Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiu ce se tot ascund atata dupa visin... rossi sigur merge la ducati.Spies vine in locul lui.

 

 

Da, e clara trecerea la ducati. De-a dreptul impresionante prestatiile de pe Sachsenring si Laguna Seca. In carje si cu un umer varza..podium..no comment.

 

"These were supposed to be the two ‘rehabilitation' races for Valentino after his big injury while he just got used to being back on the bike, but he's come fourth and then third which has amazed us all," said team manager Davide Brivio.

 

http://uk.eurosport.yahoo.com/26072010/23/...ium-return.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am gasit nicaieri sa declare ca participarea poate prematrura din germania si mai ales la cursa mult mai solicitanta din state i-ar fi afectat negativ recuperarea.

Eu sper din tot sufletul sa revina cat mai aproape de forma maxima avand in vedere ca Brno e la 3 saptamani distanta de Laguna Seca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pai la cat s-au rugat de el ...era de asteptat! Se pare ca decizia a venit pe fondul scaderii drastice a audientei in Italia cand VR s-a accidentat si nu numai ! VR-Ducati se vrea a fi un fel de Schumi-Ferrari in MotoGP si cred ca vor avea de castigat ca audienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uitati declaratie la impertinentul asta mic:

http://www.motogp.com/en/news/2010/Lorenzo+on+2011+season

“It’s early to talk about 2011, but I would have preferred to take Valentino on with him being on a Yamaha. With the same bike there are no excuses, the strongest is the one who finishes in front and the one who loses can’t hide behind technical excuses.”

 

"E prea devreme sa vorbim despre 2011, dar as fi preferat sa il infrunt pe Valentino fiind amandoi la Yamaha. Cand mergem pe acceasi motocicleta nu exista scuze, cel mai puternic e cel care termina in fata si cel care pierde nu poate sa se ascunda in spatele unor scuze de natura tehnica."

 

Mi se pare o declaratie cat se poate de sportiva. Lorenzo spune ca ar fi preferat sa il infrunte pe Rossi facand parte din aceesi echipa. Spre deosebire de decalratiile si actiunile lui Rossi, care a facut tot ce a putut sa preseze Yamaha sa aleaga intre ei. Si Yamaha a ales...

Lorenzo il vrea pe Rossi in aceeasi echipa, Rossi vrea sa scape de Lorenzo. E destul de evident care dintre ei e mai sigur de talentul propriu, si nu cauta avantaje din exterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

“It’s early to talk about 2011, but I would have preferred to take Valentino on with him being on a Yamaha. With the same bike there are no excuses, the strongest is the one who finishes in front and the one who loses can’t hide behind technical excuses.”

 

"E prea devreme sa vorbim despre 2011, dar as fi preferat sa il infrunt pe Valentino fiind amandoi la Yamaha. Cand mergem pe acceasi motocicleta nu exista scuze, cel mai puternic e cel care termina in fata si cel care pierde nu poate sa se ascunda in spatele unor scuze de natura tehnica."

 

Mi se pare o declaratie cat se poate de sportiva. Lorenzo spune ca ar fi preferat sa il infrunte pe Rossi facand parte din aceesi echipa. Spre deosebire de decalratiile si actiunile lui Rossi, care a facut tot ce a putut sa preseze Yamaha sa aleaga intre ei. Si Yamaha a ales...

Lorenzo il vrea pe Rossi in aceeasi echipa, Rossi vrea sa scape de Lorenzo. E destul de evident care dintre ei e mai sigur de talentul propriu, si nu cauta avantaje din exterior.

 

:moto: se simte lorenzo cumva speriat de ce va reusi Rossi pe ducati? din cate vad eu isi pregateste el insusi scuzele in cazurile cand va pierde."Pai rossi e pe ducati, e cea mai buna, cea mai rapida... asa si eu as putea castiga"

Hai mai tat...i,esti campion mondial... bucura-te si dovedeste ca esti bun in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: se simte lorenzo cumva speriat de ce va reusi Rossi pe ducati? din cate vad eu isi pregateste el insusi scuzele in cazurile cand va pierde."Pai rossi e pe ducati, e cea mai buna, cea mai rapida... asa si eu as putea castiga"

Hai mai tat...i,esti campion mondial... bucura-te si dovedeste ca esti bun in continuare.

E o declaratie in care Lorenzo spune ce ar fi preferat. Mi se pare foarte amuzant cum unul o interpreteaza ca pe o :moto: impertinenta iar altul ca pe :kiss: o scuza. Dincolo de orice bazaconii pot sa inventeze niste fani, Lorenzo vrea sa il infrunte pe Rossi din postura de coechipier. Pe cand Rossi a tot incercat sa scape de el...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Un filmulet in care M1 e actorul principal si Rossi prezentator:

http://www.asphaltandrubber.com/racing/vid...ntino-rossi-m1/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o declaratie in care Lorenzo spune ce ar fi preferat. Mi se pare foarte amuzant cum unul o interpreteaza ca pe o :moto: impertinenta iar altul ca pe :kiss: o scuza. Dincolo de orice bazaconii pot sa inventeze niste fani, Lorenzo vrea sa il infrunte pe Rossi din postura de coechipier. Pe cand Rossi a tot incercat sa scape de el...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Un filmulet in care M1 e actorul principal si Rossi prezentator:

http://www.asphaltandrubber.com/racing/vid...ntino-rossi-m1/

 

si anul asta ce a facut?a castigat si l-a invins pe rossi.acum si la anul vrea?pai daca o sa il bata pe ducati ce are?

prefer sa il vad pe rossi vicecampion mondial sau un simplu pilot fara un sac de puncte la finalul sezonului.De ce?pentru ca stie sa faca curse specaculoase, prefera sa se bata decat sa fuga inainte, ca apoi sa latre curajos de dupa gard.Mie unul imi plac cursele nu drag racing.Asa mai bine ma uit doar la calificari si gata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...