Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

...si ii batea pe pilotii de uzina cu ceasul de la gara...

 

Când văd expresia asta mă oripilez instant. E exact ca "a greșit treapta de viteză".

Expresii Haralambiene folosite de dragul de a spune ceva, aparent inteligent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe constructori ii intereseaza imaginea, impresia la nivelul publicului larg.

Asocierea dintre numele campionului mondial si numele constructorului este de departe cea mai importanta perceptie.

+1

 

rossi nu mai are unde sa plece, a venit cu surle si trambite ca le arata el celor de la ducati si lui stoner cum se face o motocicleta si a dat chix.singura lui sansa e sa inceapa sa castige cu ducati, altfel oriunde s-ar duce si orice ar face iese pe usa din dos din motogp...deocamdata e la nivelul in care nu mai are loc intr-o echipa din cauza unora ca marquez, lorenzo sau pedrosa...nu mai spun de faptul ca pleaca stoner...

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-l compari pe Lorenzo cu Pedrosa...

 

Lorenzo e un pilot talentatat care a aratat ca poate, Marquez e un pilot care promite...Pedrosa e doar un pilot sustinut puternic, care nu mai promite nimic.

 

Dupa cum a spus si cineva mai devreme, pana nu vedem cartile date pe fata, sa lasam speculatiile deoparte.

 

Pedrosa trebuia "transferat" de mult la o echipa de client...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, agree cu Pedrosa. Lorenzo musteste de talent plus ca e constant. Plus ca e foarte tanar. Daca nu se plictiseste si el ca Stoner de senzatii tari il vad cu ceva mai multe titluri la activ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedrosa trebuia "transferat" de mult la o echipa de client...

 

De acord!

Fara sa vreau sa supăr fanii Pedrosa: (si recunosc: si mie imi place de el, si m-ar fi bucurat sa vad rezultate mai bune din partea lui) - este omul care a avut pt muuult timp absolut toate ingredientele in mana: talent gârlă, material de concurs de top, starturi de-a dreptul senzationale...poate un dram in plus de noroc i-ar mai fi trebuit - aici ma refer la accidentarile lui care, - culmea - parca picau tot cand era in lupta pt varful clasamentului. Numai ca, si la capitolul asta: norocul ti-l mai faci si singur! Am vazut pe aici comentarii "deștepte" precum "oai ce noroc nemaipomenit a avut Rossi de-a lungul timpului ca a avut putine accidentari.." Raspund direct celor ce afirma/cred asemenea bule: "sunteti niste ignoranti - mergeti la pește!" Alt exemplu de om care isi face norocul cu mana lui e Laurențiu, care cadea acum vreo 3 sezoane mai ceva ca RDS-ul pe vremuri...Si acum, isi aminteste cineva cand a cazut ultima data?! Poate vag..ca a fost demult. Dar probabil si Gheorghe are noroc chior! ..ar spune aceeasi comentatori. Si ca sa revin: in opinia mea, singurul lucru care l-a impiedicat pe Pedrosa sa fie macar odata #1, este lipsa clara de C_O_I...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca Stoner ii calca pe urme lu' Troy Bayliss...O viata de famile decenta,timp liber, program lejer, mai semnam un tricou, mai deschidem un magazin,mai un Work shop...

 

Avand in vedere cat de populare sunt track days-urile ce il au pe Bayliss cap de afis, ma indoiesc sincer ca Stoner o va duce vreodata rau...

 

Lorenzo a capatat fix ceea ce ii lipsea pe vremea cand cadea mai des decat...A devenit matur in gandire. Stie cand si unde e cazul sa forteze.

 

Asa cu Rossi a preluat "stafeta" de la Doohan, sunt sanse destul de mari ca Lorenzo si Stoner sa fi preluat stafeta de la Rossi.

 

Acum ca Stoner pleaca...

 

Marquez merge f aproape de Sic, nu e neaparat ceva rau, dar e un stil spectaculos care nu aduce foarte mult pe termen lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norocul ti-l mai faci si singur! Am vazut pe aici comentarii "deștepte" precum "oai ce noroc nemaipomenit a avut Rossi de-a lungul timpului ca a avut putine accidentari.." Raspund direct celor ce afirma/cred asemenea bule: "sunteti niste ignoranti - mergeti la pește!" Alt exemplu de om care isi face norocul cu mana lui e Laurențiu, care cadea acum vreo 3 sezoane mai ceva ca RDS-ul pe vremuri...Si acum, isi aminteste cineva cand a cazut ultima data?! Poate vag..ca a fost demult. Dar probabil si Gheorghe are noroc chior! ..ar spune aceeasi comentatori.

 

cand vb despre noroc sau ghinion dam exemplu cazul lui haslam de acum 3 curse...daca in schimb te pravalesti singur pe jos, nu mai e vb de ghinion, ci doar fortezi tu mai tare decat duce bicla...

 

Ca sa-l compari pe Lorenzo cu Pedrosa...

