Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

:)

 

 

Din punctul meu de vedere: trebuia un cadru mai strans, in care cainele sa fie subiectul principal si iarba mai putin, iar ca perspectiva cred ca ar fi aratat mai bine poza daca era facuta de la acelasi nivel cu capul subiectului. Si ca sa prinzi si razele acelea intorceai aparatul pe verticala.

 

Ceva de genu:

 

post-17935-1290325385_thumb.jpg

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din punctul meu de vedere: trebuia un cadru mai strans, in care cainele sa fie subiectul principal si iarba mai putin, iar ca perspectiva cred ca ar fi aratat mai bine poza daca era facuta de la acelasi nivel cu capul subiectului. Si ca sa prinzi si razele acelea intorceai aparatul pe verticala.

 

Ceva de genu:

 

post-17935-1290325385_thumb.jpg

Asa e Schymy draga, dar am facut-o cam in graba ca nu stateau subiectele (razele si catelul) prea mult timp nemiscate pana sa ma gandesc eu cum e mai bine incadrarea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece suntem pe situl "motociclism" ar trebui sa puneti poze cu motociclete sau ceva legat de moto :) parerea mea :) sunt si eu pasionata de asta.

daca esti pasionata de asta (de foto), impartaseste. faptul ca esti pasionata de moto., e clar, ai cont pe acest forum, cunoastem deja asta. dar mai multe nu cunoastem. cred ca pt. asta e topicul asta "pasionati de foto", sa mai cunoastem si alte pasiuni/laturi ale noastre in afara de moto. eu unu' nu-mi doresc sa vad poze cu motoare.

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc si eu cu una care mi se pare mai ok!

Orice parere e binevenita si apreciata!

 

5201050354_05b6bf0ee8_b.jpg

 

Spor!

 

Cadrul e prea incarcat si nu exista un subiect. Ochii se tot plimba pe imagine dar nu gasesc un punct pe care sa se concentreze. Ba pe copaci, ba pe drum, ba pe bolovanul din stanga.

 

Daca ai vrut sa pozezi drumul de exemplu, eu m-as fi lasat mai jos ca sa pot sa evidentiez drumul si as fi pus focusul undeva cat mai departe. In plus as fi pozitionat linia drumului in asa fel incat sa arate atractiv in cadru.

 

 

Deoarece suntem pe situl "motociclism" ar trebui sa puneti poze cu motociclete sau ceva legat de moto :) parerea mea :) sunt si eu pasionata de asta.

 

Daca nu ai observat suntem la sectiunea de timp liber(unde se vorbesc de toate, inclusiv despre masini) si mai exact la pasionati de fotografie. Pasiunea noastra pentru fotografie nu se opreste doar la subiecte motociclistice.

 

Si inainte sa ne faci noua observatie, poate ai vrea sa postezi niste fotografii ca sa nu fi total offtopic. Daca nu, e un intreg topic in care se vorbeste despre tine: /index.php?showtopic=546924 . Cred ca acolo nu te-ai plictisi.

 

Multumesc pentru intelegere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul e prea incarcat si nu exista un subiect. Ochii se tot plimba pe imagine dar nu gasesc un punct pe care sa se concentreze. Ba pe copaci, ba pe drum, ba pe bolovanul din stanga.

 

Daca ai vrut sa pozezi drumul de exemplu, eu m-as fi lasat mai jos ca sa pot sa evidentiez drumul si as fi pus focusul undeva cat mai departe. In plus as fi pozitionat linia drumului in asa fel incat sa arate atractiv in cadru.

 

 

Foarte corect, foarte multumesc!

Acum cand ma uit la poza , o vad altfel!

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inainte sa ne faci noua observatie, poate ai vrea sa postezi niste fotografii ca sa nu fi total offtopic. Daca nu, e un intreg topic in care se vorbeste despre tine: /index.php?showtopic=546924 . Cred ca acolo nu te-ai plictisi.

 

Multumesc pentru intelegere :)

ce rai sunteti ma :) nu o iertati deloc chiar daca si-a schimbat nickul :P

 

hai sa facem lumina :duel:

155776_1539785610671_1115838252_31395594_6052337_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...