv ai folosit? Compozitia e interesanta, chiar ma intreb ce v-a venit de ati agatat paharul ala de bere acolo? :banana:

A treia imi pare cam aglomerata, nu are noima, ar fi aratat mai interesant daca prindeai mobrele complet in imagine, sau sa faci poza astfel incat sa prinzi toate rotile din spate ale motoarelor aranjate astfel..

 

Parerea mea <hic> !! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Multam de observatii. legionaru are dreptate. Pozele sunt facute la Paulesti. :banana:

Sunt off-topic, dar merita o egzplicatie: exact acelasi setup a fost in curtea cladirii unde lucrez mai tot anul trecut (exact in fata unui magazin importator de MV Agusta).. De la hamac, la pozitia si distanta dintre cei doi copaci, pana la "plasa" portocalie.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va plictisesc si eu cu niste poze facute de un american care are 2 pasiuni:

- mersul cu motocicleta

- fotografiatul

 

Si le face simultan..

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=536451

 

Explicatii si povesti incep pe la pagina 11, pana acolo savurati fotografiile si aduceti-va aminte de asta vara... eu de 2 zile mai uit la ele si nu ma mai satur.

(nu eu le-am gasit, le-am primit, deci nu am chiar nici un merit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelente fotografii. Cum isi respecta unii tara in care traiesc. N-am vazut nici un pet pe la marginea drumului sau macar o punga adusa de vant pe campiile alea. Prin raurile alea nu erau carpe si gunoaie atarnand pe margini, nu pluteau ambalaje de chipsuri iar pe stanci nu era nici o inscriptie "Dorel + Geta = Love" sau "Georgel 2009". Mai ca as fi zis ca unele poze sunt facute la noi daca nu as fi remarcat ca lipsesc aceste "semne de civilizatie" ale poporului roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...