Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai si cdi`ul schimbat?vb pe mess daca vrei si iti explic exact cum se duce 170.Bafta

 

Aprilia RS Limitata .. inseamna o aprilia .. RS .. de 125 .. limitata .. fara nimic schimbat .. ca asa stiu si eu ce se poate face la ea ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot decat sa iti urez vise placute in continuare si sa ii minti in continuare pe cei care viseaza inca la o motocicleta.Apropo ,daca aveai vreo 20kg mai putin ,depaseai 200km/h lejer ,nu?...hai ca mi-e greata

 

 

Pai normal dak bagati in voi gogosi d-alea atomice. :D hai k mai vb :cheers:

 

 

elf_away: stai ma ca poate e somalez. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am votat din prima fara sa gandesc prea mult Honda CBR 125. Dupa ce am citit aproape tot topicul si m-am lamurit un pic mi-am dat seama ca am facut o alegere buna. Nici Yamaha XT nu e rea.

 

Argumentele mele sunt aceleleasi ca ale tuturor sustinatorilor ei de mai sus. Fiabilitatea este mult mai importanta decat o mica diferenta de secunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez cu RS 125...nu am avut inca ocazia sa o conduc da am fost ca pasager si abia ma tineam sa nu cad :D...si la acceleratie si viteza nu se compara deloc cu a mea :lol: . Si ca design e marfa plus ca poti sa-i pui si un kit polini daca nu-ti ajunge. Deci ca design...pret...performante...aleg RS 125. :haha:

 

 

ce e un kit polini , adica ce mareste la MOTO ??

 

si de unde se cumpara ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e un kit polini , adica ce mareste la MOTO ??

 

si de unde se cumpara ??

 

Gasesti in alte tari sau la comanda...dar eu cel putin nu stiu nici o firma care sa faca import de la Polini. Din cate stiu eu e ceva asemanator cu chipul pe care-l il pui la masina pentru a-i ridica puterea (cai putere)...nu da-ti cu paru daca ma insel, nu eu le montez :haha:

Editat de Drake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiabilitatea la Honda da deci sincer eu am aproape 7000 de km cu ea, si am "ars o" inca din rodaj si nu mi-a picat nimic dupa ea....ehhh cu exceptia unui bec ars de la faza scurta :D

Sincer chiar asa de mare este problema cu fiabilitatea la Rs-uri :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiabilitatea la Honda da deci sincer eu am aproape 7000 de km cu ea, si am "ars o" inca din rodaj si nu mi-a picat nimic dupa ea....ehhh cu exceptia unui bec ars de la faza scurta :D

Sincer chiar asa de mare este problema cu fiabilitatea la Rs-uri :haha:

DEpinde si dupa inima omului :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am selectat de pe forum cateva linkuri care duc la discutii cu informatii utile si pareri cu privire la motociclete de 125cc in scopul de a gasii mai usor ceea ce cauti si a transforma acest topic intr-unul cat mai complet:

 

sondajul motocicletelor sport

 

cine ar fi interesat de un site moto

 

noul rs

 

eliminator

 

shadow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ha. pana aqm eram innebunit dupa aprila rs si o credeam cea mai tare. e adevarat k honda cbr are cauciucuri de cursiera, dar totusi. Honda-i Honda, suna frumos si are si fiabilitate, si nici nu arata asa de rau. Plus de asta am inteles k ar prinde 130 Km/h ceea ce pt un incepator e exact ce ii trebuie. si e si mai ieftina decat rs-ul parca :ok: :D :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ha. pana aqm eram innebunit dupa aprila rs si o credeam cea mai tare. e adevarat k honda cbr are cauciucuri de cursiera, dar totusi. Honda-i Honda, suna frumos si are si fiabilitate, si nici nu arata asa de rau. Plus de asta am inteles k ar prinde 130 Km/h ceea ce pt un incepator e exact ce ii trebuie. si e si mai ieftina decat rs-ul parca :welcome: :moto: :ok:

Ai perfecta dreptate.Dar ce te faci cand oamenii SUFERA de CATIVA KM/H IN PLUS ,la varianta de ACEIASI putere cu cbr-ul ,si vor RS?!.....poti sa faci ceva in gustul si figurile omului?...categoric ,NU...dar atunci cand ala cu cbr-ul va merge MEREU ,desi ia cu 5km/h mai putin ,iar cel cu RS-ul va fi mereu in service ,sau v-a schimba 1 sau 2 motoare ,ce te faci?....ganditi logic baieti ca de aia ne-a dat D-zeu creier?...doriti cativa km in plus si sa nu stiti daca ajungeti unde v-ati propus ,sau va multumiti cu mai putini ,dar SANTETI SIGURI ca ajungeti unde v-ati propus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate.Dar ce te faci cand oamenii SUFERA de CATIVA KM/H IN PLUS ,la varianta de ACEIASI putere cu cbr-ul ,si vor RS?!.....poti sa faci ceva in gustul si figurile omului?...categoric ,NU...dar atunci cand ala cu cbr-ul va merge MEREU ,desi ia cu 5km/h mai putin ,iar cel cu RS-ul va fi mereu in service ,sau v-a schimba 1 sau 2 motoare ,ce te faci?....ganditi logic baieti ca de aia ne-a dat D-zeu creier?...doriti cativa km in plus si sa nu stiti daca ajungeti unde v-ati propus ,sau va multumiti cu mai putini ,dar SANTETI SIGURI ca ajungeti unde v-ati propus :welcome:

Am zis-o si ma repet din nou Honda are fiabilitatea extraordinar de buna si spun asta pt ca eu nu am avut nici un fel de problema cu a mea in cei 7.000 km facuti pana acum :moto: Am bagat in ea decat ulei :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor da de MITO nu zice nimeni nimik?

Mie mi se pare pe departe cea mai frumoasa si e si super rapida!

Adika aprilia arata la fel ca si acu 10 ani(au facut mici modificari), dar in mare parte e aceeiasi!

Plus ca am citit ca ar fi cam cea mai stabila dintre toate( are amortizor de ghidon la 125- e singura) :laugh:

 

Pun shi poze sa-mi sustin parerea!!

post-7960-1138465203_thumb.jpg

post-7960-1138465237_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor da de MITO nu zice nimeni nimik?

Mie mi se pare pe departe cea mai frumoasa si e si super rapida!

Adika aprilia arata la fel ca si acu 10 ani(au facut mici modificari), dar in mare parte e aceeiasi!

Plus ca am citit ca ar fi cam cea mai stabila dintre toate( are amortizor de ghidon la 125- e singura) :(

 

Pun shi poze sa-mi sustin parerea!!

Mito in general este SUPER TARE! Eu unu mi-as lua un Mito decat un RS, dar pozita pe mito nu este una chiar foarte buna :laugh: am mers pe unul si mi a placut in general :moto: dar poziti pe ea....

Editat de CobraArt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...