 

nu i-am comparat, am zis doar ca nu isi gaseste locul de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Am vazut pe aici comentarii "deștepte" precum "oai ce noroc nemaipomenit a avut Rossi de-a lungul timpului ca a avut putine accidentari.." Raspund direct celor ce afirma/cred asemenea bule: "sunteti niste ignoranti - mergeti la pește!"

Asa cum ne-ai obisnuit, ai un simt de observatie extrem de subiectiv. Comentariile "destepte" spuneau ca atunci cand Rossi a fost invins, s-a intamplat darorita unor accidentari. Atunci ar trebui recunoscut si reversul acestei interpretari, ca Rossi si-a castigat cele mai multe titluri (de la Yamaha), datorita accidentarilor altor piloti.

Avand in vedere ca este unul dinte pilotii care au avut cel mai putin de suferit de pe urma accidentarilor, a avut cel mai mult de beneficiat de pe urma accidentarii adversarilor directi.

 

Cred ca sunt niste relatii logice destul de simplu de urmarit. Daca nu iti convince ceva, ar trebui sa ai o problema cu cei care invoca accidentarile drept scuza.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ne-ai obisnuit, ai un simt de observatie extrem de subiectiv. Comentariile "destepte" spuneau ca atunci cand Rossi a fost invins, s-a intamplat darorita unor accidentari. Atunci ar trebui recunoscut si reversul acestei interpretari, ca Rossi si-a castigat cele mai multe titluri (de la Yamaha), datorita accidentarilor altor piloti.

Avand in vedere ca este unul dinte pilotii care au avut cel mai putin de suferit de pe urma accidentarilor, a avut cel mai mult de beneficiat de pe urma accidentarii adversarilor directi.

 

Cred ca sunt niste relatii logice destul de simplu de urmarit. Daca nu iti convince ceva, ar trebui sa ai o problema cu cei care invoca accidentarile drept scuza.

 

 

Un comentariu cu adevarat destept era acela ca Rossi n-a avut accidente multe, fiind un pilot foarte bun. Dar cine sa faca astfel de comentarii? Aia care se uita la curse doar ca sa vada daca se-nvarte lantul motocicletelor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când văd expresia asta mă oripilez instant. E exact ca "a greșit treapta de viteză".

Expresii Haralambiene folosite de dragul de a spune ceva, aparent inteligent.

 

Ori nu te uiti la cursele astea de prea mult timp, ori ai memoria scurta, ori se uita la curse un "alter ego" al tau... :laugh:, altfel nu se poate sa nu iti aduci aminte cursele facute de Rossi in primele lui sezoane la clasa mare, cand pleca din pole, rata startul si apoi din coada plutonului, termina primul la 7-10 secunde de urmatorul clasat. Daca ai fi vazut acele curse, ai fi stiut la ce fac referire. Vezi, poate le gasesti pe net.. dupa aceea mai vorbim. ;) Daca nu iti plac formularile mele, te rog sa imi dai tu cateva mostre de exprimare inteligenta. Chiar mi-ai trezit intersul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori nu te uiti la cursele astea de prea mult timp, ori ai memoria scurta, ori se uita la curse un "alter ego" al tau... :laugh:, altfel nu se poate sa nu iti aduci aminte cursele facute de Rossi in primele lui sezoane la clasa mare, cand pleca din pole, rata startul si apoi din coada plutonului, termina primul la 7-10 secunde de urmatorul clasat. Daca ai fi vazut acele curse, ai fi stiut la ce fac referire. Vezi, poate le gasesti pe net.. dupa aceea mai vorbim. ;) Daca nu iti plac formularile mele, te rog sa imi dai tu cateva mostre de exprimare inteligenta. Chiar mi-ai trezit intersul..

 

Eu ma fac ca nu am citit postul asta, iti propun sa recitesti ce anume am comentat si apoi daca revii cu aceleasi mizerii te voi jigni, si eu. Diferenta e ca eu o voi face intr-un mod mai urat, dar mult mai subtil.

 

Ce zici, de acord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când văd expresia asta mă oripilez instant. E exact ca "a greșit treapta de viteză".

Expresii Haralambiene folosite de dragul de a spune ceva, aparent inteligent.

 

Mda...asta e parerea ta.

Expresia asta, indiferent ca te deranjaza sau nu, este foarte uzitata in lumea curselor, ca sa arate ca un pilot este cu mult mai rapid decat altul sau altii. Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma fac ca nu am citit postul asta, iti propun sa recitesti ce anume am comentat si apoi daca revii cu aceleasi mizerii te voi jigni, si eu. Diferenta e ca eu o voi face intr-un mod mai urat, dar mult mai subtil.

 

Ce zici, de acord?

 

Ma citezi pe mine, dupa care pui urmatorul comment:

"Când văd expresia asta mă oripilez instant. E exact ca "a greșit treapta de viteză".

Expresii Haralambiene folosite de dragul de a spune ceva, aparent inteligent. "

 

Ce vrei sa inteleg de aici? Nu ar fi trebuit sa ma sint jignit??? Daca voiam sa te jignesc "urat", puteam sa o fac. Am vrut doar sa pun lucrurile la punct. Daca postul meu, te-a ofensat, sa stii ca exact acelasi lucru l-am simtit si eu, la citirea comentariului tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma citezi pe mine, dupa care pui urmatorul comment:

"Când văd expresia asta mă oripilez instant. E exact ca "a greșit treapta de viteză".

Expresii Haralambiene folosite de dragul de a spune ceva, aparent inteligent. "

 

Ce vrei sa inteleg de aici? Nu ar fi trebuit sa ma sint jignit??? Daca voiam sa te jignesc "urat", puteam sa o fac. Am vrut doar sa pun lucrurile la punct. Daca postul meu, te-a ofensat, sa stii ca exact acelasi lucru l-am simtit si eu, la citirea comentariului tau.

 

Incearca pentru prima oara sa te concentrezi si sa observi ceea ce am citat eu din postul tau.

 

Expresia folosita de tine este una doar preluata de la un afon in viata. Sa zicem ca te acuz si te atac doar pentru raspandirea balivernelor mediatice.

 

De data asta ti-am citat tot postul, ca sa fii sigur ca m-am adresat tie si nu doar ca am comentat o expresie (care nu-ti apartine, repet).

 

Stai linistit, e ultima interventie cand vine vorba de cele scrise de tine. Asta ca sa nu te mai simti jignit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haralambie e cât de cât OK, mai ales prin prisma experienței în domeniu.

 

Putinică e cam la fel la F1 (Michi, are you reading this?).

 

Ion, care e "stăpânul motorsportului" la Digi, încearcă să le facă pe amândouă și eșuează lamentabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa afon de ce nu depui un cv la digi , poate ii sutesti locul . Cand o sa intelegeti ca sunt , dupa parerea me a, cei mai buni comentatori din ro pe acest sport , uitati-va pe eurosport la sbk , sa vedeti acolo comentariu de te ia cu capul .

Singura comparatie relevanta este cu comentariul original, pe care digi il primeste o data cu drepturile de difuzare. Eu nu imi doresc comentatori romani mai bine pregatiti, ci optiunea de a asculta acel comentariu, pe un canal alternativ de sunet. (btw, am observat ca si eurosport international a scos aceasta optiune, incepand cu ultima cursa de WSBK :( )

Comentatorii de la fata locului sunt infinit mai informati (informatii care nu sunt accesibile pe internet) si ancorati in evenimentele de acolo. Ca sa nu mai zic despre experienta sau profesionalism. Nu ma deranjeaza deloc ca un comentator sa mai dea frau liber cateodata preferintelor personale. dar nu cum se intampla la noi, deformand vulgar toate zvonurile si reactivand aceleasi clisee si lozinci obosite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic comentatorii romani, insa ma enerveaza cand se intampla cate un eveniment si ei se intreaba 5 minute dupa aia ce s-o fi intamplat... parca nici nu se uita pe monitoare. Hai sa va dau un exemplu: Formula 1, duminica trecuta. Schumacher o ia drept prin sicana, se aude comunicarea radio: "our flaps is still open", se insista cu imagini pe masina, ni se arata reluarea de la oprirea la boxe cand mecanicii bateau cu pumnii in aripa spate, dar degeaba. Antal Putinica se tot intreba oare ce probleme are Schumacher. Abia dupa inca un tur la relanti, cand a reintrat la boxe, a vazut si el in sfarsit ca DRS-ul ramasese activat.

 

La MotoGP la fel... iese fum din evacuarea lui Hayden de 3 ori la rand, dar ei se mira abia cand vad reluarea. Eu am impresia ca nu se uita tot timpul pe ecrane... daca era unul singur, intelegeam. Dar sunt 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa afon de ce nu depui un cv la digi , poate ii sutesti locul . Cand o sa intelegeti ca sunt , dupa parerea me a, cei mai buni comentatori din ro pe acest sport , uitati-va pe eurosport la sbk , sa vedeti acolo comentariu de te ia cu capul .

 

Ti-a raspuns 9fingers deja. Nu are sens sa repet.

Si ai grija, nimeni nu trebuie sa inteleaga nimic, este doar parerea ta. Asa cum ai si punctat.

 

Nu ma deranjeaza deloc ca un comentator sa mai dea frau liber cateodata preferintelor personale. dar nu cum se intampla la noi, deformand vulgar toate zvonurile si reactivand aceleasi clisee si lozinci obosite.

 

My point exactly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa afon de ce nu depui un cv la digi , poate ii sutesti locul . Cand o sa intelegeti ca sunt , dupa parerea me a, cei mai buni comentatori din ro pe acest sport , uitati-va pe eurosport la sbk , sa vedeti acolo comentariu de te ia cu capul .

 

 

Simplul fapt că există cineva care comentează mai prost decît el nu-l face bun. E o eroare de logică. Dacă chiar vrei să faci comparații, mută pe British Eurosport sau pe BBC1 și ascultă comentariul în limba engleză. Am ajuns să mi se facă lehamite într-atît încît să prefer trasmisii la calitate de rahat pe net și să descarc apoi cursele de pe torenți ca să le văd HD. Mai bine așa decît live HD dar cu comentariul românesc.

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...